Autor Téma: Technic  (Prečítané 220170 krát)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2027
Re: Technic
« Odpoveď #375 : 03. Júl 2017, 15:08:11 »
Mozno by bolo dobre definovat, co je to "pomaly". Lebo pohyb aktuatorov je vseobecne dost pomaly a zneprijemnuje detom hranie.

cca minutu trva, kym ide lyzica z hornej polohy na spodnu - to sa mi zda extrem. a pohyb celej masiny na kolesach je cca meter za minutu :-)
moze byt problem v hodnote mAh baterii?

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Technic
« Odpoveď #376 : 03. Júl 2017, 15:20:18 »
No mne sa prave na Volve zda ten pohyb vsetkymi pohyblivostami adekvatny, dostatocne rychly, minuta je podla mna sialena doba, niekde mas problem. Ak su vsetky funkcie pomale, tak musi byt problem v bateriach, lebo na Volve nie je prevodovka, tam ma kazda funkcia vlastny motor. Druha moznost je v samotnej stavbe - ozubene kolesa a osky "natesno" - nedostatok vole medzi brickmi a pod. To na Technicoch hlavne vacsich rozmerov zvykne byt zasadna vec. Skus v prvom slede baterie, potom sa uvidi.... Odporucam Duracell alebo Energizer nedobijatelne...
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: Technic
« Odpoveď #377 : 03. Júl 2017, 18:45:22 »
Nevie niekto pomoct? Postavil volvo 42030, ale vsetko ide extremne pomaly - pohyb aj dvihanie lyzice - napr lyzica ide na zem cca minutu. Prevody a ozubene kolesa idu vsetky, ale strasne pomaly. Problem je pri vsetkych prevodoch, tj musel by som spravit konstrukcnu chybu vsade. Posobi to ako ked dochadza bateriam stava, ale baterie tam isli uplne nove.
Nejsom technikar, tak mozno mi nieco podstatne unika :)

Mal som podobný problém s rýpadlom. (Ručné otáčanie vrchnej časti sa zasekávalo, nedalo sa otočiť o 360°. Mechanizmus otáčania rýpadla šiel pomalšie ako mal a zadrhával sa.) Tak som ho komplet rozobral a 2. pokus zostavenia už bol OK. Dal som si pozor na to aby pohyblivé časti nepriliehali ku konštrukcii a mali tak vôľu. :oldman:
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený Peto

  • Príspevkov: 46
Re: Technic
« Odpoveď #378 : 03. Júl 2017, 19:59:46 »
Poriadne si pozri, co mas dobre nasadene vsetky ozibene kolesa na spravnych oskach....lebo ked vymenis velke ozubene koleso za male a naopak, tak to bude do seba zapadat....akurat akurat rychlost otacania osiek bude odlisne

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #379 : 03. Júl 2017, 22:48:33 »
cca minutu trva, kym ide lyzica z hornej polohy na spodnu - to sa mi zda extrem. a pohyb celej masiny na kolesach je cca meter za minutu :-)
moze byt problem v hodnote mAh baterii?

Píšeš mAh, takže dávaš nabíjacie ?
Nemáš náhodou multimeter ? že by si pozrel aké tam máš napätie ked je tam odber.
Pretože ak batéria dokáže dodať prúd tak rýchlosť závisí priamo (cca lineárne) od napätia* . No a battery box má tepelnú poistku ktorá sa nad nejakých 1,3V zapne po pár sekundách, na to treba totálne zablokovať L alebo XL motor, to je mimo bežnej prevádzky, tj zdravá batéria to musí dať v pohode.
Ak má zdravá batéria napr rozdiel nejakých 1600mAh  vs 2200mAh tak rozdiel pri odbere môźe byť pár desatín Volta čo bude pár percent v otáčkach a nie cca polovica ako popisuješ.
Môj tip bude, že tam budú nejaké staré, či zlé batérie a je týmpádom nízke napätie.

