Autor Téma: Technic  (Prečítané 218781 krát)

Odhlásený Legman

  • Príspevkov: 86
Re: Technic
« Odpoveď #825 : 22. Jún 2020, 17:07:26 »
Tak zmýlila ma tá radlica  :D No veru ten buldozér by nebol na škodu postaviť. Len ten set nemám doma.  :-\

Hej viem, ten defender v pravo je jeho 1.generacia myslím.  :)
Lebo táto najnovšia verzia prišla len kôli jeho povesti a tvarom :,, zabijač chodcov'' ho volali ten pred. :oldman:

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #826 : 17. Júl 2020, 08:29:17 »
Blok na recenzie na Technic sety sa postupne uvoľnuje, zatiaľ miešačka
https://www.eurobricks.com/forum/index.php?/forums/topic/179098-review-technic-42112-cement-mixer/

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #827 : 18. Júl 2020, 01:50:22 »
Recenzia Volva
na apke sa ževraj ešte robí, aj túto pracovnú verziu recenzenti dostali až keď sa pýtali či to majú recenzovať s ovládaním cez cudzie aplikácie  >:D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #828 : 18. Júl 2020, 10:49:37 »
A taky super set to mohol byt. :-[ Pozrel som si Sarielove video a pozrel som si aj 2 dalsie videa. Funkcna (konecne) sekvencna prevodovka je fajn ozivenie, ale tie jazdne vlastnosti... ::) Trpi to dvoma zakladnymi nedostatkami - slaby motor a pevna zadna naprava. Je vidno, ako sa ten motorcek s tou vahou auta trapi a tazko prekonava teren. Pevna zadna naprava posobi pri jazde terenom strasne! Nehovoriac o tom, ze stazuje tiez pohyb auta. Skoda. Toto nemal byt vitrinkovy model, ale funkcny, hratelny. Predstavoval som si to tak, ze to bude mat odpruzenu zadnu napravu (alebo aspon kyvnu), ze to bude vediet ako realny stroj jazdit aj relativne rychlo a pritom ako-tak "zehlit" nerovnosti. Ale toto... Ako model na policku je to ale pekne.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #829 : 20. Júl 2020, 11:01:31 »
No a tymito dvoma setmi sa Technic novinky na 2. polrok asi aj skoncili. Uvedenie Ospreya na trh bolo odlozene, nakolko sa zacinaju vzmahat staznosti, ze ide o vojenske lietadlo (nie v tejto verzii), ktore ma na palube aj zbranove systemy.
« Posledná zmena: 20. Júl 2020, 13:40:36 od KLF »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #830 : 20. Júl 2020, 12:11:59 »
Tak zatiaľ to je nejaká organizácia v Nemecku, zdá sa že si chce robiť reklamu po vzore Greenpeace-Shell-LEGO. Tak sa uvidí či bude mať dostatočný výtlak a cez aktuálne masové zdieľania kadečoho sa to rozšíri.
Na druhú stranu pre augustové uvedenie je to už všetko vyrobené, to by bol drahý špás zrecyklovať.
Možno počkajú čo sa stane, posunú to všetko Amíkom ktorí im za svoje lietadlo poďakujú a Nemci ostrúhajú ako keď v počítačovch hrách museli bojovať proti zombíkom so zelenou krvou narozdiel od ostatného sveta.

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: Technic
« Odpoveď #831 : 20. Júl 2020, 12:26:45 »
Ale set už existuje:

« Posledná zmena: 20. Júl 2020, 13:05:16 od KLF »
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #832 : 20. Júl 2020, 12:38:45 »
však to. To je malý predajca čo recenzuje nové veci z dodávok čo má normálne naskladnené na predaj. Veľké siete to už musia mať dávno v skladoch lebo ich logistika potrebuje hodne dopredu dodávať.

