Autor Téma: Technic  (Prečítané 220326 krát)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #315 : 10. November 2016, 12:26:00 »
chalani to asi mysleli nie, že lacný na počet dielikov, ale doteraz si sa nemohol v technicu vyblázniť s RC hraním pokiaľ si nemal  2 kila v peňaženke  ;)

ano, presne takto sme to ja a Mesje mysleli  8)

Natukal som si tie PF diely do Bricklinku a spolu sa to da kupit za cca. 50-55€. Plus treba priratat nejake postovne.

Takze ta vyhodnost/nevyhodnost tohoto noveho setu je na hrane a suhlasim, ze sa najde dost kupcov aj pri danej cene. Ak ju Dracik nastavi dobre, je mozne, ze sa aj ja nakoniec ulakomim :), z PF mam zatial iba jeden L-motor a batery box.

Ale tá RC zostava (prijimač, ovládač, motory) ti je sama o sebe na nič, čo sa na to budeš pozerať na poličke ? :)

Vačšina ludí sú neni stavitelia. Ked chcel niekto spraviť radosť decku nejakým setom s podmienkou dialkového ovládania, tak musel siahnuť po cca. 200eurových setoch.

A niektorým čo stavajú vlastné veci, a nemajú zatial RC sadu, sa ten set určite oplatí kúpiť, ako zhanať za 50eur kade tade zvlášť + set im dá ešte 300 dielov, s ktorými najskor možu postaviť ten model, testovať, oboznámiť sa s tým ovládanim, potom rozobrať a špekulovať nad vlastnými modelmi.
« Posledná zmena: 10. November 2016, 12:31:52 od Paliason »

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Technic
« Odpoveď #316 : 10. November 2016, 12:38:00 »
No, ved pisem, ze si to urcite najde svojich kupcov, vratane mna :) Takisto BL u nas pouziva minimum ludi a ani v zahranici si bezny clovek, rodic, nezhana dieliky na BL, takze takuto moznost nevyuzije.

Na druhej strane ta cena nie je nizka a pre AFOLa je na zvazenie, ci sa mu oplati do takeho setu investovat.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #317 : 10. November 2016, 12:38:30 »
Tak tie ceny od 50-55€ som bral obchody, kde maju vsetky tie diely v ramci EU.

Pri aktualnom kurze je to cca.45€, plus zhruba 7€ postovne, takze komplet 52€

Ale ten Dán to má všetko ako Used. Najlacnejšie New bolo niekde z Belgicka za 50Eur ale malo to poistené poštovné tuším 15Eur.
Moja skúsenosť je že PF komponenty sa z BL neoplatia.

urcite nie, ani po zlave.
My sme si uz zvykli sklopit usi a akceptovat ceny lega, a ze nejaky PF dielik kolko stoji na bricklinku. To stoji preto, lebo su drahe sety, v ktorom je. Absolutne neni dovod akceptovat katalogovych 80 e za 370 dielikov. Uz sa asi opakujem, ked vie cina vyrobit velke pekne auto na dialkove ovladanie a predavat ho za 30-40 eur, musi to vediet aj TLG. Ci je cena OK, treba porovnavat s inymi hrackami za tuto sumu - a v takychto cenach uz clovek dostane poriadnu velku hracku, napr takmer funkcnu kuchynku pre dievca, velku autodrahu, a pod. V legu za to dostane miniauto na dialkove ovladanie, pripadne malu SW raketu...

PF diely na BL zodpovedajú cenám v origo LEGO shope mínus pár percent aby to tam aj niekdo kupoval. Ono zohnať tie veľké sety s takou zľavou aby sa to dalo rozporcovať nieje až také ľahké a bežné aby konkurencia tie ceny ztiahla pod túto hranicu.
Porovnávať počet dielikov ak set obsahuje nadrozmerné diely je totálna blbosť, to sa už týka vecí ako koľaje a u elektroniky ako PF komponenty. Snáď nechceš povedať, že 1 motor má byť rátaný rovnako ako 1 brick.
Kto si kupuje LEGO diaľkové ovládanie miesto jednorázovej čínskej hračky, tak by sa mal nad sebou zamyslieť. Pretože úplne zbytočne platí za kvalitu, kompatibilitu, znovapoužiteľnosť  ... a samozrejme prémiovú cenovku za top výrobcu.

Lenže to nieje len u LEGO stavebníc, svojho času som sa snažil naučiť lietať s RC vrtuľníkmi, začal som od IR hračiek a postupne kúpil asi 70-80Eur 4-kanálový kit, v podstate kópia jednej z prémiových značiek. Navonok funkcie rovnaké, dokonca to bolo väčšie ako 3x drahšie modely prémiovej značky. Malo to aj dobré recenzie. Lenže kým sa stým človek naučil lietať aby dokázal pristáť napr na knihe (to bolo v časoch keď neboli DJI autopiloti) tak ten stroj sa normálne zodral ... cca po 15h náletu. Nejaké diely som zohnal, ale na originál toho bolo kopec na toto málo. Chcel som to oživiť teraz po 4-5 rokoch, absolútne nezohnateľné. Jednoducho to bola kúpa pre chalana na Vianoce ktorý to za pár letov rozmláti a nedosiahne limit jednorázovosti. Tie dráhé prémiové veci ? Na to je sekundárny trh stále ...
« Posledná zmena: 10. November 2016, 13:01:58 od papluh »

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Technic
« Odpoveď #318 : 10. November 2016, 13:44:15 »
Suhlas, porovnavat LEGO s nejakymi jednorazovymi cinskymi hrackami nie je na mieste.

