Autor Téma: Farebný svet v kocke - Trenčiansky hrad (17.10.2016 - 29.1.2017)  (Prečítané 121171 krát)

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Farebný svet v kocke - Trenčiansky hrad (17.10.2016 - 29.1.2017)
« Odpoveď #375 : 07. November 2016, 18:32:28 »

Dobrý deň,

Otázky na Vás:
potreboval by som aj termín kedy sa dokončia úpravy, kedy donesiete maketu hradu, taktiež tých 10 cien do sútaží, potrebujeme to vedieť aj z toho dôvodu, že na ten deň kedy by ste prišli všetko dokončiť pozveme novinárov, televíziu, tak aby ste boli na to pripravení :)



Toto je hlavne na mňa dotaz a odpoveď je ,už čoskoro/ tento víkend .
S panom Paholkom som vola,ak čokolvek okolo makety hradu by potreboval vedieť nech sa priamo obráti na mňa .
Taktiež som mu načrtol i zhruba čas dokončenia a inštalácie .

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Farebný svet v kocke - Trenčiansky hrad (17.10.2016 - 29.1.2017)
« Odpoveď #376 : 07. November 2016, 19:59:38 »
Ale inak dosť som čakal ako vyriešia to zasklenie-nejaký lacný systém (použiteľný aj v PP), pretože zaskliť všetko, by boli podľa mojej skúsenosti náklady jednorazovo aj ďaleko cez 5000 EUR a nechápal som ako a z čoho to chcú utiahnuť(nejaký trik), keďže ďalej by to nevedeli využívať...  ???
Taktiež som si všimol, že nikde nie je ani slovo o TatraLUGu web, plagáty, žiadne naše logo a pod., až keď tam človek je  :-\
A snáď už len, že som zvedavý na návštevnosť, keďže je to trošku výkon vyštverať sa hore na hrad a na najvyššie poschodie kasárni+obmedzené otváracie hodiny+obmedzené parkovanie, ale možno len ja to tak vnímam...  ::) (zlenivel som... ;) )
« Posledná zmena: 07. November 2016, 20:14:25 od Praetor »

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: Farebný svet v kocke - Trenčiansky hrad (17.10.2016 - 29.1.2017)
« Odpoveď #377 : 07. November 2016, 21:17:56 »
Nemám z toho moc dobrý pocit - akoze nechcem to tam moc nechavat na pospas nejakym ludkom co mi tam zkantria polku trooperov - na to som to tam neniesol  :'(
 ( A ak mi tu niekto zacne oponovat ze sa ku tomu nedostanu tak nikdy netreba podcenovat vynaliezavost priemerneho kotlebovolica v nasej malebnej krajinke ...)
Ale nemam cas preto ist a ani to chodit kazde 2 tyzdne kontrolovat preboha  :'( :'(

Odhlásený andy tt

  • Príspevkov: 10
Re: Farebný svet v kocke - Trenčiansky hrad (17.10.2016 - 29.1.2017)
« Odpoveď #378 : 07. November 2016, 21:35:25 »
ako su tam otvaracky 

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Farebný svet v kocke - Trenčiansky hrad (17.10.2016 - 29.1.2017)
« Odpoveď #379 : 07. November 2016, 21:49:23 »
ako su tam otvaracky

od 09.00 do 15.30 hod.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Farebný svet v kocke - Trenčiansky hrad (17.10.2016 - 29.1.2017)
« Odpoveď #380 : 07. November 2016, 22:27:48 »
Ja by som si predstavoval plexisklo (o pojme verejné obstarávanie a súťaž sa tu nejdem rozpisovať, lebo by ma porazilo) ale ak nebude tak to risknem. Samozrejme môže sa stať že niečo zmizne, bude mi to ľúto, ale ak sa chceme prezentovať a robiť ľuďom radosť nie je iná možnosť ako ísť do rizika. Určité riziko je aj pri montážach a demontážach, tiež sa môže kadečo stratiť. Ako sú riešené výstavy v Ba čo boli, neorganizované LUGOM?

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Farebný svet v kocke - Trenčiansky hrad (17.10.2016 - 29.1.2017)
« Odpoveď #381 : 07. November 2016, 22:31:47 »
Ja by som si predstavoval plexisklo (o pojme verejné obstarávanie a súťaž sa tu nejdem rozpisovať, lebo by ma porazilo) ale ak nebude tak to risknem. Samozrejme môže sa stať že niečo zmizne, bude mi to ľúto, ale ak sa chceme prezentovať a robiť ľuďom radosť nie je iná možnosť ako ísť do rizika. Určité riziko je aj pri montážach a demontážach, tiež sa môže kadečo stratiť. Ako sú riešené výstavy v Ba čo boli, neorganizované LUGOM?

