Autor Téma: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS  (Prečítané 184625 krát)

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #240 : 27. Jún 2017, 21:51:14 »
chcelo by to kvalitnejsiu fotku, co sa mi podarilo vylustit ze ide o cerveny autobus  :D
ked som zacal s prekladanim rozsypaneho caju, stopy ma zaviedly ku KMB, co je taky dopravny podnik v Kowloone, v hongkongu. neviem ako, ale stryco gugl to tak nasiel na tom obrazku ;) silna konspiracia, no pravdou je ze doubledeckre sa tam skutocne vyvazali.
sprvu som myslel ze ide o AEC regent V (to koli tomu KMB), no tvar kapoty odkazuje na routmaster... cena 1399 yuanov by potvrdzovala 180 eur. lenze vyguglil som aj fotku kde je nad tym busom cave z minecraftu a ten vychadza cenovov prepocte 350 e ?
rozmery: 18x13x34cm napovedaju ze by to malo mat 16 studov sirku (ako moje RTL) cize 14 studov + zrkadla moze byt. dlzka vychadza na 42 a vysoke by to mohlo byt 20 brickov. trochu by to chcelo pomakat na chladici, tie tak trochu nechapem tie okapove listy, ale inac ako... moze byt, aj ked...
...aj ked si myslim ze sa tu dohadujeme o fejku :D
a preco? lebo falcon ;)
bye

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #241 : 29. Jún 2017, 18:37:05 »
 ;)  ževraj (podľa The Brick Show) premiéra tento víkend v Londýnskych LEGO Stores. PS obrázok bol chvíľu na oficiálnom twitteri LEGO, už nieje, ich chyba  >:D
« Posledná zmena: 29. Jún 2017, 18:43:58 od papluh »

Odhlásený Danybůjek

  • Príspevkov: 557
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #242 : 29. Jún 2017, 19:35:37 »
;)  ževraj (podľa The Brick Show) premiéra tento víkend v Londýnskych LEGO Stores. PS obrázok bol chvíľu na oficiálnom twitteri LEGO, už nieje, ich chyba  >:D

A já tam byl zrovna tento víkend. :( no tak aspoň jsem si koupil ten mini London bus :D

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #243 : 30. Jún 2017, 09:26:45 »
Tak aj oficiálne Creator Expert London Bus (10258)
1686 dielov
Cena v DE 119,99 Euro
VIP predpredaj od 17.Júla, normálne 1.Augusta
18 cm výška, 34 cm dĺžka a 13 cm šírka
Odnímateľné poschodie a strecha. Reklamy sú obojstranné.
Nové gumy (teda vyzerá to ako užšia verzia tých na Mini)

https://brickset.com/article/28965/10258-london-bus-revealed!
https://www.promobricks.de/lego-creator-expert-london-bus-10258-im-detail-vorgestellt/36476




Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #244 : 30. Jún 2017, 10:36:43 »
Nie je to zle, ale Maggi kocky z toho neserem. Pozrel som si to dizajnerske video (asi nejaky novy dizajner - Putinov syn) a interier sa podaril. Pekne sedacky, schodiky, doplnky, otvaraci motor a vodicove dvere... (y)
Vonkajsi dizajn je uz na diskusiu. Zadna cast strechy s blatnikmi z VW Chrobaka je paradna! Ale tie rimsy su ako past na oko! Ale nasiel som dovod, preco to tak spravili a ten dovod je tragicky. Na tomto obrazku je vidno tie okna zvnutra. Pouzili na ne velke Panely 1x4x3 a tie potrebovali na vysku opticky zmensit. Pritom stacilo TAK MALO - spravit priesvitny Panel 1x4x2 !!! V tomto sete by sa uplatnil hned niekolkokrat a esteticky by okna, aj dizajn z boku posobil ovela lepsie! Tragicke na tom je, ze v priesvitnej tie panely skor, ci neskor urcite pridu a teraz bola idealna prilezitost. Za toto davam TLG velky palec dolu pre ciste diletantstvo! (n)
Reklamne panely su pekne spracovane, ale ich uchytenie by som riesil tiez inak. Minimalne by som tie panely dal cierne a nie modre. Celkovo hodnotim tento set (aj vdaka pristupu TLG k oknam) na znamku 3.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #245 : 30. Jún 2017, 10:38:37 »
Celkom slušný set, bodaj by robili viac takých.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #246 : 30. Jún 2017, 11:15:26 »
Zrýchlene zo stavby

