Autor Téma: Technic  (Prečítané 218742 krát)

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Technic
« Odpoveď #270 : 26. September 2016, 08:21:47 »
Tak ja ako zaryty technicar mam tymto totalne pokazene Vianoce... Cela zostava je jedna tragedia, vsetky modely su dake nedokoncene, dizajn stoji za ...(vulgarizmus)..., jedine teda ocenujem napady, tie nie su najhorsie...

Lod - u mna fail - jednoducho mi lezie na nervy, ako kazdy stale omiela, ze technic to je sama diera a prazdne miesta - no a co? Ved je to Technic! Tak to ma byt!  TLG sa potom na natlak verejnosti snazia spravit nejake zmeny, pozapchavat tie diery a medzery, a potom to takto dopadne... To si moze dovolit nas Palo, ale nie dizajneri od TLG!!!

Podobne motorka... pred 10 rokmi bol dizajn Technic modelov OVELA deravejsi, a aj tak sa robili o svetelne roky krajsie modely - napr. set 8420 / 2005 - http://brickset.com/sets/8420-1/Street-Bike

Tie ostatne veci este ako-tak, Container Transport a Strassenbau-Set su v pohode - male setiky, ktore sa mi zda, ze kazdy rok su TOP jarnej ponuky...

Ten teleskopicky nakladac - reinkarnacia 8283 / 2006 - http://brickset.com/sets/8283-1/Telehandler - ten starsi sa podla mna podaril viac

Virnik a ta pasova RC-vec - treba vidiet viac, ale zatial u mna srdiecko nerozbuchali...

PULL-BACK - vlastne cela ta rada je tak trochu uletena, takze ani tieto dva modely nie su vynimkou a suhlasim, ze asi dochadzaju napady... ta motorka ma dost siroke koleso, zda sa, ze so stabilitou problem nebude, skor bude zaujimave vidiet, ako bude rieseny prevod z PULL-BACK motorceka na to single koleso (retaz? gumicky?)... uvidime...

Celkovo som sklamany...
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Technic
« Odpoveď #271 : 26. September 2016, 08:47:58 »
neostava nic ine len cakat na leto, ... snad sa to zlepsi.. u mna zatial iba motorka.. ale dvakrat.. inak sa mi nepaci ze opat sla hore.. motorky boli vzdy okolo 30e a teraz uz je 50...
a suhlasim s Danom.. na 8420 sa nic ine nechyta..
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #272 : 26. September 2016, 14:53:25 »
Tak sú to predbežné obrázky, môže sa stať že sa dizajn pomení (24H racer- tj nemusí byť k lepšiemu) alebo sa set zruší/odloží (letiskové požiarne auto)

Ad ceny motoriek, dáta sú akurát k nemeckým katalógom, je možné že naše mali ešte aj slovenskú prirážku navyše  >:(
2015 - 42036: Street Motorcycle - 375 dielov   - 34.99 Eur
2013 - 42007: Moto Cross Bike - 253 dielov - 29.99 Eur
2010 - 8051: Motorbike - 467   dielov - 42.99 Eur
2008 - 8291: Dirt Bike - 248 dielov - 24.99 Eur
2005 - 8420: Street Bike - 506 dielov - 39.99   Eur
Z čoho vidieť, že ceny okolo 30 neboli až tak bežné, akurá pre endurá a ani tie nemajú najlepší pomer cena/diely (ale zas majú všetky podstatné diely a okrem kapotáže im chýbajú skôr detailové menšie diely takže pomer tam bude vychadzať horšie )
Ak bude to BMW mať okolo 500 dielov tak pri súčasnom trende zdražovania je cena okolo 50 Eur celkom očakávaná aj keď nepríjemná. Ak to bude menej dielov tak ...  :(

