Autor Téma: • ZATUCHLÁ KRYPTA - Desivé zákutie pre ostrielaných •  (Prečítané 8944 krát)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: • ZATUCHLÁ KRYPTA - Desivé zákutie pre ostrielaných •
« Odpoveď #30 : 18. December 2023, 10:17:34 »
Podľa hodnotení štvorka išla úrovňou ešte o hodný kus nižšie, ako trojka  ???

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: • ZATUCHLÁ KRYPTA - Desivé zákutie pre ostrielaných •
« Odpoveď #31 : 18. December 2023, 22:12:18 »
Hej, tak to už musí byť ozaj trapárna. :D Lebo trojka je fakt zlá aj oproti dvojke, ktorá aj keď má slabý dej, má aspoň zachovaný štýl jednotky, creeper sám o sebe je zaújimavý a má tam zopár dobrých scén.  A štvorka je dokonca reštart celej série, aj herec čo ho hral tam už neni, to ma neláka ani.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: • ZATUCHLÁ KRYPTA - Desivé zákutie pre ostrielaných •
« Odpoveď #32 : 21. December 2023, 23:21:48 »
Bočné zrkadlá som načo vlastne robil? Creeper tam žiadne nemá. :))

ila_rendered

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: • ZATUCHLÁ KRYPTA - Desivé zákutie pre ostrielaných • Nové
« Odpoveď #33 : 06. Marec 2024, 11:27:48 »
• 03 •

(Odkaz na prílohu)

Je mi jasné, že je mizivá šanca, uhádnuť len tak nejakú poviedku, keď to človek nepozná.

Scénka je teda: The Statement of Randolph Carter (Výpověď Randolpha Cartera) 

Americký autor H. P. Lovecraft, napísal poviedku v roku 1919 a o rok neskôr bola vydaná.
Krátke čitanie na 20 minút, výborne vygradované, predstavivosť ślape na plné obrátky.
Najlepší zážitok mám z českej audioverzie. Za skvelý prednes v nej je zodpovedný Bořivoj Navrátil a Pavel Soukup.

Vznikol aj film s názvom The Unnamable 2. Je to pokračovanie prvého filmu, ktorý vychádza zase z inej Lovecraftovej poviedky, The Unnamable. V oboch častiach (a aj v poviedkach) sa vyskytuje postava Randolpha Cartera. Oba filmy ale za moc nestoja. Na kvalitné filmové spracovania má Lovecraft celkovo smolu.
 
« Posledná zmena: 11. Marec 2024, 15:09:29 od Paliason »