Autor Téma: Modulárne domy a cesty  (Prečítané 11185 krát)

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Modulárne domy a cesty
« : 06. Február 2016, 17:48:02 »
S KLF-om sme mali debatu že ,moduláry maju pekné chodníky ,ale nevyzerá to dobre keď sú okolo ich cesty pre city s tými studmi . Stým ma napadla myšlienka že by sme moduláry celé ako sú postavili na cesty .A to tak že budú ich prekrývať 8 studov z cesty . To že by sa v častiach kde pod tým baseplaty niesu by sa podložili non lego podložky (vim dodať samozrejme)
ila_rendered
Rohové moduláry už vydali 4 ,modulár čo sa dá rozdeliť na 2ks 16X32 len jeden ale dá sa dostavať  v tejto veľkosť MOC moduláry. A modulárov čo môžu byť v strede je v celku dosť. Navyše by sa do tohoto dalo i zapracovať na roh Ghostbusters HQ . Jediný kvázy problém je ten hluchý nevyužitý priestor ,čo by ale nemal byť na škodu bo ho v podstate nik neuvidí.Celé sa to dá samozrejme rozširovať o MOC moduláry ;)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Modulárne domy a cesty
« Odpoveď #1 : 07. Február 2016, 01:03:17 »
Sorry budo, ze vam do toho kecam, ale podla mna je blbost miesat modulary a city cesty akokolvek. K modularom treba mudularne cesty.

Odhlásený Danybůjek

  • Príspevkov: 557
Re: Modulárne domy a cesty
« Odpoveď #2 : 07. Február 2016, 12:26:01 »
Buďo, mě se ten nápad hrozně líbí a přemýšlím, že takhle modulary i zpracuji. Mohu šéfe?  C:-)

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Modulárne domy a cesty
« Odpoveď #3 : 07. Február 2016, 12:52:33 »
Takže rezervujem si plochu 40x130 cm pre môj rímsky tábor a krajinku...  ;) Len dúfam že to stihnem dať dokopy do septembra podľa mojej predstavy... Rozloženie ako na foto, vľavo rímsky tábor so skalou v pozadí, vpravo barbarská dedina, medzi rieka a les... Ako som aj písal, ak bude niekto chcieť a má po ruke rimanov alebo barbarov môžeme doplniť do scény....  8)

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Modulárne domy a cesty
« Odpoveď #4 : 07. Február 2016, 12:56:49 »
Super! hneď dva názory a opačné  :D  (y) (y) (y)
Nápad spočíva len v myšlienke ,že ako to spraviť krajšie či inak, pri minimálnom úsilí.Hlavne pre výstavy ako také.

Sorry budo, ze vam do toho kecam, ale podla mna je blbost miesat modulary a city cesty akokolvek. K modularom treba mudularne cesty.

Je to len nápad a je jasne že vyskladané cesty sú best  (y)
Ešte dodám ,že  ak by bolo 20-30  modulárov i MOC modulárov  by sa nad vyskladanými cestami už neuvažovalo ,ale bola by to samozrejmosť  ;)
To by bol spoločný projekt  :o nielen ulica ale 2-3 bloky  (y)  .LB by sa na to zopár typmi dielov mohol i zamerať (y) No nie ? 

Buďo, mě se ten nápad hrozně líbí a přemýšlím, že takhle modulary i zpracuji. Mohu šéfe?  C:-)

Samozrejme, bude mi potešeím  :) Niet na to,keď sa môj nápad niekomu páči tak že ho chce i realizovať  (y)
« Posledná zmena: 07. Február 2016, 13:09:59 od Buďo »

Odhlásený misoku

  • Príspevkov: 294
Re: Modulárne domy a cesty
« Odpoveď #5 : 07. Február 2016, 13:34:02 »
Caute. Modulary boli zatial vzdy jednou z dolezitych sucasti city kolajiska., ked ich dame prec city kolajisko podstatne strati. Ved to vsetko je mozne zakomponovat do krajiny - kolajiska .  ( v podstate bez tych modularov nemam z coho vyskladat centrum mesta.  Davam na zvazenie zachovanie modularov v kolajisku - vratane novych vasich moc-modularov. snazime sa postupnym doplnanim to kolajisko trochu ,,dioramovatiet" a  tie modulary ku tomu urcite mozu prispiet.

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Modulárne domy a cesty
« Odpoveď #6 : 07. Február 2016, 13:47:03 »
Nechcem tu do toho kecať. Ale akmja vystavujem mesto a už teraz aj s koľajiskom tak to robím v podstate sám. To isté by malo platiť aj pri city koľajisku. Čiže pekne si spraviť vlastné domy, obchody a budovy do City aby to mal pod palcom jeden čľovek a nestalo sa že sa niekam niekomu podejú jeho sety. Len môj názor.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Modulárne domy a cesty
« Odpoveď #7 : 10. Február 2016, 13:31:11 »
Sorry budo, ze vam do toho kecam, ale podla mna je blbost miesat modulary a city cesty akokolvek. K modularom treba mudularne cesty.

