Najnovšie príspevky

Strany: [1] 2 3 ... 10
1
Naše vlastné výtvory / Re: ZIL 131
« Posledný príspevok od Tatrovak Dnes o 17:44:49 »
Ďakujem  :)
2
« Posledný príspevok od papluh Dnes o 17:26:46 »
Tak tomuto sa vraví poriadna funkčnosť a nádielka motorov v jednom :D
3
Naše vlastné výtvory / Re: Lego stredoveký hrad
« Posledný príspevok od papluh Dnes o 17:24:13 »
Vyzerá to zaujímavo, ale odporúčam popracovať na prezentácii, takto to poriadne nevynikne nehovoriac o detailoch. škoda nechať prácu upadnúť (ne)prezentáciou
Foto z viacerých uhlov, viacej ostrých tj z nižšieho pohľadu, lepšie svetlo,...
4
« Posledný príspevok od Tatrovak Včera o 16:23:23 »
Ešte nejaké fotky
5
« Posledný príspevok od Tatrovak Včera o 16:21:26 »
Pred pár rokmi sa v Piešťanskom vojenskom múzeu objavil ZIL 131 AMU, a hneď ma táto nadstavba zaujala, ale až teraz som sa odhodlal ku stavbe tohto stroja, respektíve po dlhej dobe som dostal chuť postaviť ZIL 131 a táto nadstavba bola jasná voľba.

ZIL 131 E AMU je anténne vozidlo rádiolokátora P19 (1RL134 Dunaj), vozidlo sa skladá z podvozku ZIL 131 s plošinovou nadstavbou na ktorej sú rozmiestnená samotná anténa s otočným mechanizmom, rozkladacím stožiarom a dve benzínové elektrocentrály umiestnené v kapotách.

Tento ZIL poháňajú 4 PF L motory, riadenie zaobstaráva jedno PF servo, podpery sú ovládané pneumaticky cez pumpu s autoswitchom ktorá je poháňaná jedným PF M motorom, toto pneumatické ústrojenstvo je umiestené v zadnej kapote, čiastočne pod prednou kapotou a čiastočne pod úrovňou korby sú ďalšie štyri PF M motory, jeden otáča anténou, dva poháňajú zdvíhanie a rozkladanie antény a tieto dve funkcie sú odpájané zubovými spojkami ktorá je ovládaná posledným PF M motorom, táto spojka je tam za účelom toho aby sa mohla anténa voľne otáčať o 360 stupňov po neobmedzený počet otáčok. Vrchná časť prednej kapoty je využitá ako odkladací priestor na anténne žiariče (keďže tie nemôžu ostať na svojom mieste keď je anténa poskladaná) a nohy podpier.

Všetky funkcie nástavby sú na predlohe ovládané čisto ručne, ale ja som si to chcel trochu vylepšiť tak som ich čo najviac motorizoval.

6
Naše vlastné výtvory / Lego stredoveký hrad
« Posledný príspevok od cyril 13. Júl 2024, 06:46:16 »
Ahojte, dokončil som svoj nie prvý stredoveký hrad. Začal som ho stavať podľa českého hradu loket. K tomu som si niečo domyslel, zmenil strechu a niekde urobil aj vnútro a hrad bol hotový.
7
Novinky / Re: Technic
« Posledný príspevok od j.dodo 12. Júl 2024, 08:22:36 »
land rover bol za 200 ale bezne sa predaval za 150... tento je za 250 tak sa hadam za 200 bude dat kupit.
ale na mclaren dat 450 to uz fakt prepiskli... rataju s tym, ze kto ma doterajsie supercars.. si to kupi, ale neviem... ked by clovek nebral nic ine tak este ok.. dva obrovske sety... ale chrlia toho neurekom aj v inych temach a "zial" take krasne sety, ze nam postupne pri tychto cenach nebude stacit ani vykradnut banku :-)))

ups.. teraz som pozeral oficialny legoshop a aj tie predtym.. sian, ci ferari.. tiez su tiez za 450... ja som ich kupoval nieco cez 3 kila tak som nevedel, ze tym mclarenom idu len v nastavenej linii.... tak dufam, ze  aj on pojde inde okolo 3 kil...do 350 je este cena, za ktoru sa to clovek rozhodne kupit... viac urcite nie
8
« Posledný príspevok od mesje 11. Júl 2024, 23:05:29 »
Iba 250? To sa velmi nehecli  >:D

tak na jednej strane je fajn, ze ceny tychto SUV technic modelov drzia v normalnejsej hladine ako supercars, na druhej strane land rover bol za 200e... ale technic zvyknu davat vo velkych zlavach, tusim ten land rover som mal dokonca za polku...
9
« Posledný príspevok od Praetor 11. Júl 2024, 21:44:30 »
Asi toto je inšpirácia, osobne si myslím že blatníky mohli byť ešte širšie... No cena som čakal že 350 minimálne...  :oldman:
10
Za mňa v ponuke :
Polička s vlakmi
Bytovka dostavaná+ Bytovka vo výstabe +Tlačný remorkér Gemer  ( ako jeden celok )
Moc crator hrad do CITY,
Domček Baby jagy z mrázika
Barbakan  (velké možno )
Strany: [1] 2 3 ... 10