Autor Téma: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS  (Prečítané 184622 krát)

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #105 : 11. Október 2015, 15:16:46 »
Krása, už sa teším ako malí chlapec na cukrík ::) ;D  I keď nepáči sa mi ten strom na ulici, ako fajn je parádne zostavený, ale nepasuje do modulárov. To budú v každej stavbe robiť inakšie tie stromy? Nepasuje mi to tam keď už ulička tak nech to ladí aspoň na tom chodníku.
« Posledná zmena: 11. Október 2015, 15:20:31 od Anupew »
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #106 : 11. Október 2015, 20:55:00 »
Celkom schopný prepracovaný setík.  (y)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #107 : 04. November 2015, 19:26:02 »
10253 Big Ben

Uvidíme ako 'big' bude ale číslo je z expert rady

Odhlásený Ixor

  • Príspevkov: 58
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #108 : 04. November 2015, 20:02:37 »
10251 - Brick Bank

Pocet dielov: 2380
Cena: 149,99.- €

Nádherný set, ten musím mať doma

Odhlásený Danybůjek

  • Príspevkov: 557
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #109 : 04. November 2015, 20:14:45 »

Nádherný set, ten musím mať doma

Podle jaké fotky soudíš?

Odhlásený Ixor

  • Príspevkov: 58
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #110 : 05. November 2015, 20:05:12 »
Podľa všetkých  ;D

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #111 : 05. November 2015, 22:46:47 »
10253 Big Ben

Uvidíme ako 'big' bude ale číslo je z expert rady

oni to fakt idu vydat? Som myslel ze je to nezmysel, ked boli okolo toho dohady, lebo z Anglicka (dokonca priamo z Londyna) uz jeden landmark bol, je kopu inych krajin a pamiatok, ktore by sa patrilo spracovat, a hlavne big ben neni ziadna architektonicka pecka - je to v podstate len znama veza s hodinami, ked uz vezu tak v Pise a hlavne kopu inych pamiatok.

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #112 : 06. November 2015, 13:21:05 »
oni to fakt idu vydat? Som myslel ze je to nezmysel, ked boli okolo toho dohady, lebo z Anglicka (dokonca priamo z Londyna) uz jeden landmark bol, je kopu inych krajin a pamiatok, ktore by sa patrilo spracovat, a hlavne big ben neni ziadna architektonicka pecka - je to v podstate len znama veza s hodinami, ked uz vezu tak v Pise a hlavne kopu inych pamiatok.

to mas uplnu pravdu, ale na druhej strane zase ak to bude sediet velkostne a spracovanim k towerbridge  tak to kupia vsetci, co ho maju...:-)
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #113 : 06. November 2015, 14:04:20 »
UK je trh čo míňa na hračky na osobu najviac v Európe http://www.telegraph.co.uk/finance/newsbysector/retailandconsumer/11624459/The-UK-has-the-worlds-second-highest-spend-per-child-on-toys.html
Tu je pár dát k predajnosti malých architecture setov http://thebrickarchitect.com/2015/lego-architecture-sales-europe/

či sa marketingové veštice v TLG trafili alebo sekli sa uvidí čoskoro  >:D

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #114 : 06. November 2015, 15:22:18 »
UK je trh čo míňa na hračky na osobu najviac v Európe http://www.telegraph.co.uk/finance/newsbysector/retailandconsumer/11624459/The-UK-has-the-worlds-second-highest-spend-per-child-on-toys.html
Tu je pár dát k predajnosti malých architecture setov http://thebrickarchitect.com/2015/lego-architecture-sales-europe/

či sa marketingové veštice v TLG trafili alebo sekli sa uvidí čoskoro  >:D

pochybujem, ze sa vedia rovnat nemecku, nielen v hrackach ale v comkolvek... a nemecko nema ziadny landmark...
nehovoriac o USA, na to sa nijako UK nechyta a USA ma len 1 landmark... skor by som pochopil, ak by bol kazdy druhy landmark z USA, ako 2x UK, z toho jeden tuctovy...
pre mna je seria landmark posledne roky sklamanim... ocakaval som sydney operu, tu vyslovene zbabrali, potom 2 roky nic a teraz ma vyjst big ben...vyslovene tuctova pamiatka, to sa da spravit zaujimave len s 10000 dielikmi. To uz aj michalska veza je zaujimavejsia, takze sa stacilo dohodnut s Budom :-)
Zase si ulahcuju situaciu - je lahsie spravit obycajnu hranatu vezu, ako ist do oblukovitych a viac vezatych stavieb... asi im odisli dizajneri, vid remake winter setu.

