Autor Téma: SCANIA model team  (Prečítané 6089 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: SCANIA model team
« Odpoveď #15 : 19. November 2018, 11:39:39 »
SUPER! (y) Paliason dostava vaznu konkurenciu! >:D

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: SCANIA model team
« Odpoveď #16 : 19. November 2018, 12:15:47 »
diky chalani  ;)

Paliason:
_hej tie kolesa su super, ma ich jediny set, teda co viem, ten novy bus double-decker. Cakal som kym sa objavia vobec na BL a stale boli celkom drahe, iba 4 som vzal. Stale s malou dusickou cakam pri novinkach kedy ich znova poziju  ;)
_disky som striekal, zavital som az do sprejerskeho obchodu ci mi poradia, lebo vzdy chromovy sprej ma len napisane ze je chrom, ale inak to je strieborna metaliza. No poradil mi jednu znacku ze mam skusit ale ze uplne chromove to nebude nikdy, ale ja som ani uplne az zrkadlovy efekt nechcel, takze fajn. Maju tam aj naplne do airbrush (20e) alebo taku modelarsku fixku, a to je ze uplne chrom efekt.

KLF: tak od tych Paliasonovych obrov je to stale daleko  ;D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: SCANIA model team
« Odpoveď #17 : 19. November 2018, 12:29:48 »
KLF: tak od tych Paliasonovych obrov je to stale daleko  ;D

Nejde vzdy o velkost. ;) Cim mensi je model, tym vacsia vyzva je vystihnut detaily tak, aby sa to podobalo predlohe!

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: SCANIA model team
« Odpoveď #18 : 20. November 2018, 09:36:48 »
_disky som striekal, zavital som az do sprejerskeho obchodu ci mi poradia, lebo vzdy chromovy sprej ma len napisane ze je chrom, ale inak to je strieborna metaliza. No poradil mi jednu znacku ze mam skusit ale ze uplne chromove to nebude nikdy, ale ja som ani uplne az zrkadlovy efekt nechcel, takze fajn. Maju tam aj naplne do airbrush (20e) alebo taku modelarsku fixku, a to je ze uplne chrom efekt.

Ja zrovna v týchto dňoch tiež striekam disky a zopár ďaľších dielov na moj nový projekt. Sprej mi ostal ten istý spred dvoch rokov, použitý vtedy na hasičáku. Mne sa vtedy ten výsledok celkom pozdával (bolo mi jasné, že zrkadlo sprejom neurobím) , tak som už iný ani nezháňal. Ked pozerám na tvoje, tak sa mi zdá, že máš ich lesklejšie o trochu viac ako moje. Daj len tak pre info typ spreja.

ila_rendered  ila_rendered

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: SCANIA model team
« Odpoveď #19 : 20. November 2018, 10:45:03 »
je to FLAME BLUE znacka mozem ti ho potom aj odfotit. Neviem ako tie tvoje, ale tento sriekal dost nahrubo, velku vrstvu akokolvek som sa jemne snazil. To je asi tak urobene aby sa to zlialo a vytvorilo ten zrkadlovy efekt. Nevyhoda ze mozu az zaniknut detaily, mne sa skoro zaliali tie jemne dierky na naboji disku a strasne dlho schol. Povedal by som ani za tyzden nevyschol uplne natvrdo, furt to bola taka az gumova vrstva a ak moc pritlacis, tak tam pomaly otlacok prsta ostane, velmi opatrne som musel obuvat. Mozno to musi schnut dlhsie, neviem. Tolko nevyhody. Tvoje disku vyzeraju super, pekne streknute  (y)

Ja zrovna v týchto dňoch tiež striekam disky a zopár ďaľších dielov na moj nový projekt. Sprej mi ostal ten istý spred dvoch rokov, použitý vtedy na hasičáku. Mne sa vtedy ten výsledok celkom pozdával (bolo mi jasné, že zrkadlo sprejom neurobím) , tak som už iný ani nezháňal. Ked pozerám na tvoje, tak sa mi zdá, že máš ich lesklejšie o trochu viac ako moje. Daj len tak pre info typ spreja.

(Odkaz na prílohu)   (Odkaz na prílohu)

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: SCANIA model team
« Odpoveď #20 : 20. November 2018, 12:17:14 »
ak by ste sa chceli pohrať mám z detstva Revell airbrush a kompresor, možem zapožičať aj na dlhšiu dobu
minule som ho skúšal a išiel ale asi by bolo treba vymeniť tesnenia a asi doplniť olej či čo sa robí ako údržba aby sa nezadrel

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: SCANIA model team
« Odpoveď #21 : 21. November 2018, 01:13:01 »
TOME: Hmm, tak ja mám iný typ, nerobí mi žiadnu gumovú vrstvu.  Môj je dosť jemný, úplný prašan dokážem s tým fuknúť. A ono to hneď na tú plochu lego-dielu pekne chytí rovnomerne povrch. Aj keď pri jednom diely som až moc veľa krát vrstvil a tiež sa mi to zlialo a po uschnutí mi tam ostali také fušerské džubky.
Schne mi to rýchlo. Na obale je písané: za 30-40 minút suchý pre uchopenie. Ja to nechám cez noc pre istotu, a ráno už to je pripravené.

A nejakú rovnú plochu, napr. "tile" si skúšal jak to vyzerá? Je to taký odraz že vidíš aj seba? S mojim je to len tak menej, taká rozostrená silueta v odraze.

papluh: Ja už som dneska dostriekal čo som potreboval, ale dík za info.

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: SCANIA model team
« Odpoveď #22 : 18. Máj 2019, 16:31:56 »
pridavam kratke video kde je vidiet RC funkcie Scanie  ;) https://www.youtube.com/watch?v=CoL1asGoal4&t=2s