Autor Téma: Výstava (BB)  (Prečítané 47781 krát)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Výstava (BB)
« Odpoveď #15 : 27. Apríl 2013, 00:16:02 »
super.

v piatok sme boli s budom pozriet priestory. priestoru je tam bohate, budeme radi ak to zaplnime. plany su velike, mr. riaditel spriada velke akcie raziac heslo, ked uz to ma byt, nech je to poriadne.

najblizsi utorok s nim mame stretnutie v BA, kde uz ocakava definitivne rozhodnutie, takze ak sa chce niekto este pripojit na rokovanie, budem len rad.

kazdopadne, ak bude tato vystava, bude to velkolepe a bol by som rad, keby sa zucastnilo co najviac clenov aj ked len malymi prispevkami. takze nevahajte ;)
« Posledná zmena: 27. Apríl 2013, 08:14:10 od MiKeL »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Výstava (BB)
« Odpoveď #16 : 30. Apríl 2013, 12:21:54 »
Dnes sme mali rokovanie s p. riaditelom Banskobystrickeho Muzea. Takze tu je strucny obsah nasho vyse hodinoveho jednania. Vystava sa bude konat od polovice augusta, do konca oktobra 2013. Termin je fantasticky, lebo zahrna prazdninove obdobie, oslavy SNP, Radvansky jarmok a zaciatok skolskeho roka. Vystava sa bude konat pod hlavickou TatraLUG - 1. Slovensky LEGO fanklub a Muzem Banska Bystrica. Muzeum ma podmienku na sprievodne podujatia, ktore by prilakali viac navstevnikov. S organizaciou tychto podujati ma uspesne skusenosti a zorganizuje ich. Sprievodne podujatia by mali zahrnat pokus o zapis do Slovenskej Guinessovej knihy rekordov v mnozste ludi, ktory naraz stavali z LEGA. Akcia by sa mala konat na namesti, pred zaciatkom Radvanskeho jarmoku. Dalsimi sprievodnymi podujatiami by mali byt sutaze deti s vlastnymi MOCmi, ktore budu vystavene v Muzeu a budu ocenene, stavitelske kutiky pre mensie deti (DUPLO) a pre vacsie deti priamo v Muzeu, interaktivne LEGO hracky a hry, atd. Charitativnym rozmerom akcie by malo byt odovzdavanie stavebnic LEGO pre detsky domov (pravdepodobne Polomka), resp. skolu pre postihnute deti (pravdepodobne Levice) za ucasti znamej osobnosti (hokejista, herec, spevak...). Marketingovu cast zabezpeci taktiez Muzeum, vratane pozvania masmedii. O projekte bude prostrednictvom ambasadora v najblizsich dnoch samozrejme informovana spolocnost The LEGO Company. Tolko fakt len vo velmi skratenej podobe z dnesneho rokovania.

A teraz ta neprijemnejsia (pre nas) cast. >:D Administratori TatraLUGu v podstate zavazne prislubili Muzeu akciu. Ak sa akcia zorganizuje, pojde o velku vystavu so sprievodnymi podujatiami. Tomu bude musiet zodpovedat teda aj obsah exponatov. Budem uprimny a budem hovorit na rovinu. Potrebujeme VELA a VELKYCH veci. Sme mlade a male forum a mozno sme si vzali na seba velke susto, ale ak sa to podari, bude to obrovsky uspech! Priatelia (aj nepriatelia) potrebujeme vediet, kto by chcel (je to uplne dobrovolne) participovat na vystave? Tuto informaciu potrebujeme v najblizsich hodinach, maximalne dnoch! Ja by som si predstavoval, ze by sme vedeli dat dokopy zatial toto:

