Autor Téma: Rally Dakar  (Prečítané 39910 krát)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #15 : 21. Február 2017, 13:23:05 »
tie pieskové púštne rovinky mali svoje čaro (cca od 35 sekundy  8) )

toho supermana jak dal na tom pieskovom teréne... ;D macher!!!

Ja tu šupnem taký zostrih z 15tich rokov, super zábery, to aj celý den by som vedel pozerať...
Ako tí motorkári to majú velmi vela krát fakt o hubu...autá, kamióny ustoja hocijakú jamu, výmol, hrb...ale motorkári, tí musia byť neustále v strehu - inak bye bye a sú v momente na zemi... a v takej rýchlosti


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #16 : 21. Február 2017, 13:33:20 »
Tak skusim polopate. Tie MISBy su nove verzie - vyrabane dnes. Tie poskladane vozidla su povodne z 80. rokov (akurat LIAZ som prenalepkoval do realnych farieb). MS som zbieral, mal som v podstate skoro vsetky.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #17 : 21. Február 2017, 13:38:09 »
tu sú pôvodné MONTiSYSTEM-ky, ja som mal z témy DAKAR Liazku, ale samozrejme som ju prerobil na snehový pluh a nakoniec na asfaltársku vlečku :-)

Presne, toto sú oni!!!
Väčšinu z nich som mal, a jak píšeš, ja som si z nich rovnako robil rozne kombinácie a menil na strechu tie rozne svetlá, záhradky aparáty, alebo aj dvere...všeliaké zaujimavé vznikali  :)

Tak skusim polopate. Tie MISBy su nove verzie - vyrabane dnes. Tie poskladane vozidla su povodne z 80. rokov (akurat LIAZ som prenalepkoval do realnych farieb). MS som zbieral, mal som v podstate skoro vsetky.

ahááá, chápem už.
Lebo také čistučké máš tie zložené že jak včera keby si ich prvýkrat zložil...mne to v takom stave nevydržalo, nálepky zišli dole, poulamovali sa mi tie náchylne veci na tom...proste hral som sa s tým nešetrne

@: René, a jak si prišiel k tým podpisom? osobné stretnutie, či si to také už kúpil?
« Posledná zmena: 21. Február 2017, 17:29:33 od Paliason »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #18 : 21. Február 2017, 17:56:21 »
@: René, a jak si prišiel k tým podpisom? osobné stretnutie, či si to také už kúpil?

Tak tie podpisane som kupil uz take od MS. Ale vacsia rarita je paradoxne asi ten Svitkov set. Ten nemal MS ani v ponuke a bolo len zopar kusov na Slovnaft pumpach. Tipujem, ze to bola nejaka limitovana objednavka priamo Slovnaftu, ako hlavneho sponzora Stefana Svitka.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #19 : 21. Február 2017, 19:56:15 »
Tak to si potom vymákol, ked s tých zopár kusov sa ti ušlo. Ešte so Števom sa stretnúť, ten jeho podpis sa tam doslova pýta! A v tom nevidím nejaký problém, on robí stretnutia s fanúšikmi...


Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #20 : 21. Február 2017, 20:14:40 »
...rad si pozriem zostrihy co davaju na STV2 alebo Eurosporte - ale nepaci sa mi ze tie zostrihy su vacsinou robene 85% Moto, 10% Auto a 5% Truck, pricom mne sa najviac pacia kategorie aut a truckov.

no presne toto sralo aj mňa, že to tak nerovnomerne strihali v prospeh motoriek...
Tak aspoň ťa tu poteším týmto videjkom:  ;)



« Posledná zmena: 21. Február 2017, 20:18:17 od Paliason »

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #21 : 21. Február 2017, 21:32:54 »
sa hlasim do skupiny fanusikov dakarskych kamionov ;)
asi vsetci spominate na abc a modely p. vyskovskeho... no tak tie som zlepil vsetky. a ked neskor zacali vychadzat modely este premakanejsie, tak som lepil aj tie. vsetky som rozdal, dnes uz mi ostal iba jeden kostlivec na chladnicke a asi to bude definitivne moj posledny papierak...
bye

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #22 : 22. Február 2017, 09:20:17 »
Janíčko, vitaj v klube Dakaristov!  :D

Si mi týmto prototypom tatry oživil vyše 25-ročnú spomienku na to, ako som si o tomto návrhu čital v nejakom našom dobovom časáku (tušim to bol STOP) Presne si pamatám tú skicu, čo je na tej foto čo si dal.

