Autor Téma: Výstava (BB)  (Prečítané 47785 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Výstava (BB)
« Odpoveď #120 : 24. Júl 2013, 13:04:22 »
Takze zopar informacii z medialneho prostredia. Po telefonate s panom riaditelom nam graficke studio spravilo reklamne materialy - plagat, pozvanku a bannery na web. Tiez dali spravit letaky. medialne bude akcia pokryta minimalne tymi partnermi, ktorych vidno na plagate. Napr. spolocnost Shell bude v Banskobystrickom kraji rozdavat letaky zakaznikom a poskytne nam maxifigurinu LEGO Ferrari pretekara. Spolocnost AllToys bude robit propagaciu vo svojich predajniach a za odmenu pozaduje moznost predaja v jeden den, s cim sme suhlasili. Plagaty, letaky a pozvanky budu distribuovane hlavne v Banskobystrickom kraji, ale ciastocne aj po celom Slovensku. V prilohe su zobrazenia materialov.


Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Výstava (BB)
« Odpoveď #121 : 24. Júl 2013, 15:50:55 »
Mohol by som v ramci vystavy hodit aj daky DJsky set :) Len neviem ci by sa to zucastnenym pacilo. :D

Odhlásený Danybůjek

  • Príspevkov: 557
Re: Výstava (BB)
« Odpoveď #122 : 24. Júl 2013, 18:39:05 »
A nějaké informace o odměnách pro vystavovatele? >:D

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Výstava (BB)
« Odpoveď #123 : 24. Júl 2013, 20:10:33 »
A nějaké informace o odměnách pro vystavovatele? >:D

dobry pocit z dobre vykonanej prace ;)

Odhlásený rombal

  • Príspevkov: 10
Re: Výstava (BB)
« Odpoveď #124 : 24. Júl 2013, 21:31:25 »
skromnost a pokora
to sa na legistov hodi...

 O0

Odhlásený Izmael10

  • Príspevkov: 448
Re: Výstava (BB)
« Odpoveď #125 : 24. Júl 2013, 21:39:23 »
Jak to, že nebudú odmeny od múzea?  ??? Takže oni budú mať desiatky exponátov požičaných zadarmo  na 2,5 mesiace a mi dobrý pocit?  ???  Bude aspoň zabezpečené ubytovanie cez stavebný víkend a vernisáž?  ??? Lebo nechce sa mi  furt cestovať domov a naspäť do BB.  A to poistenie exponátov?  ???

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Výstava (BB)
« Odpoveď #126 : 25. Júl 2013, 10:37:36 »
Kam tento svet speje?

Treba si uvedomit, ze vystavu neorganizuje muzeum, ale my. My sme poziadali muzeum, ci by poskytlo priestory na to, aby si mohol vystavit svoj vytvor a prezentovat ho verejnosti nazivo. A prezentovat seba a svoje schopnosti (v pripade MOCov). Muzeu je jedno, aka vystava tam bude, nehovoriac o tom, ze kvoli tejto vystave odsunuli inu, ktoru uz mali na ten termin.

Takze ake odmeny nam dava muzeum (zdroj):

Naklady na 1 den vystavy:

Cena za prenájom priestorov obrazárne 0 (60 m2 prízemie): 10,- € / 1 deň, plus neznama suma za miestnost, ktora tam nie je uvedena a bude v nej prebiehat vystava, povedzme 3,50E/den = 13,50E/den
Spotreba elektrickej energie/1 deň 3,- €
Vodné, stočné/1 deň 2,-€
Vykurovanie/1 deň 2,-€
Upratovanie/1 deň 2,-€
Mzdové náklady 1 osoba/1 hod 5,- € = 5 * 8 hodin = 40E/den

Spolu 62,50E/den

Fixne naklady:
Práce spojené s nainštalovaním a odinštalovaním výstavy 34,- €
Príprava miestnosti/ zahŕňa úvod aj záver akcie 10,-€
Doprava a tlac propagacnych materialov = nezname

Vystava bude trvat 78 dni. Z toho je 11 pondelkov, kedy je zatvorene = 67 dni * 62,50 = 4187,50 E. Ked zaratas este dopravu a tlac veci (len taky panel jeden panel kde budu nejake informacie o historii stoji okolo 100E), tak by som to odhadol na minimalne 4500E.

