Autor Téma: LEGO Store  (Prečítané 102811 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LEGO Store
« Odpoveď #15 : 08. Júl 2013, 13:17:28 »
Je tam ista pravdepodobnost...

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: LEGO Store
« Odpoveď #16 : 08. Júl 2013, 13:50:17 »
hmm a chysta sa tam teda niekto? ze by sme sa spojili viaceri? Uz som googlil cestu a dostat sa tam bez znamky je dost problem.. aj S1 je spoplatnena.. skoda :-((
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LEGO Store
« Odpoveď #17 : 08. Júl 2013, 13:52:20 »
Ja tam viem trafit aj mimo dialnic. Ale tak zalezi kolko sa nas nazbiera, podla toho uvidime. A rozhodne bude treba ist zavcasu rano! Aby bola nejaka sanca, ze sa nam ujdu darceky.

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: LEGO Store
« Odpoveď #18 : 08. Júl 2013, 14:19:28 »
hello .. ale darceky budu az toho 8-10 nie? ja som rozmyslal nad otvorenim, druheho... hlavne kvoli tomu setu 41999.. vyrobia vraj iba 20000 ks a to by bola skoda nemat...
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LEGO Store
« Odpoveď #19 : 08. Júl 2013, 14:21:35 »
Tak potom sa dohodnut tak, ze cast ludi pojde na otvorenie a vezme co budu chciet aj ostatnym a zas druha cast ludi pojde na darceky a vezme tiez tym co tam nebudu.

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: LEGO Store
« Odpoveď #20 : 08. Júl 2013, 14:23:32 »
nasiel som este toto....

Location is Shopping City Süd,
Vösendorf 2334, Austria

Opening Hours are from:

Montag (Monday) :      09:30 - 19:00
Dienstag (Tuesday) :   09:30 - 19:00   
Mittwoch (Wednesday) :   09:30 - 19:00   
Donnerstag (Thursday) :   09:30 - 21:00   
Freitag (Friday) :   09:30 - 19:00   
Samstag (Saturday) :   09:00 - 18:00   

The Official opening celebrations are being held from 8th. - 10 of August!.

3. bis 10. August 2013: LEGO Freebuild Bau-Event

8th, Free LEGO t-shirt with €30 purchase, limited to 300
9th, Free LEGO Brand Store model 3300003 with €30, limited to 300 sets
10th, Free LEGO Minifigures set with €30, limited to 300
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: LEGO Store
« Odpoveď #21 : 08. Júl 2013, 14:29:04 »
takze u mna je rozhodnute.. frcim tam 9.8. prida sa niekto? (y)
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO Store
« Odpoveď #22 : 04. August 2013, 23:25:11 »
caute,
bol v tom shope uz niekto? ake to tam je?
daju sa tam nejako vyhodne kupit kocky v pickabrick?

Odhlásený dolfy3

  • Príspevkov: 79
Re: LEGO Store
« Odpoveď #23 : 04. August 2013, 23:38:37 »
V kratkosti bol som tam ale ceny su maloobchodne napriklad novy technic zeriav stal 200 ecek co uznas ze tuna to zozenies lacnejsie
A kocky sa daju kupit na ked som pozrel velkost plastoveho pohara do ktoreho si si mohol kocky vybrat cena sa mi zdala neprimerana ...