Samozrejmje, ze pri instalacii - demontazi sa veci stratia a obvykle viac veci, ako pocas expozicie samotnej. Tuto bedo narieka, ako mu zmizne neviem co vsetko, ale sam postracal kopec dielov a FIGUROK (!) pocas instalacie svojou lajdackostou. Takze tak. Ako su riesene ine vystavy LEGA netusim.

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: Farebný svet v kocke - Trenčiansky hrad (17.10.2016 - 29.1.2017)
« Odpoveď #382 : 07. November 2016, 22:43:18 »
OU, no tak s tym treba troska opatrne lebo je rozdiel v tom ked je clovek lajdak a ked niekto pride na hrat uz o stvrtej a namiesto popoludnia, vecera a noci instalovania + doobede dalsieho dan je nuteny to poskladat naraz ten druhy den nakolko jedine co sa piatok dialo bol vylet do mesta ze ano - nie kazdy tu ma volne vikendy a ziadne starosti cez tyzden, cize ano zabudol som si tam zopar veci (3) ale to bolo skor zo stresu a zhonu --- a je rozdiel zabudnut nieco vlastnou vinou a mensi odpis majetku vinou cudzou ze ano
« Posledná zmena: 07. November 2016, 22:49:17 od Administrator »

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Farebný svet v kocke - Trenčiansky hrad (17.10.2016 - 29.1.2017)
« Odpoveď #383 : 08. November 2016, 00:29:14 »
Dnes som to teda bol aj osobne omrknut a aj som pokecal s ludmi co to maju na starosti bo sak som ukecany.

Na jednoduchu ochranu proti deckym rucickam to staci - az na par malich vinimiek kde b sa to mohlo posunut o kusok a najhorsie su na tom Budove vlaky, ktore su z boku a z hora uplne dostupne - ten horny by sa mal asi presunut dole a z bodu dat pevna zabrana.
Proti dospelackym a teenagerskym rukam to nie je dostacujuce. Maju kameri a sleduju ich a budu tam hliadkovat 2 pracovnici ale nakolko to bude dostacujuce zabezpecenie sa ukaze aj po prvom vikende po masovej medializacii a po tom ako tam zacnu hufne chodit skoly z TN a okolia.

Najhorsie su urcite figy, velke modeli stres asi nebudu mat. Bude to treba tak za 1-2 tyzdne skontrolovat a vyhodnotit ci je vsetko vporiadku alebo nie, cos je robota navyse a clovek sa bude musiet zahrat hru najdi 10 rozdielov na tychto dvoch obrazkoch.

Asi si bude treba zacat spisat veci/sety/figy aby bolo mozne promptne reagovat ak nieco zmizne a hned este pred skoncenim vystavy si narokovat nahradu od muzea.

Bavil som sa aj so slecnou co to ma nastarosti a aj jednim z mladikov co to maju nastarosti (sry ja mam ciernu dieru v hlave na mena) a skla su problemom kvoli komplikovanemu procesu verejneho obstaravania.

Zaujimave info z ich strany bolo kolko veci chceli dopredu vediet a mat ich presne dodane - presne co tam bude, kolko tam toho bude a v akych rozmeroch, supis a hodnotu jednotlivych exponatov - co my sme asi neni schopny len tak lahko dopredu dodat.
Uz len urcovanie hodnoty diela bude proces na niekolko dni spisovania pribliznych poctov suciastok do excelu a prepajania s AVG cenami na BL.

Pri takomto zabezpeceni vystavi sa uz dostavame za hranicu unosnosti venovania sa tomu ako hobby a museli by sme sa presunut na komercnu bazu ak chceme presne dodat vystavu na kluc so vsetkimi parametrami a mat vsetko dopredu prichystane, vymerane, vyratane.

par foto z dneska

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Farebný svet v kocke - Trenčiansky hrad (17.10.2016 - 29.1.2017)
« Odpoveď #384 : 08. November 2016, 11:27:52 »
Ináč, čo sa skla týka, v BB to vyriešili celkom bravúrne (aspoň čo vnímam ja). Myslíte, že využijú teraz všetko sklo? Čo tak skontaktovať múzeá navzájom, aby si za menší poplatok vzájomne prenajímali sklenené steny? Tu samozrejme povstáva aj otázka s prevozom a montážou (kto?), ale možno by sa to dalo vyriešiť takto ako alternatíva prípadných nedostatkov múzea.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Farebný svet v kocke - Trenčiansky hrad (17.10.2016 - 29.1.2017)
« Odpoveď #385 : 08. November 2016, 11:30:22 »
Presne toto som im samozrejme navrhoval - nech si pozicaju. V Novej Bani to takto tiez riesili a myslim, ze zrovna Stredoslovenske Muzeum v BB im na nasu vystavu pozicalo sklo.

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Farebný svet v kocke - Trenčiansky hrad (17.10.2016 - 29.1.2017)
« Odpoveď #386 : 08. November 2016, 11:32:43 »
Vraj aj na pozicanie skla a s tym spojeny prevoz musi byt verejne obstaravanie ale do akej miery je to spravna info neviem bo do ich procesov nevidim.

