Autor Téma: Technic  (Prečítané 218660 krát)

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Technic
« Odpoveď #405 : 17. November 2017, 13:44:00 »
Plachetnica je veľmi príjemne osvieženie v technicu .Takisto i výskumná loď 42064 posledne . Z technic zaoblených panelov sa dajú pekne vystihnúť prúdnicové či aerodynamické tvary . 

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #406 : 18. November 2017, 22:08:45 »
Mack je čierno-tmavošedý, náves s 2 nápravami a stabilizátormi na strane na ktorú dve zelené ramená (vpredu-vzadu) vykladajú biely kontajner. Ten má dvere s takým tým tyčovým zámkom.

B-model je smetiarske auto niečo ako toto https://i.ytimg.com/vi/KSfJYTKY82M/maxresdefault.jpg
s ramenom zdvíhajúcim smetiak ponak kabínu

len textové popisy:
42077 Rally Auto - 1005 dielov; 21x42x24 cm;  popísané funkcie : zatáčanie, odpruženie, fake V6 motor, 2 vetráky, otváracie dvere; B-model = Buggy-na
42076 Vznášadlo - 1020 dielov; popísané funkcie : zatáčanie, pohon 2vrtulé  pri pohybe, sklápacia rampa, žeriav a malé auto má zatáčanie a odpruženie; B-model = rýchločln
42075 záchranárske auto - 513 dielov; popísané funkcie : zatáčanie, odpruženie, navijak, zdvýhateľná svetelná rampa; B-model = závoďák?
« Posledná zmena: 18. November 2017, 22:21:41 od papluh »

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Technic
« Odpoveď #407 : 18. November 2017, 22:25:32 »
Tak ten Mack vyyzera paradne, ked to nezabiju cenou, tak sa mu bude len tazko odolavat :) (A konecne zas nieco, co aj dobre vyzera, aj je v pouzitelnych farbach)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Technic
« Odpoveď #408 : 18. November 2017, 22:36:43 »
Tak ten Mack je riadny macek. Ani to nevyzera ako technic, je to prienik do tych volakadejsich system aut.
Mozno to tak ma byt, ale nejsu tie kolesa nejake mensie?

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #409 : 18. November 2017, 22:40:19 »
dáta k Mack-u

2595 dielov
83 cm dĺžka,  22-27 výška a 15-18cm šírka
nový diel - ornament buldoga na kapotu, logo by malo byť potlačené
ramená na kontajner sú synchronizované

okrem detailov ako maska je to stále Technic

jedni holanďania majú zatiaľ cenu 142,99, druhí 169,99 a švajčiari CHF 174.90 - treba to brať tak že sú to shopy čo to zverejnili dopredu...

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Technic
« Odpoveď #410 : 18. November 2017, 22:46:09 »
2600 dielov a cena hlboko pod 200e? Tomu neverim, ale bolo by to mile prekvapenie.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Technic
« Odpoveď #411 : 18. November 2017, 22:49:58 »
Treba si uvedomit, ze to bude zrejme bez PF a je tam celkom dost drobnych dielov.

Interier vyzera byt viac creator, ako technic, ale celkovo to ladi velmi dobre. A hlavne tam vidim kopec panelov v DBG, co MOCarom otvara nove moznosti :D

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Technic
« Odpoveď #412 : 19. November 2017, 12:04:17 »
tak ked tam chybaju PF, to uz mohli radsej tu korbu natiahnut na celu dlzku, tak si kazdy vybavi kamion, ze ma dlhu nakladnu cast, a nie takto useknutu...

Odhlásený stebynko

  • Príspevkov: 17
Re: Technic
« Odpoveď #413 : 19. November 2017, 15:13:56 »
Takze bez PF
« Posledná zmena: 19. November 2017, 15:37:29 od KLF »

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Technic
« Odpoveď #414 : 20. November 2017, 09:12:01 »
Takze bez PF

a to je rozhodne lepsie.. to zbytocne predrazuje set.. , kto chce si to lahko dorobi.. predpokladam, ze na konci bude dokonca navod ako na to. takto bude za rozumnu cenu. s PF by urcite isiel nad 200e, ako je v poslednej dobe zvykom.. inak po dlhej dobe ma zaujal aj B model.. takze do toho rozhodne pojdem..
z ostatnych ma zaujal asi len ten trajekt...to velke sportove auto zalezi ako bude vyzerat na zivo..z obrazku ma zatial nepresvedcilo...
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #415 : 20. November 2017, 10:31:50 »
42078 - MACK Anthem (B-model - MACK LR Garbage Truck)
Dostupnost:  januar 2018
Cena:  169,99.- €
ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered