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #247 : 30. Jún 2017, 11:18:13 »
Set sa mi paci. Dobre ze to spestrili tymi reklamami, nech to neni jednotvarne. Bude to posobit velkolepo z hladiska vystavitelnosti.
Cena je OK k poctu dielikov.
K tym oknam - osobne som zdrzanlivy k zaplave novych dielov, lego ma byt o kombinovatelnosti existujucich, a niekedy to ozaj zbytocne prehanaju - napr by som ozelel corner tile a kludne by som vedel zit s kombinaciou tile 1x2 + 1x1. Na druhej strane su pripady, ked novy diel je velmi potrebny - napr na sydney opere su tie obluky striech do oci bijuce, ze nejde o pravidelny obluk ako pri originaly. Takze tie okna mohli kludne dat nove. NAJMA ked TLG nema ziadny problem napraskat uplne nove diely do nezmyslov typu bionicle a setov, kde je to nahraditelne existujucimi dielikmi...
Co sa mi zda riadny ulet je totalna dominancia anglickych (dokonca vyslovene londynskych) tem v legu - v landmarkoch su dokonca vsetky aktualne predavane z Londyna - Tower bridge, Big ben, v architecture London, Buckigham palace, nedavno maly big ben, a teraz aj london bus. Niekde na forach sa amici pozastavovali, ze im az tak doubledecker vela nehovori a ci vyjde aj newyorsky taxik :-) Je fakt, ze ja by som vzhladom na brutalnu silu americkeho trhu skor cakal dominanciu americkych tem - tie dominuju len v architecture. Aj v ramci europy by som skor tipol nemecko ako silnejsi trh ako britania - nemcov je o dost viac viac, aj ekonomicky su o nieco silnejsi. A co maju nemci v legu? Velke prd, len architecture Berlin. Dost zvlastne...

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #248 : 30. Jún 2017, 11:27:24 »
Tak ja si myslím, že amerika dostáva najmä moduláry, väčšinou ide o americkú architektúru. Ozaj ten bus je v minifigovej veľkosti? Na tom videu zo stavby je na konci minifig, ale mne sa zdá ako by bol väčší.

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #249 : 30. Jún 2017, 12:02:56 »
Set sa mi paci. Dobre ze to spestrili tymi reklamami, nech to neni jednotvarne. Bude to posobit velkolepo z hladiska vystavitelnosti.
Cena je OK k poctu dielikov.
K tym oknam - osobne som zdrzanlivy k zaplave novych dielov, lego ma byt o kombinovatelnosti existujucich, a niekedy to ozaj zbytocne prehanaju - napr by som ozelel corner tile a kludne by som vedel zit s kombinaciou tile 1x2 + 1x1. Na druhej strane su pripady, ked novy diel je velmi potrebny - napr na sydney opere su tie obluky striech do oci bijuce, ze nejde o pravidelny obluk ako pri originaly. Takze tie okna mohli kludne dat nove. NAJMA ked TLG nema ziadny problem napraskat uplne nove diely do nezmyslov typu bionicle a setov, kde je to nahraditelne existujucimi dielikmi...
Co sa mi zda riadny ulet je totalna dominancia anglickych (dokonca vyslovene londynskych) tem v legu - v landmarkoch su dokonca vsetky aktualne predavane z Londyna - Tower bridge, Big ben, v architecture London, Buckigham palace, nedavno maly big ben, a teraz aj london bus. Niekde na forach sa amici pozastavovali, ze im az tak doubledecker vela nehovori a ci vyjde aj newyorsky taxik :-) Je fakt, ze ja by som vzhladom na brutalnu silu americkeho trhu skor cakal dominanciu americkych tem - tie dominuju len v architecture. Aj v ramci europy by som skor tipol nemecko ako silnejsi trh ako britania - nemcov je o dost viac viac, aj ekonomicky su o nieco silnejsi. A co maju nemci v legu? Velke prd, len architecture Berlin. Dost zvlastne...

