Autor Téma: Tatra T-815 TerrNo1 8x8  (Prečítané 8000 krát)

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Tatra T-815 TerrNo1 8x8
« Odpoveď #15 : 26. Február 2018, 10:25:30 »
myslim ze ten lem na dverach pomohol  (y), super!  ;) ako si na tom s podvozkom? teraz ho ides stavat na mieru pre kabinu?

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Tatra T-815 TerrNo1 8x8
« Odpoveď #16 : 26. Február 2018, 10:40:25 »
mne sa to páčilo viac bez toho lemu, on je pomerne malý v skutočnosti, takže v tejto mierke ak zanikne je to OK. Teraz mi to pripomína kabínu z iného auta

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Tatra T-815 TerrNo1 8x8
« Odpoveď #17 : 26. Február 2018, 10:45:04 »
S tym lemom je to lepsie a vyzera to uz skor ako T815.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Tatra T-815 TerrNo1 8x8
« Odpoveď #18 : 26. Február 2018, 11:06:22 »
S odskokom lepšia, pasuje mi to ovela viac ako čisto rovná.

Odhlásený 14miro14

  • Príspevkov: 80
Re: Tatra T-815 TerrNo1 8x8
« Odpoveď #19 : 26. Február 2018, 11:57:44 »
myslim ze ten lem na dverach pomohol  (y), super!  ;) ako si na tom s podvozkom? teraz ho ides stavat na mieru pre kabinu?

No tak podvozok mám koncepciu zúženú o stud od starej verzie, pridal som aj koncept diferenciálov ale nemám miesto na mechanizmus zatáčania, takže idem celé predné nápravy urobiť na novo. Bez pohonu, ale posuniem os otáčania pól nápravy viac von. A len zadná náprava bude hnaná čiže 8x4.


Čo sa týka lemu tiež sa mi viac pozdáva kabína s ním.  A aj skosená strecha sa mi pozdáva viac ako rovná.
Ešte som medzi časom vykradol nápad čo je pri takomto systéme dverí na Mini Cooperi.

Odhlásený 14miro14

  • Príspevkov: 80
Re: Tatra T-815 TerrNo1 8x8
« Odpoveď #20 : 09. Marec 2018, 06:21:03 »
Ahojte, no tak tu sú fotky z nejakého toho pokroku.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Tatra T-815 TerrNo1 8x8
« Odpoveď #21 : 12. Marec 2018, 15:35:16 »
Zatial dobré!

Inak tá "tatra fičúra" s posunutýmy poloosami o 1stud mi príde na túto mierku moc.
Mne sa to na tých modeloch moc nepáči, že kolesá budú dosť vyosené voči blatníku na jednej strane. Aj ked je to konštrukčne správne, ale proste na reálnom aute to je nepostrehnutelné - tu je ten 1stud úplne vidieť. Ale Miro ak si s tým zmierený, tak pohoda ,na mňa neber ohlad, možeš to fotiť len z tej krajšej strany  8)

Inak mám teraz doma taký tatra podvozok aj s diff-mi rozrobený s posunutím pol-stud (nie s knob-ami) a to mi príde akurát ideálne...

Odhlásený Legman

  • Príspevkov: 86
Re: Tatra T-815 TerrNo1 8x8
« Odpoveď #22 : 18. Marec 2018, 18:14:18 »
Inak mám teraz doma taký tatra podvozok aj s diff-mi rozrobený s posunutím pol-stud (nie s knob-ami) a to mi príde akurát ideálne...
Hmm, to by ma zaujímalo  ;) Ten môj ostal po pár testoch slabý (rozchádza sa pri zábere a preskakujú beveli) :D

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Tatra T-815 TerrNo1 8x8
« Odpoveď #23 : 19. Marec 2018, 18:53:42 »
Ešte dolaďujem zatáčanie, potom dám foto.
Aj tak ti to asi moc nepomôže, lebo ja mám trochu vačšiu mierku a hlavne pohon neplánujem mať motorizovaný

Odhlásený Legman

  • Príspevkov: 86
Re: Tatra T-815 TerrNo1 8x8
« Odpoveď #24 : 25. Marec 2018, 16:13:30 »
Ešte dolaďujem zatáčanie, potom dám foto.
Aj tak ti to asi moc nepomôže, lebo ja mám trochu vačšiu mierku a hlavne pohon neplánujem mať motorizovaný
Takže iba taký výstavný model.
Riadenie je u tohto typu celkom problematické ale určite foto bude zaujímavé.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Tatra T-815 TerrNo1 8x8
« Odpoveď #25 : 27. Marec 2018, 11:56:45 »
Ešte zavčasu hovoriť, nemám nič, len také pokusy. Funkčný by mal byť, akurát potlačíš rukou.
Včera som to skoro hodil celé do koša koli tomu riadeniu, to je najťažšie...vyvaklaný prehýbajúci sa čínsky shit celé lego...  ;D  >:D

Založím radšej novú tému nech tu neodbiehame od tvojho modelu.

