Autor Téma: Robocop, Terminator, Alien, Predator a ti druhi...  (Prečítané 34243 krát)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Robocop, Terminator, Alien, Predator a ti druhi...
« : 16. Január 2015, 14:57:53 »
I'll be back!
« Posledná zmena: 16. Január 2015, 15:18:47 od MiKeL »

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Robocop, Terminator, Alien, Predator a ti druhi...
« Odpoveď #1 : 16. Január 2015, 18:53:01 »
Like Geordi La Forge


Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Robocop, Terminator, Alien, Predator a ti druhi...
« Odpoveď #2 : 03. Apríl 2017, 01:05:28 »
najnovší prídavok do filmovej série - Alien Covenant príde v máji, kto sa teší? :) ja hej!!!

Ale ten trailer nič moc, to už tu všetko bolo - neznáma planéta, posádka objaví zase vajcá s parazitom atd... a votelec vyliahnutý zače kosiť jedného po druhom ...nič nové proste... ale ved uvidíme, Ridley Scott to režiruje. Skor som dúfal, že nadviaže na dej Promethea, a bude riešit tých stvoriteľov...



Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Robocop, Terminator, Alien, Predator a ti druhi...
« Odpoveď #3 : 03. Apríl 2017, 09:03:40 »
NO ja mám túto tému rád, len mám tiež pocit, že sú to všetko zrecyklované scény. Tiež sa mi zdá, že ten votrelec vyzerá inak ako ten originál. Uvidíme.
« Posledná zmena: 03. Apríl 2017, 09:10:03 od martinn »

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Robocop, Terminator, Alien, Predator a ti druhi...
« Odpoveď #4 : 06. Apríl 2017, 18:30:47 »
parádny plagát!!! ten sa podaril!

ila_rendered


Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Robocop, Terminator, Alien, Predator a ti druhi...
« Odpoveď #5 : 07. Apríl 2017, 10:41:56 »
Skoro ako priamo od Gigera :)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Robocop, Terminator, Alien, Predator a ti druhi...
« Odpoveď #6 : 07. Apríl 2017, 12:03:00 »
Hej, presne, má to ten Gigerovský nádych!

Ja som si v roku 2014 spravil taký párdňový motovýlet do Švajčiarkého mestečka Chur a okolia, a stavil som sa na pár pív aj v tom jeho Giger Bare.

Potom má ešte druhý bar spojený s múzeom v mestečku Gruyères. Tam som ešte nebol, ale mám v pláne niekedy. Tam je to vymakané, celé je to v areáli starobylého hradu, vyzerá to vnútri ako jaskyňa votrelcov...samé chrbticové klenby na strope, kostrový nábytok atd...

Mestečko Chur:

ila_rendered

...a Gigerov Bar

ila_rendered



ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Robocop, Terminator, Alien, Predator a ti druhi...
« Odpoveď #7 : 27. Apríl 2017, 10:05:53 »
Reklamná kampaň filmu ide na plné obrátky, každú chvílu sa objavia nejaké nové fotky, teaser, alebo zábery s natáčania, krátke prológové videá...nebudem to tu dávať a spoilerovať...sám tiež vačšinu toho radšej ignorujem, aby som sa nepripravil o prekvapenie.

Ale jak som bol sklamaný z toho traileru, tak tých pár info čo som v rýchlosti videl, ma celkom potešili...
Aj nasledovné udalosti na konci Prometheus-a by mali byť vysvetlené (čo sa stalo s Davidom a Shaw...)

A vraj Ridley Scott plánuje ešte dalšie 2 filmy dejovo medzi Covenantom a prvým Votrelcom, a potom ešte aj Alien 5 by mal byť...tak nech mu zdravíčko hlavne slúži, aby všetko dokončil, má 80 rokov!

...a animatronika stále žijeeee!!!! tak sa mi to páči!




Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Robocop, Terminator, Alien, Predator a ti druhi...
« Odpoveď #8 : 27. Apríl 2017, 11:25:03 »
Som tiez zvedavy , ako sa nove pokracovanie vyskoci nekomu s tela. Slubuju vraj nejakeho noveho fesaka .Tak uvidime :)

Fanusikom alien architektury bych do pozornosti dal i ohlasenu horor hru SCORN. Kde vsetko je ako utroby organizmu po ktorych sa prechadzate .

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Robocop, Terminator, Alien, Predator a ti druhi...
« Odpoveď #9 : 27. Apríl 2017, 11:56:28 »
Na ten SCORN sa dosť teším, videl som dávnejšie to video s alfa verzie a tie prostredia ma dostali, riadna agónia!!!

A Buďo, ty si hral hry DARK SEED a DARK SEED II ? stariny úplné, klasické point and click adventúry...na nich priamo spolupracoval Giger, tie prostredia paralelných svetov a výjavy - všetko original od neho nakreslené + dospelácky príbeh.
Cez nejaký emulátor sa to dá zahrať aj dnes, ale to sú ťažké hry, si pamatám, že každú chvílu nejaký zákys, nevedel som ako dalej...stará škola proste, ale pre fandov povinnosť aspoň vyskúšať

« Posledná zmena: 27. Apríl 2017, 13:51:54 od Paliason »

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Robocop, Terminator, Alien, Predator a ti druhi...
« Odpoveď #10 : 28. Apríl 2017, 09:44:00 »
Posádka Covenantu má vo výbave aj mesačné Audi Quattro!


Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Robocop, Terminator, Alien, Predator a ti druhi...
« Odpoveď #11 : 28. Apríl 2017, 20:36:52 »
Na ten SCORN sa dosť teším, videl som dávnejšie to video s alfa verzie a tie prostredia ma dostali, riadna agónia!!!

A Buďo, ty si hral hry DARK SEED a DARK SEED II ? stariny úplné, klasické point and click adventúry...na nich priamo spolupracoval Giger, tie prostredia paralelných svetov a výjavy - všetko original od neho nakreslené + dospelácky príbeh.
Cez nejaký emulátor sa to dá zahrať aj dnes, ale to sú ťažké hry, si pamatám, že každú chvílu nejaký zákys, nevedel som ako dalej...stará škola proste, ale pre fandov povinnosť aspoň vyskúšať

DARK SEED a DARK SEED II som nehral ,pozrel som si aspoň nejaké záznamy z hrania ,nech vým o čom je reč .Kategória kde si sa bez návodu z časáku nepohol  ;)  A áno sú ta podobné prostredia "metal&flesh" slogan čo mi pripomenul DOOM a Cyberdemaona z neho .

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Robocop, Terminator, Alien, Predator a ti druhi...
« Odpoveď #12 : 29. Máj 2017, 18:20:31 »
Prijateľný film to je u mňa.

Ten trailer hore je prefíkano zostrihaný. Človek z neho má pocit, že celý film bude plávať na klasickej dejovej schéme prvých filmov, ale nieje to tak. Ten klasický votrelec je tam asi až poslednú polhodinu.

V podstate komu sa nepáčil Prometheus, tak sa mu nebude moc páčiť ani toto. Lebo Alien: Covenant = Prometheus 2.

Tak sa to aj pôvodne malo volať, ale s obavami o to, že film nebude moc úspešný, (ako nebol aj Prometheus) to premenovali na Alien: Covenant, dali tam viac scén s votrelcom aby ludia zase nepindali, že sú tam len samé filozofické kecy...čiže je to tak pol-na pol teraz, akcia aj kecy.

Prvá polhodina filmu ma najviac bavila - objavenie signálu, prílet na planétu, prieskum...perfekt atmosféra a tajomno, že čo tam nájdu...
Ďalej ten samotný koncept šialeného androida posadnutého hrátkami s tým patogénom sa mi tiež velmi páči. Dosť šok, tá jeho úplná absencia motívu k zlikvidovaniu inžinierov a to čo spravil Shaw ani nehovorim...
Btw. Michael Fassbender dobre zahral dvoj-rolu!

