Autor Téma: Collectable Minifigures  (Prečítané 185648 krát)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #450 : 29. Február 2016, 10:33:44 »
Pre mna must have. Vyzera to byt super seria a velmi ziadana. Akurat ma prekvapilo, ze hoci je disney svet plny znamych postav, do zostavy figov sa dostali niektore nezname figy, mozno z noveho filmu. Zaujimave je tiez, ze tam dali figy, ktore boli v Toy story serii - toto je podla mna zbytocne, aby napr z buzza robili normalneho figa s klasickou hlavou. Takisto je zaujimave, ze niektore postavy budu v 2 formach - ako klasicke lego figy v CMF a tiez vo friends podobe - napr ariel - ale to je len dobre, lebo friends figy neni to prave orechove - a je skoda ze sa tak rozdvojuju, mohli spravit disney princess s normalnymi figami + aj s negativnymi postavami.
Vzhladom na obrovske mnozstvo filmov a postav disney, kde by len napr z 1 filmu vedeli naplnit aspon polovicu sackov, sa daju ocakavat dalsie CMF serie v buducich rokoch - bolo by to aj nelogicke, ak by nevyuzili licenciu + nechali niektore filmy len zcasti spracovane bez niektorych klucovych postav...
« Posledná zmena: 29. Február 2016, 10:36:15 od mesje »

Kuba

Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #451 : 29. Február 2016, 10:55:49 »
Já myslím, že to je záměr, že se v sérii objevují i méně známe postavy. Nechtějí určitě trunfy vyčerpat hned u první/prvních sérií. Určitě spoléhají na to, že série bude mít úspěch a pak budou vydávat každý rok jednu. Což u disneyho je na dlouhé léta :)

Doufám že se v budoucnu objeví i postavičky z Kačerova (rampa, skrblík, čvachtová,...) a postavičky z rychlé roty a gumídků. (v dětství moje tři nej disneyovky :) )

Mrzí mě ale, že neudělali ještě alespoň jednu řadu Simpsonu. Chybí teď několik ústředních postav :(
(leny, kárl, skiner, vočko, ota, barny, flendrsovi synové, další dva policajti......).
Mohly pak vznikat pěkné MOC na výstavy, ale bez těch některých postav........  ::)
« Posledná zmena: 29. Február 2016, 11:03:30 od Kuba »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #452 : 29. Február 2016, 11:03:03 »
3/4 figov mi nic nehovori. Chyba mi Gofy a Pluto. Snad budu v dalsej serii (ak nejaka dalsia bude)...

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #453 : 29. Február 2016, 11:13:44 »
Já myslím, že to je záměr, že se v sérii objevují i méně známe postavy. Nechtějí určitě trunfy vyčerpat hned u první/prvních sérií. Určitě spoléhají na to, že série bude mít úspěch a pak budou vydávat každý rok jednu. Což u disneyho je na dlouhé léta :)

ano to ma logiku - je to vytvaranie "vaty", ako ked do klasickej CMF serie daju zenske varianty uz vydanych figov, rozne druhy skejťákov a pod.
Maju material na 10 serii a mozu na tom ryzovat roky.

Mrzí mě ale, že neudělali ještě alespoň jednu řadu Simpsonu. Chybí teď několik ústředních postav :(
(leny, kárl, skiner, vočko, ota, barny, flendrsovi synové, další dva policajti......).

hej toto je nepochopitelne, ze mame 2 velke sety + 2 serie figov, a nestacilo im to. Pritom tam robili duplikaty hlavnych postav. Mozno ratali este s 3.seriou, ale 2.seria mala asi maly uspech (tomu by nasvedcovalo, ze sa este v mnohych obchodoch valaju tieto sacky, hoci uz medzitym bola monsters seria a ta uz je prec). Pripadne este vydaju 1 velky set - ale to je mala sanca, kedze uz by dnes boli o tom dohady (terminovo vychadzali simpsons sety tusim v maji). Takze to asi skonci ako LOTR - ze napriek mnozstvu prilezitosti nevycerpali temu pokial ide o vydanie hlavnych postav.

3/4 figov mi nic nehovori. Chyba mi Gofy a Pluto. Snad budu v dalsej serii (ak nejaka dalsia bude)...

