Autor Téma: Všeobecná diskusia o výstavách  (Prečítané 74878 krát)

Odhlásený Izmael10

  • Príspevkov: 448
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #45 : 22. Marec 2013, 14:19:47 »
Ja by som mohol spraviť bitku rimanov s barbarmi + terén  minimálne na 2 baseplate 48x48. 

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #46 : 22. Marec 2013, 20:50:24 »
KLF , pekne si to rozpísal (y) (v 44 odpovedi). Ja za seba (budem sa opakovať ,viď v 32 odpovedi) prispieť svojimi vlakmi (nielen rýchlikom-Kriváň) a Michalskou vežou  :) A keď motyka vystrelí ,budú i okrem autobusu i autá

http://www.tatralug.sk/forum/index.php?topic=209.msg5194#new

Odhlásený misoku

  • Príspevkov: 294
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #47 : 22. Marec 2013, 21:47:47 »
Bude aj to kolajisko? Ja by som prispel do okolia nejakými budovami , mestskom scénou.


Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #48 : 22. Marec 2013, 22:35:35 »
Misoku,ak chceme  spraviť tento rok koľajisko ,nemáme zatiaľ nejakú koncepciu ,ktorá sa odvíja od priestorov a čas.Čo je pre mňa veľká neznáma  :-\
Konkretizuj s čím môžeš prispieť (nejaké foto) a uvidime.

swiss villa

Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #49 : 23. Marec 2013, 02:18:46 »
....Takze takto nejak v hrubych rysoch je moja predstava, ale samozrejme teraz je cas aby sme diskutovali, upresnili KTO a CO. ;)

Takže pokiaľ ide o mňa, neviem povedať, či sa zúčastním alebo nezúčastním, to ukáže čas a ďalšie informácie, podmienky...

Ale ak...tak... môžem prispieť svojou troškou 1. oficiálnymi setmi a 2. Classic Town mestečkom, doplneným modifikovanými setmi, či drobnými MOCmi. Nepredpokladám že všetko, tak ale časť z toho. Malé Racers v plast. krabičkách Tiny Turbos mám krásne skoro všetky (cca 30 kúskov), ale o to záujem asi nebude.

Podrobnejšie k bodu 1. (stav ku dnešnému dňu) :

-Classic space cca 35 setov

-Legoland Vehicles cca 20 setov vrátane krabíc veľmi pekný stav, niektoré MISBy
-Legoland Buildings cca 15 setov, niektoré vrátane krabíc, navyše k tomu zopár modifikácií pôvodnych setov (poznáte moju posadnutosť farebnými obmenami, pri striktnom dodržaní schémy pôvodnej stavby)

Keď tak teraz rozmýšľam aj z časti LL Vehicles a LL Buildings by sa dala spraviť scenéria mestečka tematicky 70 roky

5 setov rôznych starožitných BOAT (3 Legoland, 1 Legoland modifikovaná policajná loď, a štyritisícpäťka Tug Boat a možno i 4015 ak zoženiem chýbajúci sticker v strede lode) môžu plávať v nádrži (kua s akou vodou aby to nechytilo vodný kameň, či tie usadeniny?  :) )

- Castle: hrady 6074,6073,6080, ak sa mi podarí tak modifikovaný W/Y 6085 , Guarded Inn a prťavý Blacksmith a zo 7 drobných setov z tej doby okolo toho (všetko len Lion Knights, Crusaders a Black Falcons) + Blacksmith shop od Sueskinda z roku 2002 no a navyše k tomu nejaká malá armádka Black Falconov v zbrani a Lions Knights s koníkmi

- Forestmeni: Okrajovo snáď ako doplnok ku Castle scenérii sety 6066, 6054, 6077 + modifikovaný 6075 obmena red na green a namiesto wolfpack minifigov vlastní MOC Forestmani 

-cca 15 setov FRIENDS

Podrobnejšie k bodu 2. (stav ku dnešnému dňu) :

-Classic Town Vehicles - cca 70 setov
-Classic Town Buildings a tematické budovy (hasiči, pošta atď) vrátane modifikácii setov (farebné obmeny) všetko cca 20 setov.
-zopár drobných MOCov autíčiek v štýle Classic Town, resp. modifikácie oficiálnych setov (farebné obmeny)

Mestečko by bolo realizované na starších typoch LG Base Road Plates ( Tvar L ,I, C, X )- počtom spolu cca 32 ks + nejaké Blue Plates, Green Plates, Plants, minifigovia navyše, dopravné značenie a pod. mimo setov - samozrejme k tomu ešte všetky Plates ktoré sú v setoch samotných. Veľkosť a tvar takého projektu si neviem momentálne predstaviť...

