Autor Téma: Iné zberateľstvo  (Prečítané 31852 krát)

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Iné zberateľstvo
« Odpoveď #15 : 16. Január 2018, 10:18:12 »
ak by ste nahodou nasli vo svojich penazenkach 2€ nemecko 2008 mincovna Stuttgart - značka F  s vyobrazenim kostola St. Michaela v Hamburgu mal by som zaujem o kupu.
 (znacka mincovne je umiestnena na pravo od kostolnej veze)

ostatne mincovne A, D, G, J uz mam len F-ko sa mi vyhyba oblukom :-)


« Posledná zmena: 16. Január 2018, 10:25:24 od matt251 »

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Iné zberateľstvo
« Odpoveď #16 : 16. Január 2018, 10:53:44 »
fuuha, tiez mam truhlicku s euro mincami, ale az takto do hlbky som nesiel, zeby som vobec tusil, ze sa to deli este aj podla mincovni ;)

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Iné zberateľstvo
« Odpoveď #17 : 16. Január 2018, 11:19:08 »
fuuha, tiez mam truhlicku s euro mincami, ale az takto do hlbky som nesiel, zeby som vobec tusil, ze sa to deli este aj podla mincovni ;)

Ak dobrie viem tak len nemci maju viac mincovni a kazda sa podpisuje mincovnou znackou, Nie je to nic nezvycajne, pouziva sa to uz starocia. Podla toho sa urcuje aj vzacnost mince . uz z obrazku je zrejme ze mincovna Berlin - A -  vyrazila iba 1mil. ks a cena minca je uz troska vyssia oproti inym.

V minulosti sa uvazdali aj autori mince a to su uz ine vzacnosti.

U nas taka domaca zaujimavost so signaturou autora je minca  10 Kcs z CSFR z roku 1990 s vyobrazenim T.G. Masaryka. Signatury autora (miroslav ronai) su uvedene pod hlavou masaryka a maju rozny tvar, podla toho ide aj vzacnost a cenu mince.

Fotka je z mojho katalogu z roku 1995 a ceny su v Ceskych korunach, nemam aktualne info o cenach kedze toto obdobie nezbieram. A toto neni jedina minca co mame vzacnu, je ich daleko viac a ceny su uz v 100vkach eur  staci len prelozit svoje "truhlicky" :D

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Iné zberateľstvo
« Odpoveď #18 : 16. Január 2018, 12:20:02 »
ak by ste nahodou nasli vo svojich penazenkach 2€ nemecko 2008 mincovna Stuttgart - značka F  s vyobrazenim kostola St. Michaela v Hamburgu mal by som zaujem o kupu.
 (znacka mincovne je umiestnena na pravo od kostolnej veze)

ostatne mincovne A, D, G, J uz mam len F-ko sa mi vyhyba oblukom :-)

neviem, ci zrovna tuto mame.. musim pozriet.. ale tiez syn zbiera.. a aj sa zameriava na jednotlive mincovne...a ma aj vela takych ze po dve rovnake.. ak by si aj ty mal nejake take a vedeli by sme vymenit, tak by to bolo super pre obe strany na doplnenie zbierky...
tak ak mas zaujem tak mozem synovi povedat, nech to spise, ktore ma navyse a ak to iste spravis aj ty tak mozeme menit :-))
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Iné zberateľstvo
« Odpoveď #19 : 16. Január 2018, 12:57:19 »
neviem, ci zrovna tuto mame.. musim pozriet.. ale tiez syn zbiera.. a aj sa zameriava na jednotlive mincovne...a ma aj vela takych ze po dve rovnake.. ak by si aj ty mal nejake take a vedeli by sme vymenit, tak by to bolo super pre obe strany na doplnenie zbierky...
tak ak mas zaujem tak mozem synovi povedat, nech to spise, ktore ma navyse a ak to iste spravis aj ty tak mozeme menit :-))

to bude super. Akurat moc toho nemam na vymenu co poskytnut :-) Som zamerany na Nemecko od 1600 po Euro. Ostatne krajiny EU viac menej ignorujem ale musim vykuchat prasiatko s 2-kami a pozriet co tam je ... skor kebyze by bol zaujem o nemecke mince  20 a 19 storocia by som mal viac co ponuknut. ;)