Leggina - Teba by som poprosil, aby si zastresila exponaty starsieho data - budem rad, ak poskytnes maxifigove sety, pripadne Fabuland (ak mas) vo vacsom mnozstve. Vedel by som si predstavit hlavne tie sety s tematikou miestnosti (vies ktore myslim).
Swiss Villa - Teba by som poprosil, ci by sa nedali poskytnut domceky zo 70. rokov.
DrDano - napriek vsetkemu co si pisal, Ta musim poprosit aspon o tie vacsie Technic exemplare. Ak nemas cas ich stavat, postavim ich ja s Mikelom. Fakt len tie najvacsie, najzaujimavejsie modely a Tower Bridge.
Dolfy3 - Teba by som rad poprosil o komplet Model Team seriu. Si jediny z nas kto ju ma a su to vsetko vyslovene modely na vystavu!
Phoenicis - o co ine Teba poprosit, ako o Star Wars modely? ;) Mas aj UCSka?
Izmael10 - Teba by som poprosil, ci by si si netrufol na stavbu nejakeho hradu s rytiermi vacsieho formatu?
Mesje - poprosim Ta nesranduj s armadami kostlivcov a podobnymi hovadinami. :) Disponujes napr. Taj Mahalom, piratskymi lodami - urcite by som bol velmi vdacny, ak by si bol ochotny toto ponuknut.
Frantoka - moja prosba smerom k Tebe je viac ako jasna - piratska vitrina by mohla byt komplet Tvoja.
P4tr1cius - Teba v 1. rade poprosim, aby si sa neoduval. :D A ak budes chciet, budeme radi ak nam tiez poskytnes nieco.

Ostatnych (Misoku, atd.) som nespominal, lebo neviem ako na tom su. Cize kludne sa hlaste a piste ci sa chcete zucastnit a s cim. Poprosim ale co najrychlejsie! Na zaver zoznamu ostali Mikel, Paliason, Budo a ja. Paliason pripravuje pre vystavu niekolko svojich novych fantastickych MOCov, Budo pracuje na ustrednom exponate vystavy, Mikel pripravi svoj MOC ulice (Ty, alebo Dano by ste mohli poskytnut komplet CMF) a ja pracujem tiez na niekolkych MOCoch a poskytnem mnoho zo svojej zbierky.
Vystava bude obsahovat aj informacne panely o historii spolocnosti LEGO, tiez informacie o neiktorych modeloch, ci MOCoch, panel o tvorbe LEGO modleov za pomoci CADu a podobne.

V zavere vas teda este raz prosim, aby ste v co najkratsom case oznamili, CI a S CIM by ste sa chceli zucastnit tejto vystavy. Je to predsa NASA vystava, vystava O NAS ! ;)

Odhlásený leggina

  • Príspevkov: 73
Re: Výstava (BB)
« Odpoveď #17 : 30. Apríl 2013, 13:35:23 »
Samozrejme, rada  :) Homemakery a Building Sets with People sú veď vieš v akom stave aj podľa fotiek tu - v úžasných kompletných stavoch aj s krabicami, a je ich dosť... čo dovolím si povedať, nemá asi nik na Slovensku

pokiaľ ide o Fabulandy tam si viem predstaviť nejakú panorámu čiastočne MOCovú...tieto veci mám v štádiu t.č. zbierania, doplňovania chýbajúcich dielov, hlavne stickerov - ale nikdy nebudem mať k nim krabičky - cenovo je to neúnosné, preto navrhujem urobiť im mestečko - snáď aj na pôdoryse á 60 cm x 120 cm ....stavebného materiálu aj fabuland komponentov mám dosť...S experimentov čo som skúšala mi vychádza, že tieto sety a vôbec tematika Fabuland vyzerá len vtedy dobre, ak má patričné tie autentické zeleno-limetkovo-biele kulisy - pozadie prírody,kríčkov, kopčekov a bielych obláčkov na limetkovom nebíčku, musím sa porozhliadnuť po grafickom štúdiu, ktoré mi takéto kulisy vyrobí na zakázku-kľudne i na moje triko, lebo si ich chcem aj ponechať...Vzhľadom na jednoduché stavby prostredníctvo tých typických panelov - viem si aj predstaviť zakomponovať do domčekov napríklad osvetlenie...to ale svojimi prostriedkami, resp. skôr schopnosťami neviem zvládnuť...
« Posledná zmena: 07. Máj 2013, 10:45:30 od MiKeL »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Výstava (BB)
« Odpoveď #18 : 30. Apríl 2013, 15:45:44 »
Takze Izmael10 prislubil ucast tiez, pokusi sa nam pripravit Hadrianov Val s vojakmi (vid priloha). Mesje nam prislubil zatial MOCy modularnych domov, co je super!

ila_rendered

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Výstava (BB)
« Odpoveď #19 : 30. Apríl 2013, 19:59:09 »
Idem do toho.... Tower bridge je pripraveny, technicy dake dam dokopy - asi 15 kusov tych najzaujimavejsich, ty Rene sa potom posnaz zohnat CO NAJSKOR - ak to bude mozne - jesenne technicy, mohli by sme ich tam prezentovat ako ABSOLUTNE NOVINKY 2013.... Navyse mi posles dakedyv lete este jedneho crawlera, aby sme mali dvoch - pripadne jedneho poskladsme ako alternativny beckovy model....  mozu sa decka hrat s "autickami na dialkove".... CMF mozem tiez, MOZNO dam dokopy aj winter dzedzinu, ale modulary tento rok na 100000000000% odomna nebudu, to nestiham....