LENŽE...či sa to dá všetko zvládnuť? Nejako ma chytá z toho des a depresia :-X

« Posledná zmena: 23. Marec 2013, 02:24:43 od swiss villa »

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #50 : 23. Marec 2013, 02:50:22 »
Konečne sa to tu trošku začína rozvíjať. Začínal som mať mierny pocit, že som sa kvôli TL trošku namáhal zbytočne. A nerád niečo robím do vetra, zvlášť vo svojom voľnom čase! Ale kedže sa ozvali dvaja z cca hlavných 6 zberateľov, začínam vidieť svetlo na konci tunela. V priebehu víkendu predstavím svoju skromnú predstavu koncepcie výstavy, čo si dovolím tvrdiť (pri všetkej skromnosti), kedže som z PP, budem sa snažiť zo všetkých síl, nejako to tu skonceptovať (to je ale slovíčko  O0). Samozrejme s požehnaním šedích eminencií TL (KLFa a MiKeLa, a už je to vonku  ;)). (kokso teraz dostanem ban..  :()

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #51 : 23. Marec 2013, 10:28:49 »
Pato, neboj, tu sa banany len tak za sprostosti nerozdavaju, nie sme predsa na divokom zapade (myslim nasich zapadnych susedov a ich slavne "Kocôčky.org"  >:D >:D >:D)...

U mna su k vystaveniu v ponuke (len neviem, ci to dam vsetko dokopy k jednemu spolocnemu terminu):

TECHNIC 2003-2013 komplet - je to dokopy ku dnesnemu dnu 83 setov, ale to pochopitelne nebude realne vystavit komplet, navyse asi to ani nebude zaujimave, takze budem musiet zrejme vyselektovat zopar "zaujimavych" modelov (asi tych vacsich)  ;) ;) ;)
Modular buildings - k dnesnemu dnu je ich uz 8, z toho tri rohove...  C:-) :-* 8)
Tower bridge - myslim, ze je to model vytvoreny iba na jediny ucel - VYSTAVY  (y) (y) (y)
Collectible minifigures - dnes ich je 144, ale v den konania vystavy ich bude o minimalne 2 serie (á 16 ks) viac a ich mozu byt tiez zaujimavym exponatom pre "neznabohov"  O:-) O:-) O:-)
Winter village - 4 sety s vianocnou/zimnou tematikou, aktualne pracujem na scneriu so vsetkymi styrmi chalupkami a komplet prislusenstvom - dokopy je tam tusim 25 minifigurok, kadejakych drobnych stavbiciek zobrazujucich rozne zimne zazitky a situacie a pod....   :)) :)) :))

navyse mam doma este zopar creatorov, ale tie asi vystavovat nebudeme.... MOC-y u mna asi nula bodov  :(...
« Posledná zmena: 23. Marec 2013, 10:31:29 od drdano »
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený leggina

  • Príspevkov: 73
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #52 : 23. Marec 2013, 16:56:29 »
Ja, naozaj ako i KLF načrtol, s tými mojimi Homemaker-ami by som mohla narobiť terno  ;D

Rovnako drobná téma - Fabuland - vedela by som vyrobiť nejakú MOC mini scenériu animal uličky s domami, a keby mi staviteľ Buďo pomohol, aj nejaké netradičné autíčka na fabulandových podvozkoch pre tie zvery k tomu  >:D

Myšlienka: keďže tie fabulandové veci vyniknú v kulisách, chcelo by to nejaké v tých zelených/bielych farbách pozadie, a dalo by sa spraviť aj niečo elektrické do tých domčekov (osvetlenie a podobne) lebo tie diely fabulandové svojou povahou sú také väčšie duploidné, a pekne by sa to dalo nainštalovať-miesta dosť. (Ako decko som mala totiž čosi také, trafo a žiarovčičky, vypínače, kábliky - proste bola taká stavebnica pre malých elektrikárov a elektrizovala som si budovy  ;D, ale to je dávno het) píšem to len preto, lebo si to viem predstaviť, že by to nemuselo byť zlé. Ale netuším, kde sa také veci dajú zohnať dnes, vrátane gombíka, čo to stlačí a zapne (návštevník) a po chvíli sa to vypne - nepátrala som zatiaľ.

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #53 : 23. Marec 2013, 17:17:06 »
V pripade galerie si to napisal dost strucne, takze nevieme ako je to s poistenim, dopravou, ubytovanim a ostatnymi vecami, ktore boli spomenute pri muzeu.

V prípade Galérie a ďalších dohodnutých podmienok, sem budem dávať info priebežne, hneď ako to bude dohodnuté.

