Autor Téma: Harry Potter (a iné varianty)  (Prečítané 37895 krát)

Odhlásený LANDSER

  • Príspevkov: 153
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #195 : 28. Február 2024, 18:43:14 »
To bude zimná verzia :)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #196 : 29. Február 2024, 08:26:43 »
oni sa uz uplne zblaznili...
samotna myslienka spajania setov je super, davno po nej volam, dobra cesta vystavat velke modely a pre TLG to ma velky komercny zmysel, motivovat k novym nakupom...
ale v HP svete? kde uz mame velky hrad, stredny hrad, vieme vyskladat zo 7 standardnych setov minifig hrad, a teraz bude stvrty... totalna kanibalizacia - mnoho ludi, co si uz poskladalo hrad v inej mierke, do tohto nepojde... ja mam ten 71043, a nema logiku aby som si vedla toho dal ten isty ale vacsi hrad - za normalnych okolnosti by som do toho siel...
radsej tuto myslienku mohli dat v classic castle teme, LOTR alebo v SW, kde by sa stavalo napr cele mesto, alebo zakladna...
ale v HP je uz vsetkeho az prilis vela... a k tomu same reedicie, resp vacsie verzie este stale produkovanych veci. reedicie su sice v SW tiez, ale roztahane na dlhsi cas, v HP idu uz kratko za sebou, niekedy bez pauzy...
zaujimave ze v LOTR mali system, ze urcite figy boli len v 1 sete, bolo to pochopitelne z hladiska motivacie kupovat sety aj kvoli figom... ale v HP sa ta logika uplne rozpadla a este aj vydavaju serie v sáčkoch...

 

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #197 : 29. Február 2024, 10:58:56 »
Vydavaju vela veci stale dokola. Naco dalsia hagridova chatrc. Ked uz, nech nechaju tu staru predavat dlhsie.
Velka skoda ze nepokracuju v rozsirovani nielen Hradu, ale napriklad aj Sikmej ulicky s nejakymi obchodmi, pripadne dediny Rokville - tam je viacero ikonickych budov ktore by mohli bavit aj deti aj dospelych zberatelov.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #198 : 29. Február 2024, 11:23:05 »
Samozrejme každý reseller by bol rád ak by vydávali doplnky k pár rokov retirovaným setom, že :D  >:D

Je to to isté ako City a pod, primárny väčšinový zákazník pre LEGO je stále ten čo nakupuje z aktuálneho katalógu. Rád by som vedel koľko je odhadovaná "životnosť" takéhoto zákazníka zo stredu Gaussovky, ale tipujem v nízkych jednotkách rokov. Tj keď odíde jedna séria tak začnú ďalšiu a aby to nebolo rovnaké tak spravia nový systém.
Navyše tým že to je IP kde sa externe určujú zaujímavé veci na reprezentáciu, narozdiel od napr Ninjago kde si príbeh a scény určujú oni (ale aj tam to musia smerovať kde to bežný zákazník očakáva a robia aj remaky)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #199 : 29. Február 2024, 21:14:22 »
Len je rozdiel vydať reediciu po 5 rokoch a ine hneď ci do roka... to ešte neskončila ani 1 generácia deti, nehovoriac o afoloch... čiže to ma skor efekt, že človeka naštve že vyšla nová, mozno lepšia verzia toho co ma, resp strata zákazníka, ktorý by si nekúpi 2x podobný set...
Radšej mohli naozaj tu uličku dopĺňať, kľudne v štandardnej velkosti...
Sú pritom témy, kde nedošlo k vydaniu ani základných stavieb ci figov, a potom pri HP vidí človek také mrhanie:)

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #200 : 01. Marec 2024, 10:10:59 »
Vaša diskusia ma prijala pozrieť si, koľko setov vydá Lego ročne.
Tu nám spravili brickbucks.net štatistiku až po rok 2021
Tipujem, že tam nefiltrovali GWP a iné špeciality, ale nevadí, rátajú sa aj tie.

Za ostatné roky som si to pozrel sám, pomocou bricklink (neviem, ako to na tej stránke spočítali na brickset)
2023: 788 setov
2022: 772 setov

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #201 : 01. Marec 2024, 15:01:26 »
Rýchly náhľad...  ;)

Odhlásený jayor

  • Príspevkov: 111
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #202 : 01. Marec 2024, 15:07:56 »
nejak mi unika co to ma s HP tematikou :D

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #203 : 03. Marec 2024, 15:24:35 »
Rýchly náhľad...  ;)

Kokso za 25 rokov 5-nasobny nárast...