Lebo nepozeras rozpravky :-)

Kuba

Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #454 : 29. Február 2016, 11:47:36 »
hej toto je nepochopitelne, ze mame 2 velke sety + 2 serie figov, a nestacilo im to. Pritom tam robili duplikaty hlavnych postav. Mozno ratali este s 3.seriou, ale 2.seria mala asi maly uspech (tomu by nasvedcovalo, ze sa este v mnohych obchodoch valaju tieto sacky, hoci uz medzitym bola monsters seria a ta uz je prec). Pripadne este vydaju 1 velky set - ale to je mala sanca, kedze uz by dnes boli o tom dohady (terminovo vychadzali simpsons sety tusim v maji). Takze to asi skonci ako LOTR - ze napriek mnozstvu prilezitosti nevycerpali temu pokial ide o vydanie hlavnych postav.

Ano, o to horší, že jak oba sety, tak všechny minifigy  si ne-málo lidí koupilo, takže teď to je taková facka od lega pro všechny ty, co do toho investovali nemálo peněz (včetně mě  C:-) ).
Tou třetí serii to mohli alespoň nějak důstojně ukončit, kdyby v ní vydali všechny ty chybějící důležité postavy. Za malým úspěchem druhé serie, si troufám tvrdit stojí ono recyklováni postav, kdy hned 6 vydali znovu jen v jiných oblečeních. To je jasné, že rodiče, kteří neprohmatávají sáčky jako Afolové, to omrzí kupovat, když už dítě bude mít doma např. 5 houmra a 4 bárta, přitom Selmu žádnou.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #455 : 29. Február 2016, 12:18:55 »
To je jasné, že rodiče, kteří neprohmatávají sáčky jako Afolové, to omrzí kupovat, když už dítě bude mít doma např. 5 houmra a 4 bárta, přitom Selmu žádnou.

a ide to poriadne do penazi, ked vycalujes 12 eur a mas za to 5 rovnakych panakov, tj v podstate ta ten panak stoji 12 eur, kedze to aj tazko ide vymenit, kedze najviac bolo v sackov tych hlavnych postav, a teda vacsina ludi bude mat naviac prave tie iste figy... tie sacky by mali stat 1 euro, vtedy by bol ospravedlnitelny nahodny vyber. Alebo aspon rovnaky pocet z kazdeho druhu figa - to je tiez taka forma odrbu na zakaznikov, ze z niecoho je 5 ks v krabici a z niecoho 3, to zakonite znizuje sancu dostat sa k vsetkym...

Odhlásený juraj

  • Príspevkov: 234
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #456 : 29. Február 2016, 12:30:57 »
A ktore Vam tam nic nehovoria? Toy story, aj lilo a stich boli velke hity medzi detmi.

Mickey, Minnie, Donald and Daisy asi poznate.

Alica v krajine zazrakov(1951)- Alica a macka
Peter Pan(1953)                    - Peter Pan a Hook
Sipkova ruzenka(1959,2014)  - Maleficent (zla kralovna)
Mala morska Vila(1989)         - Ariel a Ursula (Meduza)
Aladdin(1992)                      - Aladdin a Genie
Toy story(1995)                    - Buzz a zeleny mimozemstan
Lilo a Stich(2002)                 - Stich   
Uzasnakovy(2004)                - Pan Uzasny a ten zloduch
« Posledná zmena: 29. Február 2016, 12:48:19 od juraj »

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #457 : 29. Február 2016, 12:56:53 »
A ktore Vam tam nic nehovoria? Toy story, aj lilo a stich boli velke hity medzi detmi.

Mickey, Minnie, Donald and Daisy asi poznate.

Alica v krajine zazrakov(1951)- Alica a macka
Peter Pan(1953)                    - Peter Pan a Hook
Sipkova ruzenka(1959,2014)  - Maleficent (zla kralovna)
Mala morska Vila(1989)         - Ariel a Ursula (Meduza)
Aladdin(1992)                      - Aladdin a Genie
Toy story(1995)                    - Buzz a zeleny mimozemstan
Lilo a Stich(2002)                 - Stich   
Uzasnakovy(2004)                - Pan Uzasny a ten zloduch

Lilo a Stich nepoznam, alica a peter pan su stariny, ale ok. sranda ze nedali nic z frozen, to je strasne vychytene...