Odhlásený 14miro14

  • Príspevkov: 80
Re: Tatra T-815 TerrNo1 8x8
« Odpoveď #26 : 27. Marec 2018, 20:49:23 »
Zatial dobré!

Inak tá "tatra fičúra" s posunutýmy poloosami o 1stud mi príde na túto mierku moc.
Mne sa to na tých modeloch moc nepáči, že kolesá budú dosť vyosené voči blatníku na jednej strane. Aj ked je to konštrukčne správne, ale proste na reálnom aute to je nepostrehnutelné - tu je ten 1stud úplne vidieť. Ale Miro ak si s tým zmierený, tak pohoda ,na mňa neber ohlad, možeš to fotiť len z tej krajšej strany  8)

Inak mám teraz doma taký tatra podvozok aj s diff-mi rozrobený s posunutím pol-stud (nie s knob-ami) a to mi príde akurát ideálne...

No tak na základe tejto tvojej pripomienky som sa rozhodol môj podvozok prerobiť. Máš v tomto pravdu, nie je to moc pekné.
No v poslednej dobe som moc nemal čas, mám to zatiaľ len v hlave. Ale medzi časom sa mi podarilo do mojho modelu tiež zakomponovať nápravové diferenciáli. Nie je to úplne 100% konštrukčne správne ale po rozprave s kolegom ako funguje samozverný diferenciál je podstata kvázi zachovaná, teda na lego. Prikladám nejaké fotky a video ako to funguje.

video: https://youtu.be/qcP07TquDl8

Mimochodom teším sa novej téme a samozrejme aj na tú novú Tatru vo väčšej mierke. :)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Tatra T-815 TerrNo1 8x8
« Odpoveď #27 : 28. Marec 2018, 15:30:30 »
Ahaaa, teraz už to lepšie vidím, že máš každú poloos zvlášt vyvedenú.
Čiže teoreticky, keď pri velkom odpore (napr. chytíš a pritlačíš k zemi), pustíš do pohonnej osky motor -  biele kolá ti budú všetky prešmykovať ? A nemôže sa stať, keď hotový model bude tak ťažký, že sa kôli tomu nepohne? ...ale možno to zle chápem, na fotkách dosť splývajú všetky čierne diely...

Z videa vyzerá aj zatáčanie dosť divočina, jak to vybieha doboku.  :)

Odhlásený 14miro14

  • Príspevkov: 80
Re: Tatra T-815 TerrNo1 8x8
« Odpoveď #28 : 28. Marec 2018, 16:16:02 »
Ahaaa, teraz už to lepšie vidím, že máš každú poloos zvlášt vyvedenú.
Čiže teoreticky, keď pri velkom odpore (napr. chytíš a pritlačíš k zemi), pustíš do pohonnej osky motor -  biele kolá ti budú všetky prešmykovať ? A nemôže sa stať, keď hotový model bude tak ťažký, že sa kôli tomu nepohne? ...ale možno to zle chápem, na fotkách dosť splývajú všetky čierne diely...

Z videa vyzerá aj zatáčanie dosť divočina, jak to vybieha doboku.  :)

Áno každá poloos je vyvedená zvlášť a potom sú napojené na jednu os. Kvázy biele koliečka (spojky) kompenzujú nepomer otáčania kolies každej z polnáprav pri zatáčaní Tatry. Nebude to tak úplne 8x8 pretože zadné nápravy budú hnané pevne ale predné cez tieto spojky.

Zatáčanie je kapitola sama o sebe, také smiešne, ale osvedčil sa tento systém.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Tatra T-815 TerrNo1 8x8
« Odpoveď #29 : 28. Marec 2018, 16:46:28 »
Jáaj, som zabudol na zadné :D Tak potom pohoda, ked tie budú na pevno tak ti to potiahnú.