Zoznam technicov:

8455 - 2003
8436 - 2004
8421 - 2005
8285 - 2006
8288 - 2006
8674 - 2006
8275 - 2007
8297 - 2008
8258 - 2009
8043 - 2010
8053 - 2010
8070 - 2011
8110 - 2011
9398 - 2012 - 2 kusy, ak sa podari
42000 - 2013
42005 - 2013 - ak sa stihne
42008 - 2013 - ak sa stihne
42009 - 2013 - ak sa stihne

Cize 15 existujucich + 1 crawler navyse + 3 novinky, ak sa to stihne....
« Posledná zmena: 30. Apríl 2013, 21:44:18 od Administrator »
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Výstava (BB)
« Odpoveď #20 : 01. Máj 2013, 16:38:22 »
Rád by som prispel niečim. Napríklad Legoland a Lego System mesto. Ešte nemám všetko. Pribudne Nemocnica set 6380 - (1988), Cafe Restaurant set 6376 - (1990), Shell Service set 6378 - (1986) a ešte nejake melé sety. Plus lego moje stavby a stavby podla setov ale ine prevedenie z dielikov čo mám doma. Nebojte pridám fotky už budúci víkend :)
Zatial mám toto : http://www.brickset.com/search/?OwnedBy=Lev%C3%ADcek

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Výstava (BB)
« Odpoveď #21 : 01. Máj 2013, 17:08:55 »
Ak mi pomôžete zohnať 4 dieliky z tohto setu : http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=376-1 tak ho vystavím tiež :) A mohol by som aj ešte dačo zo 70tych rokov. len to chce dosť času na zháňanie dielikov.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Výstava (BB)
« Odpoveď #22 : 02. Máj 2013, 14:45:27 »
Jasne Lion, tieto modely sa nam zidu! (y) Diky moc! ;)

Odhlásený Izmael10

  • Príspevkov: 448
Re: Výstava (BB)
« Odpoveď #23 : 03. Máj 2013, 15:13:50 »
P4tr1cius - Teba v 1. rade poprosim, aby si sa neoduval. :D A ak budes chciet, budeme radi ak nam tiez poskytnes nieco.

P4tr1cius sa z osobných dôvodov do príprav na výstavu nezapojí.

Odhlásený leggina

  • Príspevkov: 73
Re: Výstava (BB)
« Odpoveď #24 : 03. Máj 2013, 15:46:28 »
Bohužiaľ vyzerá to tak, že z osobných dôvodov sa nebudem môcť zúčastniť ani ja. Považujte prosím preto mnou horeuvedené za bezpredmetné. Ďakujem za pochopenie.

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Výstava (BB)
« Odpoveď #25 : 03. Máj 2013, 19:47:43 »
Jasne Lion, tieto modely sa nam zidu! (y) Diky moc! ;)
Dufam ze zozeniem dovtedy vsetko co potrebujem a chcem.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Výstava (BB)
« Odpoveď #26 : 06. Máj 2013, 13:00:21 »
Dnes sme kontaktovali TLC s opisom vystavy a cakame na odpoved.

Aktualizovany zoznam participantov: Budo, drdano, Izmael10, kamil, KLF, liondee, mesje, MiKeL, Paliason. Ak som na niekoho zabudol, pripomente sa ;)

Odhlásený Izmael10

  • Príspevkov: 448
Re: Výstava (BB)
« Odpoveď #27 : 06. Máj 2013, 15:11:11 »
Naplníme vôbec tých 100m2?  ???

Odhlásený Izmael10

  • Príspevkov: 448
Re: Výstava (BB)
« Odpoveď #28 : 06. Máj 2013, 15:13:37 »
Ak som na niekoho zabudol, pripomente sa ;)

Ešte STARHAWK.  ;) Len nemôže nájsť heslo na TatraLUG. 

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Výstava (BB)
« Odpoveď #29 : 06. Máj 2013, 16:06:57 »
Ešte STARHAWK.  ;) Len nemôže nájsť heslo na TatraLUG.

http://www.tatralug.sk/forum/index.php?action=reminder

Alebo nech da vediet, resetnem a potom si nastavi sam ake si pamata ;)