Autor Téma: Hry  (Prečítané 23274 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Hry
« : 02. December 2020, 10:03:05 »
nechcem zapratávať LEGO tému tak zvlášť

Keďže je tu pár pacientov ktorým by sa to mohlo páčiť tak dávam do pozornosti hru Mudrunner
Momentálne je zadarmo v Epic Store - ešte necelé 2 dni, do 3. Decembra (píšu 17:00 ale doporučujem zobrať čo najskôr)
https://www.epicgames.com/store/en-US/product/mudrunner/home

Nieje to žiadna hra najvyššej kategórie, ide len o to sa počlapkať v bahne s rôznymi strojmi sovietskeho pôvodu  >:D

Je to na PC a treba si tam spraviť konto a potom kúpiť za 0.00 Eur. Sú tam aj malé DLC zadarmo. Veľký datadisk s americkými vozidlami je za 5 Eur, ale to by som si radšej odložil na pokračovanie - Snowrunner - ktoré je o dosť rozsiahlejšie (a má ameriky v základe)

Inak jedná sa o remake Spintires od toho istého autora po prechode k inému producentovi. A je k tomu kopec modifikácii (ktoré som neskúšal) napr aj Tatrovky a pod.


« Posledná zmena: 02. December 2020, 10:59:14 od papluh »

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Hry
« Odpoveď #1 : 02. December 2020, 10:43:08 »
:) tusim vcera som to "kupil", ale postihne to asi osud vsetkych hier, co som tam zadarmo "nakupil" a este nakupim, cize si nikdy nenajdem cas si to zahrat.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Hry
« Odpoveď #2 : 02. December 2020, 10:57:39 »
Výhoda tejto hry je že v podstate od začiatku tam je v podstate všetko tj netreba investovať hodiny na rozbeh a príbeh nieje žiadny. Niektoré vozidlá treba odomykať hraním, ale väčšina typov sa dá vyskúšať v Challenges čo sú na pár minút a je to v podstate rozšírený tutorial. A na mapách sa niektoré generujú náhodne, tak som napr skončil s tým najväčším 8 kolovým už na druhej mape  >:D

Inak aj ja mám z free ponúk a Humble Bundle niekoľko stoviek hier čo sa buď nezahrám alebo vyskúšam na pár minút. Ale v poslednom času už ani na free veci neklikám ak to neni aspoň okrajovo v mojom záujme a preskakujem rôzne horory, hopsačky, ...   ono to potom zneprehľadnuje databázu.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Hry
« Odpoveď #3 : 02. December 2020, 11:11:52 »
Pride mi to rovnake ako 7 rokov stare Spintires. Ziadny vacsi pokrok v grafike, fyzike. A Spintires som mal ofiko verziu kupenu a bola to nakoniec hovadina. Nebavilo ma to, kadejake chujoviny trebalo nastavovat, blbo sa prechadzalo medzi vozidlami... Aspon teda pre mna. Ja mam rad, ked spustim a hram - nie blbosti riesit s tankovanim, nastavovanim vsetkeho mozneho. Ale teda pravdou je aj to, ze to bola po dlhej dobe prva a na dlhu dobu asi aj posledna hra co som hral. ;)

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: Hry
« Odpoveď #4 : 02. December 2020, 11:12:44 »
dobré vlákno  (y)
skoda ze nie je aj na Xbox zadarmo. v novembri som mal GamePass, tak som vyskusal aj toto, fajn hra, pripomenul som si jazdenie v Insane (asi r. 2000)

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: Hry
« Odpoveď #5 : 02. December 2020, 11:29:31 »
Já si ve slevě pořídil nástupce snow runner.

Tyhle hry vás nadchnou pokud máte rádi auta, tahače a nevadí vám pomalě tempo.

Já zatím skončil u toho, že se mi v lese hromadí návésy a materiál, protože se někde vyklopím.

Ovšem já mám rád české €uro Truck Simulator 2 a American Truck $imulator.

