Autor Téma: Skladovanie  (Prečítané 37405 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Skladovanie
« Odpoveď #90 : 15. Marec 2017, 21:12:22 »
Takto to vyzerá, že ich prisvecuješ UV svetlom  >:D  (ono to asi bude zlým foťákom )

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Skladovanie
« Odpoveď #91 : 15. Marec 2017, 21:28:44 »
Inšpirácia z netu. ževraj je to starý šuflík z tlačiarne kde sa skladovali písmená na tlač

Odhlásený smoox

  • Príspevkov: 58
Re: Skladovanie
« Odpoveď #92 : 17. Marec 2017, 14:13:15 »
zatiaľ nemám veľa setov, takže mi pomerne vyhovujú tieto plastové krabice z IKEA. dajú sa pekne stohovať.
na dlhšie ramená používam "bezpriehradkové", drobnejšie veci sortujem po chlievikoch.

http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/40102978/
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/00283103/

ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered

« Posledná zmena: 17. Marec 2017, 14:17:53 od smoox »

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Skladovanie
« Odpoveď #93 : 17. Marec 2017, 19:07:49 »
GLIS skatule su celkom fajn, len kedisy ich robili s modularnim vnutrom - priehradky sa tam dali rozne menit, teraz su ale napevno.

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Skladovanie
« Odpoveď #94 : 24. Október 2017, 16:23:58 »
V Cadci a v Martine ste sa ma viacery pytali na uskladnenie shopu. Ako zaznela poznamka uz pred letom som svoj Bricklink shop 2nasobne zvacsil a boli ste zvedavy na ten objem.
Takze BRICKLANDIA odokryva svoje tajomstva :-)

ila_rendered
ila_rendered
Na tomto obrazku je viac menej osobna zbierka a nie shop.
Plastovych boxoch su postavene sety a dieliky na  buduce MOCy.
Mocy si najprv planujem v LDD a potom si zo shopu vyberem pre seba tolko kolko treba. Ziadny dielik ktory opustil shop a bol pouzity na MOC sa nevracia naspat do shopu!!! Pre fajnsmekrov - dieliky ktory bol raz nacvaknuty je pre mne USED a tak ho aj oznacim v shope!  :oldman:
Znovu zdoraznujem, ze nemam podpultove zasoby - berem si pre seba len to najnutnejsie co mi treba  ;)
Tie rozne krabice pred komodov su zo setov ktore som rozoberal - pouzivam ich na balenie (poncetionalne vzacne krabice si davam bokom na neskorsi predaj).
V komode sa nachadzuju len Zip sacky a lep. pasky.

ila_rendered ila_rendered

Dalsimi fotkami zacina shop.
Na regaloch/knizniciach su v krabiciach umiestne dalsie krabice na balenie, rozne vyplne/bublinky atd, prazdne plastove boxy pripravene na novu expanziu shopu.
Ako vidite, dieliky su zoradene prevazne abecedne v boxoch a rozdelene v kategoriach.  Teda co jeden box to jedna kategoria.
Najprv som sa snazil dieliky organizovat abecedne ale zistil som ze niektore kagetorie sa za mesiace neminu tak som ich umiestnil dalej od stola a dal ich na nizsie police aby som si tak setril klby  ^-^

ila_rendered ila_rendered
Niektorych dielov sa za tie roky nazbieralo tolko a casto sa s nimi manipuluje ze maju vlastny box (plate, brick, slope atd)
Dieliky v boxe su v zip sackoch  - co farba  to zip-ko, takze si vysypem tolko kolko treba a s dielmi prichadzam minimalne do styku.

ila_rendered

Pracovny stol:
Skrinka mars cervena obsahuje dieliky ktorych mam fakt malo a neoplati sa mi kvoli nim zaberat novy plastovy box.
Skrinka siva by mala sluzit na ten isty ucel ale staci zatial ta vrchna :-) Aktualne je to taka bordelova skrinka na ZIPka a osobne veci.
Nad monitorom ako vidno kancelarske potreby - lego katalogy, colne vyhlasenia, obalky atd.

ila_rendered ila_rendered

Oproti PC stolu sa nachadza moj partovaci stol...moja este detska postel+prirucny stolik. Pod postelov sa skryva prevazne balacia material a par mojich setov.
Kvoli prachu ale v buducnu postel odstranim a nahradim stolom (vid posledny obrazok).
Vedla postele je posledny regal ktory je vacsi a hlbsi. Spodne police su  "osobne" a verim ze rpi dalsej expanzii tam bude shop

ila_rendered

Tento nacrt zobrazuju moju buducu predstavu rozlozenia v izbe.
Okno je smerom na severo-severovychod takze rano mam v izbe docelo svetlo, preto na stenu kde dopada svetlo mam v plane umiesnit skrinu kde by som mal obalove materialy/zbierku a PC stol (aktualne sa tam nachadza postel). Velky regal ostava tam kde je.
Oproti  PC stolu (sucastna pozicia pre PC) chcem dam na mieru pracovny stol a nad nim policku s boxami (pripadne MARS skrinky). Po bokoch stola budu regale s boxami ktore sa predavaju najcastejsie a zbytok tak ako doteraz. Vitrina sa a polovicny regal s komodou pojde do "preč" a nahradi sa rovnako vysoky regal ako mam teraz.
Zial proti tomu navrhu zasadne stoji polovicka a mama s otazkou " A kde chces mat akoze izbu pre dieta"  >:D






Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Skladovanie
« Odpoveď #95 : 24. Október 2017, 16:40:04 »
Jeeeeej tam som videl este pred par dnami moj Ghostbusters Headquarters   >:D
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený Juri

  • Príspevkov: 345
Re: Skladovanie
« Odpoveď #96 : 25. Október 2017, 07:20:37 »
Výborne matt251, pekná prezentácia, tiež už mám vytlačené štítky a podobným spôsobom budem postupovať aj ja (niečo už mám roztriedené), potom postnem foto.

