Autor Téma: Skladovanie  (Prečítané 37654 krát)


Odhlásený Artemis

  • Príspevkov: 217
  • Zberatel hlavne Castle
Re: Skladovanie
« Odpoveď #76 : 07. December 2016, 15:10:38 »
Pokial sa to neda normalne kupit, tak to velmi tip nie je  :D
Vyrobit sa da skutocne hocico, ale tipnem si ze to dokaze tak 5% tohto fora. Aj to som prehnal.

Este ma napada otazka na lego navody.Ako ich mate ulozene?V sanonoch?
A co sa tyka tohto, tak ja ich mam normalne prave v tych obaloch a sanonoch. Ale samozrejme, sanony nemam dva...Na kazdu lego temu mam jeden, na niektore temy aj dva. A uskladnene to mam v pivnici, lebo to nejako casto nepotrebujem tie navody...Ked si postavam set, navod odlozim a hooodne dlho trva kym ho znova potrebujem.
« Posledná zmena: 07. December 2016, 22:00:53 od Administrator »

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Skladovanie
« Odpoveď #77 : 02. Február 2017, 18:56:01 »
Otazka na zberatelov setov..skladovanie navodov.  klasicky maly navod sa zmesti do euroobalu a do sanonu..ale co s velkymi navodmi ?  ako ich najlepsie uskladnit.

pripadne ako skladujete katalogy?

dakujem

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Skladovanie
« Odpoveď #78 : 02. Február 2017, 22:26:41 »
Ja ich skladujem v kartone, v ktorom sa dileruju. Cize sadnu ako rit na serbel. Len kazdych 10 katalogov davam opacne, aby sa na jednej strane nedvihali okraje.

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: Skladovanie
« Odpoveď #79 : 03. Február 2017, 07:28:43 »
Ja ich skladujem v kartone, v ktorom sa dileruju. Cize sadnu ako rit na serbel. Len kazdych 10 katalogov davam opacne, aby sa na jednej strane nedvihali okraje.

Tak isto, len ich mám v dóze.

Odhlásený Artemis

  • Príspevkov: 217
  • Zberatel hlavne Castle
Re: Skladovanie
« Odpoveď #80 : 03. Február 2017, 13:43:20 »
Ono aj velke navody sa zmestia do euroobalov, len zaberaju strasne vela miesta. Napriklad mam jeden sanon ktory mam oznaceny ako "Velke Creator sety" a su tam navody k mozno 12tim setom  :D

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Skladovanie
« Odpoveď #81 : 03. Február 2017, 16:12:26 »
Vsetko sa vsade zmesti, ked rambo dostatocne zatlaci. Ale narvat navod z napr. 42043 do euroobalu si ani nechcem predstavovat ;)

Odhlásený Jan Jansen

  • Príspevkov: 18
  • Zberatel zaciatocnik :)
Re: Skladovanie
« Odpoveď #82 : 06. Február 2017, 21:22:51 »
Nasiel som aj taky iny typ euroobalov v praci a tam sa zmestia aj vacsie navody,kedze tieto obaly maju taku akokeby vacsiu volu alebo ako by som to povedal.Mozem pripadne nafotit.Su o nieco vacsie ako klasicke a prave vdaka tomu tam vojdu aj vacsie navody.
Milovnik starych RPG hier, fantasy knih a po novom aj lega.

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: Skladovanie
« Odpoveď #83 : 06. Február 2017, 23:02:53 »
No tie hrubé knižkové návody z nových veľkých setov by si tam asi ťažko vopchal.

Čo sa týka menších návodov, našiel som nejaké euroobaly pre zberateľov bankoviek a pohladníc. Malo by sa tam dať uložiť po viac kusov na 1 stranu, do samostatných vrecúšok. Objednám a potom uvidíme.

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Skladovanie
« Odpoveď #84 : 16. Február 2017, 10:53:04 »
Inspiracia

Tymto prispevkom mozno inspirujem ludi ktori chcu skladovacie naklady stlacit na minimum, teda ja som sa vybral touto cetou, a povedal si ze drahe plastove odliadky budem kupovat iba z danskej tovarne. A teda korpus organizera som vyrobil (2vecery) z 3 vrstvovej kartonovej lepenky. Narezal jednotlive platy a zlepil disperznym lepidlom. Zasuvky su z jednorazovych misiek na potraviny, mozno casom zamenim, ale su relativne pevne.

Rozpocet:

3V lepenka (1200x800) 4ks_ 3,30
potravinove misky 100ks_ 11,98
lepidlo_2,50
orezavac_2,00 (aby boli ciste rezy treba casto odlamovat cepel)
chut do roboty_ na nezaplatenie  ;)

spolu organizer s 95 zasuvkami _ 19,78

tak mozno som niekoho inspiroval  ;)

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 454
Re: Skladovanie
« Odpoveď #85 : 16. Február 2017, 11:22:54 »
 (y) pekna praca

Odhlásený Artemis

  • Príspevkov: 217
  • Zberatel hlavne Castle
Re: Skladovanie
« Odpoveď #86 : 16. Február 2017, 14:13:20 »
Vyzera to velmi pekne a rozpocet je asi neprekonatelny  :D

Mam len niekolko postrehov:
Tie plastove misky vyzeraju dost krehko. Predstavujem si, ze ked ju vytahujes, tak sa prehyba trosku, nie?
Ked ides prstami vytahovat tie misky, a dotykas sa ich prstami zvrchu, tak nenarazas prstami do toho tvrdeho (a ostreho) kartona? To musi byt take...brr...Totiz tie misky vyzeraju, ze su dost natesno v tom kartone.
Trosku som zvedavy ako dlho to vydrzi z takehoto kartona, daj vediet o rok/dva castejsieho pouzivania ;)


Odhlásený Juri

  • Príspevkov: 346
Re: Skladovanie
« Odpoveď #87 : 16. Február 2017, 14:57:14 »
Inšpiratívne a dobrá práca  (y)

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Skladovanie
« Odpoveď #88 : 16. Február 2017, 16:09:20 »
ano su tie misky urcite krehkejsie ale tym ze su rebrovane tak su celkom pevne. Praveze som ich nedal na tesno, nad nimi je urcite pol centimetra a aj po bokoch je rezerva. Na vytiahnutie ju chytis prstami za pretrcajuci lem misky, kusok ju povytiahnes a uz ju vezmes normalne za spodok, a zvlada to aj ten lem ak to chytis len za neho.  ;)

Vyzera to velmi pekne a rozpocet je asi neprekonatelny  :D

Mam len niekolko postrehov:
Tie plastove misky vyzeraju dost krehko. Predstavujem si, ze ked ju vytahujes, tak sa prehyba trosku, nie?
Ked ides prstami vytahovat tie misky, a dotykas sa ich prstami zvrchu, tak nenarazas prstami do toho tvrdeho (a ostreho) kartona? To musi byt take...brr...Totiz tie misky vyzeraju, ze su dost natesno v tom kartone.
Trosku som zvedavy ako dlho to vydrzi z takehoto kartona, daj vediet o rok/dva castejsieho pouzivania ;)

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: Skladovanie
« Odpoveď #89 : 15. Marec 2017, 21:07:35 »
Hotovo!! Este detaili doladit a moze byt!! Video a recenzia ako to funguje bude az ked sa vyzdravim. Svetla mi kupil brat a aj ich nainstavoval...
Sorry moja kvalita fotiek znova sklamala :-\