Autor Téma: T-90A  (Prečítané 1121 krát)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: T-90A
« Odpoveď #15 : 12. November 2023, 11:49:55 »
Ty vole, tak toto by bol model na hranie jak stvorený. Nejedno dieťa by taký tank chcelo mať doma. Ja som jedno z nich  :D  8)  (y)

Veža je geniálne urobená, tá sa mi najviac páči z celého tanku. Na podvozku mi len vizuálne trochu niečo nesedí, asi to bude tými vyskladanými pásmy. Tiež som mal v pláne ich niekde použiť, fungujú dobre, len trochu špatia výsledný dojem.

Odhlásený Tatrovak

  • Príspevkov: 245
Re: T-90A
« Odpoveď #16 : 14. November 2023, 10:35:54 »
Ďakujem, dal som si veľmi záležať na Tom aby ten tank aj fungoval, a do veľkej miery sa mi to aj podarilo, jediné čo robilo trocha problémy bol prenos výkonu na tie pásy, pod záťažou, a hlavne pri cúvaní trochu prešmykovali.
No veža mi dala aj najviac zabrať kým som sa dopracoval k takému tvaru, len ma mrzí že sa mi nepodarilo do nej zakonponovať aj nejaký strielací mechanizmus, aspoň mám ešte čo vylepšovať.
Vidíš, ja som zas tie pásy použil nie len kôli lepšej funkčnosti ale práve aj kôli tomu že sa mi páčia viac ako tie legové, tie sa podľa mňa hodia na stavebnú techniku, nie na bojovú

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: T-90A
« Odpoveď #17 : 16. November 2023, 11:50:36 »
Tie pásy mi tam prídu trochu výrazné. Ja by som to dal opačne. Pásy čierne a bočnice šedé, aby to ladilo so zvyškom tanku. Ako je mi jasné, že také diely zase nemáš...to ako do budúcna, ked budeš robiť novü verziu.

Odhlásený Tatrovak

  • Príspevkov: 245
Re: T-90A
« Odpoveď #18 : 19. November 2023, 12:49:21 »
Ja som súčiastky na tie pásy chcel kúpiť v čiernej farbe ale v obchode kde nakupujem vychádzali tri krát drahšie, ono sa to na obrázku nezdá ale do každého pásu išlo 220 dvojdierových liftarmov a v čiernej by ma len tie pásy vyšli na viac ako 80 eur, a to ani nehovorím o tom že to bol v podstate experiment, nemal som overené či to tak bude fungovať, a tak som do toho nechcel tlačiť viac peňazí ako bolo nutné.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: T-90A
« Odpoveď #19 : 22. November 2023, 10:40:07 »
Tak to jasné, to je blbosť kupovať za každú cenu, a ešte keď je to len pokus, chápem. Hmm, pri takom počte aj 20-centový diel zamáva s penaženkou. Veď možno časom niekde natrafíš na lacnejšiu ponuku.

Odhlásený Tatrovak

  • Príspevkov: 245
Re: T-90A
« Odpoveď #20 : 22. November 2023, 12:21:16 »
Našťastie to bol úspešný pokus, zo začiatku to tak nevyzeralo, keď som testoval samotný podvozok tak skoro nebol schopný cúvať, neviem presne čím to je ale až pri plnej hmotnosti to funguje jak má a pásy prešmykujú v prijateľnej miere. Snáď, ale keď prehľadávam bricklink tak nikdy neviem nájsť lepšie ceny a výber ako na brickmánií, nechcem im teda robiť reklamu, možno tu má niekto s nimi aj zlé skúsenosti.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: T-90A
« Odpoveď #21 : 22. November 2023, 13:54:45 »
Neviem, ktorú brickmániu máš na mysli(ja som zvykol kupovať z tej českej), ale napríklad teraz na brickmania.hu sú tie liftarmy 60483 v čiernej pod 6 centov za kus v čiernej farbe, čo by pri 400ks bolo do 25€

Žiaľ tento náš koníček ide dosť do peňazí, hlavne pri MOCoch a tým skôr, keď potrebuješ niečo veľmi špecifické. Tiež som musel viac krát robiť kompromisy, lebo to, čo by reálne fungovalo najlepšie bolo za neakceptovateľnú cenu, alebo by som musel na jeden MOC nakupovať pomaly každý diel niekde inde.

PS:na nemeckej brickina.com sú tie čierne liftarmy dokonca pod 3 centy za kus, obchod je to spoľahlivý.
« Posledná zmena: 22. November 2023, 14:36:53 od muffin »

Odhlásený Tatrovak

  • Príspevkov: 245
Re: T-90A
« Odpoveď #22 : 23. November 2023, 12:01:15 »
Tú českú som myslel, tam som tie liftarmy tiež tuším po 6 centov nakupoval.
Ako hovoríš, LEGO je drahá sranda, a mám pocit že v poslednej dobe dosť zdraželo. Viac krát som sa už pohrával s myšlienkou že by som prešiel na nejaké čínske náhrady ale zatiaľ som verný značke, aj keď musím teda povedať že zo firmy LEGO ako takej teda moc nadšený nie som.
Ďakujem za tip, vyskúšam.