Ono to nieje len LEGOm, osobne si myslím, že aj živá predloha 8420 (nejaká kapotovaná Ducati ?) bude vyzerať lepšie ako keď sa plastový transformer zamotá do vodovodných trubiek (alias R1200ka), nehovoriac o reprezentácii z LEGO Technic dielov v danej mierke. (a to hovorím aj napriek tomu, že ak by som si kupoval motorku tak je to cest(ov)né enduro)

Mimochodom, mám radšej 8051  >:D

Inak ten teleskopický nakladač je len taký malý max. 2/3 brat toho 8283, ten starý by bol počtom dielov 1100 flagship 1H.
« Posledná zmena: 26. September 2016, 15:13:04 od papluh »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #273 : 26. September 2016, 15:19:12 »
Na tej BMW mi fakt vadi kopec veci - chybajuci predny blatnik, zla kapotaz zboku nadrze, chybajuce ramy, nespravne potrubie, chybajuce packy (mali ich snad vsetky motorky doteraz!), atd... Proste pri licencovanom sete ocakavam fakt vernu podobu. Sak este sa motocyklista Paliason vyjadri - a btw. jeho bracho ma (starsiu) GSu, len caka na kvalitnejsie fotky. >:D Inak u mna zatial ostava favoritom stale 8422;)

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Technic
« Odpoveď #274 : 26. September 2016, 18:59:14 »
Inak ten teleskopický nakladač je len taký malý max. 2/3 brat toho 8283, ten starý by bol počtom dielov 1100 flagship 1H.

No ja som myslel 8283 / 2006 - ten ma 323 brickov:

ila_rendered

Ty si asi myslel 8295 / 2008 - ten ma 1182 brickov:

ila_rendered
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #275 : 26. September 2016, 19:32:21 »
Ah áno mal som otvorený ten 8295 a neskotroloval číslo.
Na tej 8283 je zaujímavá tá kostra, dosť iný štýl ako sa použiva teraz.
Takto si budem musieť zohnať obe  >:D
už chápem, prečo je v ostatných setoch málo pestrých farieb, všetku bledomodrú minuli na lietadlo
A vyzerá divne, smerovky má väčšie ako krídla.
(z posledne pridaného obrázku s kolážou na Reddite)
« Posledná zmena: 11. November 2016, 14:58:11 od Administrator »

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Technic
« Odpoveď #276 : 27. September 2016, 08:42:56 »
Ad ceny motoriek, dáta sú akurát k nemeckým katalógom, je možné že naše mali ešte aj slovenskú prirážku navyše  >:(
2015 - 42036: Street Motorcycle - 375 dielov   - 34.99 Eur
2013 - 42007: Moto Cross Bike - 253 dielov - 29.99 Eur
2010 - 8051: Motorbike - 467   dielov - 42.99 Eur
2008 - 8291: Dirt Bike - 248 dielov - 24.99 Eur
2005 - 8420: Street Bike - 506 dielov - 39.99   Eur

ja som vychadzal z cien, za kore to byvalo v obchode a tam sa to vzdy okolo 30 dalo kupit... nehovoriac o napr 42007 co som videl aj za 17,90.. ale to samozrejme vo vypredajoch. 8420 mala specialny piest a ten samotny sa predava za zavratne sumy takze chapem, ze bola drahsia.. ale aj tak si myslim, ze v poslednych rokoch sa ceny dost zvysuju a kedze vychadza viacero obrovskych setov v lete .. co kedysi bol jeden .. co mal byt na ten rok vlajkovou lodou, tak clovek pomaly straca dych.. vysolit okolo litra za rok (kedze ma vacsinou oslovi aj ina tema ako Technic) je dost narocne. a tak uz si budem musiet vyberat  a kompletne rocniky prenechavam Danovi :-))

inak k motorke.. hadam na nej este popracuju a final bude trosku vylepsena kapotaz... aj ked tomu velmi neverinm, ale ine ako dufat neostava :-)