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: LEGO Store
« Odpoveď #24 : 12. August 2013, 10:18:37 »
HELLO
Tak som sa tam bol v sobotu pozriet. No dost ma to sklamalo. Mali tam len bezne dostupne sety.. snad az na 10220, co nie je az tak bezny.. ale da sa kupit... ma tam nic nezaujalo. ceny katalogove, takze vyzsie ako sa to da zohnat inde na nete. Da sa vybrat kocky do krabiciek mala 8,90 velka 16,90.. ale maju tam maly vyber a maju to v takych okienkach nad sebou... a hlavne do polovice okienok ani nedosiahnes.. deti nemaju sancu takmer vobec.. daju sa tam vyskladat postavicky 3ks za 5,49 ale okolo toho pultika je tolko ludi, ze sa k nemu ani nedostanes..ak nemas siroke lakte. Vonku sa dalo stavat z lega.. ale ponukli len jeden typ kocky 4x2 cervena.. asi ich vyrobili nejak vela... dieta potom dostane certifikat, ako official lego builder... :-))
ja som tam siel ci nemaju technic 41999... vraj dostali 50 ks a do hodiny boli prec.. ok.. nic ine som ani necakal, ale na to, ze to malo vyjst presne s terminom otvorenia si mohli aspon reklamu spravit a predstavit to tam.. a aspon jeden ks mat vystaveny..
ked som potom presiel do toysrus tak tam mali v podstate vsetko a niektore modely.. mna zaujima technic... urcite vacsi vyber., vsetky tohtorocne a polovica minulorocnych.... v tejto ich predajni mali iba tohtorocne modely a aj to nie vsetky.
rakusanom hned nukali vip kartu.. ked som chcel aj ja tak mi povedala, ze to plati iba v lego predajniach a ze u nas nemame.. a reku ved som tu a mozem chodit sem.. tak potom mi ju teda vystavila.. mozem zbierat bodiky za nakup..
no a aby som nezabudol.. dostal som za nakup nad 30e sadu fguriek :-)
tak som tam predsa len otrepal nejake prasule.. aj ked za veci, co by som inak nebral.. magnetky vysacky kocky... ale aspon mal syn radost...
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: LEGO Store
« Odpoveď #25 : 23. December 2014, 10:13:17 »
Lego to podla mna opat po... a len ukazuje ze verny zakaznici ho nezaujimaju
zamestnancom da promo sety vtacikov, ktore by ocenil kazdy zberatel a kupil si ich v lego shope.... zamestnanci to maju na haku a radsej by dostali vianocne odmeny. Pozrite sa  na cesky bazos.. su tam desiatky inzeratov, kde to predavaju za premrstene ceny.  zberatel, lego firmu vobec nezaujima. Umelo zvysuju popularitu a nedostupnost takychto setov. Zberatel, ktory ma stovky ich modelov za ktore im zaplatil a z ktoreho penazi ziju... pokial ho nenastvu tak si bude kupovat aj dalej... Ak ale zije na Slovensku tak sa nemoze prihlasit ani do ich blbeho klubu., kde sa moze prihlasit kazdy turek, co byva vo Viedni a kupi si set za 5eciek...... ved si vobec nevsimli ze existuje nejake Slovensko... ved nie sme nejaka rozvojova krajina v afrike, ale sme sucast EU. Preco je problem mat lego shop sk a umoznit stat sa clenom? Aj maly trh pre nich musi byt trh..Myslim, ze je tu dost zberatelov.... tak sa mi tato politika nepaci... a to co robia s tymito exclusive setmi zberatelov iba nastve... aspon ja citim ako zberatel krivdu a normalne zvazujem napisat priamo do sidla spolocnosti.... ze Halooooooo aj Slovensko je krajina v Europe...zobudte sa... (n)

a nech mi vysvetli LEGO toto

http://deti.bazos.cz/inzerat/42458042/LEGO-HUB-BIRDS-dovoz-prebytku-700-ks.php
ked je to tak striktne pre zamestnancov
« Posledná zmena: 23. December 2014, 10:20:51 od j.dodo »
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LEGO Store
« Odpoveď #26 : 23. December 2014, 10:37:40 »
LEGO S@H je len v 24 krajinach sveta, takze Slovensko zdaleka nie je jedine. Kazdopadne tiez by som prijal, keby sa dalo aj sem priniest S@H a nejake drobne kroky som v tej veci uz skusil. Oni maju velmi dobre zratane aka je kde kupna sila a zial na Slovensku by sa im neoplatilo predavat. To je proste fakt. Ze tu je 5 a pol AFOLov, co by kupovali exkluzivty a 3 a pol majetnych rodicov, co kupia detom na Vianoce Modularny dom - to je stale malo. Vacsina obyvatelstva je rada, ze je rada a bezne sety by cenovo nedokazali dat pod ceny v retazcoch. Cele je to len o kupnej sile. Oni dobre vedia, ze nejake Slovensko existuje, neboj nic - uz aj vdaka existencii TatraLUGu. ;)
Co sa vtakov tyka - LEGO od pradavnych cias robi promo sety pre zamestnancov, ci zakaznikov a tak je to aj s vtakmi. Chce si "svojich" blizkych nejako poctit. Tiez bych ten set bral, ale v podstate by mi stacil navod. A co sa inzeratov na bazosi tyka - no bazos je nic - pozri si ebay - je ich plny. ;) Aj sa diskutuje, ako je to s tym dalsim predajom tychto "pozornosti podnku" - ci sa smu dalej predavat, alebo nie. TLG to zakazuje, ale zjavne nijak nepostihuje dalsi predaj. ;) Su ludia, co v praci dostali aj 2-3 tieto sety (neviem na zaklade coho). No a plus nejake corky z fabriky... Takze tak.
« Posledná zmena: 23. December 2014, 10:40:25 od KLF »

