Autor Téma: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)  (Prečítané 96676 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #225 : 18. Apríl 2019, 15:17:21 »
Hat igen, ez egy nagyon gyonyoru szet. (y)

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #226 : 18. Apríl 2019, 19:48:59 »
Super, takže máj  8)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #227 : 25. Máj 2019, 12:01:45 »
nie je to oficiálne, ale k tomu pristávaciemu modulu by na začiatku predaja mala byť nášivka


Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #228 : 30. Máj 2019, 09:35:09 »
Od 5. júna má byť nad 85 Eur ako prídavok tento set - výherca súťaže na Ideas.
Info z nemeckého prostredie, snáď u nás bude rovnako.
Ak by niekto rozmýšlal nad pristávacím modulom, tak asi bude mať na výber nášivku, počkať na toto a prípadne dúfať že nášivka ešte zostane.
https://zusammengebaut.com/lego-ideas-weltraumrakete-40335-alle-bestaetigten-infos-zur-gratis-aktion-71668/

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #229 : 05. Jún 2019, 13:14:08 »
Dnes je naraz tá nášivka aj tá mala raketa. Aspoň mne sa to podarilo asi hodinu dozadu objednať.

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #230 : 05. Jún 2019, 14:06:00 »
Dnes je naraz tá nášivka aj tá mala raketa. Aspoň mne sa to podarilo asi hodinu dozadu objednať.
Ja som to objednal už ráno. Teraz sú tam doobjednávky a sú s raketkou ale bez nášivky.

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #231 : 05. Jún 2019, 20:04:19 »
Neodolal som a objednal som asi hodinu po polnoci a išlo to. Tak som teraz zvedavý, lebo je to tam môj prvý nákup.

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #232 : 05. Jún 2019, 21:11:30 »
Tak a už došiel mail, že majú veľa objednávok a že sa dodanie predĺži 1-2 dni. Dúfam teda že odosielajú podľa času uzatvorenia objednávky  a nie nejako protekčne že najskôr Západ a potom východ.

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #233 : 06. Jún 2019, 00:06:33 »
Tak a už došiel mail, že majú veľa objednávok a že sa dodanie predĺži 1-2 dni. Dúfam teda že odosielajú podľa času uzatvorenia objednávky  a nie nejako protekčne že najskôr Západ a potom východ.
To isté u mňa.
Ináč 7 najnovších príspevkov v tomto vlákne by asi bolo dobré premiestniť do CREATOR EXPERT vlákna.
« Posledná zmena: 08. Jún 2019, 07:30:23 od Bača »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #234 : 11. Júl 2019, 03:09:29 »
Tak nastala avizovaná zmena vo VIP klube.
Niečo k tomu je popísané po anglicky tu
a po nemecky tu a tu

Ale nebol by to LEGO online Store ak by tam neboli problémy  >:D
Ani ja sa neviem prihlásiť do svojho konta, stále ma to točí dokolečka na Shop stránke tak môžem referovať len z prečítaného

Zber a hodnota
Čo sa týka nákupov tak sa nič veľkého nemení. Podstatná zmena je hlavne v číselnej konverzii. Už to nieje, že 1 Euro = 1 VIP bod. Referenčná hodnota je 1 DKK = 1 VIP bod a pre ostatné meny je to cca odvodené z aktuálneho menového pomeru k DKK
€1 = 7.5 VIP bodu  ( iné meny £1 = 8 VIP bodov, US $1 = 6.5 VIP bodu, CAD $1 = 5 VIP bodov, AU $1 = 4.5 VIP bodu, NZ $1 = 4 VIP bodov, 10 zl = 1.5 VIP bodu)
Avšak základná hodnota je 750 VIP bodov je 5 Eur, takže stále platí že 100 Eurový nákup má 5% naspäť
Akurát si treba zvyknúť na nový prepočet napr 1500 bodov je za 200 Eur nákup a dáva 10Eur zľavu. No ... bude sa to horšie počítať  >:D

Pár bodov v hodnote pár centov sa dá získať jednorazovo nejakými aktivitami, teraz je to za návštevu sociálnych sietí a odpovedania na 2 otázky (4x 25 bodov)

Použitie
Tu je zmien celkom dosť.

