Autor Téma: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)  (Prečítané 96652 krát)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #315 : 18. August 2020, 13:58:15 »
mne zrusili order, z dovodu vela objednavok - naposledy som pritom objednaval cca pred 2 rokmi a teda evidentne je to kvoli banu z minulosti kvoli vela orderom - takze neplati ta "amnestia", co spominal nedavno papluh. a prachy samozrejme zatial svietia ako odidene...

Toto vzkriesenie 2 setov som absolutne nepochopil - bud nasli nejake stratene zasoby - ale to museli byt velke zasoby, ked promuju v mailoch predaj tychto setov, a to potom musia mat riadny bordel v systeme, ze ich teraz objavili. Rozhodne nemoze ist o nejake vratene zasielky, ked je to pri snowspeederi 1,5 roka po skonceni produkcie.

Alebo nanovo tieto 2 sety vyrobili, ale to uz nerozumiem duplovane ich "logike" - zrovna snowspeeder a popup book boli mizerne predavane sety (inak by neskoncili ich vyrobu tak skoro + ceny na sekundarnom trhu velmi nestupli). To je X lepsich setov, ktore boli a su velmi popularne aj po skonceni - Saturn, Fishing store, atd. Ked znovu vydat, tak skor taketo nieco, kde si uvedomili, ze slapli vedla skorym skoncenim produkcie...
A uz vobec takymto znovuzrodeniam nerozumiem v case corony, kedy tragicky nestihaju produkciu ani aktualnych setov, tak nejake doplnovanie starín do vyroby nema vobec ziadnu logiku...

su to jednoducho retardi.

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #316 : 18. August 2020, 14:30:35 »
No limity stale platia, nebral si nieco co v minulosti ?
zevraj ten limit je 'na domacnost' a dozivotny . Co sa najme stazuju MOCeri na Power Functions a pod. Kde jeden velky model ti to prekroci/vycerpa. Tam to teraz aj zdvihali, ale len tak ze z 3 na 5 a pod.
Co sa malo rusit bol ban na ludi vzhladom na oznacenie ako resellera, tj napriklad skrz parovanie viacerych uctov a ktovie co vsetko im to sleduje.

Co sa tyka tych setov pisem na LAN uvidme co oni na to.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #317 : 18. August 2020, 14:48:48 »
No limity stale platia, nebral si nieco co v minulosti ?
zevraj ten limit je 'na domacnost' a dozivotny . Co sa najme stazuju MOCeri na Power Functions a pod. Kde jeden velky model ti to prekroci/vycerpa. Tam to teraz aj zdvihali, ale len tak ze z 3 na 5 a pod.
Co sa malo rusit bol ban na ludi vzhladom na oznacenie ako resellera, tj napriklad skrz parovanie viacerych uctov a ktovie co vsetko im to sleduje.

Co sa tyka tych setov pisem na LAN uvidme co oni na to.

bral som to tam prvy krat tento set.
keby ma aj brali ako resellera s viac uctami, potom sa ma malo tykat to rusenie banu - evidentne to ale nefunguje...
nuz ale ked teda sa im tak dari ze to mozu rusit hlava nehlava, tak prosim :-)
esteze je tu alza a dalsi, ze sa im uz clovek nemusi tak prosikat, akoby to bola nejaka laskavost nakupovat...
ten limit pre motory pre MOCarov je fakt komicky, to je skvela "podpora".

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #318 : 18. August 2020, 14:58:29 »
a oficiálna odpoveď bola, nakupujte motory od LEGO Education partnerov ... no chlapík si za to zlizol odozvu  >:D

Odhlásený smirec1

  • Príspevkov: 143
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #319 : 19. August 2020, 07:28:01 »
To akoze ked niekto urobi viac objednávok tak ho zakazu???
To vazne??? Ako keby som sa vratil v case pred rok 1989  Vtedy mi matka zhanala lego vselijakymi cestickami podpultovo a kazdy mohol mat len jeden set...

nechapem...kazdemu vyrobcovi by malo ist o to, aby mal co najvyssi odber vyrobkov...ale firmy sa vyvyjaju dopredu a LEGO dozadu a najviac na tom profituju cinania...ti chrlia ako po nebohom...

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #320 : 19. August 2020, 08:22:53 »
Tak snažia sa eliminovať kšeftárov, bohužiaľ táto stratégia je jemne povedané nešťastná.

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #321 : 20. August 2020, 16:45:28 »
Tak snažia sa eliminovať kšeftárov, bohužiaľ táto stratégia je jemne povedané nešťastná.
Povedzme si ako je..na ich shope je vsetko za plnu cenu. Ak chce niekto viac setov na predaj tak ich kupi inde. A ich exclusive sety ..hadam ziadny benaju vyhradbe oni ..tak ani tam to je uplna blbost obmedzovat pocet...a len mimochodom novinky co su vsade najneskor od zaciatku augusta oni stale nevedua dodat. Uz som tak musel rusit objednavku...uz aj v nasom tescu maju motorku a ba oficial om lego store  furt nie.  Nad tym by sa mali zamysliet. ..
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #322 : 20. August 2020, 18:38:15 »
Síce tak 95% času/ponúkaných setov je pravda že LEGO Shop nieje moc konkurencieschopný cenou. Ale je tu tých 5% kde sú ľudia čo si robia viacnásobné kontá, virtuálne kreditky, pseudo adresy a pod aby mohli pobrať viac kusov ako zvyšok zákazníkov. Či už je to kvôli akciám, promo setom alebo len na vykúpenie pred sviatkami a pod.