(to že to registrované fan média dosť hnevá je druhá vec. Ľudia ako Sariel čo dodržujú požiadavky (dátumy a pod) globálneho TLG to ešte ani nedostali a aj keby tam nechcú porušiť embargo. A tu si nejaký predajca recenzuje kopec nových setov)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #833 : 20. Júl 2020, 15:46:31 »
Tak oficiálne vyjadrenie "sorry nevšimli sme si že to nejak odporuje interným pravidlám"  >:D
Inak zatiaľ je stianutý na neurčito.

Citovať
The LEGO Technic Bell Boeing Osprey V-22 was designed to highlight the important role the aircraft plays in search and rescue efforts. 

While our set depicts a rescue version of the plane, the aircraft is predominately used by the military.  We have a long-standing policy not to create sets which feature military vehicles and in this case we have not adhered to our own internal guidelines. 

As a result, we are currently reviewing our plans to launch this product on August 1.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #834 : 21. Júl 2020, 12:58:49 »
Automiešač je pekný model, bez žiadnych výrazných nedostatkov. Kabina má dobrý dizajn. Nadstavba z miešačkou je niečo, čo ešte nebolo. Dá sa s tým aj dobre zahrať. U mňa sa proste dostavil silný kladný pocit.

Pri Volvo sklápači sú výraznejšie protiklady. Výzorovo zaujme, hlavne čumák velmi pekne spravený a potom aj celá sklápacia korba. Kabinke pre vodiča už ale nedali správne proporcie, tam im to ušlo, a dosť. Menšie kolesá mi až tak nevadia. Automatická prevodovka a jej ovládanie cez ten grafický interface, to je parádne, ako to majú vymyslené.
Jazdou je to úplný chcípák bez výkonu. Odpruženie zadných kolies bolo vypustené na úkor tej prevodovky, to sa dá akceptovať, to chápem. Samozrejme že to týmpádom vyzerá hrozne, ked to má isť cez terén. A dosť mi vadí to vylajdané klbové spojenie, celá ta predná sekcia ako sa trasie pri jazde jak huspenia... :D

.... Uvedenie Ospreya na trh bolo odlozene, nakolko sa zacinaju vzmahat staznosti...

Tak zatiaľ to je nejaká organizácia v Nemecku, zdá sa že si chce robiť reklamu po vzore Greenpeace-Shell-LEGO. Tak sa uvidí či bude mať dostatočný výtlak a cez aktuálne masové zdieľania kadečoho sa to rozšíri.
Na druhú stranu pre augustové uvedenie je to už všetko vyrobené, to by bol drahý špás zrecyklovať.
Možno počkajú čo sa stane, posunú to všetko Amíkom ktorí im za svoje lietadlo poďakujú a Nemci ostrúhajú ako keď v počítačovch hrách museli bojovať proti zombíkom so zelenou krvou narozdiel od ostatného sveta.

To sú úplní sráči ::) ... Dúfam, že TLG sa z nich nezosere a normálne to vydá všade inde okrem nemeckého trhu. 

offtopic:
A v tých pc-hrách to je úplná trapošina. ::) Ja blbec som si dávno, ked ešte nebol Steam, túto skutočnosť neuvedomil a kúpil raz pri návšteve Rakúska Half-Life, edíciu Generation. Natešený doma pustím, a po chvilke hrania mi to začalo dochádzať. Všade žltá krv /miesto vojakov roboti, ktorý po zabití hneď zmizli /a zo všetkých príšer, civilistov miesto odtrhnutých údov lietali ozubené kolesá. :)) Kamoši nechápali/neverili. Naštastie o 2 roky spustili Steam, a ten inštalačný cd-key som si v ňom zaregistroval na SK účte a dalo mi to bez cenzúry. Toto veru Nemcom/Rakušanom nezávidím.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #835 : 21. Júl 2020, 17:53:06 »
Tak 42113 Osprey je oficiálne stiahnutý.


Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: Technic
« Odpoveď #836 : 21. Júl 2020, 22:12:03 »
Tak tohle teda absolutně nechápu...

LEGO 2x udělalo Sopwith Camel a Fokker Dr. I.
2x !!!!

Oboje jsou stíhačky, které mají na svém  kontě nespočet sestřelů.  (Camel 1294,což z něj dělá nejúspěšnější stíhačku první světové války.)

A Fokker Dr. I ? LEGO ho vydalo ve zbarvení Rudého Barona. Nejlepšího stíhače první světové války.

Nutno říci, že první světová válka byla krutá a většinou sestřel znamenal i smrt pilota...

V-22 je transportér. Může nosit miniguny v oknech, ale pouze pro svou vlastní obranu.

Má tedy defenzivní výzbroj. Ne ofenzivní.

Není to stroj určený na zabíjení lidí, i když slouží v armádě.

Stíhačka je oproti tomu ofenzivní zbraň. Jejím primárním účelem je ničení leteckých sil protivníka.

Camel se navíc používal i jako stíhací bombardér. Měl závěstníky na pumy a mohl házet pumy.
Existovala i verze, která měla kulomety mířící skrze podlahu dolů. Tedy do vojáků pod sebou...

Takže LEGO vesele 2x udělá Velblouda a Dreideckera - ale s Ospreyem má problém ?

Proboha proč ? :O

Stejně je to pokrytectví největšího kalibru.

Plný katalog sad s akční tématikou. Fantasmagorický příšery, kostlivci, zombíci, spousta mečů a chladných zbraní.
Licencované LEGO System sety plné násilí...




Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: Technic
« Odpoveď #837 : 21. Júl 2020, 23:16:14 »
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #838 : 21. Júl 2020, 23:50:38 »

Takže LEGO vesele 2x udělá Velblouda a Dreideckera - ale s Ospreyem má problém ?

Tak evidentne LEGO s tým problém nemalo, zafinancovalo vývoj setu a dokonca ich nechalo vyrobiť, niektorí predajcovia to už dostali na sklad.
Problém s tým má nejaká proti-vojnová skupinka z Nemecka a ako tvrdia lokálny tak je problém v priznaní licencie s Boeingom ako vojenským dodávateľom. Takže presne ako s Greenpeace a Shell, LEGO je len vďačný spôsob ako sa dostať zadarmo do médií. Robiť toto proti COBI s väčšinovým vojenským predajom sa im skrz ich neznámosť pre masy neoplatí.
A v časoch keď jeden nevie kam až môžu zájsť online mobilizácie si LEGO spočítalo že je jednoduchšie obetovať pár desaťtisíc vyrobených setov (ešte že Technic nieje masovka a navyše na niektorých trhoch vrátane USA až tak nefičí) ako riešiť nejaké ukludňovanie skrz dotácie aktivistov alebo aj právnikmi...

https://www.kitstore.sk/p/lego-technic-42113-bell-boeing-v-22-osprey

Čierna ovca sa našla ;D

Tak shopov čo to majú na stránkach s dodaním 1.8. je kopec. Dokonca aj pár ich má skladom, títo len na ceste. Ale by som rád videl ako teraz niekto naschvál poruší embargo keď dostane of LEGO pokyn to vrátiť a pred 1.8. to nemali predávať. Na nete sú obrázky nejakých z nejakých veľkých sietí kde kašlú na dátum predaja, ale to je klasický šlendrián. A kto to kúpil má vyhrané, v tomto momente to má hodnutu niekoľko násobku plnej kúpnej ceny...

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #839 : 22. Júl 2020, 09:17:01 »
Tak 42113 Osprey je oficiálne stiahnutý.

pfffff!!!... tak zosrali sa, škoda.


Na Bricksete anketa... dosť ludí so zrušením aj súhlasí, to je v riti toto ::)
https://brickset.com/article/52715/official-technic-bell-boeing-v-22-osprey-cancelled

ila_rendered