Kde taky jen vozite naklad :)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Hry
« Odpoveď #6 : 02. December 2020, 12:07:57 »
Pride mi to rovnake ako 7 rokov stare Spintires. Ziadny vacsi pokrok v grafike, fyzike. A Spintires som mal ofiko verziu kupenu a bola to nakoniec hovadina. Nebavilo ma to, kadejake chujoviny trebalo nastavovat, blbo sa prechadzalo medzi vozidlami... Aspon teda pre mna. Ja mam rad, ked spustim a hram - nie blbosti riesit s tankovanim, nastavovanim vsetkeho mozneho. Ale teda pravdou je aj to, ze to bola po dlhej dobe prva a na dlhu dobu asi aj posledna hra co som hral. ;)

Tak samozrejme sa nedávajú zadarmo nové a AAA-čkové hry :D  toto je z 2017. Novinka je práve ten Snowrunner (ale ten stojí tých 24E v základe či 42E s datadiskami )
Ako som dopísal do príspevku je to od toho istého autora ako Spintires potom čo sa nejak nepohodol s vydavateľom takže v podstate odznova spravený remake. Vizuál je podobný ale má to byť stabilnejšie.
Spintires som nehral ale čítal som že sa tam menili aj gumy a pod, to v tomto neni, až v Snowrunner.
Pri základných mapách sa začína v pri garáži, natankovaný a opravený. Výber nadstavby je už treba spraviť podľa toho akú úlohu treba plniť, ale na bežné pojazdenie si to netreba.

dobré vlákno  (y)
skoda ze nie je aj na Xbox zadarmo. v novembri som mal GamePass, tak som vyskusal aj toto, fajn hra, pripomenul som si jazdenie v Insane (asi r. 2000)

Ah Insane si pamätám, na LANkách v tom boli super naháňačky za bodmi. Či postrkovaná v king of the hill.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Hry
« Odpoveď #7 : 02. December 2020, 13:43:58 »

Keďže je tu pár pacientov ktorým by sa to mohlo páčiť tak dávam do pozornosti hru Mudrunner


Takí pacienti to už dávno majú kúpene aj s DLC-čkami a prejdené... :D

Hrával som, keď to vyšlo, aj pôvodný Spintires aj Mudrunner. Všetky mapy mám prejdené. Výborne spracované jazdenie v teréne, mňa to velmi bavilo.
Snowrunner je dostupný zatial len cez Epicstore. Počkám si na Steam, ale mám tušenie, že sa mi to aj tak nebude chciet kúpiť už kôli nedostatku času.
Videl som len tie ukážky, zapracovali na tom velmi, hlavne čo sa týka tých rôznych úloch a prepravovaných nákladov, už to nieje také jednotvárne len o vození dreva dokolečka.

Pride mi to rovnake ako 7 rokov stare Spintires. Ziadny vacsi pokrok v grafike, fyzike. A Spintires som mal ofiko verziu kupenu a bola to nakoniec hovadina. Nebavilo ma to, kadejake chujoviny trebalo nastavovat, blbo sa prechadzalo medzi vozidlami... Aspon teda pre mna. Ja mam rad, ked spustim a hram - nie blbosti riesit s tankovanim, nastavovanim vsetkeho mozneho. Ale teda pravdou je aj to, ze to bola po dlhej dobe prva a na dlhu dobu asi aj posledna hra co som hral. ;)

Ono to je skoro rovnaké, je to vlastne taký remaster Spintires, len pod inym producentom a vyšlo to aj na konzoly, kdežto Spitires bol len na PC. Mapy sú prerobené oproti pôvodnym a nejaké efekty pridali. A najväčśí rozdiel je v neskorších DLC-čkach, kde už tie hry išli/idú svojou cestou.
Dlhé roky bol povodný Spintires zanechaný napospas osudu, potom sa prebral a vyšli nové mapy v DLC Černobyl a nedávno Čina.
Mudrunner mal zase DLC Americkú divoćinu s USA kamionmi.

Že to bola hovadina pre teba? To je práve to, že bežný hráč ktorý sa chce odreagovať, to nemá šancu oceniť a objaviť v tom tú zábavu. Je to dosť hardcore simulátor, a to je vždy len pre úzky okruh ludí.

Já si ve slevě pořídil nástupce snow runner.