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: LEGO Store
« Odpoveď #27 : 23. December 2014, 11:02:56 »
vsetko mi je to jasne.. az na jednu malickost...
nehovoril som o lego store, co by sa im neoplatil...
ale ako je tak hrozne financne narocne pridat na eshop este kolonku sk? a postovne v ramci europy... ved im ho ludia ktory chcu zaplatia... a co sa tyka klubu tiez si myslim, ze ich nezruinuje ak by si bol clenom aby ti poslali casopis.. a ak ano... tak preco nemozem byt clenom s tym, ze mi ho poslu v el. forme na mail? to by ich nestalo vobec nic... je to len o tom, ze na nas s prepacenim... asi si kazdy doplni to slovo...
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: LEGO Store
« Odpoveď #28 : 02. Február 2015, 08:18:18 »
inak taky lego store by sa tu v pohode uzivil, vo Viedni su dva plne Slovakov .. draciky su plne a nic ine nez lego sa v nich nepredava .. otazne je ci by tak silna siet ako je Dracik vobec dala Legu s jeho 100% cenami sancu .. -15% je dost ale zasa lego store ma samostatne bricky, stale vacsinu setov skladom, 100% sortimentu kdezto dracik ma sotva desatinu a figurky .. tie decka by tam tahali rodicov .. sak priatelka pracuje pred dracikom a hovori co to je proste utekajuce deti dnu a rodicia v patach .. :D  a ludia chcu vsetko hned. Ak to mas tak sa to preda ja ked to je drahsie lebo kazdy ide nakupovat v ten den kedy to potrebuje .. :D
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO Store
« Odpoveď #29 : 02. Február 2015, 10:12:15 »
inak taky lego store by sa tu v pohode uzivil, vo Viedni su dva plne Slovakov .. draciky su plne a nic ine nez lego sa v nich nepredava .. otazne je ci by tak silna siet ako je Dracik vobec dala Legu s jeho 100% cenami sancu .. -15% je dost ale zasa lego store ma samostatne bricky, stale vacsinu setov skladom, 100% sortimentu kdezto dracik ma sotva desatinu a figurky ..

Ja si myslim, ze lego store by sa tu uzivil... ked vieden zvladne dva, tak my by sme jeden utiahli - sice rakuska kupna sila je niekde inde, ale zasa tu v BA je tak silna koncentracia AFOLov + solidna kupna sila beznych ludi, ze by to stacilo. Ak sa tu uzivi 10 dracikov, 2 alltoys a 2 pompa, tak by to jeden lego store zvladol. Ked si moze alltoys dovolit mat take velke lego oddelenie v bory malle, tak lego store by to zvladol s prstom v nose, lebo jeho sortiment sa s ubohostou alltoys neda ani porovnat - vsak ked predali v alltoys uplne vsetky exkluzivity za katalogovu cenu, tak duplovane v legostore, najma ak by sa ludia naucili vyuzivat akcie, body a pod. Plus legostore toho ponuka velmi vela aj co sa tyka roznych malych setov, doplnkov, skladanie figov, a pod, to vsetko by tahalo ludi a minali by tam prasule... a aj bezne sety by sa vedeli predat, pri vhodnej kombinacii akcii by sa to dostalo na dracikovu uroven - a hlavne ludia neriesia 5 eur hore dole, inak by tesco alebo alltoys nepredalo ani jedno lego a vsetko by predal len dracik.
Otazne je, ze ako lego store funguje - ci je to priama pobocka, alebo franchiza, tj nieco na sposob macdonaldu, ze si hocikto moze prenajat licenciu, priestor a ked splni podmienky predaja (architektura priestorov, ceny), tak moze frcat a je na nom, ci prosperuje alebo skrachuje. Ale vzhladom k tomu, ze tych lego storov je tak zalostne malo vo svete, tak tipujem silno konzervativny pristup TLG, kde je na rozhodnuti centraly, kde da shop. A ked nedokaze otvorit shopy v ovela silnejsich destinaciach s velkym dopytom, ani len urobit taku trivialnost ako web shop (hoci napr u nas sa dorucuje vsade naokolo, takze logisticky by to bol zanedbatelny problem), tak sanca na lego store je skoro nulova... ale mozme byt radi, ze je vo viedni, lebo lego store nemaju ani ovela vacsie krajiny ako prdolate rakusko...