Moj pohlad na set:  podla mna velmi podareny model! Cakal som, ze v danej mierke to bude horsie, ale navrat ku kombinacii Technic dielov s klasickymi kockami je zda sa dobra volba! Chvalim aj zvolenu farbu, nakolko je nestandardna. Mozno kontajner by som prijal MAERSk, ale to sa da riesit. ;)
Mam ale 2 vytky - jednu velku, jednu mensiu. Ta velka je pouzitie samolepky ako okna! Neakceptujem nic take, ze by sa musela robit nova forma. Mozno nemusela, dalo sa to riesit inak. A keby aj nie - ano, mala sa robit nova forma. Pri takomto modeli pouzivat samolepky ako okna je ciste diletantsvo! Tou mensou vytkou je nedodrzanie proporcii. Je to vidno na obrazku dolu. Predna kapota je viditelne dlhsia ako by mala byt a ani zaoblenie na konci tiez nie je idealne. Ale to sa da prekusnut. Celkovo hodnotim model velmi pozitivne! (y)

ila_rendered

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #416 : 20. November 2017, 10:34:57 »
Tak ten Mack Anthem sa im dost dobre podaril. Tvary a poznávacie prvky vystihli pekne. Farba tiež super.
Ale to by som nebol ja, keby tam nenájdem zopár vecí, čo mi vadia:  :D

- úplne prvá vec keď som to zbadal, sú tie použité kolesá. Bolo to jasné už z tej čiernej utajenej siluety, že to nebude také velké ako napr. MB Arocs alebo USA-odťahovka a teda na tých najvhodnejšich kolesách ktoré momentálne existujú pre náklaďáky. Tieto menšie sú proste široké valce, týmpádom ani dvojmontáže vzdadu nemohli dať. A naviac sú trochu malé, kúsok vačší priemer by to chcelo.

- predná mriežka chladiča na "čumáku" si vyslovene pýta pridať "tile mriežku" - lenže širka im vyšla na 5 studov...takže preto. Stačilo vyrobiť nový dielik mriežky na dĺžku 1 alebo 3 study a vybavené - ja konkrétne som velmi vela krát potreboval spraviť mriežky na nepárnu dlžku - úplne využitelný diel.

- zadná dvojica náprav je trošec blízko ku kabíne: 1-2 study dozadu ich posunúť by bolo akurát.

A to je asi všetko. Nemal som velké očakávania, ale nakoniec to je verné predlohe v rámci tej mierky. Sklamanie je práve len v tej mierke - mať takú licenciu, tak ju využijem naplno a spravím to vačšie na tých štandardných kolesách čo som už spomínal.

- model si zaobstarám, kopu použitelných dielov pre mňa, a hlavne koli tej soške buldoga!!! od teraz, jak postavím vlastný Mack, tak na čumáku sa bude vinímať ten ich bastard  :)

Náves: je nič moc, ale chápem, že sa snažia vymýšlať nové netradične mechanizmy a ramená a kadečo...v tomto smere to bude hratelné určite lepšie jak keby dajú len sucho dva kontajnery zasebou na celý náves. Pre mňa ten náves nieje moc podstatný, respektive asi tak podstatný ako červené rameno na Claas Xerion - doplnok. Napr. spraviť z toho obyčajný plochý náves bude hračka - ramená do prdele a z kontajneru tie diely by mali na to stačiť.

B-model: smeťár sa podaril pekne stvárniť, výborná alternatíva.

Takže celkovo za mňa tento set hodnotím dosť pozitívne.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #417 : 20. November 2017, 11:02:10 »
Tak ten naves je zamer, aby to malo nejake funkcie. Ako niekto niekde spomenul - v Amerike tieto navesy nevidno, zato v europskych pristavoch ano.
A vedeli ste ze; zlaty buldog na kapote znamena ze vsetky komponenty vyrobil MACK a chromovany buldog znamena, ze na vyrobe sa podielali aj ine firmy? ;)

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Technic
« Odpoveď #418 : 20. November 2017, 11:04:23 »
Pamätáte si niekto auto s takýmto bočným nakladačom kontajnerov z čias socializmu? Neviem si spomenúť, či bol na návese, alebo ako nadstavba na vozidle

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Technic
« Odpoveď #419 : 20. November 2017, 11:19:06 »
Inak vsetky tie disproporcie treba prisudit tomu, ze oficialni dizajneri sa potrebuju zmestit do nejakeho bugetu, neverim, ze to nevedia spravit este lepsie. Takze aj okienko na boku, aj vzdialenost zadnych naprav od kabiny by som prisudzoval tomuto faktu. Posunut to o dva study sa zda byt malichernost, ale ked tam su v konstrukcii pouzite 15L liftarmy, predlzenie by znamenalo komplikovanejsiu konstrukciu a zvyseny pocet dielov, rovnako inak stvarnene okno. To su kompromisy, ktore viem v pohode prekusnut.  Takisto kvitujem ten naves, ze to nie je len nefunkcna skatula s kolesami, ale ze to ma nieco navyse, co  odlisuje TECHNIC od zvysku produkcie. Za mna MACK a Rallye auto odcinili tohtorocnu mizeriu. Akurat neviem, ako doma obhajim nevyhnutnost kupy, kedze to uz teraz nemam kde davat :D