Autor Téma: 42083 - Bugatti Chiron  (Prečítané 17112 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: 42083 - Bugatti Chiron
« Odpoveď #15 : 04. Jún 2018, 15:59:10 »
Tak na tejto fotke vyzera s tou kapotou fakt dost zle. :D


Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: 42083 - Bugatti Chiron
« Odpoveď #16 : 04. Jún 2018, 16:50:17 »
Je to LEGO tak ta kapota jde teoreticky předělat k obrazu svému; ni ? A jinak začínám mít nutkání si to koupit ač jsem od mala fanda LEGO systému ale Bugattky mohu a jako respekt - tvar vozu se povedl a auto je rozpoznatelné... jinak jestli se nepletu je ta kapota u Chirona trosku jako dámský zadek (taková vyrazně oblá a vypoukla jak ženská zadnice) a to fakt z Lega nedáš...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: 42083 - Bugatti Chiron
« Odpoveď #17 : 04. Jún 2018, 16:54:05 »
Tak podla teorie - je to LEGO, predelej si to k obrazu svemu - by sme mohli postupovat u kazdeho jedneho LEGA. ;) Tu ide o to, ako to spravili ti, co za to boli zaplateni a ktori nam to predavaju. Celkovo je model samozrejme super, neni o com. Az na par detailov. No a ci dam lepsie tu kapotu? Prave s tymi zaoblenymi panelmi by to podla mna slo.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: 42083 - Bugatti Chiron
« Odpoveď #18 : 04. Jún 2018, 16:58:15 »
porshe sa dalo kupit za 199, sam som okolo krabice s touto cenou isiel a beznejsie nieco malo cez 200 (pri msrp 299 - ak sa dobre pamatam?).
na kolko sa podla vas dostane toto?

pri techniku sa standardne da pocitat s cca 30-33% dole, ze to z casu na cas na takuto cenu skoci - tj pri tom bugatti bude vhodna cena na kupu 250-260 eur.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: 42083 - Bugatti Chiron
« Odpoveď #19 : 04. Jún 2018, 19:32:39 »
Páči sa mi. Takto nejak som to aj čakal. Pri Porsche som chválil, že s ním sa dorovnali na štandard kvalitných MOC-ov. Chironom si to obhájili úplne bez problémov.
Jedine pri tej prednej kapote sa trochu zatackali. To je také..hmm..pokazené. No niesu zatial také diely - technic panely, na takéto niečo. Ludia by to chceli najradšej zakryté jak na predlohe - len mám tušáka, že tí istí by zase gúľali očami, keby spravia jednoúčelový jednodielny odliatok kapoty :)
Z tej komplikovanej farebnej prevodovky ma tradične rozboleli oči ...to bude tá nudná časť stavby. Na karosériu naopak bude radosť pozerať, ako to rastie...

- zadok mi príde krajší ako predok
- tých klasických brickov tam vidím viac jak minule...čo je dobrá správa (asi majú nejakého Paliansena, externého poradcu, čo im radí... :D)
- disky kolies a brzdové kotúče sú fantázia samé o sebe
- obrysová línia zboku je +/- vystihnuntá presne ako na predlohe, čiže dobre.
- s tým "vyfúknutým balónom" allias striebornou oblinou okolo dverí sa ešte trochu mohli porozmýšlať...respektive pridať dalšiu kotvu pre ohybnú tyčku, aby boli vyfúknunté balóny identické (ale neviem kam!? :) ...čiže len taká nepodstatná maličkosť)
- na funkciách nemám moc čo hodnotiť, robí to všetko, čo by to robiť malo...nie sme v Creatore, čiže tieto fungujúce útroby, aj keď niesú potrebné - je zásadné, mať ich tam.
- radiace páčky takisto robené na funkcionalitu a nie na efekt - nieje to vidieť, čiže to je dosť jedno že to vyzerá hrozne
- klúčik pre nastavenie zadného spoileru je zaujimavá sranda, sa mi páči takto vymyslená vychytávka
- jasné, že hrať sa s tým vôbec nebude dať - 100%-ná poličkáreň - zlý prístup k volantu, spodok 5mm nad zemou (vpredu asi aj menej)...
- cena 370,-  úplne že očakávateľná, má to o nejakých 800 dielov viac jak predchádzajúce Poršátko + balenie krabice rovnaká lahoda

Celkovo hodnotím ako vysoko kvalitný set.  V tejto licencovanej, zatial 2-dielnej sérii, ŠLAPÚ DOBRÝM SMEROM! (síce mne konkrétne to može byť (a aj je) jedno, sety nekupujem už pár rokov, je mi to na nič proste...ale zhodnotiť ich, ma vždy baví!)


Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: 42083 - Bugatti Chiron
« Odpoveď #20 : 05. Jún 2018, 09:30:26 »
Porovnávačka MOC versus TLG:

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

U mňa tento súboj vyhralo TLG.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: 42083 - Bugatti Chiron
« Odpoveď #21 : 05. Jún 2018, 11:31:58 »
Palo, Tvoje nazory beriem (aj ked ich vsetky nezdielam), ale predna kapota a bocna linia dole su proste ODFLAKNUTE! Obe sa dali spravit lepsie a prave stavitelia ako Ty by to lepsie aj spravili. O tom som presvedceny.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: 42083 - Bugatti Chiron
« Odpoveď #22 : 05. Jún 2018, 11:35:33 »
predok ma lepsi MOC, zadok ma lepsi TLG, zboku je to vyrovnane, resp sa neviem rozhodnut. Neviem kolko dielikov zozral MOC v porovnani s ofiko modelom.
Sakra, skoda ze ten predok nespravili lepsie, tie diery rusia dojem - a zial davaju u mna rozhodovanie medzi stavat / nestavat tesne do NIE.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: 42083 - Bugatti Chiron
« Odpoveď #23 : 05. Jún 2018, 12:01:46 »
KLF:
Prednú kapotu som písal že pokazili, veď to súhlasím - s tímy okrajmi kapoty (ohybné osky) ti ale nebudú lícovať žiadne technic panely, a ešte ked sa to vpredu tak zužuje a zároveň celé ide do rádiusu na predný čumák - na takéto plochy je lego zatial mimo hru. Hovorím, dalo by sa urobiť pravá a ľavá strana kapoty ako jeden diel a vstrede ich spojiť liftarmom a hotovo. Tak by si to chcel?

A bočná linía dole neviem čo myslíš, viac spresni.

Mesje:
Predok má lepši MOC z pohľadu lepšieho zakrytovania, to samozrejme áno, to súhlasím. Lenže ten predok nieje Bugatti Chiron, úplne iné tvary, napojenie na čumák široké mimo predlohu. To mu tam potom pekne vošli tie paneli...keby sa držal predlohy a urobil to tak zúžené jak má byť, tak je nahraný...

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: 42083 - Bugatti Chiron
« Odpoveď #24 : 05. Jún 2018, 12:08:40 »

Mesje:
Predok má lepši MOC z pohľadu lepšieho zakrytovania, to samozrejme áno, to súhlasím. Lenže ten predok nieje Bugatti Chiron, úplne iné tvary, napojenie na čumák široké mimo predlohu. To mu tam potom pekne vošli tie paneli...keby sa držal predlohy a urobil to tak zúžené jak má byť, tak je nahraný...

otazne je, co je lepsie - diery vs odchylenie sa od predlohy...
novy diel by to riesil... ale tam asi dizajneri velku volnost nedostali, resp minuli limity...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: 42083 - Bugatti Chiron
« Odpoveď #25 : 05. Jún 2018, 13:00:52 »
Prednú kapotu som písal že pokazili, veď to súhlasím - s tímy okrajmi kapoty (ohybné osky) ti ale nebudú lícovať žiadne technic panely, a ešte ked sa to vpredu tak zužuje a zároveň celé ide do rádiusu na predný čumák - na takéto plochy je lego zatial mimo hru. Hovorím, dalo by sa urobiť pravá a ľavá strana kapoty ako jeden diel a vstrede ich spojiť liftarmom a hotovo. Tak by si to chcel?

Ano, presne tak. Pripadne novy panel. V tomto sete nie su pouzite ziadne nove diely, ako tomu bolo u Porsche. A vidno, ze chybaju.

A bočná linía dole neviem čo myslíš, viac spresni.

Myslim tuto samolepku. Tam mala pokracovat ta hadicka. Uchytenie by nebolo velkym problemom. Takto sa ta linia sklada z 3 roznych prvkov a nie celistvo, co dost rusi dojem.



Co sa provnania MOC a TLG tyka - celkovo je krajsi TLG set, ale niektore partie ma lepsie vyriesene MOC. Kazdopadne je zaujimave, ze niektore detialy spravilo TLG rovnako, ako AFOL. :P

ila_rendered

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: 42083 - Bugatti Chiron
« Odpoveď #26 : 05. Jún 2018, 13:09:01 »
Detail možnej chyby pri skladaní prevodovky https://www.eurobricks.com/forum/index.php?/forums/topic/162092-42083-bugatti-chiron-mods-and-improvements/&page=5&tab=comments#comment-2976297
- hore foto od zusammengebaut so zlým nastavením (končiace s prevodmi
- dole správne nastavenie

Návod ešte nieje online, ani fotku konkrétneho kroku som nenašiel, či je tam upozornenie, alebo je to len nakreslené správne.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: 42083 - Bugatti Chiron
« Odpoveď #27 : 05. Jún 2018, 15:36:08 »
KLF:
Nové panely mohli spraviť. Tie by som určite pochválil.

Ahá, tak tú samolepku nezvolili moc rozumne. To by som asi určite vymyslel tak, aby bola hadička aj v tej rovine.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: 42083 - Bugatti Chiron
« Odpoveď #28 : 05. Jún 2018, 20:25:05 »
To uz niekto stihol vylepsit:


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: 42083 - Bugatti Chiron
« Odpoveď #29 : 05. Jún 2018, 20:34:32 »
A preco to takto nemohlo urobit priamo LEGO ??? Hned to inak vyzera.
« Posledná zmena: 05. Jún 2018, 22:27:58 od KLF »