navyse tie male sety sa im akosi prestali darit. v 2017 to vyzera podla dostupnych obr na zatial najslabsie.... pull je z roku na rok slabsie a slabsie a prakticky pre zberatela nema vyznam.. priblizuju sa skorej k sirsim masam deti, ktore maju model na hranie.. co je ale na druhej strane zase pozitivne a oslovia zrejme sirsi okruh zakaznikov.
« Posledná zmena: 27. September 2016, 08:46:30 od j.dodo »
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Technic
« Odpoveď #277 : 27. September 2016, 12:16:03 »
mňa Street Working Cars‎‎ a Container Transport‎‎  tématicky potešilo, mierka akurát ku Construction Crew 42023. Mne sa tá čistota, jednoduchosť, z min dielov max funkčnosť páči. Za málo peňazí veľká hratelnosť pre malých techikárov. Uvidíme ako bude vyzerať final podoba. Aj ten teleskopický nakladač je ok, zvyšok nič pre mňa.


Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #278 : 27. September 2016, 14:07:22 »
Áno, LEGO je postupne drahšie a drahšie a na tom sa zhodneme.

Ale ceny treba porovnávať rovnaké, cenníkove s cenníkovými, Dráčikové s Dráčikovými, výpredajové za X% s výpredajom za X%, len tak je to transparentné.
Mne sa tak v Tescu podarilo zohnať aj ten Drag Racer, ktorý má 2x Tumbler pneu čo sú tiež drahé diely. Za plnú cenu by som to nikdy nekúpil, za zľavu aj viac kusov, znamená to že tá akcia mení výhodnosť setu tak ako ho navrhlo LEGO ? Podľa mňa nie.
A sekundárna cena dielov spôsobená nedostatkom (vzácnosť, žiadanosť, kazivosť) nieje priamo úmerná výrobnej cene a tým pádom oficiálnej cene setu. Podľa mňa ten piesto-tlmič nebol drahší ako súčasné pneu piesty a aktuálne Volvo snimi stojí menej ako napr 24h závoďak s rovnakým počtom dielov, z toho by malo vychádzať že 2-3 veľké plastové panely sú drahšie ako jeden piest. Niečo to pridalo na cene, ale 8420 bola drahá lebo to s 500 dielmi a panelmi bola najväčšia motorka.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #279 : 02. Október 2016, 09:44:43 »
Vobec bych sa necudoval, keby B-modelom motorky BMW bol R NINET SCRAMBLER. >:D

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Technic
« Odpoveď #280 : 03. Október 2016, 18:12:50 »
Inak ta motorka je pre mna sklamanim, cakal som podstatne vernejsiu kopiu. Ta lod je fajn, aj ked tie samolepky miesto okien su dost fail. Ale to tu uz bolo. Inak s 1. polovicou roka to ide s Technicom rok co rok dolu vodou. Asi by trebalo na tieto male sety lepsich dizajnerov prijat. Asponze 2. polrok byva rok co rok lepsi.

Súhlasím, ale ako to už medzi licencovanými setmi LEGO býva - "Za veľa peňazí málo muziky..."

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Technic
« Odpoveď #281 : 04. Október 2016, 13:35:33 »
už chápem, prečo je v ostatných setoch málo pestrých farieb, všetku bledomodrú minuli na lietadlo
A vyzerá divne, smerovky má väčšie ako krídla.
(z posledne pridaného obrázku s kolážou na Reddite)

nejako sa neviem nikde dopracovat k nejakemu obrazku toho lietadla... dokonca z toho redditu zmizli aj tie predosle obr. kde bola napr ta motorka..nemate to niekto stiahnute?
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Technic
« Odpoveď #282 : 08. November 2016, 12:10:06 »
tak BMW je oficialne vonku



podla mna to nie je take zle :)

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Technic
« Odpoveď #283 : 08. November 2016, 13:01:17 »
...ale ani dobre :(

Sklamany som...
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #284 : 08. November 2016, 13:02:13 »
Odflaknute! Tato diera je co? Ale Paliason je motorkar a Technicar zaroven. Jeho nazor bude podstatny.

ila_rendered