Autor Téma: Technic  (Prečítané 218813 krát)

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: Technic
« Odpoveď #345 : 31. Január 2017, 21:30:32 »
Frflete ale už vás vidím ako kupujete ;D
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Technic
« Odpoveď #346 : 01. Február 2017, 09:38:40 »
Mám zmiešané pocity. Letiskový hasičák je celkom OK, červená je bežná farba, takže sa bude dať kombinovať, som zvedavý na funkcie, ale ak by to bolo na úrovni repliky od dokludiho, tak by to bolo OK aj v rámci ceny(počítam, že v Dráčiku by to mohlo byť do 80€).
Pásový tereňák je v poslednom období nejaká LEGO obsesia, teraz tomu pridali gumové dzindzíky na pásy pre lepšiu hrateľnosť, ale stále to na mňa pôsobí, ako nafúknutý B-model z 42038. No a keď chceli prísť s novými dielikmi vo fialovej, mali jej tam buchnúť viac. Z troch druhov panelov a jednej - dvoch dĺžok liftarmov sa toho veľa nebude dať postaviť, fialové Porsche by napríklad bolo fajn, okolo jedného takého chodievam každý deň z práce :), len ako vravím, tých dielov v tej farbe je žalostne málo.
Terénna odťahovka nakoniec vyzerá celkom OK z hľadiska proporcií, zadná časť medzi bočnými panelmi je nejaká "riedka". Stále mi z tých obrázkov nie je jasné, čo za farbu je tá modrá, či ako 42050, alebo 42036. V tom prvom prípade by to bola lepšia možnosť IMHO, tej druhej je už celkom dosť.
Čo sa cien týka, zatiaľ sú nejako vysoko, uvidíme, čo prinesie realita, ale 250€ za menej dielov, ako Claas mi príde ako zlý vtip, aj napriek diaľkovému.(Volvo malo podstane viac PF motorov a dvojnásobok IR, len o 300 dielikov menej a bolo lacnejšie).
Pásové vozidlo ťažko hodnotiť z hľadiska ceny, nakoľko chýba veľa informácií, počty dielov, existencia PF...

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #347 : 01. Február 2017, 11:02:03 »
Netusim, kto si toto kupi... (n)



Ja!  ^-^ , ale len ten truck.

Tak je pravda, že po minuloročnej, licenciami  napumpovanej ponuke je toto sklamanie pre vela ludí. Netreba byť namlsaná slečinka, a nebude to tak hrozné  ;D

Terénny truck: nie že by mi z neho odpálilo dekel na gebuli od úžasu, ale mne to príde dobré. Z tých troch je najlepší. Vidím v tom vojenský vyprosťovák. Takéto obludy mám rád. (tých 250eur to ale vobec neni hodné)

Offroad na pásoch: Dať mu kolesá, asi by to vyzeralo lepšie. Fialová farba mi nevadí, naopak vítam, že nemelú dokolečka 3 základné farby...len fialovej je žalostne málo, takže tie diely sú skôr k ničomu...

Hasičák: Model ok, ale tak do prvého polroku.

Veď ešte prídu recenzie, podrobné videá s funckciami atd...ale to už nezmení fakt, že minulý rok to prehustili super modelmi, a teraz im ostali len také "núdzovky zo šuflíku"

PS: A ešte som zabudol na ten zremastrovaný auto podvozok, pre ktorý treba kúpiť 3 sety: to je trapné úplne, to si mohli na tom dať viac záležať, a prepracovať to na vačších kolesách atd. (ked machrujú stále že 40te výročie) a nie hento čo vypotili - detskú dvojmiestnu motokáru  ;D

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Technic
« Odpoveď #348 : 01. Február 2017, 11:12:15 »
Tak nemozu dat kazdy rok 3 velke drahe technic sety, to uz by doslova ruinovalo zberatelov + kanibalizovalo samotny technic (ludia by si zacali vyberat medzi tolkymi modelmi a nebrali by vsetky).
Otazne je, ci vyjde dalsie auto do serie k Porsche, neviem ci o takomto case sa uz vedelo pred rokom o porsche...

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #349 : 01. Február 2017, 11:15:01 »
Tak nemozu dat kazdy rok 3 velke drahe technic sety, to uz by doslova ruinovalo zberatelov + kanibalizovalo samotny technic (ludia by si zacali vyberat medzi tolkymi modelmi a nebrali by vsetky).
Otazne je, ci vyjde dalsie auto do serie k Porsche, neviem ci o takomto case sa uz vedelo pred rokom o porsche...