Novinka:
- poistenie zo strany Galérie nebude zabezpečené !!!, ale bude snaha o inštaláciu vitrín, ktoré vylúčia priamy kontakt exponátov s návštevníkmi
- marketing - bude vydaná reklamná brožúra (veľmi kvaliný materiál, profesionálne spracovanie) ohľadom našej výstavy (a ďalších aktivít Galérie), ďalej podobne ako pri Múzeu
- umiestnenie Galérie vo veľmi tesnej blízkosti Popradskej železničnej stanice, aj Autobusovej stanice (Múzeum sa nachádza priamo v centre mesta, cca 1 km od staníc)


Čo je ale ešte dôležité dodať, Pri Múzeu "hrozí určité riziko", že nakoniec sa výstava nebude konať ani už vpredjednanom termíne, pretože čakajú na schválenie sumy k rozpočtu, aby urobili "stavebnú generálku" (už to ale "nevylo 2 roky po sebe..). Vtedy bude Múzeum úplne zavreté a všetko sa ruší!!!


Cakal som, ze budeme moct spravit vystavu uz v tomto roku, ale zrejme su muzea a galerie uz rezervovane.

Išiel som to vybavovať za účelom konania výstavy TENTO ROK. Ale bohužiaľ (ako písal už aj AKI), nebolo to možné, ani zo strany Galérie, ani Múzea. Sú full.

Odhlásený Aki

  • Príspevkov: 127
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #54 : 26. Marec 2013, 13:43:50 »
Aki - ak by si bol ochotny, nejaky hrad
Letos určitě už nic, jelikož dělám na velkém projektu pro Lipenskou výstavu. Příští rok by to možná bylo možné upravit a vystavit to pod Tatrami, má to ale jedno veliké ale - musela by se platit doprava. Mám to k vám opravdu daleko (bydlím 50 km od Drážďan).

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #55 : 27. Marec 2013, 07:48:21 »
Mladez - takto - moj nazor a pohlad na celu vec: LUGBULK je vec urcite vznesena a vyhodna a hlavne pre stavitelov MOC-ov (klobuk dole pred vsetkymi, ja k nim nepatrim, lebo na to nemam vybavu v mozgovni) obrovska pomoc, ale nemyslim, ze nasim PRIORITNYM cielom nasho pocinania by mal byt prave LUGBULK. V prvom rade sa musime zapisat - aktivitou, poctom clenov, rozsahmi nasich zbierok ci krasou a dokonalostou nasich (rozumejte Vasich, mili MOC-ari) vytvorov, proste treba ukazat, ake nekrestanske - na slovenske pomery az megalomanske - prachy tu na malickom Slovensku zberatelia a stavitelia na LEGO vynakladaju. Preto si myslim, ze daka malicka "pro forma" vystavicka na styroch metroch stvorcovych kdesi v obchodaku nie je zrovna tou vhodnou premierou TatraLUG-u u TLC. LEGO ako firma je predovsetkym biznis a ked im ukazeme, ze nasi clenovia maju ochotu minat svoje grosiky na LEGO, tak potom mozme diskutovat s TLC o tom, ci dake vyhody od nich dostaneme a od nasej premiery sa predovsetkym bude odvijat nasa dalsia spolupraca. Preto si myslim, ze radsej si dajme trosku nacas a nasu prvu vystavu urobme o rok a PORIADNE, nech im padnu huby az na zem, nech vidia, ze to myslime vazne, pretoze v TLC nie su blbi - "no, dali par exponatov kdesi za sklo a hovoria tomu vystava? len aby sme im dali nieco zadara?"... To by podla mna nedopadlo dobre... Male vystavy formatu vykladov v obchodakoch si najdu svoj priestor casom, mozno ich dokazeme zrealizovat i niekolko za rok - take male turne po slovensku, ale na to si radsej asi pockajme... Cize moj zaver - sustredme sa na jednu vec, nech ten vysledok stoji za to... KLF spomina BB - ak sa podari este tento rok zorganizovat vystavu tam, bude to super, ale tiez by sme to asi nemali odflaknut...
« Posledná zmena: 27. Marec 2013, 07:51:38 od drdano »
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený Aki

