Najnovšie príspevky

Strany: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Naše vlastné výtvory / Re: ZIL 131
« Posledný príspevok od Tatrovak 16. Júl 2024, 20:45:51 »
Ďakujem, s kabínou som spokojný najviac, na nástavbu mi neostalo bohužiaľ dosť potrebných súčiastok v DBG farbe, respektíve na ten samotný stožiar s anténou, mal som síce v pláne doobjednať súčiastky a postaviť tú anténu naozaj poriadne ale bohužiaľ v Bricklink obchode kde nakupujem majú dovolenku a súčiastky mi prídu až v septembri, takže tento ZIL sa ich už najskôr nedožije. Tie uchytenia wheelhubov som si dal vytlačiť, návrh mi poskytol Horcikdesign, veľmi užitočná vec.
12
Naše vlastné výtvory / KLM08-RC-UAZ 452 (buchanka)
« Posledný príspevok od Karner 16. Júl 2024, 20:31:49 »
V tomto príspevku s vami zdieľam môj ďalší výtvor (UAZ 452). Zatiaľ nemám diely v správnej farbe, ale medzi obrázkami je aj vizualizácia ako by mal model v správnych farbách vyzerať.
Vlastnosti:

Stúpanie: 25°|15°
Prevrátenie: 25°
Max. rýchlosť: 0,27 m/s | 0,5 m/s
Hmotnosť: 1000 g
Odpruženie: 2x pevná náprava
Pohyb odpruženia: 3 studs
Skrútenie odpruženia: 5 studs
Náhon: 4x4 / RWD
Diff: -
Redukcia pohonu: 1:2,8 | 1:1,7
Pohon: 1x PF L motor
Bočenie: 1x PF Servo motor
Batéria: Buwizz(normal speed)
Mierka: 1:13

Medzi týmto modelom a mojim predošlým príspevkom KLM05-RC-Volvo tp21 (sugga) som vytvoril ďalšie 2 modely (KLM06 a KLM07) KLM06 bol model 1977 TUCKER SNOWCAT ktorý mám v pláne v zime znovu postaviť, natočiť a postnúť aj sem a KLM 07 bol model GAZ 59037 ktorý potreboval ešte dotiahnuť niektoré detaily no vtom pán Tatrovak sem postol svoj model BTR-90 čo je iná karoséria no podvozok je ten istý a zvládol ho podstatne lepšie ako ja, lebo nezabudol na diel 2405 ktorého existenciu som ja opomenul, takže ten mám v pláne v budúcnosti prestavať a potom by sa mal objaviť aj tu.

Ako posledné by som sa chcel opýtať ostatných tvorcov RC technik modelov, prečo nepridávate do vašich postov vlastnosti vašich modelov? Akože samozrejme to nie je povinnosť a ja to robím prevažne pre seba, aby som si mohol porovnať rozdiely medzi svojimi výtvormi, ale myslím si že by to mohlo pridať zaujímavú interakciu medzi tvorcami, lebo takto sa pozrem a vidím, dobre tento človek vytvoril nejaký RC model a vyzerá dobre, ale tú funkčnú stránku toho modelu viem posúdiť len napísanými  vlastnosťami, alebo videom ale tie vlastnosti tam nikto nepíše a video môže zavádzať, takže človek nemá možnosť zistiť nejaké relevantné informácie z ktorých by vedel usúdiť zdatnosť jeho modelov.
13
Naše vlastné výtvory / Re: ZIL 131
« Posledný príspevok od jz77 16. Júl 2024, 19:49:18 »
Kabína sa mi páči najviac. Dobre vystrihnuté proporcie celého auta. Zaujíma ma co je ten čierny diel na spodku,
 čo drží predné náboje.
14
Môžem ponúknuť CD Boarding house reach a platňu White stripes  :)
15
Naše vlastné výtvory / Re: ZIL 131
« Posledný príspevok od Tatrovak 15. Júl 2024, 17:44:49 »
Ďakujem  :)
16
Naše vlastné výtvory / Re: ZIL 131
« Posledný príspevok od papluh 15. Júl 2024, 17:26:46 »
Tak tomuto sa vraví poriadna funkčnosť a nádielka motorov v jednom :D
17
Naše vlastné výtvory / Re: Lego stredoveký hrad
« Posledný príspevok od papluh 15. Júl 2024, 17:24:13 »
Vyzerá to zaujímavo, ale odporúčam popracovať na prezentácii, takto to poriadne nevynikne nehovoriac o detailoch. škoda nechať prácu upadnúť (ne)prezentáciou
Foto z viacerých uhlov, viacej ostrých tj z nižšieho pohľadu, lepšie svetlo,...
18
Naše vlastné výtvory / Re: ZIL 131
« Posledný príspevok od Tatrovak 14. Júl 2024, 16:23:23 »
Ešte nejaké fotky
19
Naše vlastné výtvory / Re: ZIL 131
« Posledný príspevok od Tatrovak 14. Júl 2024, 16:21:26 »
Pred pár rokmi sa v Piešťanskom vojenskom múzeu objavil ZIL 131 AMU, a hneď ma táto nadstavba zaujala, ale až teraz som sa odhodlal ku stavbe tohto stroja, respektíve po dlhej dobe som dostal chuť postaviť ZIL 131 a táto nadstavba bola jasná voľba.

ZIL 131 E AMU je anténne vozidlo rádiolokátora P19 (1RL134 Dunaj), vozidlo sa skladá z podvozku ZIL 131 s plošinovou nadstavbou na ktorej sú rozmiestnená samotná anténa s otočným mechanizmom, rozkladacím stožiarom a dve benzínové elektrocentrály umiestnené v kapotách.

Tento ZIL poháňajú 4 PF L motory, riadenie zaobstaráva jedno PF servo, podpery sú ovládané pneumaticky cez pumpu s autoswitchom ktorá je poháňaná jedným PF M motorom, toto pneumatické ústrojenstvo je umiestené v zadnej kapote, čiastočne pod prednou kapotou a čiastočne pod úrovňou korby sú ďalšie štyri PF M motory, jeden otáča anténou, dva poháňajú zdvíhanie a rozkladanie antény a tieto dve funkcie sú odpájané zubovými spojkami ktorá je ovládaná posledným PF M motorom, táto spojka je tam za účelom toho aby sa mohla anténa voľne otáčať o 360 stupňov po neobmedzený počet otáčok. Vrchná časť prednej kapoty je využitá ako odkladací priestor na anténne žiariče (keďže tie nemôžu ostať na svojom mieste keď je anténa poskladaná) a nohy podpier.

Všetky funkcie nástavby sú na predlohe ovládané čisto ručne, ale ja som si to chcel trochu vylepšiť tak som ich čo najviac motorizoval.





20
Naše vlastné výtvory / Lego stredoveký hrad
« Posledný príspevok od cyril 13. Júl 2024, 06:46:16 »
Ahojte, dokončil som svoj nie prvý stredoveký hrad. Začal som ho stavať podľa českého hradu loket. K tomu som si niečo domyslel, zmenil strechu a niekde urobil aj vnútro a hrad bol hotový.
Strany: 1 [2] 3 4 ... 10