Najpr to pôvodné použitie, tj konverzia na zľavu. Ako som písal hore tak stále platí za  5 Eur za 100 Eur nákupu.
Akurát mechanizmus aktivovania sa zdá sa že mení.
Pre online nákupy si to treba na stránke konvertovať na 5 - 20 - 50 -100 Eurové kupóny ktoré sa zadajú pri kúpe. Ako to bude rýchle a stabilné ? Zatiaľ to moc nefunguje. A vyzerá to tak, že kupóny budú mať 30 dňovú platnosť, čo potom s nimi bude neni jasné.
Na použitie vo fyzickom LEGO Store sa ešte bude musieť násť pár dobrovoľníkov čo to otestujú.

Z nových použití
- lístky do súťaží/tomboly - zatiaľ nič a nieje jasné či budú mať všetky krajiny viď obmedzenia predošlých súťaží
- lístky do LEGOLANDu/Discovery Centra/LEGO House - ak platia zobrazené bodové hodnoty (4000/1500/2500) tak sa jedná cca o polovičné jednorázové bežné vstupy a môže to byť zaujímavé (otázne je či podobné zľavy nie sú aj na iných inetových portáloch)
- rôzne produkty - sú tam blbosti typu CITY omalovánky (ale zas ich bodová hodnota je zodpovedajúca ...  1 klik na Instagram = 2,5 omalovánky :D ) a potom rôzne promo veci. Veľa je tam posterov, od obyčajných za menej ako 5E po veľké podpísané aj za 20E. Mustang prívesok za niečo cez 5 Eur, Iconic VIP Set polybag za menej ako 5E. Trhákom bol Bat-Pod 5004590 za 100 Eur v bodoch ale ten bol ževraj hneď preč. Kto bol rýchly, mal tam tie body a fungovalo mu to tak si mohol slušne zarobiť/ušetriť ... teda ak mu to príde  >:D

ak by sa to malo zhrnúť tak
- konverzia nákup - body - zľava zostáva nezmenená (okrem ľudí ktorí vedeli využívať obchody rôznych mien  >:D )
- ale flexibilita použitia zliav sa ešte ukáže, najskôr bude o niečo znížená
- nové odmeny sú zatiaľ špecificky použiteľné (pre výhodnejšie lístky do parkov) alebo majú veľkú neurčitosť (ktoré bonusy sa tam dostanú a za koľko)
- je vysoko pravdepodobné že vec čo fungovala online relatívne stabilne už nebude >:D



Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #235 : 11. Júl 2019, 15:54:42 »
no ledva sa ludia vyznali v predoslom systeme, kedy sa oplati uplatnit body, kolizia s inymi zlavami a ako to pocitat, atd, a uz to menia zas... bude to len riadny gulas...
este doplnim, ze ak mal niekto viac kont, tak mu ich zlucia a vraj dalej bude fungovat len jedno, ak tomu rozumiem tak to posledne pouzite . samozrejme nespecifikuju, ktore konkretne vyhodnotili ako ostavajuce konto. Co ale bude s kartami vydanymi k tym viac kontam, to netusim... asi to chce len pokus-omyl.
Namiesto toho aby vymyslali tieto nezmyselne zmeny a traposiny typu body za aktivity vo socialnych sietach, mali sa radsej sustredit na sfunkcnenie ich mizernej web stranky, ktora je nadalej v zufalom stave a nestabilite...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #236 : 21. August 2019, 09:22:47 »
Asi v oktobri zdarma k nakupu od nejakej sumy.