*) veĺmi pekne je to popísané  na tejto stránke Motory http://www.philohome.com/motors/motorcomp.htm  a Battery Boxy http://www.philohome.com/batteries/bat.htm

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #380 : 11. Júl 2017, 21:58:49 »
Fámy na 2018
- Jachta katamaran
- Rallye auto
- Veľký licencovaný truck

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #381 : 15. Júl 2017, 13:08:28 »
Sarielov review na 42070, podľa očakávania to nieje žiaden Truck trial vozidlo, ale na druhú stranu asi najrýchlejšie z kolesových ak rátame tie z PF komponentov...

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Technic
« Odpoveď #382 : 15. Júl 2017, 14:46:57 »
Inak uz sa da aj u nas bezne kupit..ale pri tej cene ho beriem az ked ho uvidim naozaj v poriadnej zlave..
Otacanie kolies posobi trosku plynulejsie...nie je take sekane ako zvycajne.. vysuvanie podpier sa mi paci ..to vymysleli super...naproti tomu to tenucke ramienko sa cele trasie ...to malo byt mohutnejsie..aj celkovo k proporciam auta je chabe..ziada si to nieco pevnejsie.
« Posledná zmena: 15. Júl 2017, 14:57:35 od j.dodo »
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Technic
« Odpoveď #383 : 15. Júl 2017, 15:15:26 »
Vidím že mu chýba uzávierka diferenciálu, alebo náhom na 4-6 kolies, čo bolo predlohou? Mne to príde ako ruský výrobca - Kraz. Podpery mal veľmi podobné žeriav IFA http://www.dzwigland.pl/ifa-takraf-125-3,18.htm

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #384 : 17. Júl 2017, 10:57:37 »
Sarielovo video dalo odpovede (aj on sam) na 2 zakladne veci - s tym setom sa neda hrat ani vonku, ani vnutri.

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Technic
« Odpoveď #385 : 17. Júl 2017, 13:15:47 »
no som velmi sklamany tymto truckom  :-\. Neohuril ma nikdy, ale za tu cenu som si myslel ze vymakaju ukazkovy offroad truck podvozok 6x6 a iba kvoli tomu by som ho bral. Ale tam neni absolutne nic z toho co som ocakaval, ani tlmice, predok fix, vykvedlane zatacanie jak na auticku na ovladanie od činana, co v terene ide kam je jama, nie kam davas pokyn dialkovym, no skoda, zlaty MB Arocs konstrukcne a aj dizajnovo.

Odhlásený Peto

  • Príspevkov: 46
Re: Technic
« Odpoveď #386 : 17. Júl 2017, 17:29:54 »
Zvykajte si...sety budu vacsie (aby sa lahsie predavali) ale konstrukcne jednoduchsie aby usetrili na dieloch a hlavne drahsie aby mali vacsie zisky!

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: Technic
« Odpoveď #387 : 07. August 2017, 04:53:15 »
Ako to vypadá z Techincom na budúci rok? Chcel by som nejaký mobilný žeriav, ten posledný je už nejaký ten rôčik za zenitom dostupnosti v normálnej cene. :-\
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #388 : 22. August 2017, 10:55:14 »
V uniknutých katalógoch sa objavila aj stránka s Technicom. Zatiaľ všetko s preliminary pečiatkou
Sú tam 4 menšie sety - 2x Pull back (celkom obyčajné a zdá sa že majú mať nejakú funkciu rozpadnutia po náraze), malý truck (ako 8065 len kontajner je z panelov a rameno jedno) a kĺbový kolesový zhŕňač (je to až komiksové, modré s hnusnými "nexo" kolesami)
No a potom už len silueta licencované trucku od Mack. Aj B model je spomenutý ako Mack. "nosatý" predok, nadstavba na kabíne, šírku by som tipol skôr na 42008/42024 ako Arocs 42043. vyzerá že má príves s nejakým kontajnerom a ramenon a možno Power Functions (v texte je len Functions  s veľkým F...)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #389 : 22. August 2017, 11:44:50 »
Na ten Mack som zvedavý... V menšej mierke než Arocs tomu ale nedávam bohvieakú nádej na pekný model....také malé posraté o ničom...ako aj tie dva čo si dal k porovnaniu.

A mám tomu chápať tak, že prvé 4 sety sú určené na prvý polrok, a ten Mack pre druhý?