Odhlásený Pali Z

  • Príspevkov: 81
Re: Iné zberateľstvo
« Odpoveď #20 : 16. Január 2018, 17:43:38 »
ak by ste nahodou nasli vo svojich penazenkach 2€ nemecko 2008 mincovna Stuttgart - značka F  s vyobrazenim kostola St. Michaela v Hamburgu mal by som zaujem o kupu.
 (znacka mincovne je umiestnena na pravo od kostolnej veze)

ostatne mincovne A, D, G, J uz mam len F-ko sa mi vyhyba oblukom :-)
:))

Ahoj, ja ju mám ;) má síce zopár škrabancov

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Iné zberateľstvo
« Odpoveď #21 : 16. Január 2018, 17:52:16 »
To vyzera byt mincovna D, ktoru pise, ze uz ma. Ja som pozrel svoje a tie D mam dve ;) holt, druha najvacsia produkcia

Odhlásený elanor

  • Príspevkov: 16
Re: Iné zberateľstvo
« Odpoveď #22 : 16. Január 2018, 19:42:28 »
ak by ste nahodou nasli vo svojich penazenkach 2€ nemecko 2008 mincovna Stuttgart - značka F  s vyobrazenim kostola St. Michaela v Hamburgu mal by som zaujem o kupu.
 (znacka mincovne je umiestnena na pravo od kostolnej veze)

ostatne mincovne A, D, G, J uz mam len F-ko sa mi vyhyba oblukom :-)


tadaaaaaaaa :-)

mam jednu F-kovu na viac, len je trosku "skareda"

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Iné zberateľstvo
« Odpoveď #23 : 16. Január 2018, 20:47:05 »
:))

Ahoj, ja ju mám ;) má síce zopár škrabancov

Zial to je mincovna D - Mnichov, tu uz mam ako bolo spominane nizsie. Ale kazdopadne dakujem :-)


tadaaaaaaaa :-)

mam jednu F-kovu na viac, len je trosku "skareda"

bomba  (y) No ten skrabanec v strede ubera dost na hodnote aj na krase. Pripadne mozes prosim postnut fotku aj z druhej strany aby som mal predstavu ako vyzera? :-) A dalej sa dohodneme po spravach  :-)

Odhlásený Pali Z

  • Príspevkov: 81
Re: Iné zberateľstvo
« Odpoveď #24 : 16. Január 2018, 21:01:11 »
Jaj prepáč, to som nezaregistroval. :) Som pozrel potom tých pár nemeckých čo mám a všetky su Dčkove, okrem jednej to vyzerá byť J zrejme

Odhlásený juraj

  • Príspevkov: 234
Re: Iné zberateľstvo
« Odpoveď #25 : 17. Január 2018, 12:59:21 »
bomba  (y) No ten skrabanec v strede ubera dost na hodnote aj na krase. Pripadne mozes prosim postnut fotku aj z druhej strany aby som mal predstavu ako vyzera? :-) A dalej sa dohodneme po spravach  :-)
[/quote]

Co ste zmazali tu druhu stranu, vecer som to dobre nevidel.
Necakal som ze sa tu najde tolko zberatelov minci. 

KLF, to co si vecer zvyraznoval, bol reply bez prveho tagu, tak ako som to dal ja

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Iné zberateľstvo
« Odpoveď #26 : 17. Január 2018, 13:25:14 »
Tak treba davat pozor. A daju sa opravovat prispevky. Sak moze poslat znova.

Odhlásený juraj

  • Príspevkov: 234
Re: Iné zberateľstvo
« Odpoveď #27 : 17. Január 2018, 13:41:39 »
Ale Matta, by som netipoval na numizmatika :)

Odhlásený elanor

  • Príspevkov: 16
Re: Iné zberateľstvo
« Odpoveď #28 : 17. Január 2018, 14:15:02 »
predna strana, pre "velky uspech" este raz


Ps. KLF - poprosim nabuduce, najorv kontaktovat mna, kludne mailom, alebo ma oznac tu, mne je jedno, ale naprv sa pytaj, nech sa mozem vyjadrit. A nie bezducho a paranoidne  mazat a blokovat. Vrcholne neznasam debaty a ludi, ktori riesia mna bezo mna. Ked ma so mnou niekto problem, nech to povie mne, ale nie ze si z nicoho bude domyslat 3tiu svetovu.  Dakujem za pochopenie.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Iné zberateľstvo
« Odpoveď #29 : 17. Január 2018, 14:35:54 »
Ospravedlnujem sa, bola to moja chyba. ;) Nevsimol som si chybnu citaciu.