Autor Téma: KLFova zbierka  (Prečítané 110705 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #315 : 27. December 2018, 18:18:51 »
Tak aj tento rok mi Jezisko doniesol jeden starsi kusok do zbierky. ;)

ila_rendered

Mozno sa pamatate, ako som tu v novembri robil hromadny nakup z Holandska. Killco mi odpisal, ze preco vyberam vzdy tie najdrahsie shopy. ;D No ano, The Vault je drahy, ale zaroven jeden z najznamejsich v Europe, vdaka raritnym setom a dielom. A prave kvoli tomuto setu som ten nakup robil. A urcite sa pamatate, ake stresy som prezival kvoli (ne)doruceniu balika z Holandska pred 2 tyzdnami. Opat slo o tento set.  Ale podme od zaciatku. ;)
Prva seria setov so sucasnym cislovanim (spomenute na predchadzajucej strane) bola z roku 1973 a niesla cisla 1 az 8. A prave sety 1 a 8 patria medzi najtazsie zohnatelne vseobecne. Set c. 1 som zohnal pred rokom a zostavalo zohnat set c. 8. Zhanal som ho cely rok. Niezeby sa z casu na cas neobjavil na ebay, ale vacsinou v stave v ktorom by som si ho do zbierky nedal. 3-4 tieto sety boli aj na BL a 2 su tam aj teraz. Jeden MISB za 350 a jeden na Floride. A prave o ten na Floride som sa najprv zaujimal. Avsak po zaslani fotiek som si povedal, ze toto len v najvacsej nudzi vezmem. Krabica v zlom stave a chybala stredova vlozka. Nech sme s predajcom robili co sme robili, pod 100€ vratane poplatkov za pripadne formality u nas sme sa nedostali. A to bolo za set v takom stave proste vela. A tak som kontaktoval The Vault, ktory ten set mal myslim za 180€. Ale vo velmi zachovalom stave. Dohodli sme cenu 150€ ak pojdeme mimo BL, ale vzal som od neho este za 10€ nejake dieliky. Set mi teda po peripetiach sposobenych prepravcom prisiel.
A teraz podme k samotnemu setu. ;) Najprv mozno dovod, preco sa tento - na prvy pohlad obycajny set - tak tazko zhana. Tento set bol dostupny iba na vybranych trhoch v Europe, Australii a Kanade. Myslim si ze preto, lebo uz aj na vtedajsiu dobu bol luxusnou a drahou hrackou. A LEGO vtedy este nebolo takou renomovanou znackou, akou sa stalo o 10 rokov neskor. Preto bolo zrejme vyrobenych menej kusov tohto setu a boli urcene len pre solventnejsie trhy. Samotny set vazi 2,65 kg a je to skutocne velka krabica! Myslim ze do tej doby (1973), jedna z najvacsich stavebnic - ved obsahuje skoro 700 dielov!

ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered

Vyhotovenie bolo na tu dobu tiez luxusne. Kym ostatne sety z tej doby mali vnutri len polystyrenove priehradky obtiahnute tenkym plastom, set c. 8 obsahoval 2 velke organizery a stredovu vlozku z polstyrenu na 3 podlozky. Samotne organizery su z vysokokvalitneho tvrdeho plastu a maju vysuvacie rukovate. Male chlieviky v nich su vyvysene vlozkami z tvrdeho leskleho kartonu. Kazdy organizer ma na oboch stranach logo LEGO a daju sa na seba precizne ukladat.

ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered

Prekvapeny som vsak bol, ked som ich obratil. Na spodku su study, na ktore sa daju pripevnit LEGO kocky. Kedze, ako som bol byval spominavsi, organizery su z tvrdeho plastu a nehrozi ziadne prehybanie. A tak mozu sluzit ako mala hracia podlozka! Skutocne genialne riesenie v roku 1973! :o Tieto organizery sa uz nikdy viac neobjavili v ziadnom sete, dali sa vsak kupit samostatne. Aj toto zrejme robilo z tohto setu v danej dobe luxusny tovar.

ila_rendered ila_rendered

Este mozno k historii tohto konkretneho kusu. Pytal som sa predajcu, ci bol tento set jeho. Vraj nie, ale v roku 2007 ho kupil od jedneho stareho zberatela, ktory rusil svoju zbierku. Teraz je sucastou mojej zbierky a skompletizoval som si nim radu Universal 1-8 z roku 1973, z coho mam velku radost. :D

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #316 : 27. December 2018, 18:56:57 »
Hezký. Luxusný kúsok. Gratulujem.

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #317 : 27. December 2018, 23:15:13 »
Nádherný kúsok. Organizéry mám samozrejme ja, lebo starožitnosti to je moje. Zaujímalo by ma ale, prečo máš v sete tie 2 ihličnany a nie tie starie stromy , ktoré sú aj na krabici znázornené?

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #318 : 27. December 2018, 23:59:06 »
:) Ano, co sa stromcekov tyka, toto je klasicka otazka u tychto setov. ;) Pravda je taka, ze LEGO sice nafotilo na sety 7 a 8 granulove kriky, ale dnu uz davali vylucne (vtedy nove) stromceky, ktore pozname dodnes.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #319 : 28. December 2018, 00:51:19 »
na to aky je to stary a raritny set, to bola este dost dobra cena...

