Autor Téma: Technic  (Prečítané 218645 krát)

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Technic
« Odpoveď #810 : 18. Jún 2020, 17:07:20 »

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #811 : 19. Jún 2020, 09:53:28 »
Vyzerá, že odpruženie na zadných kolesách Volva sa nekoná, a budú napevno. :-\ Jediné, kde to bude kývať bude v kĺbe.

ila_rendered


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #812 : 19. Jún 2020, 10:11:53 »
No vcera sme sa o tom bavili Palo, ale to mi ani nehovor! To by bol FAIL jak HOVADO! (n) Je to TECHNIC a na tomto modeli je zaujimave to, ako pracuje ta zadna dvojnaprava! >:( Takto je z toho lacna cinska hracka z Dracika, ale za 250€!

Odhlásený Legman

  • Príspevkov: 86
Re: Technic
« Odpoveď #813 : 19. Jún 2020, 14:08:43 »
To Volvo bude mať teda tie 3 nové diferenciáli? A ešte aj tie portálové redukcie ako sa špekulovalo?
Inak absencia pruženia na zadných nápravach by bola škoda.  :(
A inak B model sa asi pri tomto sete nebude konať či áno?

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #814 : 19. Jún 2020, 17:35:50 »
A inak B model sa asi pri tomto sete nebude konať či áno?

B-modely su ZIAL minulostou. :( A pritom tieto velke sety si ich vyslovene pytaju!

Viac ofiko obrazkov novych setov.

Odhlásený Legman

  • Príspevkov: 86
Re: Technic
« Odpoveď #815 : 19. Jún 2020, 17:59:54 »
B-modely su ZIAL minulostou. :( A pritom tieto velke sety si ich vyslovene pytaju!

Viac ofiko obrazkov novych setov.

To je veľká škoda  :-\
Inak to lietadlo pozerám, že má nový battery box. Len žiaľ ma len 2 výstupy.  ??? A inak je pravda, že sa špekuluje o tom, že lego by malo prísť s nabijateľnou batériou do tých nových boxov? To by bolo celkom +

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #816 : 19. Jún 2020, 18:22:34 »
Nový box má byť "dumb" tj bez potreby aplikácie, niečo ako staré battery boxy. Nezávislé ovládanie každého portu.

Oficiálna krátka odpoveď je "nekomentujeme veci čo nie sú v predaji alebo ohlásené"
Z rozhovoru s dizajnérmi Powered Up je navyše info že "vnútorný držiak batérii v nových Powered Up huboch je navrhnutý tak aby zameniteľný" a ďalej viď odpoveď č. 1
Jediný význam za čo to mô byť zameniteľné je za nejaký nabíjateľný modul. Otázne je či aj toto bude využité a ak áno tak kedy.
« Posledná zmena: 19. Jún 2020, 18:27:18 od papluh »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #817 : 19. Jún 2020, 20:50:19 »
to tam je v tom Volve nejaká prevodovka vzadu či čo ?


Odhlásený Legman

  • Príspevkov: 86
Re: Technic
« Odpoveď #818 : 19. Jún 2020, 22:37:47 »
Vďaka za info.
Ale to je veru otázne, že kedy to príde a s akým setom alebo či to bude zvlášť zakupitelna jednotka.

A u toho volva som sa tiež díval, že je tam nejaká prevodovka. Len aby sa neprepinali funkcie ovládané jedným motorom. Napríklad ten XL na pohon a vyklápanie. Ale uvidíme.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #819 : 19. Jún 2020, 22:41:16 »
Na krabici dolu je pri scheme tych prevodov aj schema kulisy prevodov 1-3 a R, co by mohlo znamenat ze sa to da sprevodovat do pomala (do terenu?) a do rychla. Aspon daco, ale tak uvidime.
« Posledná zmena: 22. Jún 2020, 11:50:13 od KLF »

Odhlásený Legman

  • Príspevkov: 86
Re: Technic
« Odpoveď #820 : 20. Jún 2020, 16:42:07 »
Na krabici dolu je pri scheme tych prevodov aj schema kulisy prevodov 1-3 a R, co by mohlo znamenat ze sa to da sprevodovat do pomala (do terenu?) a do rychla. Aspon daco, ale tak uvidime.
Vstup zamietnutý  :))
Inak čo som čítal zahraničné fórum tak špekuluje sa ozaj o 3 rýchlostnej prevodovke + R takže spiatočka. Len s tým, že rátajú aj s pozíciou N podľa appky. A v tej polohe N ma byť funkcia vyklapania. Takže to bude za obstarávať XL motor a ten,, nový'' bude ovládať tú prevodovku. A L motor ostane len na riadenie. Appka by mala blokovať možnosť prepnutia z 3. rýchlostného stupňa do R.

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: Technic
« Odpoveď #821 : 22. Jún 2020, 09:09:32 »
B-modely su ZIAL minulostou. :( A pritom tieto velke sety si ich vyslovene pytaju!

Viac ofiko obrazkov novych setov.

skoda, pri Volve je licencia tak OK (aj ked 42030 mala), ale pri ostatnych .... :(

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #822 : 22. Jún 2020, 09:40:34 »
Vsetky Volva mali B-model. A tu si to priam pytalo nejaky pevny dumper! Rovnako pri Liebherri sa priam nuka buldozer. No a klasicky Defender ako B-model mala byt pri Defenderi povinna jazda!

Odhlásený Legman

  • Príspevkov: 86
Re: Technic
« Odpoveď #823 : 22. Jún 2020, 12:55:01 »
Vsetky Volva mali B-model. A tu si to priam pytalo nejaky pevny dumper! Rovnako pri Liebherri sa priam nuka buldozer. No a klasicky Defender ako B-model mala byt pri Defenderi povinna jazda!
Ako píšeš to aj mňa napadlo ten dumper  8)
Liebherr buldozer postavil už grohl?!
A tomu defenderu nerozumiem čo malo byť B model  ::)
A ešte k tomu Volvu po dobrom preskúmaní sú v zadu použité reduktory, ktoré boli v Unimogu.  :-\

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #824 : 22. Jún 2020, 15:36:23 »
Liebherr buldozer postavil už grohl?!

Grohl dal snezny pluh. Maly buldozer dal Eric. Oba modely su pekne, ale myslel som velky, tazky buldozer.

A tomu defenderu nerozumiem čo malo byť B model  ::)

B-model by mohol byt povodny Defender. Neviem kolko mas rokov, resp. nakolko sa vyznas v autach - tento Defender, co sa teraz vyraba v NR (ktoreho model robi LEGO) je len nova generacia.