Autor Téma: Ako na to?  (Prečítané 24728 krát)

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: Ako na to?
« Odpoveď #45 : 08. Január 2017, 23:43:08 »
Nazdar, vedel by mi tu niekto prosím poradit ak cchem spravit sochu z lega v nadziotnej velkosti ku minifigu - ako je najlepsie postupovat?
Dakujem  :D

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Ako na to?
« Odpoveď #46 : 09. Január 2017, 09:28:42 »
Tak moc skusenosti s tym nemam ale aktualne robim zvacseninu "minifiga" 16:1. Treba si hlavne pomerat rozmery a nasledne sa drzat mierky.
Napr noha figa ma podorys plate  1x1...cize  16x vacsi treba baseplate  16x16.  Niekde na nete sa daju najst aj rozmery konkretnych detailov na tele figa. Alebo si kup supleru a pomeraj si :D
Osobne nerobim bezneho figa ale zvieratko z dielov co je klasifikovane ako fig, takze to mam podstatne lahsie. ale stale je to docela oriesok ist aj podla farby..a hlavne niektore detaily tam nedokazem urobit tak ako su skutocne

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: Ako na to?
« Odpoveď #47 : 10. Január 2017, 20:47:33 »
No , cize potreboval by som názor na tento moj vytvor - ma to byt aniel smrti - tak reku ci sa to podoba

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Ako na to?
« Odpoveď #48 : 10. Január 2017, 21:48:04 »
yop, je to dobre. Mozno este nejak inak skusit tie rukavy, mozno s nejakym wedge plate

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: Ako na to?
« Odpoveď #49 : 10. Január 2017, 22:26:36 »
hmm wedge plate ...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Ako na to?
« Odpoveď #50 : 10. Január 2017, 22:36:49 »
Chystas nejaky Goth Metal koncert?

ila_rendered ila_rendered

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: Ako na to?
« Odpoveď #51 : 10. Január 2017, 23:10:35 »
bohuzial nie, Shrine of the death budu typom vybavenia mjich tankov - su na dodatocny zber energie a nasednu premenu ci uz vo forme docasneho zvysenia palebnej sily alebo posilnenia stitov stroja  8)

Odhlásený Neymar

  • Príspevkov: 134
Re: Ako na to?
« Odpoveď #52 : 13. Január 2017, 04:19:36 »
Kto mi poradí? Chcel by som postaviť MOC modulárny dom z fotky, ale zistil som, že farba Sand green je veľmi drahá, či by sa dala nahradiť farbou LIME(ktorá je lacná). Alebo mi nejaký skúsený staviteľ(ako úplnému amatérovi) odporučí inú farbu...

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Ako na to?
« Odpoveď #53 : 13. Január 2017, 07:48:28 »
Nemyslim si, ze toto je otazka zo stavitelstva. Vsak si tam daj co sa tebe paci a si ochotny zaplatit. Keby si neukazal ten obrazok, ale len hotovy model s inou farbou, nikto (alebo vacsina) by ani len netusil, ze tam mala byt ina ;)

Inac, ak je sand green pre teba pridraha, tak vela stastia s tou sand red v strede.

Odhlásený Neymar

  • Príspevkov: 134
Re: Ako na to?
« Odpoveď #54 : 13. Január 2017, 09:59:31 »
No vidím, tiež to nie je lacné... :-\

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Ako na to?
« Odpoveď #55 : 13. Január 2017, 10:39:00 »
Najlepšie postaviť vlastné podla fantázie a farieb aké sú dostupné. Načo niečo kopírovať ;)

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Ako na to?
« Odpoveď #56 : 14. Január 2017, 00:02:00 »
Najlepšie postaviť vlastné podla fantázie a farieb aké sú dostupné. Načo niečo kopírovať ;)
presne obkukať môžeš niektoré detaily, alebo stavebné techniky, prápadne sa inšpiruj skutočnou stavbou, hľadaj farby ako mávaju reálne budovy

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Ako na to?
« Odpoveď #57 : 14. Január 2017, 11:50:01 »
Začiatky sú ťažké, najmä ak nemáš žiadne diely nakúpené a nemáš prehľad o tom čo ktorý stojí.
Ja som si tak v LDD naklikal niečo a po preklopení do BL rovno mazal celé časti, ako keď môj micro vežiak mal 100 Tr.Clear 2x2 Macaroni Bricks  >:D

Ten Lime tam bude dosť ťahať oči, aj keď tá Orange na opačnej strane tiež nieje nenápadná.
Porozmýšlal by som nad náhradou napr Dark Red.
Prípadne prerobiť na Light Bluish Gray a prvky fasády čo boli také pôvodne do bielej.

škoda, že tieto návody nedávajú v LDD formáte, mohol by si sa pohrať stými kombináciami a detailami pred kúpou

Odhlásený Neymar

  • Príspevkov: 134
Re: Ako na to?
« Odpoveď #58 : 14. Január 2017, 15:59:52 »
Dark Green som musel dať preč, sama stála viac ako Exclusiv set, ale Dark Red som tam nechal, nie je toho až tak veľa, to je v pohode.

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Ako na to?
« Odpoveď #59 : 15. Január 2017, 10:47:17 »
Inak moj osobny nazor je ze sa mi to nepaci - vsetky casti su az moc uzke na moj vkus. Pri minifig mierke by sa tam poriadne ani schodiska nezmestili na tie poschodia.