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #320 : 28. December 2018, 07:51:42 »
Nooooo pekný darček od ježiška :-)
Nieketoré veci úplne zmizli z toho lega, aj tie okienka prestali robiť... ktovie prečo, a nevravím o tých organizéroch a pod...

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #321 : 28. December 2018, 10:37:29 »
Ó krása! Gratulujem!  (y)

Odhlásený kamil

  • Príspevkov: 416
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #322 : 01. Január 2019, 16:42:41 »
Gratulujem ti k zohnaniu tvojho vysnivaneho setu.
Vyzera velmi zachovalo.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #323 : 24. Január 2019, 14:29:16 »
Pred 20. rokmi LEGO spustilo vyrobu svojej najuspesnejsej rady vsetkych cias - STAR WARS. Ako deti sme s bratom vzdy chceli, aby LEGO vyrabalo "modely z filmov". Cize rozne auta, kozmicke lode, sceny podla serialov a filmov, ktore sme v 80. rokov pozerali. Ked v roku 1999 prisli prve SW sety, strasne som nad tym slintal - "WOW, ved to vyzera presne ako vo filme!" - bola moja prva reakcia. ;D Prvy SW set ktory som si kupil bol 7110 Landspeeder. Postupne pribudali dalsie sety, ale nekupoval som vsetky. Hovoril som si, ze ved postupne budem mat tuto seriu kompletnu. ;D No to som este netusil, ako budu SW sety chrlit a ako dlho budu tuto seriu vydavat. :o Par rokov som si kupoval niektore SW sety, ale bolo mi jasne ze seriu uz nebudem mat kompletnu. Bodka za planom nastala, ked som zmeskal UCS Tantive IV - Rebel Blockade Runner - dodnes podla mna najkrajsie SW UCSko. A tak som sa rozhodol zbierku SW rozpredat s tym, ze si necham len 4 UCSka a par radovych setov z 1. a jeden z 2 vlny. Drviva vacsina setov (ak nie vsetky) skoncila u Phoenicisa, comu som bol rad nakolko som vedel ze su v dobrych rukach. Set 7119 Twin-Pod Cloud Car z 2. vlny som si nechal len preto, lebo to bolo posledne LEGO ktore som dostal od babky (ta bola nasim zdrojom LEGA od detstva).
O nejakych 10 rokov neskor som si povedal, ze si z nostalgie tu uplne prvu vlnu zozbieram. Ako som uz pisal - par setov mi zostalo, takze este "nejakych" 10 som musel pozhanat. ;) A zhanal som dodnes. Dost mi pomohla nasa spolocna LUGova navsteva pani Nemcikovej v Kosiciach. Mala este 3 sety z 1. vlny MISB a dala mi na ne este zlavu, za co som jej dodnes vdacny. ;) Zvysok som postupne zhanal. Posledne 3 kusky mi prisli vcera z Belgicka. Musim povedat, ze su v stave ako nove! Niektore sacky su este neotvorene, ohybne trubicky su uplne rovne, cize sety neboli este pouzite. V krabiciach boli aj dobove katalogy a dokonca v jednom LEGO Service katalog. 1. vlna SW setov asi neohuri krasou modelov - ved vacsina su to hranate modely, ale vtedy este nebolo tolko zaoblenych a specialnych dielov. Ale ma dve specifika v celej serii SW. Je to jedina vlna SW, ktora este na krabiciach nesie oznacenie SYSTEM, ktore v roku 1991 nahradilo oznacenie LEGOLAND. A je to jedina vlna SW, ktora vysla v minulom mileniu. Kruh sa teda nakoniec po 20. rokoch uzavrel a ja mam 1. vlnu SW setov kompletnu. ;)

Odhlásený Betka

  • Príspevkov: 333
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #324 : 24. Január 2019, 16:26:03 »
Gratulujem!  ;)

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #325 : 24. Január 2019, 18:15:26 »
Gratulujem a teším sa SW prírastkom  ;) C:-)

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #326 : 24. Január 2019, 19:58:46 »
Super René ..gratulujem!

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #327 : 24. Január 2019, 19:59:20 »
Niesom síce fanúšik SW, ale krásna zbierka a ten nápis  LEGO SYSTEM to je ešte zo zlatej éry lega. Inak v čase kedy tieto série vydali som už moc LEGO nesledoval a vôbec si na ne nespomínam.  Dosť ma znechutil koniec Classictownu a vydanie série "junior" a tak ďalej... No a veci z filmov, ja som si staval kadečo čo bolo vo filmoch, keďže to nebolo v katalógu a keby aj bolo nedalo sa ani všetko zohnať.
Pekný kus histórie si zachoval!

Odhlásený Juri

  • Príspevkov: 345
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #328 : 25. Január 2019, 08:03:05 »
Pekná zbierka, to je jasné  (y) ale mne sa páči aj tá kulisa  8)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #329 : 01. Marec 2019, 13:22:30 »
Neodolal som neotvoreniu. ;) Cista nostlagia po X rokoch skladat v podstate klasickych LEGO kozmonautov s klasickymi prilbami, klasicku raketku... ;D Pevne verim, ze tu formu na tieto klasicke prilby nespravili len kvoli tomuto jednemu setu. ;)