Autor Téma: CITY  (Prečítané 143302 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: CITY
« Odpoveď #420 : 25. Apríl 2018, 22:47:59 »
V aktuálnej ponuke je záchranárska helikoptéra podobná tomu čo požaduješ https://brickset.com/sets/60179-1/Ambulance-Helicopter

To že do týchto väčších budov cpú nejaké mini vrtuľníky je snáď už interný vtip :D Do mountain police základne aj dve :D


Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: CITY
« Odpoveď #421 : 25. Apríl 2018, 23:05:29 »
Nemocnica -  konecne v city spestrili tu zaplavu fizlov. Na city je to dostacujuci set, na AFOL potreby by sa ho ziadalo trochu zvacsit. Ale pre decka z hladiska hratelnosti super. Vrtulnik je povinna jazda v kazdom druhom city sete :-) Ale ten vrtulnik, co hodil papluh, sa k tomu hodi idealne....
Minifig pack - predosle sa mi viac pacili, mali viac vychytavok, ale v zasade je to v pohode set a ten orol je super...


Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: CITY
« Odpoveď #422 : 25. Apríl 2018, 23:07:00 »
Fuj, typický juniorizovaný předimenzovaný vrtulník posledních let. Nesnáším tyhle letadla/helikoptéry s nosem z jednoho kusu, je to hnus.... a helikoptéra bude velká jak  celý barák :(

Přitom LEGO vrtulníky z kostek pořád umí - viz tohle:https://shop.lego.com/en-US/Heavy-duty-Rescue-Helicopter-60166

takže proč si hrajou na playmobil :( ?
« Posledná zmena: 25. Apríl 2018, 23:14:12 od PC CZ »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: CITY
« Odpoveď #423 : 27. Apríl 2018, 03:02:51 »
Tak asi bude rozdiel medzi určením oboch tých setov - 2.5x počet dielov, 2.5x cena - to sa už očakáva že bude inak vyzerať.
Jedna helikoptéra je malá, druhá zase veľká - to že je to aj kvôli tomu aby sa tam zmestili tie nosítka čo bolo vyčítané tej z nemocnice je už asi vedlajšie . No a ako bonus sa potom dá na porovnanie tá z pobrežnej stráže, to že je ešte o dosť väčšia už asi nieje problém, asi sa baráky zväčšili tiež...
Len som zvedavý čo má byť ako etalón v danej rozmerovej a cenovej/dielikovej kategórii. Ani mimo "posledních let" som nič také nenašiel.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: CITY
« Odpoveď #424 : 01. Máj 2018, 16:36:14 »
Objavili sa obrázky 60200 čo má byť náhrada námestia. Produktové boli na Amazone, ale už nie sú dohladateľné priamo tam, ale internetové zálohy sú C:-). Tak aspoň fotka z LEGOLandu v Billunde, zdá sa že to majú v predpredaji o mesiac.

1099 DKK je niekde ako 120-130 Eur .. na to je to trocha nepresvedčivé.

Zaujímavý je akurát ten otvorený doubledecker. A ďalšia verzia prehistorického človeka  ::)



Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: CITY
« Odpoveď #425 : 01. Máj 2018, 17:22:44 »
Promobricks ma viac obrazkov a hlasi cenu 170e, to sa mi zda realnejsie.
Tento set sa mi paci viac ako predosly, ten vyhliadkovy bus je super. Ale musi to padnut v zlave aspon na 120, inak je 170 vela na city set. Kokso za set pre decka pytat 170 je fakt dost. Podobne novy modry falcon. To su uz riadne palky, volakedy bola na detske sety hranica cca 100 e, to mi pride maximum za hracku...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: CITY
« Odpoveď #426 : 01. Máj 2018, 22:49:58 »
Ako autobus je pekny, ale inak.... Juniorizacia boli Modularne domy oproti tomuto. Sak toto je doslova uz odpad, brak, hnus! A 170€ je snad len zly vtip.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: CITY
« Odpoveď #427 : 02. Máj 2018, 00:55:04 »
Tá nemocnica je do mesta fajn, ale prečo tam nedajú aj baseplate a nejaké okolie - tak ako bývalo v clasictowne?