Odhlásený danny01

  • Príspevkov: 120
Re: Farebný svet v kocke - Trenčiansky hrad (17.10.2016 - 29.1.2017)
« Odpoveď #387 : 08. November 2016, 14:11:15 »
Previezt to (pravdepodobne) vieme. Platili by sa len PHM. Auto k dispozicii mame.

Kuba

Re: Farebný svet v kocke - Trenčiansky hrad (17.10.2016 - 29.1.2017)
« Odpoveď #388 : 08. November 2016, 20:58:39 »
Dnes jsem si tu přečet nějakou tu diskuzi o absenci skel. Několik příspěvku už bylo smazáno, ale neznám důvod proč byly smazány. Chapu rozhořčení některých, osobně mám taky velký strach především o hrad. Už ty provizorní stoly samy o sobě nebyly nejstabilnější a pod legem se na dvou kozách viklaly. Tak aby to nějaká nenechavá ruka celé nestrhla na zem, např. ten hrad je dost těžký, (sko by ruce ochránilo). Pak tam mám nějaké vzácnější věcičky, které jde jednoduše odloupnout. Minifigy a podobně. Když si představím, že jen pokrývky hlaviček některých minifigů stojí na Bl i 100kč, cca3,5E tak se mi ježí chlupy na rukou....

Byly přislíbene skla, dokonce i ten zaměstnanec hradu, co mne tam v ten pátek 14.10. před instalačním víkendem přivítal předčasně a pak tam připravoval stoly mě ujišťoval, že tam skla budou...   ...Škoda tak hloupě napsané smlouvy...  :'(

Rád bych měl jistotu, že pokud se cokoliv ztratí, či ukrade, tak bude taky uhrazeno. Proto by mělo Muzeum ihned předložit pojistnou smlouvu na exponáty, když se smluvně zavázalo, že exponáty pojistí. Když už se to dělá prakticky zadarmo a pro jejich kšeft, tak by se o to měli postarat, aby zapůjčene předměty byly kryté, případně byla náhrada za odcizené části. Nechci být sponzorem nějakého nenasytného muzejnika, či castelána, když sami musíme riskovat naši kompletnost MOC.

Z již mnou absolvovaných výstav v ČR: Pokud nepočítam vikendovou akci, kde jsme si modely víceméně hlídali sami,tak už jsem jednou vystavoval model na dlohodobější akci, kde také nebyly skla,tam jsem se to dozvěděl taky později, až prakticky před instalací, ale nebylo tam tolik cenných a špatně sehnatelných části, co mám teď na hradě. tak jsem věřil dalším zabezpečením (kamery, hlídači, provazy, zábrany...). Klobouk dolů, nic se nestratilo. Chci si o této akci myslet totéž, ale byl bych rád (za všechy), kdyby se ty mantinely a šňůry ještě posunuly alespoň o 15cm, pokud ty skla nehodláj fofrem sehanat!!!!

Pokud nám muzeum nezaručí, že o vše bude řádně postaráno (zabezpečeno) a vše bude řádně pojištěno (dle smlouvy), měla by se zvážit dašli spolupráce s muzeem, a i do budoucna "všeobecně" co dál....

PS, pro zajmavost:
Když jsem spoluorganizoval výstavu ve Frýdku-Místku bylo samozřejmstí, že všchny modely byly zabezpečeny ochranným sklem, to byla úplně základní podmínka, jinak bych se s nima o výstavě vůbec nebavil... Můzeum mělo výstavu pojištěnou. Můzeum každému účastníkovi, který se dostavil osobně ,nabídlo sepsáni předávacího protokolu, kde byl uveden předmět zapujčení, doba zapujčení a cena zapůjčeného předmětu. (u Těch, kdo osobně nedorazili, jsem to vzal na sebe). Doporučuji se do budoucna zaměřit i na tyto podmínky....

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Farebný svet v kocke - Trenčiansky hrad (17.10.2016 - 29.1.2017)
« Odpoveď #389 : 09. November 2016, 09:21:17 »
Spiste teda do JEDNEHO PRISPEVKU co pozadujete od muzea a ja im to budem tlmocit. Druha moznost je, ze vam sukromne poslem kto budete chciet kontakty a mozete si to aj osobne vybavit (co bude asi jednoduchsie).

Co sa nas tyka - pozorne som cital vase konstruktivne nazory (kydy som pomazal) a vidim to tak, ze by sa mozno oplatilo zainvestovat aspon do casti skla (cast ludi sklo nepozaduje). V uvahu pripada len plexisklo (cena, pevnost). Zatial mam tip z Pohronskeho muzea na firmu ZENIT z Koša, kde ich tabula o rozmeroch 150x100cm stala 42,50.- €/ks.