Autor Téma: Najdrahsi, najluxusnejsi a najraritnejsi set  (Prečítané 2270 krát)

Odhlásený Peto

  • Príspevkov: 46
Najdrahsi, najluxusnejsi a najraritnejsi set
« : 15. August 2017, 19:00:53 »
Ahojte,
neviem sa dopatrat k setom ktore su:
Najdrahsie MISB v sucasnosti
Najdrahsi set ked bol v obchodoch
Sety, ktorych sa vyrobilo najmenej (najraritnejsie)
Viete pomoct?

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: Najdrahsi, najluxusnejsi a najraritnejsi set
« Odpoveď #1 : 15. August 2017, 20:00:32 »
1. Milenium Falcon z roku 2007
2. asi Taj Mahal z roku 2008
3. asi tá lod impéria z roku 2002 číslo 10030 (tiež veľký macek)
...
najdrahšie sú väčšinou star wars UCSka a prvé 4 modulári, ale aj klasické staršie sety ako napr. monorail z roku 1991 (Airport Shuttle 6399)...
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: Najdrahsi, najluxusnejsi a najraritnejsi set
« Odpoveď #2 : 15. August 2017, 20:07:33 »
Neviem po čom idú tie star wars čo boli spomenuté ale najdrahší set na počet dielikov je asi UNICEF van. https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?S=106-1#T=S&O={}


Raz bol na ebay MISB a išiel pekne draho, 2500 € tuším. Okrem toho mr.gold je tiež pekne drahý.
« Posledná zmena: 15. August 2017, 20:09:47 od killco »

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Najdrahsi, najluxusnejsi a najraritnejsi set
« Odpoveď #3 : 15. August 2017, 23:26:15 »
Tazko diskutovat o najvzacnejsom sete. Vsetko urcuje ponuka a dopyt. Ak rastie dopyt rastie cena... Falcon by som radil ako medzi najdrahsie ale nie najvzacnejsie/raritnejsie. Zoberte si ze na BL aj ebay je ich pomerne dost a kto na to ma, nema problem si to kupit.
Taktiez cenu nafukuju aj velkost setu aj tych par unikatnych dielov ktore falcon obsahuje.  Falcon by som urcite neradil medzi vzacne/rarity kvoli spominanej ponuke.

Raritny set nemusi byt zrovna najdrahsi...Urcite medzi rarity by som radil prve MAERSK sety...mozno za jeden set  das len 800€ (oproti modular ci falcon) ale skus si ho zohnat v normalnom stave..nezozenies (KLF by sa viac vedel vyjadrit k nim viac).

Ja by som ako raritu radil aj figurky (MR GOLD, specialny Cpt America - tusim 125ks a predany bol za 2500?)  A este su vyrobene nejake SW figurky (boba Fett - zlato, striebro tusim po 2ks, ale cenu netusim).

A velka rarita su aj stare sety v MISB...Nemusi to by zrovna prvy modular ale obycajny krpaty set so 100dielmi z 80 -70rokov. Zaplatis za neho par 10tok alebo 100vku ale zohnat ho je tazke.

Nie vsetko co je drahe je vzacne  ;)


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Najdrahsi, najluxusnejsi a najraritnejsi set
« Odpoveď #4 : 16. August 2017, 13:12:37 »
Presne ako pise matt251 - je to velmi subjektivne a hypoteticke. Asi sa ani neda so 100% istotou povedat, ktory set je NAJ. Aktualne najznamejsi najdrahsi set za posledne roky je urcite UCS Millennium Falcon z roku 2007. Predava sa radovo za tisicky Eur, aj ked vplyvom ocakavania prichodu novej verzie, jeho cena mierne klesa. Ak by sme ale zasli do historie, tak tam bolo viac vzacnych setov. Vacsinou ide o rozne promo sety (reklamne sety, sety vyrobene pre konkretneho zakaznika), ktore boli vydane v limitovanom pocte a vacsinou neboli v predaji. Kedze pravdepodobne dodnes nie su zname vsetky sety ktore LEGO vyrobilo, tazko teda posudit ktory je ten NAJ. Jednou z moznosti je aj (skoro az myticky) set 0751 Regina Maersk (spominam ho v tomto clanku), ktoreho cena sa odhaduje na niekolko desiatok tisic dolarov.
Co sa najluxusnejsieho setu tyka - neviem, co si mam presne pod tym predstavit. Ak luxusny vzhlad, tak je to asi Taj Mahal. Ale opat je to len moj subjektivny dojem.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Najdrahsi, najluxusnejsi a najraritnejsi set
« Odpoveď #5 : 17. August 2017, 09:56:47 »
1. Milenium Falcon z roku 2007
2. asi Taj Mahal z roku 2008
3. asi tá lod impéria z roku 2002 číslo 10030 (tiež veľký macek)
...
najdrahšie sú väčšinou star wars UCSka a prvé 4 modulári, ale aj klasické staršie sety ako napr. monorail z roku 1991 (Airport Shuttle 6399)...

2. Taj Mahal mal katalogovu cenu 300USD, USC MF 500USD. Ci bolo nieco este drahsie neviem, pravdepodobne ho prekona novsia verzia ;) Este mi napadaju tie rozne mindstorms kity, mozno tam bol nejaky ultimatny za vyssiu sumu.

EIDT: No nech sa paci. 4300 USD ;) Ale neviem, ci to ratat ako set. To uz je skor kompletne riesenie pre vyucbu. Pri 30 studentoch sa cena splha cez 10k USD.
« Posledná zmena: 17. August 2017, 10:03:43 od MiKeL »

Odhlásený juraj

  • Príspevkov: 234
Re: Najdrahsi, najluxusnejsi a najraritnejsi set
« Odpoveď #6 : 17. August 2017, 12:16:19 »
Musim pozriet doma katalog education. Mne sa zda, ze sa to dalo kupit po samostatnych setoch

Odhlásený Peto

  • Príspevkov: 46
Re: Najdrahsi, najluxusnejsi a najraritnejsi set
« Odpoveď #7 : 27. August 2017, 15:40:22 »
tu je zaujimave video najdrahsich figuriek...ked si myslite, ze goldman je najdrahsi, tak sa mylite :
https://www.youtube.com/watch?v=ne251IVVKEw