S tymi pouzitymi PF dielmi na BL som si to neuvedomil, pri new to ide hore minimalne o 10-15€, co uz je velmi blizko tomu, co moze stat ten set v obchode pri nejakej beznej zlave. Pouzity by som mozno riskol battery box, ale motory, prijmace a dialkove radsej nove.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #319 : 11. November 2016, 11:17:42 »
A ja, ze kde som tu novu lodku uz videl. :P

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1081
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Technic
« Odpoveď #320 : 11. November 2016, 12:26:21 »
Všetko kopírujú! VŠETKO !!!  ;D ;D ;D

Odhlásený Artemis

  • Príspevkov: 217
  • Zberatel hlavne Castle
Re: Technic
« Odpoveď #321 : 11. November 2016, 17:17:18 »
wow, lodky ja rad a v Technicu ich teda vela nebolo, vyzera dost dobre.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #322 : 19. November 2016, 20:26:07 »
http://www.hothbricks.com/2016/11/nouveautes-lego-technic-2017-visuels-sets-42061-42066/
Teleskopický nakladač a lietadlo aj s B modelmi
Na ramene nakladača je nový 1L worm gear.

Odhlásený BRICKPARK

  • Príspevkov: 37
  • ex-webshop
Re: Technic
« Odpoveď #323 : 24. November 2016, 10:57:21 »

Odhlásený Pali Z

  • Príspevkov: 81
Re: Technic
« Odpoveď #324 : 25. November 2016, 16:24:57 »
Nejaké tie Technic sety, na ktoré sa môžeme tešiť budúci rok :)
http://www.technicfactory.net/lego-technic-2017-sets/

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #325 : 20. December 2016, 14:40:29 »
Už aj na AT-DE LEGO Shope, ceny sa nemenili oproti uniknutým, lietadlo tam ešte nieje
https://shop.lego.com/en-AT/Technic-Sets

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #326 : 02. Január 2017, 10:36:32 »
Za posledne roky sa este nestalo, aby zaciatkom roka neboli zname uz novunky Technic na 2. polrok. Pre zaujimavost - vlanajsie novinky sme poznali uz v lete 2015! Dovodom podareneho utajenia je zrejme to, aby Cina nestihla skopirovat novinky este skor, ako ich LEGO oficialne predstavi.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #327 : 03. Január 2017, 01:37:21 »
Lietadlo už je online na LEGO Shop-e ... nechápem prečo zrovna o 2 týždne neskôr ako zvyšok.
https://shop.lego.com/en-AT/Air-Race-Jet-42066

A Sariel má 360 stupňové video skladania

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Technic
« Odpoveď #328 : 03. Január 2017, 09:10:58 »
Za posledne roky sa este nestalo, aby zaciatkom roka neboli zname uz novunky Technic na 2. polrok. Pre zaujimavost - vlanajsie novinky sme poznali uz v lete 2015! Dovodom podareneho utajenia je zrejme to, aby Cina nestihla skopirovat novinky este skor, ako ich LEGO oficialne predstavi.

Neviem, či práve skôr zverejnené názvy plánovaných setov umožnili Číňanom kopírovať. Veď reálne stavebnice bolo vidieť až v januári, dovtedy sa iba špekulovalo, ako ktorá bude vyzerať. No a najvypuklejši plagiát minulého roka bolo Porsche, ktoré bolo vo finálnej podobe odhalené až koncom jari, dovtedy bola známa iba maskovaná verzia. Teraz ale nepoznáme ani názvy, nie to ešte cenové hladiny, čo je dosť zaujímavé. Ja skôr tipjem nejaké chystané prekvapenie v rámci 40 výročia TECHNICu. Ale ak to v Norimbergu nebude riadna pecka, veľa ľudí bude sklamaných.

(A možno sa po minuloročnom brutálnom 2.polroku rozhodli dať nohu z plynu a tento rok už nič nové nepribudne :D)

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Technic
« Odpoveď #329 : 03. Január 2017, 09:48:48 »
Neviem, či práve skôr zverejnené názvy plánovaných setov umožnili Číňanom kopírovať. Veď reálne stavebnice bolo vidieť až v januári, dovtedy sa iba špekulovalo, ako ktorá bude vyzerať. No a najvypuklejši plagiát minulého roka bolo Porsche, ktoré bolo vo finálnej podobe odhalené až koncom jari, dovtedy bola známa iba maskovaná verzia. Teraz ale nepoznáme ani názvy, nie to ešte cenové hladiny, čo je dosť zaujímavé. Ja skôr tipjem nejaké chystané prekvapenie v rámci 40 výročia TECHNICu. Ale ak to v Norimbergu nebude riadna pecka, veľa ľudí bude sklamaných.

(A možno sa po minuloročnom brutálnom 2.polroku rozhodli dať nohu z plynu a tento rok už nič nové nepribudne :D)

skor sa tiez priklanam k nejakej limitke k vyrociu.. aj ked to bude po porsche velmi tazke
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo