Autor Téma: Architecture  (Prečítané 56899 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Architecture
« Odpoveď #150 : 31. Január 2018, 12:31:05 »
...A tiez (pozitivne) zaujimave, ze nemali problem s hotelom Mandalay Bay. V minulosti s takymto miestom (az hystericky) problem mali.

Tak sa ukazalo, ze som sa zial mylil. Set Las Vegas mal byt predstaveny koncom tohto mesiaca, ale bude odlozeny. Dovodom je odstranenie prave spominaneho hotela a nahradenim inou dominantou Las Vegas. Otazne je akou, kedze hotel Mandalay Bay je jednou z najznamejsich stavbieb mesta. (n)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Architecture
« Odpoveď #151 : 31. Január 2018, 12:32:41 »
tak to je mega trapne... takouto logikou mozu skrtat jedno miesto za druhym... napr big ben, pri ktorom boli tiez utoky, a najlepsie cely londyn skrtnut... a nechapem ze presiel new york, ved pohlad nan bez dvojiciek moze sposobovat traumu...
mozu tam strcit fejkovu eifelovku  - prave tieto fejkove stavby mi najviac pripominaju vegas...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Architecture
« Odpoveď #152 : 31. Január 2018, 13:27:52 »
Z korporátneho hľadiska správne preventívne rozhodnutie na predchádzanie možným PR škodám.
Narozdiel od nejakého BigBenu a pod sa jedná o živý prípad, ktorý sa stále rozpitváva v novinách
https://www.google.sk/search?q=mandalay+bay&dcr=0&tbm=nws&source=lnt&tbs=qdr:m&sa=X&
To je len krok od toho aby sa toho chytili nejaké zoskupenia za začali sa na tom odbavovať.
Tak isto už vidim ako to niekto zMODuje a vytiahne z toho minimodelu jeden plate/tile ako rozstrielané okno a dá to na net  >:D

nie vždy je negatívna reklama žiadaná...

Len škoda tých metallic dielov. Aj keď ak boli už vyrobené tak možno sa objavia v Bricks'n'pieces   ::)
« Posledná zmena: 31. Január 2018, 13:33:37 od papluh »

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Architecture
« Odpoveď #153 : 31. Január 2018, 14:03:11 »
Pad dvojiciek bol davnejsie, ale stale sa to riesi v novinach, to potom by nemali robit ani new york. Hoci ide o nedavny pripad, ja som ani poriadne nevedel, z ktoreho hotela sa strielalo.
Pochopim ze sa vyhnu mešitám, lebo tym cvokom v plachtach by vsetko vadilo, ako to stvarnili, a este by sa odpalili v lego store... ale ze nejaky psychopat niekde strielal, to sa mi zda uz chore, ze to automaticky s tymto spoja a navzdy zdiskredituju budovu. To ju maju teraz zavriet? Budeme sa tvarit, ze ten hotel neexistuje? Zajtra niekto pozabija turistov pri taj mahale a a oni hned stiahnu set z predaja (inak zaujimavy biznis plan, skupit sety a potom ten landmark znemoznit :-)) Takto sa predsa neda fungovat, aby nam psychopati takto deformovali aj uplne nevinne veci ako lego...
Tymto stylom mozno casom spravia aj bratislavu v architecture, ked vsade inde bude nieco vybuchovat :-)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Architecture
« Odpoveď #154 : 21. Apríl 2018, 09:22:52 »
21042 - Statue of Liberty
Cena: 100.- €

V tejto mierke mohli uz aj tu spodnu cast podstavca spravit. A ta tvar sochy je riadne odflaknuta! Ked uz nechceli modelovat oci, nos, usta - co by nebolo ani v tejto mierke zlozite, mohli aspon potlacit ten Tile co znazornuje tvar. >:(

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Architecture
« Odpoveď #155 : 21. Apríl 2018, 09:43:48 »
Strasne. Podstavec ok, ale tvar a predok tela su uplne zle. Ten ksicht vyzera, akoby ho nejaky anarchista zrezal... ten stit je zle riesenie, radsej nejake brick modified mali dat... za tu cenu radsej kapitol, ten sa ovela viac vydaril...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Architecture
« Odpoveď #156 : 21. Apríl 2018, 09:45:34 »
21041 - Great Wall of China
Cena: 50.- €

Da sa "modularne" nadstavovat.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Architecture
« Odpoveď #157 : 21. Apríl 2018, 09:53:52 »
21041 - Great Wall of China
Cena: 50.- €

Da sa "modularne" nadstavovat.

Mohli dat navody na nejake B modely, aby pri tom nastavovani bolo viac moznosti a nevyzeralo to ako zrkadlovy obraz.
Inak je to fajn model.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Architecture
« Odpoveď #158 : 19. Máj 2018, 12:38:25 »
recenzia sochy slobody https://brickset.com/article/36139/review-21042-statue-of-liberty
lepra  >:D a staré zlaté časy ...
« Posledná zmena: 19. Máj 2018, 12:40:27 od papluh »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Architecture
« Odpoveď #159 : 20. Máj 2018, 10:06:22 »
Z dialky vyzera pekne, z blizka to uz take terno nie je. Niektore detaily su pekne vymyslene (roztrhnute okovy pri nohach = Sand Green puta), ine nedodrzali (pocet kruhov na obvode podstavca). A niektore detaily sa v tejto mierke asi lepsie spravit nedali. Co sa spravit dalo, je xycht! To je najvacsi fail tohto setu. Ale inak ho hodnotim pozitivne.
To porovnanie so Sochou Slobody zo setu 5526 nepokladam za uplne fer, pretoze ten set nie je dielom dizajnera TLG, ale amatera v ramci LEGO Factory temy. Ale ano - doba sa pohla, mame nove diely a ako ilustracia zaujimave. ;)

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: Architecture
« Odpoveď #160 : 22. Máj 2018, 09:19:07 »
Podstavec je vymakany. Samotna socha...no mala mierka na nejake uzasne dielo.

Odhlásený Juri

  • Príspevkov: 345
Re: Architecture
« Odpoveď #161 : 22. Máj 2018, 09:30:34 »
Mne sa páči aj plasticita toho odevu, škoda iba tej tváre. Mohli vyrobiť dielik, niečo v duchu tohto brick modified s levom https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=30274#T=S&O={"iconly":0}

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Architecture
« Odpoveď #162 : 26. Máj 2018, 12:32:17 »
Set Billund-ského letiska dočkal vynovenia. Starý asi stúpne na cene  >:D
Výmena kvetiniek za nové dáva logiku, ale tá prístavba haly ? Žeby LEGO predbiehalo realitu  >:D
https://brickset.com/article/36298/new-version-of-billund-airport-now-available


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Architecture
« Odpoveď #163 : 26. Máj 2018, 18:47:17 »
Sak ale vraj tam uz je ta dostavba vlavo. Tak to zaroven aktualizovali.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Architecture
« Odpoveď #164 : 26. Máj 2018, 20:04:49 »
No ja som pozrel len stránku letiska ani tam to nemajú v hlavičke. Ale prijmem sponzorstvo overiť to na mieste  :D
https://bll.dk/en-en/om-lufthavnen