  • Príspevkov: 127
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #56 : 27. Marec 2013, 09:00:20 »
Mladez - takto - moj nazor a pohlad na celu vec: LUGBULK je vec urcite vznesena a vyhodna a hlavne pre stavitelov MOC-ov (klobuk dole pred vsetkymi, ja k nim nepatrim, lebo na to nemam vybavu v mozgovni) obrovska pomoc, ale nemyslim, ze nasim PRIORITNYM cielom nasho pocinania by mal byt prave LUGBULK. V prvom rade sa musime zapisat - aktivitou, poctom clenov, rozsahmi nasich zbierok ci krasou a dokonalostou nasich (rozumejte Vasich, mili MOC-ari) vytvorov, proste treba ukazat, ake nekrestanske - na slovenske pomery az megalomanske - prachy tu na malickom Slovensku zberatelia a stavitelia na LEGO vynakladaju. Preto si myslim, ze daka malicka "pro forma" vystavicka na styroch metroch stvorcovych kdesi v obchodaku nie je zrovna tou vhodnou premierou TatraLUG-u u TLC. LEGO ako firma je predovsetkym biznis a ked im ukazeme, ze nasi clenovia maju ochotu minat svoje grosiky na LEGO, tak potom mozme diskutovat s TLC o tom, ci dake vyhody od nich dostaneme a od nasej premiery sa predovsetkym bude odvijat nasa dalsia spolupraca. Preto si myslim, ze radsej si dajme trosku nacas a nasu prvu vystavu urobme o rok a PORIADNE, nech im padnu huby az na zem, nech vidia, ze to myslime vazne, pretoze v TLC nie su blbi - "no, dali par exponatov kdesi za sklo a hovoria tomu vystava? len aby sme im dali nieco zadara?"... To by podla mna nedopadlo dobre... Male vystavy formatu vykladov v obchodakoch si najdu svoj priestor casom, mozno ich dokazeme zrealizovat i niekolko za rok - take male turne po slovensku, ale na to si radsej asi pockajme... Cize moj zaver - sustredme sa na jednu vec, nech ten vysledok stoji za to... KLF spomina BB - ak sa podari este tento rok zorganizovat vystavu tam, bude to super, ale tiez by sme to asi nemali odflaknut...
A není lepší udělat letos spíše než pidi výstavu za každou cenu, tak víkendové setkání? Na to přece stačí jen nějaká škola a pak členstvo....  TLC také nemluvilo o výstavách ale o akcích!

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #57 : 27. Marec 2013, 10:27:26 »
Tiez si myslim, ako pise Dano, ze vystavu by sme nemali odflaknut ! Odflaknut (obrazne povedane) mozme vikendovu vystavku v obchodaku, alebo nieco podobne. Ale nie niekolkomesacnu vystavu, navyse ak na nu mame niekolko mesiacov na pripravu! Ak bude vystava trvat niekolko mesiacov, MUSI byt perfektna, ci uz je to prva, alebo druha, alebo tretia.
Co sa vystavy v BB tyka, tak to zistuje Mikel, takze on bude pripadne informovat.
Dalej - ako pise Dano - LUGBULK nechajte teraz LUGBULKOM. Ten sa bude riesit az ked to bude aktualne a este ani nevieme, ci splnime podmienky. Teraz ide o to, pripravit dobru vystavu. Zberatelia vystavia svoje veci, ktore su ochotni zapoziciat, MOCari budu mat 10x viac prace a pripravia vlastne modely pre vystavu/vystavy. Takze ja osobne by som sa uz skor zameral na ten moj prud (MOCarov) a skusal dohodnut, co kto spravi. Zberatelov si povedzme vezme na starosti Patricius.
Aki - pre nas by bol zaujimavy model nejakeho zo Slovenskych hradov (poviem priklad - Oravsky) z LEGA. Vies to do roka pripravit, alebo nie je sanca? Dopravu by sme riesili az potom, to je sekundarny problem.
Ostatni MOCari - hlaste sa, kto vobec chcete stavat !!! Aby som mal prehlad s kym pocitat ! Zatial viem o Misoku, Mesje, Budo, Izmael, Mikel a ja. Dalsi? A tiez by sme si mohli upresnit, kto CO pripravi.

Odhlásený Aki

  • Príspevkov: 127
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #58 : 27. Marec 2013, 13:10:03 »
Aki - pre nas by bol zaujimavy model nejakeho zo Slovenskych hradov (poviem priklad - Oravsky) z LEGA. Vies to do roka pripravit, alebo nie je sanca?
Bohužel to není šance. Jak jsem psal již výše. V tuto chvíli jdou všechny mé díly za castle projektem do Lipna. 1.6. tam začíná vernisáž, výstava trvá cca 3 měsíce. Takže ke svým dílům se dostanu nejdříve na podzim. Ovšem rád bych tuhle stavbu nějakou chvíli nechal existovat, tudíž ji neplánuji hned rozebrat. Ale, jak jsem psal již Patovi, jsem ochotný jí zapůjčit i na výstavu TL. Foto rozpracované stavby jsem již Patovi posílal.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #59 : 27. Marec 2013, 15:09:19 »
Co sa vystavy v BB tyka, tak to zistuje Mikel, takze on bude pripadne informovat.

Este nezistujem. Neviem si na to najst cas. Ked sa situacia trosku utrasie, zacnem. Kontakt mam.