no s tou mopdularnostou.. .. skusal si si niekedy vyskaldat set, ktory si nevedel zohnat a sice si mal desiatky setov z danej temy tak vzdy tam jedna specialna chyba? do kazdeho setu daju nieco, co tazko najdes v dalsich.. ak samozrejme nemas skoro vsetky... ale to je ok.. lebo by im ludia ktory maju velku zbierku uz dalsie nekupovali...
a k tomu nemecku.. ano je to velky trh, ale nech rozmaslam ako chcem tak mi nenapada nic.. o com by vedel cely svet.. Taky towerbridge pozna uplne kazdy na celom svete.. aj v nemecku.. ale pozna niekto nieco z nemecka? teraz mi budes oponovat, ze maju svoje zname stavby.. ano maju... ale vo svete take zname nie su a to je asi dovod, preco furt anglicka tema.. tie pozna kazdy... inak videl som aj telefonnu budku.. len neviem, ci je to original lego set... alebo nejaky MOC
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený jz77

  • Príspevkov: 110
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #250 : 30. Jún 2017, 22:20:57 »

a k tomu nemecku.. ano je to velky trh, ale nech rozmaslam ako chcem tak mi nenapada nic.. o com by vedel cely svet.. Taky towerbridge pozna uplne kazdy na celom svete.. aj v nemecku.. ale pozna niekto nieco z nemecka? teraz mi budes oponovat, ze maju svoje zname stavby.. ano maju... ale vo svete take zname nie su a to je asi dovod, preco furt anglicka tema..
VW,PORSCHE,CLAAS...?

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #251 : 30. Jún 2017, 22:45:36 »
Tak je pravda, ze nemecko toho vela znameho neponuka, naj je zamok neuschweinstein, ale ten je de facto odpisany kvoli podobnemu disney hradu. Mozno brandenburska brana, potom uz len katedraly a tie su tabu. Ale ani britania uz toho vela dalsieho nema, co by sa dalo porovnat s tower bridge. Ono vacsinou ma kazda krajina 1-2 super-dominanty a potom uz len bezne. Skor by sa preto mali lamdmarky striedat a najprv nech sa otocia topky a potom mozu dat druhe kolo a opakovat krajiny. Napr vyslovene sa pyta koloseum, celkovo taliansko je na pamiatky spicka a patrilo by sa odtial nieco dat. A tiez dalsie zname veci ako pyramidy, (egyptske ci mexicke), petra, cinsky mur, zisiel by sa aj remake eifelovky ci krajsia socha slobody, kludne aj moderne veci ako burj dubai, atd. Skoda ze nabozenske stavby su tabu, polka znamych stavieb su tym padom mimo hru (moskovsky chram, milansky dom).
Landmarky by si zasluzili, aby z toho bola pravidelna seria ko modulary ci auta a aby vysiel nejaky kazdy rok. Urcite by som to privital radsej, ako zaplavu no-name modularnych domov, kde uz zapadli do rutiny a posledne uz kupujem z povinnosti...
« Posledná zmena: 30. Jún 2017, 22:48:16 od mesje »

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #252 : 01. Júl 2017, 05:37:36 »
Tak z UK by som ja osobne chcel Stonehenge :oldman:
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #253 : 01. Júl 2017, 14:59:36 »
hah tak to vyzerá, že prvá séria čo šla dnes do Londýnskych LEGO Stores má ako darček ... kartičku "vodičáku" a je číslovaná, takže už sú aj na ebayi :D


Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #254 : 01. Júl 2017, 18:48:25 »
Busík je více než super (teď mi došlo že brečení nad Model Teamem je trochu pasé). Ale sakra - braťia - proč neudělaj po více než dvaceti letech POŘÁDNÝ AMERICKÝ KAMION ?  Nějakého Peterbilta, nebo Kenwortha, s pořádnou kapotou, sleeperem,  chromovými díly...nebo někdo někde psal že by radši bral růžový Caddilac. Což by taky byl úžasný set. Já jako dítě měl plastový London Bus a tak si ho možná časem pořídím - ale ten US Truck... jéje....ten bych chtěl.... třeba i  s pěknou cisternou...

BTW: k americkým předlohám - letos jeden US set přece byl - R A K E T A....  a nic víc U N I T E D  S T A T E S asi být víc nemůže :)

Co jsem koukal tak je pořád vyprodaná... Huh !