Autor Téma: Nexo Knights  (Prečítané 33196 krát)


Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Nexo Knights
« Odpoveď #1 : 08. Október 2015, 17:31:22 »
Do pozornosti dávam:
- 1x1x~2/3 pyramídky v pearl gold, silver, tr. orange
- nové štíty
- nové brnenia
- panely na hrade
- náplecníky a nohy robotického kuchára
- kopec tr.neon orange dielov (kolesá, reťaze, veľke vlajky,...)
« Posledná zmena: 08. Október 2015, 17:55:21 od papluh »

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Nexo Knights
« Odpoveď #2 : 08. Október 2015, 20:54:37 »
pridavam do pozornosti:
- mini diablici / demonici (hlavne ten s tou velkou tlamou)
- mec/cepel co sa da napojit na lightsaber hilt
- nove kralovske fuzy+brada ako bol kraz minifig serie
- nove helmy do space marines
- niektore tie brnenia sa mozno budu dat pouzit na sith wariors zo SW TOR
- suciastky na mini SW droidov (tie robotie nohy hlavne)

urcite si tam najdem nejake pozitiva
+ serial moze byt celkom zabavny (z par trailerov co som videl)

Detska to mozno bude bavit ak ten serial dobre rozbehnu.

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: Nexo Knights
« Odpoveď #3 : 08. Október 2015, 20:58:22 »
Podla mna to je super  :D normane bych si to asi kupil

ESTE treba poukazat na to brnenie ktore vizera naozaj zaujimavo, jedno alebo dve by som zobral

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Nexo Knights
« Odpoveď #4 : 08. Október 2015, 20:58:50 »
Toto predcilo aj moje najvacsie obavy, horsie to byt nemohlo... tanko-hrad je vrchol nevkusu, ku ktoremu TLG dospelo. Posledne roky ich evidentne vzrusuje spajat rozne divne kombinacie (ninja+stroje, chima prisery + stroje), ale spojit rytierov a hrady do strojov je hnus najvyssieho stupna. Toto je uplne mimo nielen realitu, ale aj logiku. Ak sa niekto v TLG chce vyšantit za kazdu cenu, tak mohli urobit klasicke castle a do toho mohli narvat kolko priser ich napadne. To by si na svoje prisiel kazdy... Naco do certa cpat stroje do castle temy? Vsak psycho-kombinacie si mozu do zblbnutia robit v ninjago a chime. Z celej serie je pouzitelna je hlava šaša, inak nic - naco su nam trans orange retaze a pod?
Som zvedavy, kedy sa dockame piratov na lietajucich tanieroch ci ruzovo-tyrkysove space friends...

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Nexo Knights
« Odpoveď #5 : 08. Október 2015, 21:30:44 »
Toto predcilo aj moje najvacsie obavy, horsie to byt nemohlo... tanko-hrad je vrchol nevkusu, ku ktoremu TLG dospelo. Posledne roky ich evidentne vzrusuje spajat rozne divne kombinacie (ninja+stroje, chima prisery + stroje), ale spojit rytierov a hrady do strojov je hnus najvyssieho stupna. Toto je uplne mimo nielen realitu, ale aj logiku. Ak sa niekto v TLG chce vyšantit za kazdu cenu, tak mohli urobit klasicke castle a do toho mohli narvat kolko priser ich napadne. To by si na svoje prisiel kazdy... Naco do certa cpat stroje do castle temy? Vsak psycho-kombinacie si mozu do zblbnutia robit v ninjago a chime. Z celej serie je pouzitelna je hlava šaša, inak nic - naco su nam trans orange retaze a pod?
Som zvedavy, kedy sa dockame piratov na lietajucich tanieroch ci ruzovo-tyrkysove space friends...