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: CITY
« Odpoveď #428 : 02. Máj 2018, 13:20:59 »
Čo sa týka baseplates tak ak sa nemýlim nerobia si ich sami. Tj pri vysoko objemových setoch by sa to predražovalo a zároveň by boli závislí na externých dodávkach. Taktiež čo sa týka stability tak veľké plates sú stabilnejšie ako ohybné baseplates pre tie chatrné CITY stavby, u Creatorov je to zas v pohode. Ale aj tak sa to vracia k tej cene  >:D

Ako autobus je pekny, ale inak.... Juniorizacia boli Modularne domy oproti tomuto. Sak toto je doslova uz odpad, brak, hnus! A 170€ je snad len zly vtip.

Mne to príde zodpovedajúce tým predošlým setom - dokonca tie točiace dvere už boli rovnako použité. Nie je tam veľký odklod aj vôbec nejaký. Skôr by som to nazval "hothizácia" zobereme sety podobné (veľkosťou, technikami, stvárnením) tým čo sa predávajú za 20-40E a zbuchneme ich dokopy. Na hrací set veľké a drahé, na tak drahý set moc hracie/schematické. Výnimkou býva tak 1-2 vozidlá...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: CITY
« Odpoveď #429 : 02. Máj 2018, 13:36:10 »
Čo sa týka baseplates tak ak sa nemýlim nerobia si ich sami. Tj pri vysoko objemových setoch by sa to predražovalo a zároveň by boli závislí na externých dodávkach. Taktiež čo sa týka stability tak veľké plates sú stabilnejšie ako ohybné baseplates pre tie chatrné CITY stavby, u Creatorov je to zas v pohode. Ale aj tak sa to vracia k tej cene  >:D

Nech si ich davaju robit kdekolvek, tie podlozky tam chybaju. Ovela krajsie je to na tej podlozke, este ak by mala aj nejaku cestu ako kedysi. A stabilita? V 80. rokoch som sa hraval so setmi na podlozkach a nijak mi neprekazalo, ze to nie je na pevnom podklade. Aj tak som to mal na zemi.

Mne to príde zodpovedajúce tým predošlým setom - dokonca tie točiace dvere už boli rovnako použité. Nie je tam veľký odklod aj vôbec nejaký. Skôr by som to nazval "hothizácia" zobereme sety podobné (veľkosťou, technikami, stvárnením) tým čo sa predávajú za 20-40E a zbuchneme ich dokopy. Na hrací set veľké a drahé, na tak drahý set moc hracie/schematické. Výnimkou býva tak 1-2 vozidlá...

No ved to je ta tragedia - ze sa to nijak nevymyka z tych silno schematickych stavieb, ktore robia. Ani naznak zlepsenia. Same panely, minimum detailov... nechcem tu vyplakavat nad setmi z 80. rokov, ale to malo detaily, bolo to krajsie, milsie. Toto je strasne "chladne". Je to proste skarede. Ale zaujimave je, ze presne pred 10. rokmi vedeli aj v CITY teme spravit pekny set! A stal 150 $ - za tento novy budu chciet kolko? Keby dnes robili taketo stavby do mesta, ani slovo nepoviem!