Vedelo

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Technic
« Odpoveď #350 : 01. Február 2017, 11:26:09 »
no ak si dobre pamatate tak pred par rokmi vysla limitovana edicia , exclusive set len 20 000 ks, kazdy ma jedinecne cislo... ... bla bla bla... 41999... to bolo nieco a napriek tymto vsetkym superlativom stal 180€.. takze bezny set teraz ponukat za 250 je fakt uz dost prehnane...A to maju vyrocie a vymyslia k nemu jednu kocku s potlacou...  mam taky dojem, ze ich cenova politika uz nerata s velkym setom pod 200.. co je podla mna brutal a odradza to stale viac a viac ludi... myslim ze aj 200 je na takyto set prehnane vela.... najma ako sa ponuky na tento rok tyka to najlepsie vystihol Rene s tym zelenym panacikom...to fialove cudo s hroznymi pasmi do trojuholnika vobec ani nestoji za zmienku.. uz ked to bolo na tom nevydarenom polarnom aute tak som to okamzite vymenil za kolesa......u mna tento rok velke  (n)
« Posledná zmena: 01. Február 2017, 11:30:00 od j.dodo »
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený juraj

  • Príspevkov: 234
Re: Technic
« Odpoveď #351 : 01. Február 2017, 12:27:59 »
Pre ludi co zhanaju pasy je to moznost ako sa k nim dostat, namiesto toho ako kupovat drahe starsie sety. Je to nova farba, inak by sa zasa frflalo iba na zltu a cervenu.

Lego set 41999 stal 200 Eur.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #352 : 01. Február 2017, 12:32:16 »
Kludne nech pouziju nove farby. Ale Technic je rada "drsnych" strojov, tak ocakaval by som Technic diely v Tan, Olive Green, Dark Green, DBG a nie v tych buzna farbach.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #353 : 01. Február 2017, 12:38:03 »
No myslím, že je jasné prečo sa boja používať také farby. Na tej odťahovke by to vyzeralo ako vojenský stroj. Či je to správne rozhodnutie ... ale však je jasné kto riadi marketing.

Ad cena, ak skombinujem aktuálne sety 42064: Ocean Explorer a 42065: RC Tracked Racer tak je to 170 Eur a 1700 dielov s kopcom panelov a komplet ovládaním s 2 M-motormi.
+ 80 Eur za 6 pneu, 100 dielov a upgrade z M na XL motora ... to je dost

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Technic
« Odpoveď #354 : 01. Február 2017, 12:51:33 »
je to take cele strakate, kultivovanejsia farebnost by tomu pomohla, urcite v ociach nas dospelakov. Ten Truck je celkom zaujimavy, uvidime ako bude fungovat, a ten Adventure ma potencial, karoseria ma pekne proporcie, ak by bol dobry podvozok tak s dorobenym pohonom a dialkovym, idealne s kolesami, to moze byt pekna offroad hracka, ale tie ceny su zabite.

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Technic
« Odpoveď #355 : 01. Február 2017, 12:55:09 »
Pre ludi co zhanaju pasy je to moznost ako sa k nim dostat, namiesto toho ako kupovat drahe starsie sety. Je to nova farba, inak by sa zasa frflalo iba na zltu a cervenu.

Lego set 41999 stal 200 Eur.

oficialna cena v lego  store bola 179,90 a za nu som to aj kupoval
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Technic
« Odpoveď #356 : 01. Február 2017, 13:03:32 »
No myslím, že je jasné prečo sa boja používať také farby. Na tej odťahovke by to vyzeralo ako vojenský stroj. Či je to správne rozhodnutie ... ale však je jasné kto riadi marketing.

Ad cena, ak skombinujem aktuálne sety 42064: Ocean Explorer a 42065: RC Tracked Racer tak je to 170 Eur a 1700 dielov s kopcom panelov a komplet ovládaním s 2 M-motormi.
+ 80 Eur za 6 pneu, 100 dielov a upgrade z M na XL motora ... to je dost

presne ako hovoris... za tych par drobnosti navyse je to prehnane.. malo to ist urcite pod 200€
co uz.. asi tento rok vynecham tieto sety uplne...cena je sice podstatna.. ale ak by set stal za to tak preco nie.. toto podla mojho nazoru za to nestoji.proste nie je to wau to by som chcel.....jarne sety maju urite vacsi ptencial.. teda tie spominane dva lod a RC ..ta sa im podarilo a ukazali, ze aj s malom sa da spravit vela... je to svizne jednoduche a na DO co zaujme.. ja uz ho mam a je fakt super.. a ak natrafim niekde na zlavu tak na power suciastky je to idealne...kazdy maly chlapec si s nimi poradi a ozivi si svoje auticko, takze by Lego bolo konecne o tom ako malo byt povodne.. o radosti z hrania deti. Taketo predrazene sety ako su v tomto druhom polroku si mozu dovolit dospelaci ale detom na hranie ich kupi malokto..
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #357 : 17. Február 2017, 21:21:46 »
BMW vytvorilo maketu B-Modelu z R1200

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #358 : 23. Február 2017, 20:58:49 »
 ;D

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #359 : 23. Február 2017, 22:15:21 »
BMW vytvorilo maketu B-Modelu z R1200

To vyzerá suprovo. To možu dať kludne ako filmovú rekvizitu do nejakého sci-fi filmu!