Tyhle hry vás nadchnou pokud máte rádi auta, tahače a nevadí vám pomalě tempo.

Já zatím skončil u toho, že se mi v lese hromadí návésy a materiál, protože se někde vyklopím.

Ovšem já mám rád české €uro Truck Simulator 2 a American Truck $imulator.

Kde taky jen vozite naklad :)

Ja som hrával ešte tých predchodcov starých, 18 wheels of Steel sa to vtedy volalo. Nebolo to také prepracované ešte, všetky mestá vyzerali rovnako, vydávali každú chvilu dalši diel , a všetky vyzerali rovnako :) Ale zabavilo to na chvilku, treba mať k tej tématike vzťah a hneď sa na to človek inak pozerá.

Tieto aktualne Euro 2 a American vyzerajú úplne super, vela krát som premýšlal ked to bolo za 5 eur že kúpim, ale to sú enormni žrúti času. Bavia ma aj iné žánre a to sa nedá všetko proste....
« Posledná zmena: 02. December 2020, 13:53:01 od Paliason »

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: Hry
« Odpoveď #8 : 02. December 2020, 15:33:43 »
Já hrával víc Europe, teď vyšlo rozšíření na Ameriku, bude nové auto...tak jezdím USA. A v ETS2 se dá jet až k Petrohradu anebo Istanbulu, chystá se  spanělsko a Portugalsko a pak má být asi další kus Ruska. Akorát že v ETS sem přesedlal na Volvo, to dojede na jednu nádrž z toho Petrohradu až do Calais.

Ovšem američtí nosáči jsou hezčí...i když mají slabší motory.

Ale baví mne obě hry :)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Hry
« Odpoveď #9 : 04. December 2020, 13:01:13 »
LEGO spravilo stránku k 25 rokom LEGO hier.

https://www.lego.com/en-us/legogames-25

ila_rendered

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: Hry
« Odpoveď #10 : 04. December 2020, 13:34:58 »
z tohto som hral ( a stale hravam  ;) ) jedine Lego Speed Champions vo Forza Horizon 4
a mozem odporucit  (y)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Hry
« Odpoveď #11 : 18. December 2020, 01:02:14 »
Na Epic store je vianočná akcia, každý deň iná hra zadarmo, dnes ešte pár hodin Cities:Skyline. Zajtra poobede zas niečo ďalšie.

Plus je tam 10Eur kupón mínus z nákupu nad 14.99Eur, pridaný automaticky pri napr "kúpe" tej free hry, alebo je tam niekde aj manuálne získanie.

A teda napríklad spomínaný Snowrunner (exkluzívne Epic Store), stále v akcii za 23.99 Eur sa dá získať za 13.99 Eur.
Alebo SW: Squadrons za rovnakú cenu a zlavu - niečo pre pamätníkov hier X-Wing vs Tie Fighter (ale viac multiplayer)
atď

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Hry
« Odpoveď #12 : 21. December 2020, 23:07:10 »
Dneska (do 22.12. tuším piatej poobede) je na Epicu zadarmo hra Alien:Isolation.  Staršia vec ale votrelci tu tuším majú tiež fanúšikov
https://www.epicgames.com/store/en-US/product/alien-isolation/home

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: Hry
« Odpoveď #13 : 22. December 2020, 00:34:05 »
Mam digi aj fyzicku kopiu + DLCcka. Inak odporucam perfektne zapada medzi jednotku a dvojku. Dokonca si tam zahrala aj malu "rolicku" original Sygurni ( neviem ako sa pise). Fox dalo dokonca autorom aj 4tb dat z natacania preto je Sevastopol taky detailny... Grafika super aj na to ze to ma 6 rokov. Len trosku kazi dojem ze v nastaveniach nejde vyhladzovanie hran ( mne to neslo spravit ani z 2070S ale je na to nejaky cheat. prikaz). A este nehjak laguju cut sceny ( robilo to aj ked som mal GT 1030 pred dvoma rokmi). Som zvedavy co da epic zajtra (y) (y)