Je to robene pre detsku fantaziu a nie pre logicky zmyslajucich dospelakov. Podla mna ak spravia ten serial dobre a dostanu detska do deja tak to par serii bude mat.
Pouzitelnost dielikov -> na tuto temu sa prosim zacni vyjadrovat ked budes produkovat vela vela MOC :) Az potom zistis co sa kde a ako da pouzit. Videl som uzasne modeli z bionicle suciastok napriklad a to som si myslel ze su skor jednoucelove suciastky. A nezabudaj ze sme tu z viacerych zanrov, nie len clasic castle. Napr taky fanusikovia warhameru v tom vidia velky potencial, clasic space (Ice Planet) jasaju nad trans neon orange a podobne.

Viem, tvoj nazor poznam, berem ho. Nemusi ti to byt pochuti, ale to neznamena ze to je humus pre kazdeho a ze sa z toho neda nic pouzit.

Tieto lego experimenty podla mna prinasaju dobru variabilitu do lega a rozsiruju jeho moznosti. Zaroven tak zabezpecuju podla mna aj pokracovanie clasic serii ako castle - lebo produkovat kazdy rok nove castle je proste nemozne. Daju si pauzu a za 2 roky zase ozivia castle s niecim novym. Ja osobne som sa potesil na chvilkovy navrat pirates v 2008 tusim a teraz znova.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Nexo Knights
« Odpoveď #6 : 08. Október 2015, 21:37:51 »
ruzovo-tyrkysove space friends...

Toto by nahodou bolo celkom fajn ;)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Nexo Knights
« Odpoveď #7 : 08. Október 2015, 22:24:25 »
Inak malo by to nahrádzať Chimu a tam už ko koncu vymýšlali veci len aby to bolo iné oproti predošlým sezónam. Takto je to nová vec a malo by to mať zozačiatku nejakú konzistenciu, aj keď časom to určite bude ulietavať. Tj ako náhrada Chimy to nieje až tak mimo.
Inak kombinácia technológii a "stredovekého prostredia" niej e výmysel LEGA, ale určitý subžáner scifi/fantasy https://en.wikipedia.org/wiki/Sword_and_planet

Ale bol by to zaujímavý experiment ak by všetky tie prachy do kníh, seriálu a pod vrazili do sveta čisto fantasy castle, či by to deti tiež "žrali", alebo v súčasnej konkurencii by sa to neujalo (alebo aspoň to si myslia marketéri).

Toto by nahodou bolo celkom fajn ;)
There you go :D

https://www.flickr.com/photos/nabii/6812391027/in/photostream/


Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Nexo Knights
« Odpoveď #8 : 08. Október 2015, 22:42:59 »
There you go :D

Toto space? To je daky uchylny pritepleny mech na dolovanie usneho mazu (n)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Nexo Knights
« Odpoveď #9 : 09. Október 2015, 00:32:58 »
Je to robene pre detsku fantaziu a nie pre logicky zmyslajucich dospelakov. Podla mna ak spravia ten serial dobre a dostanu detska do deja tak to par serii bude mat.

Sorry ale ani ked som mal 5 rokov by ma nenapadlo spojit rytierov a vesmir... Aj fantazia musi mat hlavu a patu... fantazia je chima, toto je ale cisty logicky nezmysel. Nevidim zmysel krmit detska totalnou volovinou, co nema oporu v nicom. Pricom da sa spravit nieco co ma fantaziu, ale aspon trochu predstavitelnu. A uz vobec nevidim zmysel spravit nejaku somarinu, a potom pretlacat na to reklamu a serialy, len aby sa to ujalo. Pritom kvalita nepotrebuje medialnu masaz, zaujme sama sebou. Toto su take momentalne vystrelky, ktore k zivotu potrebuju silny marketing, a po roku od ich skoncenia po tom ani pes nestekne, skoncia ako hromada kociek, co ludom nic nepovie...nikto sa k tomu nebude vracat, zbierat, ani stavat...


Pouzitelnost dielikov -> na tuto temu sa prosim zacni vyjadrovat ked budes produkovat vela vela MOC :) Az potom zistis co sa kde a ako da pouzit. Videl som uzasne modeli z bionicle suciastok napriklad a to som si myslel ze su skor jednoucelove suciastky. A nezabudaj ze sme tu z viacerych zanrov, nie len clasic castle. Napr taky fanusikovia warhameru v tom vidia velky potencial, clasic space (Ice Planet) jasaju nad trans neon orange a podobne.