Len škoda, že na dakare nikdy nebola, lebo ju ani nikdy nevyrobili. Tušim vtedy sprísnili pravidlá pre kategóriu kamionov, a týmpádom ukončili vývoj a celý projekt sa zrušil.

Ved kludne si tu mohol dať aj kompletný model odfotený, pozreme si všetci (neviem či ta fotka je z netu alebo tvoja?)...väčšina ludí tu, to možno vidí prvý krát, že takéto niečo bolo v návrhoch Tatry.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #23 : 22. Február 2017, 09:30:23 »
Tiez si tu Tatru nepamatam, takze zaujimava informacia. Ked sme uz pri tych vystrihovankach, tak toto je vysoka skola modelarstva!

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #24 : 22. Február 2017, 10:30:30 »
pofotim,  ked bude dokoncena... :D
Ta skica vychadza z tatry 162, je tam vidno ze je motor vpredu a vyfuky tahane po bokoch. Ale pocitalo sa s ulozenim motoru v strede, takze predpokladam ze vyfuky by nakoniec isli priamo hore na hulvata ako u inych dakariek. Takze aj samotny model je tak trochu nelogicky.
Je naozaj skoda ze sa projekt zrusil, mohlo to byt relativne male rychle lahke dobre ovladatelne auto...
bye

Odhlásený misoku

  • Príspevkov: 294
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #25 : 22. Február 2017, 11:24:58 »
A ja som si splnil jeden z mojich mnohých snov, a som aj aktívny jazdec na takom offroad stroji už dlhšiu dobu...a aj logo dakaru na mašine musí byť  8)

rovnaku motoru ma aj danny01  -  mozete ist spolu na dakar :)
« Posledná zmena: 22. Február 2017, 11:34:02 od Administrator »

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #26 : 22. Február 2017, 12:25:13 »
fakt? no tak super!!! ...som nečakal, že tu bude další motorkár a zrovna na Tenerke...  (y)

Tak Danny01, ak to tu čítaš, prihlás sa do klubu!  ;D Ročník Dakaru 2018 sa neúprosne blíži, sice silvester je ešte ďaleko, ale musíme poriadne potrénovať, a povybavovať. Ved viac než polovica zo závodníkov sú amatéri ako my! Neboj, hlavne musíme do ciela dojsť, o viťazstve možeme snívať po nociach. A nemáme mechanikov hlavne!!! Mechanici, hláste sa!!! Bez toho si ani neprdneme, tie naše sériovky budeme po každej etape lepiť...  ;D

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #27 : 22. Február 2017, 12:33:51 »
Admina, nastenkara, maliara, natieraca a tekuteho vaduceho nehladate?

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #28 : 22. Február 2017, 13:50:32 »
Admina, nastenkara, maliara, natieraca a tekuteho vaduceho nehladate?

 ;D ;D

Nástenkára: potrebujeme!  Aby sme si pred odjazdom rýchlo zrekapitulovali trasu, ktorá bude napichaná zo špendlíčkov. bereš? 

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #29 : 22. Február 2017, 13:52:49 »
;D ;D

Nástenkára: potrebujeme!  Aby sme si pred odjazdom rýchlo zrekapitulovali trasu, ktorá bude napichaná zo špendlíčkov. bereš?

Jasne!!! Pred odjazdom vam napicham trasu, po odjazde si napichnem sud piva/vina a budem napichane sledovat ako sa vam dari >:D