Tak povedzme si úprimne že LEGO nieje žiaden leader v IT a asi sa im do toho nechce investovať.  Určite je kopec spôsobov ako dynamicky obmedzovať predaj keď je nával a uvoľnovať keď nieje, predpokladať trendy a nápory na vykupovanie nie od konzumentov ale resellerov. Ale na to by museli byt "on the top of the game" ako hovoria západniari. Lenže toto je investícia navyše - času, peňazí, motivácie ... a narozdiel od človeka ktorý chce zarobiť na sekundárnom trhu toto LEGO nemá. Len príklad, v Billunde väčšina vypne piatok poobede a nabieha postupne v pondelok, takže ak by sa mali dynamické zmeny diať cez vikend tak to nezachytia. Takže tvrdšie statické limity to pre nich kompromisne riešia.
Ono povedzme si na rovinu, to čo by boli schopní reselleri bez limitu vykúpiť za pár hodín či minút by sa tak či tak predalo za možno pár dní. To čo je naozaj výhodné postupne pokúpia aj normálny zákazníci, nie o polnoci ale keď ráno zobudia, sa k tomu posadia v práci, prečítajú si to niekde na blogu či inak. Pre LEGO sa to predá tak či tak.
To čo je odpad toho sa nedotkne ani reseller bez limitu...

Hlavne si treba uvedomiť že partnerom pre LEGO sú veľký predajcovia, LEGO online shop/kamenné obchody je len vedľajší biznis. To si treba uvedomiť aj pri tých Coming Soon setoch, čo je asto stav pri tých kde kvôli COVIDu nestíhajú plánovať. Ak je nejaký veľký predajca (Tesco, Target, Argos,... ) ktorý objednával z katalógu na jar s dodaním na leto, tak je v prípade meškania prioritné uspokojiť takýchto odberateľov ako svoj vlastný veďlajší biznis.

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #323 : 07. Január 2021, 13:16:23 »
Harry Potter GWP  The Monster Book of Monsters 30628 sa znova objavil na LEGO SHope (prvého januára vydržal len do 10 ráno  >:D )
Plus od 150 Eur je tam vianočné klzisko.

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #324 : 13. Január 2021, 12:42:26 »
Ak ste niekto objednávali v poslednej dobe, nezdá sa vám že ten recyklovaný papier čo používajú miesto tých plastových bublín na výplne nejak smrdí ?

Som si ho odkladal, že použijem pri predaných setoch a ako som otvoril tú krabicu kde som mal uskladnené z 2-3 zásilok tak som dostal facku. že kde skapala aké myš  >:D najprv že to navlhlo pri skladovaní, ale dnes došlo niečo ďalšie a aj "čerstvé" smrdia len to nieje nazbierané za dlhšiu dobu

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #325 : 13. Január 2021, 13:33:23 »
Tak ono niekde musia dávať tie použité rúška...  ;)

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #326 : 13. Január 2021, 17:00:13 »
hej smrdí to (tak z toho použitého toaleťáku čo to vyrábajú to nemôže voňať)
ale v krbe dobre zhorí ;D

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #327 : 13. Január 2021, 17:01:26 »
Ak ste niekto objednávali v poslednej dobe, nezdá sa vám že ten recyklovaný papier čo používajú miesto tých plastových bublín na výplne nejak smrdí ?

Som si ho odkladal, že použijem pri predaných setoch a ako som otvoril tú krabicu kde som mal uskladnené z 2-3 zásilok tak som dostal facku. že kde skapala aké myš  >:D najprv že to navlhlo pri skladovaní, ale dnes došlo niečo ďalšie a aj "čerstvé" smrdia len to nieje nazbierané za dlhšiu dobu

Dlho som odtiaľ neobjednaval, ale občas taký smradlak dojde v zasielke od amazonu - na znovupouzitie je to nevyuzitelne, pôsobí to hrozne. Asi zase nejaká eko-recyklacna norma - akurát že v tomto prípade sa to minie účinku a je to neekologicke, lebo namiesto znovupouzitia sa to musí vyhodiť.

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #328 : 13. Január 2021, 17:43:49 »
Tipujem že toto je už jedna z finálnych foriem recyklovaného papiera, takže svoje si už odžil. Ktovie čím to impregnujú aby sa nerozpadol, asi nejak "na Lenina"  >:D

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #329 : 18. Január 2021, 10:54:30 »
Na LEGO Shope v sekcii VIP odmien sa objavila nejaká zberateľská minca a stojan.
https://www.thebrickfan.com/lego-castle-collectible-coin-and-display-case-available-on-vip-rewards-center/
Len upozornenie - fyzické odmeny sa dajú pridať iba po jednom kuse k objednávke - systém dovolí iba jeden kód kupónu (dáva sa to v košíku, narozdiel od platobných kupónov ktoré sú na stránke s platbou)