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #115 : 06. November 2015, 17:17:30 »
Prečo USA beriete ako jeden štát? Je to rovnaké zoskupenie štátov ako EÚ. Rozdiel je len v (USA sa integrujú stovky rokov) procese integrácie a jazykový rozdiel národov Európy. Inak je to rovnaké zoskupenie kedykoľvek sa USA môže rozpadnúť a už malé náznaky tu sú. Potom čo sa týka kúpyschopnosti EÚ, tá je na tom omnoho lepšie ako USA. Je to len diskriminácia na úkor EÚ.
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #116 : 06. November 2015, 18:43:26 »
Politické názory by som si nechal do off-topicu, ideálne do hnoj diskuzií ľubovoľného internetového denníka.

čo sa týka USA, tak nieje veľa čo by sa dali spracovať v sérii Landmarks a mali veľký dosah
1. Socha slobody - už to bolo a prečo by nemôhlo byť znova a lepšie, set s asi najväčším dosahom mimo USA
2. Lincoln memorial - pár bielych kvádrov na sebe, pridať stĺpy, schody a jedneho bieleho minifiga na kresle, pri danej mierke všetko ostatne len nálepky - nuda
3. Mount Rushmore - toto by mohol byť zaujímavý challenge stvárniť tak aby sa podobali. Inováciou by mohlo byť stvárnenie ako plastika na stenu. Dosah mimo USA ... pochybný ale je to známe
4. Chrysler building alebo iny mrakodrap - pri obmedzení počtom dielov už z princípu nemožu byť detaily, tu aj Big Ben vyhrá
5. Arch v St.Louis, Obelisk na National Mall,... - nudné kovové tvary, navyše s veľmi jemnými sklonmi nevhodnými pre LEGO
6. Golden Gate Bridge - hmm, červený most, musel by byť 2x dlhší ako Tower Bridge a stále moc jednoduchý
...
x. kopec lokálnych vecí, ktoré nemajú veľký dosah - viď z Architecture Seattle Tower, budova z Times Square, ...

je niečo zaujímavé čo som vynechal ?


Ale keby spravili novú sochu slobody, mohli by ju pripraviť na PF ... aby sa dala použiť ku Ghostbusters, 2v1  >:D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #117 : 06. November 2015, 18:50:46 »
je niečo zaujímavé čo som vynechal ?

Je - WTC.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #118 : 06. November 2015, 18:52:20 »
Prečo USA beriete ako jeden štát? Je to rovnaké zoskupenie štátov ako EÚ. Rozdiel je len v (USA sa integrujú stovky rokov) procese integrácie a jazykový rozdiel národov Európy. Inak je to rovnaké zoskupenie kedykoľvek sa USA môže rozpadnúť a už malé náznaky tu sú. Potom čo sa týka kúpyschopnosti EÚ, tá je na tom omnoho lepšie ako USA. Je to len diskriminácia na úkor EÚ.

pretoze USA je jeden stat, EU je len zdruzenie statov. delenie na staty v USA je skor administrativneho charakteru (nieco ako kraje u nas), obyvatelia jednotlivych US statov nemaju nic spolocne, nejsu samostatny narod, len sa postupne vytvarali, ako sa USA rozsirovali na zapad. Na rozdiel od europy, kde su samostatne narody a tie vytvorili staty (vacsinou). Takisto v USA nie je ziadny naznak rozpadu, skor v EU ta tendencia moze ist oboma smermi (uzsia unia, vs rozpad).
Kupyschopnost je druha vec...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #119 : 06. November 2015, 19:56:29 »
Je - WTC.

mám pocit, že to spadá pod "Chrysler building alebo iny mrakodrap - " alias 80% a viac stavby rovnakých poschodí a pri tej mierke bez väčších detailov