Autor Téma: PayPal  (Prečítané 8730 krát)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: PayPal
« Odpoveď #15 : 28. Február 2018, 14:08:54 »
About your direct debit authorization
The direct debit authorization is required by regulations in the European Union. By accepting it, you authorized PayPal to automatically pull funds from your bank account to make PayPal payments.

Viete mi prosim niekto vysvetlit, co si eu na nas zase vymyslela?

Inkaso?

Ja som to pochopil tak, ze ked platis, nemusis zadavat kartu, ale ti to rovno stiahnu z uctu. No a podla EU si na to musia najskor pytat povolenie od teba.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: PayPal
« Odpoveď #16 : 28. Február 2018, 21:18:03 »
EU "vymýšla" to že sa snaží štandardizovať "inkaso" najmä pre cezhraničné prevody. Pretože keby EÚ "nevymýšlala" a neštandardizovala tak je veľmi pravdepodobné, že Paypal sa na slovenské banky vyprdne...
Súčasťou toho je aj spôsob ako elektronicky autorizovať takéto platby a to po tebe Paypal chce odklepnúť. Ak nechceš používať sťahovanie priamo z účtu a nie karty tak to nepotrebuješ.

Zaujímavé by bolo zistiť (nie z mojej peňaženky) ako sa to prepočítava ak je platba v cudzej mene. Pretože pri stiahnutí z karty sa mi nestalo že by sa oplatil použiť kurz čo dáva PP ale vždy to nechať z karty stiahnuť v cudzej mene. Ale SEPA inkaso by malo fungovať len na Euro, takže prepočet asi len cez PP kurz...

https://www.nbs.sk/sk/platobne-systemy/sepa/platobne-nastroje
https://www.europeanpaymentscouncil.eu/what-we-do/sepa-direct-debit/sdd-mandate

Odhlásený duroduro

  • Príspevkov: 248
Re: PayPal
« Odpoveď #17 : 02. Marec 2018, 12:11:04 »
Doslo mi to iste co Janickovi , odsuhlasil som to a zabudol. Nasledne som zaplatil Bricklink fees cca 53$ z paypalu, z toho islo cca +-23€ z paypal creditu a 21,88€  z SK uctu.
V paypale teraz je transakcia completed, v bricklinku mam fees 0.
DNES prisli 2 maily z paypalu:
1. " We received an automated response from your bank informing us that the bank account you were trying to use for this payment has been closed.
As a result, we were unable to charge your bank account for this
transaction. We will not attempt to debit your bank account again. Hereare the details of this payment:
Transaction amount: 21,88 EUR"
To complete the payment, we debited the transaction amount from yourbackup funding source. "
NEPRESLO LEBO ZAVRETY UCET?
2. " A recent transaction with your bank account ending in x-xx09 didn't go through.  As a result, we have removed this bank account from your PayPal account. "
TAKZE MI ODJEBALI UCET Z PAYPALU.....
Nasledne som v InetBankingu nasiel 2 spravy ze niekto sa pokuso o INKASO ale nema povolenie odo mna takze to nepreslo.

ZAVER:
1. paypalu neprejde inkaso ale napise ti ze kvoli zavretemu uctu...
2. paypal ti rovno vyhodi tento "zavrety " ucet zo zoznamu...
3. ked som sa pokusal cele doobedie tento ucet pridat tak odpoved je : "Sorry, error, try later...
4. status tej platby nechapem. V paypale je completed, v bricklink nulovy dlh. Ale v mailoch pisu ze nepresla, na mojom SK ucte ziadny pohyb ...

WTF? OMG?


Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: PayPal
« Odpoveď #18 : 02. Marec 2018, 12:55:25 »
A nepracuješ ty (ešte) v banke ?  >:D Si zisti či máš povolené inkaso, prípadne či banka spracovala požiadavku z PP.
Ja to u mojej skúšat nebudem povolovať pre PP, ale mám v inetbankingu "SEPA inkaso" a tie čo tam majú byť tam sú. Bolo by divné ak by banka dovoľovala inkaso a nezobrazila ho...

Odpoveď "účet neexistuje" môže byť A) chyba B) bezpečnostný trik aby sa dotazom na nepovolené inkaso nedala zistiť prítomnosť účtu v banke

Kde sú peniaze ? No píšu že "we debited the transaction amount from your backup funding source" čo máš ako zálohu ? Kartu ?

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: PayPal
« Odpoveď #19 : 02. Marec 2018, 13:54:26 »
No ja som na tom podobne, platbu prijemca ma, co bolo na paypale mi stahli, ale z uctu ani cent. v banke ziadny pokus nevidia... pritom prislo normalne potvrdenie o platbe ako vzdy. asi chvilu pockam, napisem, vyriesim, a ten nezmysel zrusim
bye

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: PayPal
« Odpoveď #20 : 03. Marec 2018, 11:32:38 »
haha tak som dopadol ako Duro, poslali ma do prdele aj s uctom a stiahli si to cez kartu. Tusim ze chyba by mohla byt v adrese banky, csob sa stahovala...
bye

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: PayPal
« Odpoveď #21 : 26. Apríl 2018, 11:09:49 »
Ludia nejde mi pridat si moj bankovy ucet k paypalu. Vyhodi mi to error, ze mi nemozu sprocesovat tento request.

Predtym som ten ucet linknuty s PayPalom mal, ale mi ho paypal odtial dal prec, mozno z podobnych dovodov ako pisete vyssie.

Ako si ho tam mam pridat teraz? Da sa to vobec?

Kartu tam totiz stale aktivnu mam, cize prijimat peniaze aj posielat mozem. Ale keby som chcel vybrat peniaze, tak predtym som si to nechaval posielat na ten linknuty ucet, to je zadarmo, teraz je jedine moznost poslat si tie peniaze na kartu (co uprimne ani neviem co znamena, ze "na kartu") a je to za poplatok.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: PayPal
« Odpoveď #22 : 26. Apríl 2018, 11:43:37 »
Vyhodi ti to hneď ked to zadávaš? tj pravdepodobne bude problém buď v dátach alebo na PP strane.

Alebo až po nejakom čase, čo by naznačovalo že to skúsia poslať do banky a neprejde to?

Tak či onak by som skúsil kontaktovať PP. Predpokladám, že ich podpora bude vidieť viac info prečo to neprešlo.

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: PayPal
« Odpoveď #23 : 27. Apríl 2018, 12:12:10 »
Hned mi to vyhodi ako to zadavam.

Hej, uz som napisal priamo Paypalu. Len sa pytam aj tu ci nahodou niekto toto neriesil uz  :)

A inak, da sa to spravit pripadne takto?
K PayPalu mam linknutu kartu zo SLSP.
A ze by som si k PayPalu linkol aj ucet z Tatra Banky.

Toto sa da spravit? Dve rozne banky tam mat?

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: PayPal
« Odpoveď #24 : 02. December 2019, 16:57:22 »
Ludia, riesili ste niekedy nieco s PayPalom cez telefon? Potrebujem s nimi volat a zaujimalo by ma ci je ten hovor zadarmo. Nieze mi tam nauctuju nejake mega poplatky za volanie do USA...alebo kde sedia.

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: PayPal
« Odpoveď #25 : 03. December 2019, 07:41:17 »
ja som raz asi min. rok volal a myslim ze to bolo do Irska. ale nepamatam sa, ze by mi nieco extra fakturovali, mam aj volania do EU, tak by to malo byt tam zahrnute.