Autor Téma: Degradacia, starostlivost, cistenie, skladovanie  (Prečítané 2072 krát)

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Degradacia, starostlivost, cistenie, skladovanie
« : 29. December 2021, 20:19:23 »
Sem by ste mohli postovast skusenosti so skladovanim, cistenim a degradaciou kociek lega.

Ako vybielit zazltnute kocky viem. Doteraz som bol v tom ze LEGO s ktorym sa niekto nehral vzdy vyzera ako nove. Posledny set co som si kupil je vsak trochu iny a je tam niekolko paradoxov. Vacsina kociek je aj skoro po 30 rokoch ako nova. Uplne sa lesknu, nie su poskrabane a keby ich niekto dal do original sackov a zatavil, nemam sancu zistit ze s nimi niekto predtym manipuloval. V predchadzajucich setoch co som kupil bola trebars +-jedna kocka obohrana, takze som to bral tak ze asi chybala tak ju predavajuci nahradil tym co mal. Tu je vsak takych obohranych kociek co vyzeraju ako moje lego z detstva ;D viac. Mate skusenosti ze dochadza k degradacii povrchu niektorych kociek napriek tomu ze sa s nimi nik nehral?
Plus narazil som na to ze trebars bezne zlte kocky v tomto sete su vsetky matne, oproti tomu zlte sedacky su krasne leskle ako uplne nove. Su urcite farby ktore typicky povrchovo degraduju? Nemyslim teraz biele kocky, tie su plus minus jasne v zavislosti na tvare. LEGO zjavne na komplikovanejsie tvary pouzivalo kvalitnejsi a stabilnejsi plast nez na bezne biele kocky.
« Posledná zmena: 29. December 2021, 20:21:36 od swalko »