Autor Téma: CITY  (Prečítané 143414 krát)

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: CITY
« Odpoveď #600 : 16. December 2020, 19:50:19 »
Inak a napadlo niekoho, ako to bude s odolnosťou proti poškrabaniu? Tile poškrabeš ako nič a pri takejto ploche to zachvíľu bude vyzerať ako skutočná vozovka!! ....
Dobra pripomienka. A taktiež dúfam, že sa tie cesty nebudú lesknúť ako psie gule.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: CITY
« Odpoveď #601 : 16. December 2020, 22:01:07 »
To keby bolo v case, ked som riesil modularne cesty k modularnym domom, nemusel som vyskladavat vozovku ;)

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: CITY
« Odpoveď #602 : 05. Január 2021, 23:13:07 »
Pozerám na tú novú policajnú loď, 60277, ty kokso že 50€  ;D ... odpadnem.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: CITY
« Odpoveď #603 : 06. Január 2021, 11:15:06 »
hlavne že pôvodný uniknutý cenník (z polky roka 2020) to udával za 30 Eur  >:D

No a ešte je 60278 základňa lupičov vo fabrike na dynamit  >:D čo konečne nieje 6 stud hlboká a vyzerá aspoň trochu ako  budova ... 99,99 Eur  >:D
« Posledná zmena: 06. Január 2021, 11:17:39 od papluh »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: CITY
« Odpoveď #604 : 06. Január 2021, 23:34:53 »
Tak tá 60278 je priamo z LEGO návodu tak sem môže ísť  C:-)


Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: CITY
« Odpoveď #605 : 07. Január 2021, 06:56:00 »
Tá cena zrejme zohľadňuje tie nové cesty a infláciu a zvýšené náklady na dezinfenkciu a ....  ;)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: CITY
« Odpoveď #606 : 08. Január 2021, 09:53:09 »
TLG dizajneri vysvetluju, preco su nove cesty lepsie ako stare:

"Perspektivne budeme moct prilozit zopar tychto ciest aj do samotnych CITY setov. Toto je nieco, co nebolo mozne so starymi cestami."

BULLSHIT !!! KLAMSTVO !!!

https://brickset.com/sets/tag-Road-Baseplate

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: CITY
« Odpoveď #607 : 08. Január 2021, 12:09:17 »
no uz tie cesty do par novych setov dali... ale 1. vyzera to strasne, 2. uplne zbytocne, 3. ovela, ovela prirodzenejsie, krajsie a praktickejsie by bolo davat klasicke baseplaty rozneho tvaru a farby, najma na vacsie city sety ako police station, ako volakedy... je uplne smiesne vidiet to nove city namestie ako taku zmesku roztrusenych minisetov, bez akehokolvek ustredneho baseplatu, elektricka bez kolaji, atd... hroza.
pre istotu som sa zasobil cestami, aby som mal navzdy vyriesene cesty, a mohol sa vykadit na tu ich novu prisernost...


Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: CITY
« Odpoveď #608 : 08. Január 2021, 12:15:03 »
Inak, špekuloval som a tie nové cesty by možno mohli byť celkom ok, čo sa týka terénu, napr. na nejakú SW base čo chystám (hangár, časť mesta, ...). Nepotrebujem milión 2x4 tilov, ale šupnem tam pár týchto. Musím si to vyskúšať, zatiaľ je to len taká úvaha.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: CITY
« Odpoveď #609 : 08. Január 2021, 13:00:35 »
no uz tie cesty do par novych setov dali...

Tym prispevkom som narazal hlavne na tu 2. vetu - ze predtym nebolo mozne cesty dat do setov.

Inak, špekuloval som a tie nové cesty by možno mohli byť celkom ok, čo sa týka terénu, napr. na nejakú SW base čo chystám (hangár, časť mesta, ...). Nepotrebujem milión 2x4 tilov, ale šupnem tam pár týchto. Musím si to vyskúšať, zatiaľ je to len taká úvaha.

Ja tie komponenty ako take vobec neodsudzujem - urcite sa daju na kadeco vyuzit. Ale nahradit tymto stare cesty je chyba! Stare cesty boli prave tym, cim byt mali - CESTAMI. Tento ucel plnili. Tieto nove nemozu nikdy stare cesty nahradit. Mali nechat vo vyrobe oba produkty, ludia by mali na vyber a sami by videli, co sa viac predava.

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: CITY
« Odpoveď #610 : 08. Január 2021, 17:03:40 »
Možno sa starých ciest chytia číňania.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: CITY
« Odpoveď #611 : 08. Január 2021, 17:19:47 »
TLG dizajneri vysvetluju, preco su nove cesty lepsie ako stare:

"Perspektivne budeme moct prilozit zopar tychto ciest aj do samotnych CITY setov. Toto je nieco, co nebolo mozne so starymi cestami."

BULLSHIT !!! KLAMSTVO !!!

https://brickset.com/sets/tag-Road-Baseplate

To si uz nepamataju, vacsina z nich bola este v otcovych trenkach.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: CITY
« Odpoveď #613 : 08. Január 2021, 17:41:16 »
Někde jsem četl, že silnice prý byly vyráběny externě, takže běžné "kutování  kostů" čili snižování nákladů....

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: CITY
« Odpoveď #614 : 08. Január 2021, 17:54:23 »
Někde jsem četl, že silnice prý byly vyráběny externě, takže běžné "kutování  kostů" čili snižování nákladů....


Som písal že baseplaty čo boli v projektovej podpore mali krajinu pôvodu AT (Rakúsko). Tam LEGO nemá žiadnu oficiálnu fabriku. A už dávnejšie sa hovorilo o tom že všetky baseplates sú externe.

Jedna vec sú náklady, ďalšia vec je závislosť na externých dodávateľoch. Teda pre prikladanie to veľko sériových setov v CITY. Samozrejme ako samostatný set mohli zostať tak ako predtým alebo ako Classic baseplates, tak keď to vypadne tak sa nič také nestane ako keď vypadne City Flagship.

Alebo by si mohli prikúpiť lisy ktoré by tieto veľkosti zvládli  >:D A potom by sa zmestili aj monorail koľaje  >:D