Autor Téma: Technic  (Prečítané 218869 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #195 : 26. Január 2016, 17:54:20 »
                               
« Posledná zmena: 27. Január 2016, 10:40:50 od KLF »

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Technic
« Odpoveď #196 : 26. Január 2016, 17:56:34 »
ufff, to je brutalna cena, a to som rozmyslal, ze si konecne zaobstaram aj nieco z technicu...

spekuluje sa, ze by mohol byt na dialkove s pouzitim novych PF dielov, co by cenu ciastocne vysvetlovalo, ale aj tak je to masaker

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Technic
« Odpoveď #197 : 26. Január 2016, 18:03:23 »
Takze beriem spat - dialkove ovladanie sa nekona... Ale udivuje ma, ze vsetko ovlada jediny XL motor... ale po kuknuti videa som spokojnejsi.... 3973 brickov je slusna naloz, cenu tipujem na 300 eciek...
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #198 : 26. Január 2016, 18:36:14 »
Volvo

ila_rendered

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Technic
« Odpoveď #199 : 26. Január 2016, 18:37:20 »
Tak na videu posobi rypadlo podstatne lepsie, bude to impozantny model, aj ked farebne trochu chaos. CLAAS, hoci ma tri mody natacania kolies, zda sa mi ten uhol natocenia nejaky maly, neviem, ci je to tak aj pri realnom stroji, no nejako sa mi to nezda. Plus batery box pod kapotou sa mi nepaci, ale asi nebolo jednoduche to umiestnit nejako rozumnejsie. No celkov funkcie vyzeraju zaujimavo.

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: Technic
« Odpoveď #200 : 26. Január 2016, 19:10:17 »
Traktor sa mi velice paci asi si ho doprajem ale ze vraj ma stat cca 150€-200€ :o :o.
Volvo bager je pekny ale tie farby to si zo mna robia srandu vid. Fotka ak tie chyby odstrania tak mi splnili sen a sup ho do zbierky.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #201 : 26. Január 2016, 19:15:19 »
z videa aj na mňa pôsobí to rypadlo ovela lepšie. Je to proste čisto účelový mega stroj, tam sa na dizajn nehrá...
A pobavili ma aj tie promo-kecy toho chalana napr. velmi detailne urobená kabina "ala winkel beam sedačka"  a konec  :D

A ten malý rejd pri Xerione je limitovaný tým, že blízko kolies už má motor-karosériu. A to aj v reále si myslím, že o moc väčší uhol to nezatočí - zas to je vynahradené tým, že zatočí zadnými a sa vytočí lepšie než obyčajný traktor.

To Volvo ešte viac zhodnotim keď bude video. Ale moc som z toho neni namäko. Kabina výzorovo nič moc...


Volvo bager je pekny ale tie farby to si zo mna robia srandu vid. Fotka

tie oranžové diely sme s KLF-om tiež nepochopili, prečo nedali žlté.
« Posledná zmena: 26. Január 2016, 19:20:56 od Administrator »

Odhlásený jz77

  • Príspevkov: 110
Re: Technic
« Odpoveď #202 : 26. Január 2016, 19:41:36 »
Claas na videu je ovela krajsi ako na foto.To prepinanie riadenia je super. uhol nie je velky ale kedze tocia vsetky kolesa tak asi staci.
Rozmer pneu 107x44 je celkom slusny. Xerion sa mi zacina pacit :)
« Posledná zmena: 26. Január 2016, 20:32:06 od jz77 »

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: Technic
« Odpoveď #203 : 26. Január 2016, 20:58:09 »
Rypadlo

(Odkaz na prílohu)
Kokso tento rok pôjde minimálne tisícka na Lego (a to ešte nieje všetko, čo tento rok TLG vydá). Ten ťažobný stroj je perfektný. Škoda, že museli robiť kompromisy.
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #204 : 26. Január 2016, 23:19:48 »
tie oranžové diely sme s KLF-om tiež nepochopili, prečo nedali žlté.

Tak vyzera to, ze to je spravne! :o

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #205 : 27. Január 2016, 09:36:24 »
Je to jedna z existujucich moznosti a vsetky su spravne ;)

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Technic
« Odpoveď #206 : 27. Január 2016, 09:50:22 »
rypadlo je sice obrovske, ale to je asi tak vsetko... inak je to dost divne.... a nechapem naco k tomu davali ten nakladiak a este v bielej farbe ... mali ho bud dat zlty, alebo k setu dat  iba doporucenie, ze sa k tomu hodi bansky nakladac spred roka.
traktor ma potesil ...ten sa zda sa podaril... a porsche.. no snad sa bude dat zohnat na Slovensku, lebo to bude fakt pecka...
« Posledná zmena: 27. Január 2016, 10:40:09 od j.dodo »
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #207 : 27. Január 2016, 10:40:03 »
Doplnene prezentacne video VOLVA.

