Autor Téma: Kvalita pošty  (Prečítané 49356 krát)

Odhlásený duroduro

  • Príspevkov: 248
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #150 : 04. Máj 2020, 16:48:20 »
Caute,

balik z NL -28. marec , Post- NL ,  u nas INTIME .

https://www.internationalparceltracking.com/Main.aspx#/track/3SKABA9313168/SK/85101

UZ 2 TYZDNE TO MA INTIME , NEDA SA K NIM DOVOLAT, SKUSAL SOM AJ 20MIN HOVOR.
NA CENTRALE NEVYDAVAJU.
MATE NIEKTO NEJAKY RECEPT AKO TO Z NICH VYDOLOVAT?
ABY TO TY HAJZLI NEPOSLALI NASPET?



Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #151 : 04. Máj 2020, 16:59:38 »
Tak kombo holandska posta + INTIME je to najhorsie co moze byt. :oldman:

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #152 : 04. Máj 2020, 18:05:50 »

UZ 2 TYZDNE TO MA INTIME , NEDA SA K NIM DOVOLAT, SKUSAL SOM AJ 20MIN HOVOR.
NA CENTRALE NEVYDAVAJU.


akože nedvíhali tak si naklusal na centrálu ?  >:D

Odhlásený duroduro

  • Príspevkov: 248
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #153 : 04. Máj 2020, 20:42:59 »
Ich centrala je v Ivanke ... na webe maju ze osobny odber nemozny...
Keby ti <pip> si dali na web ze nestihaju cca 2-3 tyzdne tak budem kludny.
Ale ti HAJZLI zradsej nechaju vyvolavat zakaznikov ...

« Posledná zmena: 11. Máj 2020, 08:48:35 od MiKeL »

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #154 : 12. Máj 2020, 08:58:04 »
Prisla cez plot prehodena skatulka
a v nej bola, bola, bola, bola...

no skoro som zinfarktoval, ked som si uvedomil, ze sme si minuly tyzden objednali riad.

Vase SPS

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #155 : 12. Máj 2020, 09:42:02 »
Ja som si tak pred časom našiel sklenenú rýchlovarnú kanvicu... Niet nad poštového kuriéra   ;)(y)

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #156 : 20. Máj 2020, 12:06:15 »
Posielali ste niekto nieco v case pandemie na Taiwan ? Dalo sa to? Teraz sa to totiz neda.

Viem, ze od zaciatku pandemie sa nedorucuje napriklad do Australie.
Do USA sa nedorucovalo tiez, potom ano, potom nie, potom ano, teraz zas nie...Tak na preskacku :-)
Sledujem ten zoznam krajin pomerne casto, zmeny sa tam robia takmer kazdy tyzden...

Mam jednu objednavku na Taiwan, ale nechce sa mi ju velmi invoicnut ak sa to tam bude dat poslat o tri mesiace...Ak sa tam ale dorucovalo povedzme pred dvoma tyzdnami, tak je pravdepodobnost, ze od juna sa tam zas bude dat posielat.

Tak dajte vediet.

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #157 : 20. Máj 2020, 12:10:48 »
Posielal som akurát Českou poštou teraz na Čínu, Hong Kong a Singapúr a tam to už ide (ale donedávna mali tiež obmedzenia). Taiwan majú teraz povolený, ale na Slovensku neviem, takže asi píšem len zbytočný SPAM... C:-)

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #158 : 22. Máj 2020, 19:07:49 »
Hmm, ceska posta je mozno ako nasa, tak snad aj u nas ten Taiwan onedlho bude :-)

Musi tam byt nejake bratske puto medzi SR a CR, kedze do CR mame lacnejsie postovne v porovnani zo zvyskom Europy.

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #159 : 05. November 2020, 22:39:26 »
Tak dnes mi nasa posta vyviedla zaujimavost.
Posielal som zasielky do Ceska. A zamenili mi dve zasielky  ;D

Cize pani A mala dost set X a pani B set Y.
Namiesto toho dostala pani A set Y a pani B set X.

Napisana na balikoch bola ich spravna adresa, logicky. Ale k balikom sa davaju aj podacie listky a tie evidentne postarka nalepila nespravne. Zamenila ich. A posta to potom poslala podla tychto podacich listkov. Co je inak zaujimave, lebo uz davnejsie mi niekto z posty vravel, ze prednost ma to, co je napisane rukou (alebo pocitacom) na samotnom baliku. A nie to, co je na podacom listku. No v tomto pripade to neplatilo.

Stalo sa uz niekomu?  ;D  Ja som sa nastastie dohodol s tymi zakaznickami, ze si to navzajom preposlu a ja im len refundujem postovne v ramci CR, co bude dokopy mozno 150 kc = 6 eur = co je nic.
Preto normalne neviem, ci ma zmysel podavat reklamaciu kvoli 6 euram...Ak by som z toho vytrieskal viac eur....napriklad realny shipping, ktory ma stal do Ceska (9 eur za jeden balik)....to uz by bolo zaujimavejsie.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #160 : 05. November 2020, 23:12:31 »
Mne raz tiež podobne domotali zásielku, nepamätám si detaily, ked som ju hľadal tak mi odpovedali, že ani neodišla z pošty, že nie je zaplatená, musel som to znovu podať, zase zaplatiť a potom som to reklamoval a vrátili by mi nejaké 4 eurá rozdiel, ale som sa na to potom vykašlal.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #161 : 06. November 2020, 07:56:33 »
Ja pouzivam elektronicky podaj, stitok si vytlacim doma a na poste nic nepisu, nic nelepia (okrem znamky). Len zoskenuju a zaplatim.

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #162 : 06. November 2020, 08:46:57 »
Ja pouzivam elektronicky podaj, stitok si vytlacim doma a na poste nic nepisu, nic nelepia (okrem znamky). Len zoskenuju a zaplatim.
Neveríš im...  >:D

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #163 : 06. November 2020, 11:58:44 »
Ja pouzivam elektronicky podaj, stitok si vytlacim doma a na poste nic nepisu, nic nelepia (okrem znamky). Len zoskenuju a zaplatim.

Súhlasím, robím to podobne. Aj tak Ti človek pošle údaje v e-maily alebo SMS, takže stačí Ctrl+C -> Ctrl+V a nemusíš nič vypisovať ručne (menšia až nulová pravdepodobnosť, že urobíš chybu). Rozhodne je to pohodlnejšie  C:-)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #164 : 06. November 2020, 12:10:49 »
A hlavne nemusí hladať lístočky z podania kade tade :D

Inak akú máte skúsenosť s lepením tých ich elektronických hárkov na balík/obálku ?
Ja som to vždy vystrihol po čiare, nalepil lepiacou tyčinkou a ešte poistil páskou po okrajoch. Akurát raz do mna pracovníčka pošty  C:-) začala dávať že nemôžem prelepovať adresu páskou, čo keď tam niečo budú chceť napísať atď atď. Tak teraz strihám s okrajom a pásku dávam len na nepopísané  >:D