Odhlásený juraj

  • Príspevkov: 234
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #458 : 29. Február 2016, 13:02:33 »
Tak to je pre teba 1/18. Dobry pomer.
Najprv povies starina a na druhu stranu, ze nepoznas nove :) Tazko sa potom rozhodovat. Frozen ma nastastie celu seriu.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #459 : 29. Február 2016, 13:10:10 »
A ktore Vam tam nic nehovoria? Toy story, aj lilo a stich boli velke hity medzi detmi.

Tak inak - z pocutia mi hovoria, ale nevidel som ich. ;)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #460 : 29. Február 2016, 13:15:26 »
A ktore Vam tam nic nehovoria? Toy story, aj lilo a stich boli velke hity medzi detmi.


najsilnejsie disney rozpravky su mickey mouse, snehulienka, popoluska, aladin, kraska a zviera, z novsich frozen - z toho som vychadzal a tieto by stacili aj na 3 serie... jasne ze je kopu dalsich disney rozpravok, ale nemame k dispozicii 10 serii... o lily a stich som nepocul, nejsu o tom muzikaly, hracky, syn to nepozna, atd atd, z toho mi to pride ako bezna disneyovka...

Frozen ma nastastie celu seriu.

nema svoju seriu, len par setov v ramci disney princess - aj aladin ma svoj set v tejto serii, ale figy v CMF dostal tiez... tym ze je to nova rozpravka, a su toho plne hrackarstva, sa cudujem ze tomu nedali figy... na rozdiel od starych rozpravok, ktore sucasnym deckam casto vela nepovedia...

Odhlásený juraj

  • Príspevkov: 234
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #461 : 29. Február 2016, 14:04:33 »
Tak Lilo mal vlasnty serial a je to celkom stare, tvoje deti to nemaju sancu vidiet ak to neda telka alebo im to nestiahnes.

Jasne ze teraz deti nekukaju Disney filmy, ked pozeraju Ninjago, Chima a SW.

Ja zasa nepoznam vsetky postavy zo SW, Babylon 5, Warcraft a podobne. Nemozes poznat vsetko.
« Posledná zmena: 29. Február 2016, 14:13:01 od juraj »

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #462 : 29. Február 2016, 14:21:49 »
Tak Lilo mal vlasnty serial a je to celkom stare, tvoje deti to nemaju sancu vidiet ak to neda telka alebo im to nestiahnes.

Jasne ze teraz deti nekukaju Disney filmy, ked pozeraju Ninjago, Chima a SW.

Ja zasa nepoznam vsetky postavy zo SW, Babylon 5, Warcraft a podobne. Nemozes poznat vsetko.

tak ale aku cielovu skupinu chcu trafit, ak sucasne decka nepoznaju polovicu hrdinov... a ani AFOLy, vid Rene :-)
a inak disney filmy su stale pozerane deckami, ale tie nove + vydarene stariny (mickey, aladin, levi kral).

Kuba

Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #463 : 29. Február 2016, 14:42:12 »
tak ale aku cielovu skupinu chcu trafit, ak sucasne decka nepoznaju polovicu hrdinov... a ani AFOLy, vid Rene :-)
a inak disney filmy su stale pozerane deckami, ale tie nove + vydarene stariny (mickey, aladin, levi kral).

U nás na ČTD - běžel nedávno medvídek Pů, teď tam běží malá mořská víla a na TV Barandov tak rok-dva zpátky dávali gumídky. Takže i ty klasické WD seriály z přelomu 80-90let a z 90let budou děcka znát pokud televize budou pokračovat v tomto trendu.
 
Dále tam dávali novodobého mikimauze nějaký Mickeyho klubík, kde byl Mickey, Minnie, Donald, Daisy, Gufy a další.

Takže minimálně u nás se legu podaří malé děti sériemi WD zaujmout.

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #464 : 29. Február 2016, 18:35:08 »
Taak do tejto série pôjdem kompletne :) Konečne niečo zaujímavé a trošku retrospektívne :)