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Technic
« Odpoveď #208 : 27. Január 2016, 13:03:05 »
Doplnene prezentacne video VOLVA.

tak sme sa aj s kolegami v kancli zhodli, ze nakoniec najzaujimavejsie (pre deti) bude prave toto... male jednoduche s pneu funkciami...

este pridavam porsche

« Posledná zmena: 11. November 2016, 15:04:06 od Administrator »
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #209 : 27. Január 2016, 14:57:43 »
No a nakoniec si nechavam creme de la creme celeho 2. polroku (z toho co bolo zatial zverejnene) - nove Technic modely. ;) Som aktivny na viacerych Europskych forach a vladne zhoda na tom, ze toto je asi najsilnejsi 2. polrok v Technicu v celej historii. S tymto nazorom sa plne stotoznujem. Kazdy jeden z prezentovanych setov na 2. polrok by bol v minulosti hlavnym modelom za cely rok! Teraz prisli 4 naraz. Zhodnotim ich teda postupne:


Porsche 911 GT3 RS

Pravdepodobne prve UCS z rady Technic. Hovori sa o exkluzivnom sete pre LEGO Store, vyse 3000 dieloch a cene presahujucej 300.- €. Zatial je znamy len tvar auta - farba, ani fukncie zatial zname nie su. Hovori sa o PF funkciach - ale ake uz tam len mozu byt okrem RC ovladania? Cena by tomu vsak zodpovedala. Urcite povinna jazda pre mnohych z nas. Co sa mne na aute nepaci su predne svetla okruhleho tvaru, rovna cast strechy okolo zadneho okna a interier vratane zvlastnych gumiciek pred volantom. Ak to chce byt nebodaj sekvencne radenie, tak to je velmi zvlastne riesene a model ma mat navyse mechanicku prevodovku. No uvidime. V definitivnej podobe so samolepkami to bude isto paradny model!


Velkorypadlo

Sam som nevedel, co presne mam od tohto modelu ocakavat - nechal som sa prekvapit. U mna sklamanie. Nejak podvedome som cakal rypadlo vacsieho typu (v reale), s viacerymi lanovymi napinakmi a aspon 4 podvozkami (asi som bol ovplyvneny Merkurom.  >:D ). Lyzice som cakal cierne (zlte vyzeraju hrackarsky), ostatnu farebnu schemu neriesim - aj tak sa tieto rypadla vzdy v reale rychlo zaspinia. Ale celkove zaujimavy model si svojich (nie malo) zaujemcov najde a tipujem to na hit tohtorocnych Vianoc. Ja ho vsak asi ozeliem.


CLAAS Xerion

Ako tu uz na fore DrDano parkrat naznacil - som fanusikom znacky CLAAS. Jedna z dvoch najznamejsich firiem na polnohospodarske stroje na svete - Rolls-Royce medzi polnohospodarmi. ;) Pred rokom aj pol sa mi splnil maly sen a sedel som spolu s par ludmi z TatraLUGu v kabine kombajnu CLAAS Lexion. :) Mojim snom uz niekolko rokov bolo, aby LEGO spravilo nejaky licencovany model tejto firmy. Viete si predstavit moju radost, ked sa koncom minuleho roka objavili informacie, ze TLG bude robit licencovany set CLAAS. Tajne som este dufal prave v Lexion, alebo minimalne Jaguar, ale Xerion tiez potesil! Hned som vedel, ze bude MUSIET mat otocnu kabinu a nove traktorove pneumatiky! Od vtedy som Paliasonovi hovoril, ze nove traktorove pneumatiky su 100%-na vec! ;) A ake su teda moje dojmy z modelu? Zmiesane. Osobne som cakal mozno trochu detailnejsie prepracovany model na dialkove ovladanie. Co sa mi nepaci je aj napriek pouzitej technike 3 modov riadenia (predna naprava - predna+zadna naprava - krab) - maly polomer otacania. Slo to zrejme prave na ukor funkcnosti 3 modov riadenia. Zadny nakladac som necakal, len ma mrzi jeho dost nizka poloha nad zemou - snad sa bude dat mechanicky dvihat. Co sa novych pneumatik tyka - je tam nespravny dezen. Vrubkovanie malo byt v strede oddelene a mohlo mat trochu vyssi zdvih. Ale budme radi, ze tu mame konecne "traktorky". V globale je model ale podareny a asi nemusim pisat, ze pre mna MUST HAVE! ;) Mimochodom B-model ma byt verzia so silaznym pluhom miesto nakladaca.


VOLVO EW160E

Najmensi, ale najkrajsi! Takto by som zhodnotil novy nakladac VOLVO. Bol som na tento set velmi zvedavy a musim povedat, ze ma nesklamal. Spociatku som ohrnal nosom nad oranzovymi dielmi, ale zistil som, ze skutocne sa na niektorych modeloch vyskytuju! Podla mna ale kazia celkovy dojem, avsak je najmenej ich nahradit zltymi a ciernymi dielmi. Tiez by som privital vsetky hadicky cierne, ako aj pneumaticke piesty. Ale co ma milo prekvapilo je, ze sa potvrdila moja predtucha z pred roka, ze bude mat zdvihajucu kabinu (cau Jaro :P) ! A pozor - B-model by vraj malo byt VOLVO L30G, co je velmi mile prekvapenie! Mame teda opat dalsie 2 VOLVA do zbierky! ;)

Aby som to teda zhrnul - za mna (a ako sledujem Europske fora nie som sam) prekvapivo vyhrava prave VOLVO! Maly, kompaktny set, ktoremu v podstate nic nechyba a vcelku verne zobrazuje svoju predlohu. (y)

« Posledná zmena: 27. Január 2016, 17:31:28 od KLF »