Autor Téma: STAR WARS  (Prečítané 167070 krát)

Odhlásený Morandi

  • Príspevkov: 146
Re: STAR WARS
« Odpoveď #60 : 29. Január 2013, 18:43:57 »
Tak ten AT-TE je povinna jazda! :o Som zvedavy na pripadne nejake UCSka tetno rok.

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: STAR WARS
« Odpoveď #61 : 29. Január 2013, 19:00:34 »
Tak ten AT-TE je povinna jazda! :o Som zvedavy na pripadne nejake UCSka tetno rok.

Jednoznačne! A tie UCSka sa nemožem dočkať dva mesiace aké budú..

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: STAR WARS
« Odpoveď #62 : 31. Január 2013, 14:51:38 »
Máme tu trošku väčšie obrázky, ale stále nič moc kvalita:

Jabba's Barge
AT-TE
Gunship
Advent Calendar 2013

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: STAR WARS
« Odpoveď #63 : 31. Január 2013, 20:51:23 »
...a ešte plagátik s figúrkami (asi sú už všetky v predaji, alebo aspoň väčšina... :P )


Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: STAR WARS
« Odpoveď #64 : 10. Február 2013, 23:02:59 »

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: STAR WARS
« Odpoveď #65 : 15. Február 2013, 13:37:35 »

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: STAR WARS
« Odpoveď #66 : 15. Február 2013, 14:01:57 »
hmm, nie som fanda sw, takze to neviem objektivne posudit, ale pripada mi to take nic moc ;) a iba chabych 1500 dielov oproti tym tisickam predoslych modelov :)

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: STAR WARS
« Odpoveď #67 : 15. Február 2013, 15:51:34 »
Podla mna to na obrazku vyzera pekne. Len ma zaraza jedna vec - X-wing uz predsa bol ako jeden z prvych UCS-iek... To idu vsetky UCS zase opakovat, akurat s kvapku mensim poctom dielov? To bude zase aj novy Millenium falcon, 4900 dielikov???
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: STAR WARS
« Odpoveď #68 : 15. Február 2013, 17:09:30 »
Podla mna to na obrazku vyzera pekne. Len ma zaraza jedna vec - X-wing uz predsa bol ako jeden z prvych UCS-iek... To idu vsetky UCS zase opakovat, akurat s kvapku mensim poctom dielov? To bude zase aj novy Millenium falcon, 4900 dielikov???

to by nebolo zle ak by isli do reedicii, pre tych co to nestihli kupit predtym.
ale je to prekvapenie, ze TLC znovu vydava UCS X-wing - este by som pochopil, ze dava pravidelne reedicie klasickeho setu X-wing, lebo je to jeden z najzakladnejsich prvkov SW filmov... ale reedicia aj UCS je prekvapiva. Mozno casom bude reedicia aj inych exclusives veci.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: STAR WARS
« Odpoveď #69 : 15. Február 2013, 17:12:11 »
Tak ja neviem, ale mne sa ten stary zda aspon co do velkosti vacsi. Ale je dobre, ze reediguju UCSka, snad pride aj na Rebel Blockade Runner. >:D

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: STAR WARS
« Odpoveď #70 : 15. Február 2013, 17:17:04 »
No a vidis, ojekabatil som sa - tento novy ma viac dielikov...
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: STAR WARS
« Odpoveď #71 : 15. Február 2013, 18:16:46 »
U mňa tak na 70:31, v prospech spokojnosti.

+ konečne je tu nové UCS
+ vyzerá veľmi dobre
+ pekná krabica  O0
+ nato, že má 1559 kociek, je pomerne veľké
+ aj keď na prvý pohľad vyzerá ako takmer úplná napodobenina predvádzajúceho identického UCSka, je podľa mňa minimálne o 2 triedy lepšia (tak bola by to hanba keby nie)

- iba 1559 kociek!!!  :'( :'(
- "reedícia" už vydaného UCS setu, čo určite nepotešilo hrdých majiteľov prvého modelu (tak to je na slučku..)
- zabral miesto inej lodi, ktorá ako UCS ešte nevyšla

Záverom: už aby to tu bolo.



Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: STAR WARS
« Odpoveď #72 : 15. Február 2013, 18:29:43 »
- "reedícia" už vydaného UCS setu, čo určite nepotešilo hrdých majiteľov prvého modelu (tak to je na slučku..)

