Autor Téma: Vozidlá MHD  (Prečítané 15120 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Vozidlá MHD
« : 28. August 2015, 00:02:37 »
Elektricka Tatra ČKD K2 a autobus Ikarus 280 su moje prve zrealizovane modely vozidiel MHD. Su (zatial) bez samolepiek, ktore by dotvorili celkovy vzhlad. Elektricka je 6-wide, ale na 4-wide rozchod kolaji a autobus je 8-wide. Nejde o ziadne WOW modely, ale kedze sa o MHD trocha zaujimam, tak to skusam sklbit s LEGOm. ;)

ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Vozidlá MHD
« Odpoveď #1 : 28. August 2015, 01:18:59 »
Podstatné ale je ,že vystihujú predlohu ! Jednoznačne  (y)
Nálepky netreba ,aj tak reálne sú na takýchto vozidlách grafitti alebo reklamy (n) (prašť jak uhoď)

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Vozidlá MHD
« Odpoveď #2 : 28. August 2015, 05:51:17 »
pekná práca, super!!!, električka asi nie je kĺbová??? na ikaruse keby si dal iné čelné okno??

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Vozidlá MHD
« Odpoveď #3 : 28. August 2015, 06:25:15 »
No mna hlavne dostalo, ze uz na kilometer - teda aj na tych prtavych nahladoch - poznat bez pochyby, o co ide... trafil si to genialne, co v tejto mierke nie je easy...
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Vozidlá MHD
« Odpoveď #4 : 28. August 2015, 08:32:54 »
pekná práca, super!!!, električka asi nie je kĺbová??? na ikaruse keby si dal iné čelné okno??

Elektricka je klbova, ale nezohyba sa v klbe. ;) Cize staticky exponat. Ale mam v CADe pripravenu aj klbovu a dokonca pojazdnu variantu pre LEGO kolaje. V klbe nie je ale az tak pekna vdaka 9V podvozku.
Celne sklo na autobuse zatial nemam velmi ako dat ine, lebo je to sirka 8-wide. 2 panely vedla seba by sa zmestili, ale bola by zas diera zboku. A tak dalo by sa to urcite este vylepsit detailami, len sa mi nechcelo. ;)

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Vozidlá MHD
« Odpoveď #5 : 28. August 2015, 11:01:11 »
 (y) presne ako pisal Dano.. uz na prvy pohlad sa da presne rozpoznat, co je naozaj narocne .. velmi pekne. klobuk dolu :-)
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený Hacislav

  • Príspevkov: 8
  • (_´_(_´_)_´_) sloni na útěku
    • Brick Ring
Re: Vozidlá MHD
« Odpoveď #6 : 28. August 2015, 11:35:11 »
Mě se hodně líbí tramvaj.
Škoda že není žádný (alespoň mne nenanapadá) lehký oblouk/zaoblená hrana (dostatečně jemná), která by se dala použí na hrany ikarusu. Takle působí hranatě jako Karosy ze sedmistovkové serie.
můj BL shop: Brick Ring

Odhlásený kamil

  • Príspevkov: 416
Re: Vozidlá MHD
« Odpoveď #7 : 28. August 2015, 12:14:19 »
Tieto MHD modely som obdivoval hned od zaciatku ked som ich videl v dopravnom muzeu. Su uzasne, v malej mierke jednoznacne vysihuju predlohu. Lepsie sa snad ani urobit nedaju.

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Vozidlá MHD
« Odpoveď #8 : 28. August 2015, 12:36:53 »
Tiež som tie modely obdivoval už v Dopravnom múzeu. Naozaj verná podoba už na prvý pohľad. Pri danej mierke sa aj LEGO má čo učiť ;)

Odhlásený elerond

  • Príspevkov: 81
Re: Vozidlá MHD
« Odpoveď #9 : 28. August 2015, 14:16:46 »
pěkné ;) :D (y) :o,zajmavě máš udělané dveře.

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: Vozidlá MHD
« Odpoveď #10 : 31. August 2015, 10:04:34 »
ako zive kamarat aj BUS aj elektricka.....inak ja smutim za tou prastarou  verziou IKARUSOV.lietacky dvere ...neznasam tie nove....nie je tam miesto ani vzduch O0  ....a pamatam este aj modre medzimestske harmoniky  ...  old times

este k dokonalosti chyba detailik .... taka srandovna zatocena antenka na streche ikarusu....taky slimak nepravidelny taka spiralka to bola...pamatas? mozno z classic space by tam sadla mala antenka
« Posledná zmena: 31. August 2015, 10:08:02 od legoholik »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Vozidlá MHD
« Odpoveď #11 : 31. August 2015, 10:22:03 »
Tak zrovna pri tychto modeloch som fakt necakal tolko ohlasov, ale tak dikes! ;)
Hacislav: je to tak ako pises.
Legoholik: toto je ta verzia s "lietackovymi" dverami. Len tazko sa z LEGA zobrazia skary medzi panelmi dveri. ;) Antenu si pamatam.

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: Vozidlá MHD
« Odpoveď #12 : 31. August 2015, 14:53:15 »
Tak zrovna pri tychto modeloch som fakt necakal tolko ohlasov, ale tak dikes! ;)
Hacislav: je to tak ako pises.
Legoholik: toto je ta verzia s "lietackovymi" dverami. Len tazko sa z LEGA zobrazia skary medzi panelmi dveri. ;) Antenu si pamatam.

ja som to pochopil, ze lietackova verzia :-))aj pisem, ze za tou verziou ikarusov smutim.-) O0
a tie dvere su fantasticky spravene...este aj to tesnenie gumove, cez ktore v lete prsalo a v zime snezilo si tam dal.-))  (y)
« Posledná zmena: 01. September 2015, 10:33:32 od Administrator »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Vozidlá MHD
« Odpoveď #13 : 21. Január 2017, 13:11:33 »
Ikarus 280 som tu uz prezentoval, ale bol to len prototyp (vela detailov nezodpovedalo realu), tak tu je definitivna podoba.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Vozidlá MHD
« Odpoveď #14 : 21. Január 2017, 13:27:39 »
super na na prvý pohľad vieme o čo ide!