Odhlásený smoox

  • Príspevkov: 58
Re: Skladovanie
« Odpoveď #97 : 19. Február 2018, 15:13:49 »
tie ikeacke skatule mi zacinaju byt pritesne a prestava mi vyhovat, ze jednotlive priehradky nejdu vyberat samostatne.

mam doma tento kancelarsky kontajner, ktory by mi objemovo postacoval. kazdy suflik by som chcel napratat tymito sortimo boxami (pasuju vyskovo). existuje viacero rozmerov (presne nasobky) a tak idu lubovolne kombinovat, cim sa da docielit pomerne velka vytazenost suflikov a modularita usporiadania.

otazka znie, nevie niekto o nejakom lacnejsom rieseni? pozadujem kvadrovy tvar skatuliek (pre co mozno najlepsiu utilizaciu objemu suflikov/kontajnera), viacero dostupnych rozmerov boxov, hrubsie steny (nie nejake tegliky od jogurtov), vysku okolo 6cm.

https://www.sortimo.de/shop/en/BOXXes-%26-Cases/Insetboxes/Insetboxes/Inset-box-C3%2C-blue%2C-36-pcs-/p/000000000051012357
totiz, len 36 kusov zakladneho boxu vyjde na 60EUR a to nie je ani na dva plne sufiky...
« Posledná zmena: 19. Február 2018, 18:31:17 od smoox »

Odhlásený stmirec

  • Príspevkov: 14
    • StAZ The Little Builder
Re: Skladovanie
« Odpoveď #98 : 19. Február 2018, 22:05:04 »
...
Oproti  PC stolu (sucastna pozicia pre PC) chcem dam na mieru pracovny stol a nad nim policku s boxami (pripadne MARS skrinky). Po bokoch stola budu regale s boxami ktore sa predavaju najcastejsie a zbytok tak ako doteraz. Vitrina sa a polovicny regal s komodou pojde do "preč" a nahradi sa rovnako vysoky regal ako mam teraz.
Zial proti tomu navrhu zasadne stoji polovicka a mama s otazkou " A kde chces mat akoze izbu pre dieta"  >:D
Super. Vidím že to máš pekne premyslené  (y). To delenie na typ kocky a potom sáčky sa mi páči. Ja som si začal kocky deliť len podľa farby v rôznych plastových nádobách. Pri stavbe je to ale tak či tak dosť hľadania a hrabania (nemám obchod, len staviam scénky). Toto mi príde o dosť lepšie. Ja osobne ešte používam tesco boxy na skladovanie postavených setov (hotové autá, domy, lietadlá). Hlavne tie nízke sú praktické.
ila_rendered
V byte, kde teraz bývame, som "zabordelil" obývačku a chodbu, no na jar sa sťahujeme do domu a tam už je nachystaná jedna miestnosť s pracovným názvom "lego" miestnosť :). Tam sa to budem snažiť už nejak zorganizovať a tiež si spraviť poriadne fotostoly. Tak uvidíme :P. Keď bude hotovo pofotím aj ja..

Odhlásený ViloB

  • Príspevkov: 145
Re: Skladovanie
« Odpoveď #99 : 15. November 2018, 13:01:59 »
Tak mám konečne "legomiestnosť"! Lego Technic ktoré ma zaujíma najviac je v poskladanom stave v krabiciach. Keď to všetko rozoberiem a upracem tak tam možno budú ešte nejaké drobné zmeny. Plus sa budem musieť postupne zbaviť City a rôznych setov čo ma nezaujímajú a aj tak nemám čas ani len na Technic.

Odhlásený ViloB

  • Príspevkov: 145
Re: Skladovanie
« Odpoveď #100 : 15. November 2018, 13:04:35 »
Lego krabice museli ostať na povale a ešte jedno foto z inej strany.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Skladovanie
« Odpoveď #101 : 15. November 2018, 14:39:20 »
 (y)

Tiez by sa mi zisla miestnost cisto na LEGO, nemam ho sice tolko, ale uz aj tak ho nemam kde davat. Plus by som potreboval apgrejdnut system triedenia dielov.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Skladovanie
« Odpoveď #102 : 15. November 2018, 15:07:32 »
No a ja by som potreboval nelego miestnost.

Odhlásený Juri

  • Príspevkov: 345
Re: Skladovanie
« Odpoveď #103 : 28. Október 2019, 08:03:05 »
Lego nemá rád vysokú teplotu okolitého prostredia, to všetci vieme. Ale čo taký mráz.
Máte niekto skúsenosti so skladovaním lega, kde klesne teplota pod bod mrazu?
Voľne sypanému by to nemuselo uškodiť, trochu mám obavy o kocky, ktoré sú pospájané.
Je možné takto skladovať aj poskladané modely?

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: Skladovanie
« Odpoveď #104 : 19. November 2019, 10:32:24 »
Hladam jeden sposob skladovania, ktory som videl bud tu, alebo na druhom fore. Ale presiel som stranu po strane tie temy o skladovani a ziadny taky obrazok na mna nevybehol  :'(

Bola to taka klasicka drevena konstrukcia, pomerne pevna, v ktorej boli take plastove sufliky (zelenej farby si pamatam). Tieto zelene sufliky boli uz od pohladu dost pevne, hrube a aj velke (napriklad sa do toho zmestilo 1000x brick 1x2 ).

Nevie niekto nahodou o com hovorim? Dokonca ani neviem, ci to bolo komercne, alebo ci si to nejaky AFOL sam nevyrobil...dufam ze nie.