Autor Téma: Chrám slnečnej sústavy [MOC]  (Prečítané 724 krát)

Odhlásený Fir3

  • Príspevkov: 8
Chrám slnečnej sústavy [MOC]
« : 15. September 2023, 16:21:41 »
Ahojte,
chcel by som sa s vami podeliť o ďalší z mojich mocov.

"Ide o distopickú dioramu budúcnosti. Skupine preživších sa podarilo objaviť prastarý chrám, v ktorom jeho stavitelia dokázali zmapovať slnečnú sústavu. Interiér chrámu je inšpirovaný pôvodnými juhoamerickými kultúrami, so zlatou sochou na prízemí a aj skrytým pokladom. Chrám nie je tak úplne prázdny a stavitelia sa budú snažiť svoje poklady a tajomstvá ochrániť."

Stavba ma nadmieru bavila, ako koncept tak aj prevedenie. Samozrejme okrem príbehov figuriek, som pridal aj robotov, bez nich by to nebolo ono. Najviac sa mi páči červená vlajka na priečelí chrámu, ktorá symbolizuje slnko. Dokázala veľmi pekne celý chrám oživiť.

Dúfam že sa bude páčiť, a ponachádzate tam kadejaké skryté "eastereggy".

Miroslav.

@sm_artis_
ila_renderedila_renderedila_renderedila_renderedila_renderedila_renderedila_renderedila_renderedila_renderedila_rendered
« Posledná zmena: 15. September 2023, 16:23:21 od Fir3 »

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 358
Re: Chrám slnečnej sústavy [MOC]
« Odpoveď #1 : 15. September 2023, 22:06:39 »
No hen  ;D
Berem.
Roboti sú naj podľa mňa.
A ešte dynamickosť poslednej fotky  (y)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: Chrám slnečnej sústavy [MOC]
« Odpoveď #2 : 16. September 2023, 13:54:31 »
Veľmi podarené, aj kompozične, aj detailami, aj farebnosťou. Kombinácia džungle, histórie a sci-fi, a pritom to vôbec nie je preplácané  (y)

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 396
Re: Chrám slnečnej sústavy [MOC]
« Odpoveď #3 : 17. September 2023, 22:22:04 »
Paráda! Vegetácia pôsobí vierohodne, to nebýva vždy samozrejmosť  ;) Farebne veľmi decentne vyvážené, páči sa mi to celé...

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Chrám slnečnej sústavy [MOC]
« Odpoveď #4 : 18. September 2023, 07:04:47 »
Je to pekné, prepracované, veľké a len teda z môjho pohľadu tá spodná tmavosivá časť sa mi páči viac aj s tou zeleňou... Tá svetlosivá je akoby dorobená v inom štýle a trošku sa mi to bije... Ale inak  (y)

Odhlásený Karner

  • Príspevkov: 3
Re: Chrám slnečnej sústavy [MOC]
« Odpoveď #5 : 18. September 2023, 11:01:22 »
Áno, pekne to vyzerá, súhlasím s tým že ten vrch nevyzerá úplne správne pri tej spodnej tmavšej časti ale celkový dojem to má podľa mňa stále dobrý, toho vzoru/tvaru tej spodnej časti, tehličiek ako chodníku a dynamickosti panáčikov som asi najviac fanúšik, vytkol by som ak niečo tak to že tie liany niektoré vyzerajú akoby nepodliehali gravitácii a tá vlajka to skutočne oživuje ale možno by sa na ňu hodili aj nejaké svetlejšie farby pri spodku (akože vytiahnuté od slnka) ale vôbec si niesom istý či by to naozaj vyzeralo lepšie. 

Odhlásený Fir3

  • Príspevkov: 8
Re: Chrám slnečnej sústavy [MOC]
« Odpoveď #6 : 18. September 2023, 12:07:20 »
Ďakujem vám všetkým za vaše reakcie, veľmi ma potešili.  ;D

Odhlásený astronomix

  • Príspevkov: 88
Re: Chrám slnečnej sústavy [MOC]
« Odpoveď #7 : 18. September 2023, 20:10:25 »
SUPER

S tymto by si mal uspech aj na LEGO Ideas  ;D

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Chrám slnečnej sústavy [MOC]
« Odpoveď #8 : 26. Október 2023, 21:17:09 »
Paráda , také netradičné , nečakané a je na čo pozerať  (y)
Je tam toľko detailov že odkazov si tam nájde tuším každý niečo vzhľadom na to čo má načítané a napozerané .
Ja tam vidim odkazy na matrix , futuramu , predatora  a toystory :-D

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: Chrám slnečnej sústavy [MOC]
« Odpoveď #9 : 27. Október 2023, 20:46:15 »
Mne to trošku pripomína Destiny hru. Ešte aj tam v dolnom rohu je robot podobnému z rasy Vex (y) ;D
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.