Tesit sa zo setov kvoli tomu, ze maju nejake pouzitelne dieliky, to je fakt minimalizmus... ved nove a zaujimave dieliky mozu byt aj v normalnom sete, na to nemusim kupovat taketo monstrum...

lebo produkovat kazdy rok nove castle je proste nemozne. Daju si pauzu a za 2 roky zase ozivia castle s niecim novym. Ja osobne som sa potesil na chvilkovy navrat pirates v 2008 tusim a teraz znova.

Produkovat kazdy rok normalny castle je mozne, uplne v pohode... to si ludia mysleli aj predtym, a doslo fantasy castle ci kingdoms, nehovoriac o exclusivitach... je kopu motivov, co sa da v ramci castle vytvorit - ci uz samotne sety, alebo cele nove serie. Mozu vyprodukovat tisice priser, stavieb, vojakov, atd atd. Okrem toho, TLG absolutne vobec netrapi nejaka variabilita ci opakovanie temy - v pohode natvrdo zopakuju rovnaku pirates lod, nehovoriac o policajnych staniciach, co sa podobaju ako vajce vajcu. To sa da chapat - pretoze su to klasicke serie urcene urcitej vekovej kategorii, ktora v urcitom veku 7-10 rokov chce policajnu stanicu, a decku je uplne jedno, ze potom vydaju skoro rovnaku stanicu, lebo uz je vacsie a ma ine zaujmy. Prave naopak - experimentovanim s nezmyslami pripravia urcitu vekovu kategoriu o normalne castle. Chapem, doba je rychla, treba stale niecim zaujat, musi to byt efektne, farebne, extremne, ale na to su osobitne serie typu Chima, kde sa mozu vyblaznit do aleluja, ale veci ako castle a pirates by mali byt notorickou sucastou v dvojrocnom cykle...

Jasne, kazdy ma nejaky vkus, ale osobne dost zasnem nad tym, ze aj takyto zjavny TOTALNY nezmysel a chobotina dokaze zaujat Afolov...
Jedine plus takejto zlataniny a humusu je, ze setri prachy.
Sorry mozno som hejter, ale to jak brutalne klesajucu kvalitu ma castle po skonceni kingdoms, sa len tak nevidi... clovek uz cakal, aku exclusivitu vymyslia po medieval markete a kingdom joust, a oni tam drbnu tuctove modre castle a zapikuju to tanko-hradom s kozmickymi rytiermi... To iste pirates - po imperial flagship bola latka riadne vysoko, ale v pohode ju podliezli najnovsimi pirates s ich vykuchanou pevnostou a klonom poslednej pirates lode... ale aspon su tam dobre figy a cele to ma hlavu a patu...

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Nexo Knights
« Odpoveď #10 : 09. Október 2015, 02:28:56 »
Na jednej strane suhlasim s Mesjem na druhej so Starhawkom.

Ako AFOL (zberatel) sa na to divam s nechutou...je to nelogicke, skarede.
Ako stavitel by som sa na dival ako na nieco super, kazdy novy diel, farba je na stavbu super a otvora dvere v stavani
Ako dieta by som sa na to dival urcite inac. Osobne som toho nazoru ze v jednoduchosti je krasa ale dnesne deti a mladsie rocniky si nad tym isto zaslintaju, lebo taketo tu este nebolo... nova stavebnica co ponuka opat mnoho moznosti.
A ako BL predajca... no tazko povedat. Kazdy set obsahuje diely ktore su ziadane ale obsahuje aj vela odpadu.  Osobne by som povedal ze tu je viac odpadu ako uzitocnych dielov. Ale zase je to uhol pohladu.. kazdy zhana nieco ine a mozno to co je pre mna odpad je pre ineho hladana polozka.