Este jedna zaujimavost. Udajne sam Scott povedal ze filmy Votreleci (vsetky filmy az po Covenant), Predator, AvPcka, Blade Runner, serial Fire Fly a kedze B.R. takze aj CyberPunk 2077 sa odohravaju v spolocnom univerze. Takze kto mate hru CyberPunk je tam niekde zmienka o Weyland-Yutani? Preto ze ak je to jeden vesmir mal by by tam az byt. W T. Je takto zname uz od 20th, 21 storocia. A v 2034 uz mali prototyp medzihviezneho pohonu. CyberPunk sa odohrava necelich 20 rokov pred Prometeom. Ak by to niekho zaujimalo ::)
« Posledná zmena: 22. December 2020, 09:20:47 od Administrator »
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Hry
« Odpoveď #14 : 22. December 2020, 11:22:34 »
Dneska (do 22.12. tuším piatej poobede) je na Epicu zadarmo hra Alien:Isolation.  Staršia vec ale votrelci tu tuším majú tiež fanúšikov
https://www.epicgames.com/store/en-US/product/alien-isolation/home

Mám to kúpene už dlhšie, aj som odohral dávnejšie asi 2 hodiny, a spravilo to na mňa super dojem zatial. Určite to chcem dohrať.

Mam digi aj fyzicku kopiu + DLCcka. Inak odporucam perfektne zapada medzi jednotku a dvojku. Dokonca si tam zahrala aj malu "rolicku" original Sygurni ( neviem ako sa pise). Fox dalo dokonca autorom aj 4tb dat z natacania preto je Sevastopol taky detailny... Grafika super aj na to ze to ma 6 rokov. Len trosku kazi dojem ze v nastaveniach nejde vyhladzovanie hran ( mne to neslo spravit ani z 2070S ale je na to nejaky cheat. prikaz). A este nehjak laguju cut sceny ( robilo to aj ked som mal GT 1030 pred dvoma rokmi). Som zvedavy co da epic zajtra (y) (y)

Este jedna zaujimavost. Udajne sam Scott povedal ze filmy Votreleci (vsetky filmy az po Covenant), Predator, AvPcka, Blade Runner, serial Fire Fly a kedze B.R. takze aj CyberPunk 2077 sa odohravaju v spolocnom univerze. Takze kto mate hru CyberPunk je tam niekde zmienka o Weyland-Yutani? Preto ze ak je to jeden vesmir mal by by tam az byt. W T. Je takto zname uz od 20th, 21 storocia. A v 2034 uz mali prototyp medzihviezneho pohonu. CyberPunk sa odohrava necelich 20 rokov pred Prometeom. Ak by to niekho zaujimalo ::)

No musím to dohrať, si ma navnadil na to teraz  ;)

Dobrá hra je aj Colonial Marines, tá je ešte staršia, dá sa často za 5 eur kúpiť, keď je v akcii.

Zatial čo Alien:Isolation je pokračovanie filmu Alien, aj hernou náplňou v podobnom štýle: postupný prieskum velkej vesmírnej lode, tiché zakrádanie, skrývanie a útek pred jedným alienom.

Tak Colonial Marines je pokračovanie druhého filmu, pár hodín potom, ako to tam vybuchlo. Herná náplň je prevážne akcia v skupinke parťákov-mariňakov proti hordám alienov. Úvodné misie sú na lodi vo vesmíre, podobne ako má Isolation. Ale potom pristátim na planétu začne najlepšia, najzábavnéjšia časť hry. Naprostá paráda, prechádzanie sa po povrchu tej nehostinnej planéty, pochmúrne výhľady s vytrčajúcimi skalami v pozadí, na oblohe blesky, neskôr začne ešte pršat...atmosféra na maximum! Zničené Hadleys Hope, super zvuky, hudba všetko sedí presne s filmom. Tiež odporúčam aj spolu s DLC, ktoré dovysvetluje dej z pohľadu iných postáv.

To spoločné univerzum Alien, Predator, AVP a B.R.  je nám tu známe. Fire Fly som ale nevidel. Cyberpunk ešte nemám. ale nečudoval by som sa , keby to tam je niekde spomenuté. Tam bude určite veľa odkazov na všeličo iné.