Odhlásený TUKE

  • Príspevkov: 58
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #237 : 21. September 2019, 16:28:58 »
Ahojte, najhorší eshop je LEGO ESHOP... žiadne informácie tam nie sú, po prihlásení neviem na akom účte som (máme so ženou dva), nedá sa tam nič zmeniť, adresa nič, potom ma to presmerovalo na nejakú ich podstránku kde som musel zadať kód z mailu, tam mi vyhodilo ďalšie blbosti, potom ma po presmerovaní na stránku lego zase chcelo prihlasíť, nechápem tomu. Najhoršia stránka, chcel som si objednať Imperial Star Destroyer, ale som nasratý iba z toho.  (n) Predtým ako sa tá stránka zmenila sme v pohode objednávali, všetko fungovalo, všetko sa dalo pozrieť, objednávky, všetko.. teraz nejde nič. Na takejto stránke máme minúť 700€ čo ani nevieme kde to ide, či to príde a kam to príde ??? mám 100 chutí zlomiť ich kartu sa vysrať sa na to.
..lega nie je nikdy dosť! :)

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #238 : 21. September 2019, 17:45:14 »
Wau, ideš za to šupnúť 700éčok? Pekne. Ja si počkám na nejakú zľavičku  ;)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #239 : 21. September 2019, 18:34:04 »
Ahojte, najhorší eshop je LEGO ESHOP...

uplny suhlas. horsi eshop som fakt v zivote nevidel... bolo to zle uz pred upgradom, ale teraz uplna katastrofa.
tento tyzden som skusal, ci uz viem nahodit gingerbread house do kosika, prihlasil som sa na eshop, potom na vip konto (preco sa musim prihlasit 2x ?????), a potom mi to sice ukazalo vip udaje a body, ale ten set  nesiel vobec nahodit. potom som sa skusil do vip konta dostat cez nove prihlasenie (myslel som, ci neni problem v tom, ze po upgrade treba nove prihlasenie), ale ten idiotsky system mi spravil nove vip konto s uvodnymi 100 bodmi pod tym istym web kontom!! To uz sice islo nakupovat v predpredaji sety, ale body boli fuc. Nakoniec teda ide prihlasit na obe vip konta zavesene pod tym istym eshop kontom! A na jedno je login meno mojho konta a na druhe je login email z toho isteho konta :-) Toto musel vymysliet absolutny idiot za 5 eur...
Chaos je aj v lego store - treba tam byt online, treba ukazat vip konto, treba mat nainstalovanu digitalnu kartu (asi bol mega problem to mat hned pod vip kontom) a este aj odkliknut pred predavacom kupon v prislusnej hodnote. Nakoniec sa este predavac spyta, kolko bodov chcem uplatnit - to akoze miniem kupon za 20 eur a viem uplatnit z neho len cast? To ma aku logiku? A samozrejme im to ten system hned nevedel spracovat a museli volat sefa. Cele to tym padom trva asi tak 5x dlhsie ako za starych dobrych analogovych cias s fyzickou kartou... co bude vytvarat pekny chaos cez silne nakupne dni... A samozrejme kto je registrovany na slovensku, v obchode vo viedni si moze so svojimi bodmi akurat tak vytriet r..., lebo sa daju minut len online na slovensku.
Dalsia blbost co na tom webe chronicky nefunguje je vyhladavanie setov podla jeho cisla - znie to neuveritelne, ale x dni som stravil vyhladavanim winter setu 10263, nechapal som preco furt neni nahodeny, ked uz gingerbread je, nachadzalo to len uplne ine sety... cuduj sa svete, on tam uz bol nahodeny davno, len im to nefunguje. Toto je uplne mimo mojho chapania, ako takuto v dnesnej dobe primitivnu funkciu nemaju spravenu normalne... to ma aj ten posledny eshop nadizajnovany studentom za 500 eur...
firmu s takymto retardovanym online systemom by som tipol ze ma obrat do 10000 eur rocne, nie ze je to top 1 firma na svete!!!