Si ochotny zaplatit tuto somu len za to, aby si mohol ZADARMO vystavit svoj model? A siel by si do rizika vystavovat nieco, co si nikdy nevidel? Len by za tebou niekto prisiel a povedal ti, ze chce u teba zadarmo vystavovat a este chce aby si mu za to zaplatil. Ked budes slavny a muzea sa budu trhat o to, aby si u nich vystavil svoje diela (a radi ti za to aj zaplatia), rad sa pridem pozriet a podporim ta vstupnym ;)

Dalsie veci ako organizovanie pokusu o rekord, kde treba zabezpecit oslovenie skol, priestory, oficialny dozor, vyhodnotenie atd a celkove to mnozstvo prace okolo (okrem samotneho stavania modelov) uz ani nejdem spominat. Da sa odbyt tym, ze sa privezu modely, vystavia a odvezu. Ale pride ti tam 20 ludi, ktori tie naklady nepokryju.

Muzeum je poistene a zaroven 24h monitorovane kamerovym systemom.

Od TLC si mal moznost zakupit set so zlavou (ano, aj obchody davaju zlavy, ale nie na novinky a nikdy nevies aka ta zlava bude a ci bude). V pripade dvoch vystav rocne mas moznost LUGBULKU. Ake dalsie odmeny by si si zelal ako neznamy stavitel?

Tak dost bolo rozkose, trosku som sa odviazal. Uvedomte si prosim, ze je to nasa prva vystava, asi nikto (a z nas co to organizujeme nikto) nema s takymto niecim ziadne skusenosti. Vela veci sa riesi za behu, kopu povodnych planov sa muselo zmenit ci zrusit. A budme radi, ze vydavky vacsiny z nas sa udrzia v rovine nakupu lega. Tak, vystava sa blizi, treba stavat.

Odhlásený Aki

  • Príspevkov: 127
Re: Výstava (BB)
« Odpoveď #127 : 26. Júl 2013, 10:51:39 »
Ked budes slavny a muzea sa budu trhat o to, aby si u nich vystavil svoje diela (a radi ti za to aj zaplatia), rad sa pridem pozriet a podporim ta vstupnym ;)
První tři velké výstavy Kostek také byly bez jakékoliv odměny pro vystavovatele. Od druhé výstavy jsme alespoň zvládli organizovat svoz exponátů. A ani současné odměny nejsou příliš velké a to jsme museli prakticky opustit muzea a přejít ke komerční scéně s prakticky finančně neomezeným sponzorem. Každá výstava je tak ve finále vždy komerčně neúspěšná - přestože výstavy mají desetitisícové návštěvy....

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Výstava (BB)
« Odpoveď #128 : 31. Júl 2013, 07:53:58 »
Kedy bude stavebny vykend ? Potrebujem si dopredu uz naplanovat cas.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Výstava (BB)
« Odpoveď #129 : 31. Júl 2013, 10:18:43 »
10. - 11. augusta. Inak mohol by si teda zapozicat nejake tie 9V kolaje? Kolko?
Dik.

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Výstava (BB)
« Odpoveď #130 : 01. August 2013, 09:03:17 »
10. - 11. augusta. Inak mohol by si teda zapozicat nejake tie 9V kolaje? Kolko?
Dik.

To bolo tiez na mna ?

Mno musim najst tu krabicu kde ich mam. Rovnich mam tusim 8ks, mozno 16.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Výstava (BB)
« Odpoveď #131 : 01. August 2013, 10:12:52 »
No hej, v tomto threade na Teba (v inom na vsetkych). Ja som sice dalsich 10 teraz kupil, ale bude treba viac. Tak mas prosim Ta pozicaj. Dik.

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Výstava (BB)
« Odpoveď #132 : 01. August 2013, 13:36:46 »
No hej, v tomto threade na Teba (v inom na vsetkych). Ja som sice dalsich 10 teraz kupil, ale bude treba viac. Tak mas prosim Ta pozicaj. Dik.

OK, pozrem ich.

Mame k dispozicii nejake ubytovanie pocas stavebneho vykendu alebo si treba zabezpecit vlastne ?
Chcel by som prist v Sobotu doobeda.

Odhlásený michalmartinec

  • Príspevkov: 6
Re: Výstava (BB)
« Odpoveď #133 : 01. August 2013, 14:50:29 »
viem poskytnúť veci do zakrytovaných vitrín, len to musí niekto vyzdvihnúť zabaliť vystaviť a neporušené doniesť späť - som z BA, nepožadujem žiadne odmeny ani nič podobné, max nejaké fotky z výstavy s mojimi exponátmi a nejaké tie papiere kto to zapožičal. inak poskytnem čokoľvek by ste chceli, vlaky, city autá - domy, technics, lietadlá, vzácne lego, cesty, podložky, kolajnice, lode,

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Výstava (BB)
« Odpoveď #134 : 01. August 2013, 16:26:28 »
Vitaj a zarad sa! ;) Vies dat nejaky kompletny zoznam/fotku vsetkeho co mas k dispozicii? Dik.