A teraz otázka, čo je to modulárna cesta. Ak to ma byť baseplate s tiles, tak to bude treba dosť veľa kusov DGB/LGB tiles. Ale zas ani v rámci koľajiska sa to nestratí, stčí to štylizovať ako centrum mesta s modularmi, tie tiež majú iné cesty.

Nechcem tu do toho kecať. Ale akmja vystavujem mesto a už teraz aj s koľajiskom tak to robím v podstate sám. To isté by malo platiť aj pri city koľajisku. Čiže pekne si spraviť vlastné domy, obchody a budovy do City aby to mal pod palcom jeden čľovek a nestalo sa že sa niekam niekomu podejú jeho sety. Len môj názor.

Súhlasím stým, že by mal mať CITY mesto pod palcom jeden človek, ktorý bude zodpovedať za preberanie a zaradenie modulov od ostatných ľudí. Je to každého osobná vec či tam niečo poskytne. Ak sa praví inventarizácia pri stavaní (papier, fotky) tak s veľkými vecami by nemal byť problém.

Ja osobne si spravím čas pri stavaní aj rozoberaní...

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Modulárne domy a cesty
« Odpoveď #8 : 10. Február 2016, 14:38:15 »
A teraz otázka, čo je to modulárna cesta. Ak to ma byť baseplate s tiles, tak to bude treba dosť veľa kusov DGB/LGB tiles. Ale zas ani v rámci koľajiska sa to nestratí, stčí to štylizovať ako centrum mesta s modularmi, tie tiež majú iné cesty.

Tak toto je taky ten zaklad. Ide mi o to, ze muodulary maju chodnik, city cesty maju chodnik a dokopy je ten chodnik strasne siroky. Budo sa to pokusil vyriesit, ale tam sa mi nepaci, ze na strane pri domoch nie je vidiet ciara okraja cesty.

Inac viem velmi dobre, kolko materialu to spotrebuje

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Modulárne domy a cesty
« Odpoveď #9 : 10. Február 2016, 14:43:08 »
Tak, tak - ako pise MiKeL. Tiez o tom nieco viem. ;)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Modulárne domy a cesty
« Odpoveď #10 : 10. Február 2016, 15:55:42 »
tie ulice s tiles sú pekné, aj električka by bodla, len či je to reálne

Ten Buďov návrh sa dá upraviť posunom modularov o 3 study od cesty viď obrázok. Pokiaľ nebude mesto pohľadové zo 4 strán tak mať modulary do O je škoda, v tomto prípade by vyhovovalo do U alebo L.
Keďže takýmto niečím sa poruší násobok 16,tak by sa do radu modularov musela dať 10studová ulička na prechod dozadu. Ak by sa dala vedľa Parisien restaurant tak by to až tak nevadilo, pretože tá tou terasou aj tak ruší celistvosť fasád.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Modulárne domy a cesty
« Odpoveď #11 : 10. Február 2016, 16:17:04 »
« Posledná zmena: 10. Február 2016, 16:19:26 od MiKeL »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Modulárne domy a cesty
« Odpoveď #12 : 10. Február 2016, 16:26:38 »
nj, len tie 10x baseplates sú dosť staré a týmpádom drahé :D

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: Modulárne domy a cesty
« Odpoveď #13 : 10. Február 2016, 19:48:22 »
Tvl a preco nepresuniete samotny modular, tak aby chodnik bol na tej cestnej podlozke a samotny modular posunuty na okraj zakladovej dosky.  ;)
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Modulárne domy a cesty
« Odpoveď #14 : 10. Február 2016, 19:57:10 »
Tvl a preco nepresuniete samotny modular, tak aby chodnik bol na tej cestnej podlozke a samotny modular posunuty na okraj zakladovej dosky.  ;)

to neni take jednoduche, kedze okrem murov je na podlozke nalepenych aj kopu inych dielikov, najma tiles na podlahu... to by na to clovek musel mysliet pri stavbe modularu - ale potom zas to ostane posunute, aj ked sa mu to vrati.
kazdopadne zaujimavy problem s tou cestou - asi najlepsie je to prekrytie, ako to tu niekto poslal, akurat ze potom treba zdvihnut zadnu cast modularu, nech to neni sikme, a tiez sa zmierit s tym, ze to bude vyzerat trochu zvlastne.
Este je moznost spravit na okraji cesty travnaty / krovinaty porast - tj vedla domu bude chodnik, vedla travnik a potom cesta:
http://cache4.asset-cache.net/xc/496602055.jpg?v=2&c=IWSAsset&k=2&d=fflUKQ0WVhq22Av1TMUDkO0c42ZF01f2h7GfZdYZjKP0BRd0U_4cb3CN8sTs6EOs0