Pre niekoho bude možno negatívum to celé odhalovanie pozadia - čo, kedy, ako, prečo... až moc detailov... celé to tajomno o votrelcoch je rázom fuč. Ja toto rozširovanie univerza vítam, nebavilo by ma veru pozerať na n-tú kópiu starších filmov.

Gore-efekty sú kvalitka! A potešili aj hudobné tóny inšpirované povodným soundtrackom.

Mínusy to má tiež, ako každý film. Čo si pamätám napr. kapitán naivný dement neschopný! (ale to aj v Aliens bol taký podobný chuj) Votrelec až moc rýchlo narástol, doslova za pár minút z ničoho...? Záverečné odhalenie je zrejmé dlho dopredu. Súboj na letiacej plošine nič moc.
4 roky skúmali detailne vesmír, ale po núdzovom zobudení posádky zrazu objavia ešte vhodnejšiu planétu vzdialenú pár dní cesty, než na ktorú mali povodne isť neviem kolko rokov v hybernácii...

Celkovo dobrý film, bavilo ma to viac než Prometheus, a rád si to znovu pozrem - čo znači u mňa, že to neni sračka :D
Som zvedavý, kolko materialú bolo vystrihnutého...lebo Prometheus mal sakra vela vystrihnutých scén, a keby to je všetko vo filme, tak by to vyznelo hned lepšie.

PS: Uvidíme, jak dopadne finále na Origae-6...ale to dokým natočia pokračovanie...uff , zase pár rokov ubehne

Dodatok: oficiálne patria k filmu aj tieto prológy, ktoré dobre dotvárajú dej:






A moje hodnotenia všetkých častí:

Alien - 10/10
Aliens - 10/10
Alien 3 - 10/10 (ale len directors cut...povodná kinoverzia bola slabšia, tak na 7/10)
Alien: Resurrection - 7/10
Prometheus - 6,5/10 (keby nebolo veľa scén vystrihnutých, zaslužil by aj viac)
Alien: Covenant - 8,5/10

A odbočky s predátormi ma vôbec nebavili, celkovo sračky obe...to prvé AvP možno ako tak Ok. Inak oba slabé scenáre, slabí herci, také lacné braky bez napätia.
Alien vs. Predator - 4-5/10
Aliens vs. Predator: Requiem - 3/10

« Posledná zmena: 29. Máj 2017, 20:15:49 od Paliason »

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Robocop, Terminator, Alien, Predator a ti druhi...
« Odpoveď #13 : 29. Máj 2017, 21:00:53 »
Dik za recenziu, ja som si pamatal len 3 filmy s votrelcom + votrelec vs. predátor, ani neviem že boli 4 a ešte další s predátorom, Nič mi nehovorí ani ten prometheus to bolo o čom? aj tam bol votrelec?

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Robocop, Terminator, Alien, Predator a ti druhi...
« Odpoveď #14 : 29. Máj 2017, 22:18:02 »
O čom bol Prometheus si podrobnejšie nájdeš na nete, ale najlepšie samozrejme spravíš, ked si ho pozreš ;)

Trailer ma v tej dobe parádne navnadil:


V skratke tam išlo o expedičnú výpravu na vzdialenú planétu, kde mali vedci objaviť mimozemskú rasu -  takzvaných stvoritelov-inžinierov. Tá posádka-vedci mali teóriu,  že to oni sú stvoriteľia človeka a aj celého života na zemi. Na planéte ale našli urny s čiernym slizom, ktorý rýchlo mutuje pri kontakte s biologickým oragnizmom... bla bla bla...bla bla bla...bla bla bla...na koniec z brucha jedného nakazeného inžiniera vyskočí tvor podobný votrelcovi.

O Votrelca tam vobec nešlo práveže, ale o to, ako mohol asi vzniknúť... Prometheus sa odohráva pred udalosťami v povodných Alien-filmoch, a Covenant priamo na neho nadväzuje...čiže pozerať Covenant bez zhliadnutia Promethea je chujovina.