Tak tu sa opäť mylis priatelu. Toto urcite na ziadnu slucku nie je! Hned Ti vysvetlim preco. Ono tu vlastne ani nejde o reedicie v pravom slova zmysle, ale o fungl novy set. Reedicia je set, ktory vydali znova v povodnom dizajne. Toto je uplne nanovo navrhnuty set. Je logicke, ze sa nejak extra nebude lisit od prveho, lebo vsak stale to je len X-Wing. Prave naopak - majitelia prveho setu su len radi, ze nevysiel znova ten prvy, ale spravili novy. Pretoze cena prveho bude nadalej stupat a vzdy bude vyssia, ako tohoto noveho (na to vezmi jed). Ale ani keby slo o reediciu, by si slucku viazat nemuseli. Vyslo niekolko reedicii setov v rade Legends a napriek tomu cena povodnych vydani neklesla, naopak dalej stupa. Samozrejme s vydanim reedicie cena stupa pomalsie, no povodna verzia je vzdy drahsia. Napr. USS Constellation.
« Posledná zmena: 15. Február 2013, 18:31:22 od KLF »

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: STAR WARS
« Odpoveď #73 : 15. Február 2013, 18:53:24 »
 O0
Mýlil som sa v živote už veľakrát, ale tu na TATRALUGu ani raz (aké odvážne tvrdenie  :-X).  8)

Podľa mňa to na slučku rozhodne je (v mojom ponímaní), pretože:
1, skoro nikto nebude chcieť dve rovnaké (takmer rovnaké) UCSka vo svojej zbierke (či už z estetického, priestorového alebo finančného hľadiska - to je jedno)
2, hodnota starého UCS-ka samozrejme stále pôjde hore, ale už ani zďaleka tak ako doteraz, pokým nemal "konkurenciu". Pretože drvivá väčšina, ktorí ho nemali si kúpia tento nový a je vymalované. Čo je škoda, pretože ja by som bol rozhodne preto, aby sa vydávali iba nové lode.

No a druhá moja "mýlka" sa určite podľa teba týka najväčšieho setu LEGA - opäť som sa nemýlil, najväčší je FALCON 10179 (ani raz som nespomenul kritérium počtu kociek). Špeciálne pre teba kamarát chystám jedno foto týchto dvoch monštier vedľa seba, aby už bolo raz a navždy jasno.  ;) O0

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: STAR WARS
« Odpoveď #74 : 15. Február 2013, 19:05:01 »
Podľa mňa to na slučku rozhodne je (v mojom ponímaní), pretože:
1, skoro nikto nebude chcieť dve rovnaké (takmer rovnaké) UCSka vo svojej zbierke (či už z estetického, priestorového alebo finančného hľadiska - to je jedno)
2, hodnota starého UCS-ka samozrejme stále pôjde hore, ale už ani zďaleka tak ako doteraz, pokým nemal "konkurenciu". Pretože drvivá väčšina, ktorí ho nemali si kúpia tento nový a je vymalované. Čo je škoda, pretože ja by som bol rozhodne preto, aby sa vydávali iba nové lode.

No nesuhlasim - urcite to nie je na slucku - tvrdim priam opak - majitelia povodneho si vydychnu, ze nespravili reediciu. Z uz mnou vyssie uvedenych dovodov. ZBERATEL chce mat vsetko, cize urcite chce aj povodny, aj novy. Ja zberatel SW nie som, ale ak by som nol, urcite bych chcel obe verzie. Pre cloveka, co zbiera pekne, velka LEGA napriec celym portfoliom je urcite riesenie, ake spominas Ty.
Citam dost LEGO for po svete a viem zatial len o jedinom takom vacsom pripade, ktory bol pre zberatelov na slucku. A to vydanie MAERSK vlaku, ked sa v nom objavila tato prilba v MAERSK modrej farbe. Jej cena zo dna na den klesla doslova z 3-cifernej sumy na 1 Euro! Ale nedavno sa zistilo, ze predsalen je v povodnej zpred 30 rokov a novej isty rozdiel. Ale maly a cenu to rapidne znizilo. Takze tolko k slucke. ;)

No a druhá moja "mýlka" sa určite podľa teba týka najväčšieho setu LEGA - opäť som sa nemýlil, najväčší je FALCON 10179 (ani raz som nespomenul kritérium počtu kociek). Špeciálne pre teba kamarát chystám jedno foto týchto dvoch monštier vedľa seba, aby už bolo raz a navždy jasno.  ;) O0

Ja som hovoril o pocte dielov. Rozmermi (sirka, hlbka) je Falcon vacsi, do vysky je vacsi Taj Mahal. ;)