jednoducho sto ludi, sto chuti. Neda sa vyhoviet kazdemu z nas. A nesmieme zabudat, ze je to robene pre deti! Aj bionicle je a bolo pre vacsinu znas humus ale detska to zrali a stale zeru spolu s ostatnymi "nezmyslami" v style ninjago, chima ci herofactory.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Nexo Knights
« Odpoveď #11 : 09. Október 2015, 09:33:20 »
jednoducho sto ludi, sto chuti. Neda sa vyhoviet kazdemu z nas. A nesmieme zabudat, ze je to robene pre deti! Aj bionicle je a bolo pre vacsinu znas humus ale detska to zrali a stale zeru spolu s ostatnymi "nezmyslami" v style ninjago, chima ci herofactory.

Decka zeru vsetko, co je v reklame a co maju spoluziaci, moze to byt aj totalny humus alebo nezmysel (napr Pokemoni). Je vecou vyrobcu, aby aspon nejako drzal uroven svojej produkcie a usmernoval / vychovaval decka. Takato zlatanina im neda vobec nic - nepovie im nic o historickych realiach, nenauci ich nic z realneho zivota, ktori by si hranim mohli nasimulovat, atd. Len kopa zbytocne vylisovaneho plastu, ktory skonci o rok v skatuli, a nikto sa k nemu nevrati...
Ked uz chceli spestrit castle temu, preco napr nesli cestou steampunk ? Tam sa mohli vysantit so strojmi a psychovytvormi, a malo by to aspon nejaku uroven a logiku...

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: Nexo Knights
« Odpoveď #12 : 09. Október 2015, 11:59:13 »
Akože ku tym pokemonom a tak, na jednej strane to decka chcu naozaj len preto aby to mal a aby mali najlepsich z triedy a pod. ale skusal si niekedy hrat tu original pokemon hru??? akoze ked som pozoroval na conoch tych hracov tak mi vypadaval mozog z tych vypoctov a roznych kombinacii a taktyk ktore musis zohladnit podobne ako v MAGICku a tak... takze neodsudzuj veci hned len preto ze nevidis vsetky decka sa s tym hentak hrat.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Nexo Knights
« Odpoveď #13 : 09. Október 2015, 12:19:52 »
Akože ku tym pokemonom a tak, na jednej strane to decka chcu naozaj len preto aby to mal a aby mali najlepsich z triedy a pod. ale skusal si niekedy hrat tu original pokemon hru??? akoze ked som pozoroval na conoch tych hracov tak mi vypadaval mozog z tych vypoctov a roznych kombinacii a taktyk ktore musis zohladnit podobne ako v MAGICku a tak... takze neodsudzuj veci hned len preto ze nevidis vsetky decka sa s tym hentak hrat.

tie matematicke vyhody hry vyuzil len zlomok deciek - pre vacsinu to bola len modna vec, nieco zbierat bez akejkolvek pridanej hodnoty, a po skonceni boomu sa to da jedine vyhodit do smetneho kosa a decku to neda do zivota vobec nic.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Nexo Knights
« Odpoveď #14 : 09. Október 2015, 13:16:21 »
Tí malí lávoví démoni sú dobrí náhodou...a celkovo ti minifigovia sa mi nezdajú zlí.
Ale inak súhlasím, je to zlátanina jak aj chima, a kopu iných blbostí čo porobili v minulosti.

Mesje, ty by si stále chcel tie deti len vzdelávať ;D ,šak to potom by si 95% tovaru z hračkárstiev musel vyhodiť, ked vidím tie všeliaké chujoviny čo tam predávajú...

offtopic: Pobavilo ma na eurobricks fóre, jak tam ktosi písal, že Classic Space bola seriózna téma a Nexo Knight nieje. A niekto mu tam odpovedal touto fotkou:


;D. ufff, podla mňa toto modré "neviemčo" bolo ešte horšie ako ten pásový hrad v prvom príspevku.


« Posledná zmena: 09. Október 2015, 13:18:32 od Paliason »