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: CITY
« Odpoveď #430 : 02. Máj 2018, 14:09:09 »
podlozky pre nich nemoze byt ziadny problem, nech to uz vyraba ten alebo onen. Chrlia ich rocne tisice, predavaju ich aj solo, v ramci lugbulkov, atd. Neni problem sa nimi zasobit. Skor je to tym nekonecnym setrenim na kazdej moznej polozke setu + riziko ohnutia, ked to tam bude nahadzane - ale to je zase ich problem, ze to balia ako hnoj a nie pekne v plastovych priehradkach. Podlozky tam dost chybaju, presne aj take tie s naznacenou cestou, alebo v ramci pirates s riekou, to tomu davalo uplne iny rozmer. Samozrejme aj lepsi prenos setu. A je vacsie riziko, ze sa decku rozsype v rukach niekolko budov, vozidiel a panakov, ked to bude cele prenasat, ako ze sa mu ohne baseplate - stane sa mu to raz, tak si ju podlozi nejakou doskou a je to. A pripadne ked ten baseplate ma aj teren (ako stare space), tak to tym este spevni. Bez podlozky sa este viac zvyraznuje ta "hothizacia" - ze to je zmeska mini setov.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: CITY
« Odpoveď #431 : 02. Máj 2018, 17:38:37 »
mozno v tisícoch, ale CITY sety sa predávajú v ešte iných číslach. Ak im to vypadne tak LB nedodajú, sáčkové dodatkové chvíľu nebudú (čo sa občas aj stávalo) a nič sa nestane. Ak by im vypadli napr požiarne/hasičsé stanice tak majú iný problém. To by museli naskladniť kvantá. Sety ktoré momentálne majú baseplates sa predávajú rádovo v menších číslach ako bežný retail. Samozrejme, že by môhli investovať do nových strojov aby si ich môhli robiť a potlačiť in-house (lisy na diely niesú dostatočné ani na 32x32 nieto väčšie), lenže tie peniaze našetria inde, ale nechajú si ich zaplatiť, no od koho asi. Takže nejaká pomaľovaná s cestou použitá iba na nejakú stanicu tu a tam by kľudne predražila ten set o 10 Eur, ak by tam bol reliéf tak aj o viac. A potom by zas prišiel krik aké je to drahé. V konečnom dôsledku sa to skončí tým, že by to všetko mali zosekať na max jednociferný zisk prípadne dotovať a ešte aj potom by ľudia neboli spokoní...

Čo sa týka prenášania, tak minulý víkend som si užil viac ako dosť. jediná tuhá baseplate bol martinnov park kde boli nasekané platy na tom :D Všetko ostané pekne chytať do roviny s rukou pod tým a určite nie za kraj, prípadne modulary za prvé poschodie. A kedysi to nebolo tiež ideálne, pamätám si na stále vyskakovanie garáží v 6382: Fire Station či rozpad strechy u 6371: Shell Service Station, stačilo to len chytiť za nesprávny roh.

Samozrejme, že k budovaniu mesta sa každá baseplate hodí a kľudne by mali predávať samostatne oveľa viac typov. Len tvrdím, že k hraniu to nieje potreba...

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: CITY
« Odpoveď #432 : 02. Máj 2018, 18:05:38 »
keby tie baseplaty bola taka neista, komplikovana polozka, tak jednoducho nejdu do lugbulku - tak ako kopu inych veci. Neverim ze nakladovo by potlacena podlozka stala 10e, staci si pozriet lugbulkovu a k tomu par centov naviac. Stalo by ich to ani nie polovicu, a to je problem - lebo ked maju usetrit aspon 1 euro, tak usetria, nech to posobi neviem ako. Im staci ze usetria par centov na plastovej vyplni, aka byvala volakedy, a uz im to stoji za to, ze su tie sacky nahadzane jak hnoj -  vsak to vyzera strasne, a to je pritom ta najluxusnejsia hracka pomaly. Hocaka somarina z ciny je obalena tak, ze je aj problem ju otvorit a vybalit.
A na prenos je stale lepsia ohybacia podlozka, ako 3 ministavby, 2 vozidla, nejaka dopravna znacka a kopu dalsich drobnosti. Na to 2 ruky nestacia. Na ohybaciu zastavanu baseplate stacia (1 ruka v strede, druha kraj).

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: CITY
« Odpoveď #433 : 03. Máj 2018, 11:09:47 »
Presne súhlasím čo píše KLF, tie podložky chýbajú, ja som sa s nimi hrával na koberci a nič sa neohýbalo všetko bolo stabilné a to som staval kadejaké stavby všetko pekne bolo napojiteľné na cesty, všetko sa dalo kombinovať vymýšľať nové veci a o tom je to lego a bolo to super.

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: CITY
« Odpoveď #434 : 04. Máj 2018, 16:24:45 »
Baseplates boli super, to sa asi vsetci zhodneme, ze vacsine setov by vyrazne pomohli. Tie piratske s potlacou...mnam, to bol hned krajsi taky ostrovcek.
Zaujimalo by ma nejake oficialne zdovodnenie lega, ze preco ich prestalo davat do setov.
Jedine co mi napada (okrem nakladov) je to, ze takto ma clovek povedzme viac moznosti ako si posunie dane budovy na zemi/stole, ked ich mal postavane na plosine, tak sa mu to mozno nechce rozpajat. Cize teraz nie je nijako limitovany.